Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pastafarianie na Pol'and'Rock 2018

Witamy Rodzeństwo!

 

Działo, oj się działo! Skoro zmieniła się nazwa naszego ukochanego Festiwalu, koniecznym było i zmienić formułę obecności Wyznawców Jego Makaronowatości. Na zakończonym już niestety Poland'Rock Festiwalu Pastafarianie zamienili dotychczasową Wioskę na Polu Malinowskiego na stoisko w Akademii Sztuk Przepięknych i był to strzał w dziesiątkę! Przez nowe Siedliszcze Potwora przeszły setki, jeśli nie tysiące ludzi, którzy pytali o naszą Wiarę, wyrażali swoje poparcie bądź zwyczajnie krzyczeli z zachwytu na widok Jego Makaronowatości :) Oprócz tradycyjnego już Pochodu z Potworem, nasi Bracia i Siostry udzielili kolejnych już ślubów w obrządku Pastafariańskim, pastowali nowych Wyznawców, przeprowadzili liczne quizy dotyczące naszej Wiary, jak i warsztaty tworzenia swojego Potwora i wiele, wiele innych. Jesteśmy pewni że włożony trud w szerzenie najbardziej al dente wśród religii wniesie wielkie rzeczy, tak w życie naszej społeczności jak i w życia wszystkich którzy odwiedzili nasze stoisko na ASP :)

 

Z głębi serca chcemy podziękować naszym Siostrom i Braciom, którzy włożyli swój trud, starania i czas, aby to wielkie dzieło doszło do skutku. Natalia, Asia, Mark, Tomek, Bartek, Artur (i wielu innych) niech Jego Makaronowatość ujmie Was swoją Macką i pobłogosławi :)

 

Zdjęcia znajdziecie na FanPage tutaj.

 

RAmen!

Artur i Piotr

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 08:47
Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum


Krzysiu | 15.01.2020

Krzysiu | 07.01.2020


Krzysiu | 15.12.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA