Przyłącz się do nas

Chcesz być członkiem naszej wspólnoty? Tak?
(wyobraź sobie werble w tle)
Super, jesteś Pastafarianinem!
Nie musisz składać żadnych oświadczeń woli!
Wystarczy, że nosisz Potwora w sercu!

            Jak widzisz nie potrzeba żadnych opłat, szaleństw, dziwactw, nauk i przeszkoleń.

  • Jak możesz pomóc naszej Wspólnocie? Nieś Słowo o Jego Makaronowatości w Świat, opowiedz o Nim znajomym. Tylko nie łam nikogo kołem jeśli nie zechce w Niego uwierzyć. Potwór nie jest zazdrosnym bogiem. Pozwala innym wierzyć lub nie. Obserwuj nasz profil na Facebooku, komentuj, udostępniaj. Niech wszyscy wiedzą, że istniejemy i działamy!
  • Czego On od Ciebie oczekuje? Abyś żył w pokoju wiedząc że on czuwa. Szanuj granice innych ludzi i jeśli chcesz zrobić coś niezwykłego zapytaj najpierw o zgodę. Nie śmiej się z cudzych poglądów na Świat i życie, bo w sumie ktoś może śmiać się z Ciebie, w końcu wierzysz w Niewidzialnego Latającego Potwora Spaghetti, który krąży po nieboskłonie.

            Jeśli pragniesz mocniej się zaangażować lub po prostu spotkać osoby o takich samych poglądach możesz to zrobić śledząc naszą stronę na Facebooku, gdzie ogłaszamy comiesięczne spotkania oraz raz do roku Ogólnopolski Zjazd. Na stronie podane są też maile do Pastarów, Pastarek i Pastarro poszczególnych gmin. Jeśli masz jakieś pytania, napisz.

            Jeśli jednak lubisz różne rytuały i chciałbyś uroczyście być do kościoła przyjęty, to oczywiście dysponujemy takowymi i każdy Pastar, Pastarka lub Pastarro jest uprawomocniony do ich przeprowadzenia. W przypadku przyjęcia do kościoła jest to obrzęd Makaronowania czy też Pastowania, bo nazwy te używane są zamiennie. Coś jak nadanie szlachectwa, tylko zamiast miecza używamy wiązki suchego spaghetti. Można też wziąć udział w bardziej podniosłej uroczystości, podczas Ogólnopolskiego Zjazdu wykonywany jest obrzęd Mackowania, a dokonuje go sam Naczelny Przełożony.

            Pamiętaj, że tak naprawdę to nie musisz, jeśli nie chcesz, bezgranicznie wierzyć w Niego. Uważamy że to nie przekreśla Pastafarianizmu jako religii, gdyż w naszym przekonaniu religia to wspólnota ludzi o podobnym spojrzeniu na Świat. Zapewne znasz chrześcijan, którzy nie trzymają się dosłownie treści Biblii, a nadal uważają się za prawdziwie wierzących. Z Pastafarianizmem jest podobnie. Jego Makaronowatość nie obrazi się jeśli obok Niego powierzysz sobie w jakiekolwiek inne Bóstwo, jak sam pewnie zauważyłeś po coś przecież ukrywał się przez tak długi czas przed opinią publiczną.

            Tak czy inaczej pamiętaj! Nasza wiara jest prawdziwa, a nasz Kościół całkowicie pełnoprawny! Nie ma najmniejszego powodu dlaczego Kościół Latającego Potwora Spaghetti miałby być traktowany gorzej niż jakakolwiek inna religia.