Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Termin rozprawy w NSA wyznaczony!!! Zapraszamy i liczymy na Wasze wsparcie.

Witajcie drogie Rodzeństwo!

 

Pragniemy poinformować, że termin rozprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, po dwóch latach, został w końcu wyznaczony na 27 lipca 2018 o godz. 9.30 w sali B. To już w ten PIĄTEK, w dzień naszego święta!

Z przyczyn od nas niezależnych dowiadujemy się o tym dopiero dzisiaj, dlatego tak późno zamieszczamy informację, za co Potwornie Was przepraszamy.

 

Mamy wielką nadzieję, że tym razem Sąd w obliczu niepodważalnych argumentów wyda jednoznaczny wyrok, który doprowadzi do wpisania naszego Kościoła do rejestru kościołów i związków wyznaniowych.

Zdajemy sobie sprawę, że informacja ta, pojawiła się bardzo późno, nie mniej liczymy na Waszą obecność na rozprawie.  Mamy nadzieję, że i tym razem nie pozwolicie mierzyć się nam samym z tym wielkim, a co ważniejsze, wspólnym wyzwaniem :)

 

Pamiętajmy też o tym, że Sąd to szczególne miejsce, w którym pirackie kordy, durszlaki i naramienne papugi mogą zbytnio pikać (lub skrzeczeć) na bramce ;) Pokażmy więc, że Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti to poważna sprawa, a nie happening, jak niektórzy chcieliby to nazwać i domagając się powagi, również okażmy powagę (przynajmniej na tę chwilę ;) ) w stosunku do polskiego wymiaru sprawiedliwości, bo w końcu po Sprawiedliwość się tam wybieramy.

 

Adres NSA: Gabriela Boduena 3/5, sala B. (Na prawo od wejścia)

Po rozprawie spotykamy się w restauracji, żeby wspólnie spożyć makaron i miejmy nadzieję świętować pozytywny wyrok sądu. Miejsce wyznaczymy wkrótce. 

 

Na rozprawie reprezentować będą nas mecenasi Magdalena Matusiak i Dariusz Goliński, którzy są także autorami apelacji w naszej sprawie. Niech im Potwór wynagrodzi włożony trud i poświęcenie :)

 

Oczywiście będziemy na bieżąco informować o wszystkich nowych wieściach w tej sprawie. 

 

Wydarzenie na FB: tutaj.

 

WIĘCEJ: Historia rejestracji.

 

PS.

27 lipca 2012 wysłaliśmy wniosek o rejestrację naszego związku wyznaniowego. W piątek, na rozprawie minie dokładnie 6 lat od rozpoczęcia tego procesu. Przypadek? :)

 

RAmen!

Artur i Piotr

Ostatnio zmieniany środa, 25 lipiec 2018 14:20
Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum


Krzysiu | 15.01.2020

Krzysiu | 07.01.2020


Krzysiu | 15.12.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA