Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany  27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 sąd uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 18 maja 2016 sąd oddalił naszą skargę. Obecnie czekamy na termin rozprawy w NSA. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Piątkowa rada od Jego Makaronowatości

Witajcie Bracia i Siostry!

 

W odpowiedzi na niektóre Wasze zapytania, publikujemy ten post informujący, że tak, dzisiaj mamy Piątek :) Czyli dziś obchodzimy kolejne święto Pastafarianizmu! Jak wiadomo, w Piątki świętowanie czasami może wyjść spod kontroli. Jak obrazuje powyższe zdjęcie, zdarzyło się to nawet Jego Makaronowatości, który został uchwycony zapewne sobotnim rankiem, gdy odpoczywał na plaży. Pamiętajmy, że według niektórych przekazów, to właśnie w Piątek, Potwór w podobnym stanie, nie do końca zamierzenie stworzył Świat :) Stąd też rada na dziś, aby świętować w granicach rozsądku i by na następny dzień nie okazało się, że też przez przypadek powołaliście coś do życia (przy okazji odsyłamy do ósmego Naprawdę wolałbym byś nie...) ;)

 

Nie mniej jednak, z całego serca życzymy Wam wesołego Piątku :)

 

RAmen!

Artur i Piotr

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 lipiec 2014 22:03
Artur

Pastafarianin z przekonania od dobrych paru lat. Za cel postanowił sobie krzewienie Wiary w Polsce, stąd ta strona :]

 

Niech Spłynie na Was Święte Bolognese!

RAmen Bracia i Siostry!

3 komentarzy

 • Link do komentarza lxirek poniedziałek, 25 sierpień 2014 20:03 napisane przez lxirek

  @Dorota
  Siostro, nie trać wiary. Zaprawdę powiadam Ci, że Jego Makaronowatość daleki jest od wykitowania albowiem Jego Makaronowatość jest alfą i omegą (alfa - makaron al dente; omega - klopsiki). Wbrew temu, co napisałaś wszechświat jest doskonale uporządkowany (i rozsądny w granicach przyzwoitości) albowiem został stworzony przez Niego. Twoje zagubienie odnośnie spożywanych pokarmów powinno zostać ukojone poprzez lekturę dzieł Karola Darwina i Marty Steward. Ramen

 • Link do komentarza Dorota poniedziałek, 11 sierpień 2014 01:21 napisane przez Dorota

  Potwor wyglada na prawie martwego. Zawsze trzeba swietowac w granicach rozsadku, ale jak ja mam byc rozsadna, skoro caly wszechswiat bez rozsadku stworzony zostal?
  Zwierzeta zjadaja sie wzajemnie, ludzie zabijaja zwierzeta. To tylko drobny przyklad. Chorobska jakies, kataklizmy, no polapac sie trudno...

 • Link do komentarza Lech środa, 16 lipiec 2014 08:10 napisane przez Lech

  Witajcie Siostry I Bracia.
  Zawsze mnie denerwowało w innych Kościołach takie witanie "Bracia i Siostry", które po pierwsze jest niekulturalne, gdyż wita się zawsze jako pierwsze Panie. Po drugie, zmieniając kolejność witanych osób sugerujemy, iż Panowie są w Kościele ważniejsi jako podobni do Boga. W naszym Kościele Bóg nie ma płci. Zachowujmy się zatem kulturalnie drogie Siostry i Bracia.

  RAmen :-)

Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Logowanie

Koszulki i gadżety

Najnowsze posty na forum

BialySzkwal | 18.10.2017Papież_Piotr | 08.10.2017

BialySzkwal | 06.10.2017

Kalendarz imprez

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

Ostatnie komenatrze

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA