Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...

Wniosek o rejestrację KLPS został wysłany 27 lipca 2012. 15 marca 2013 otrzymaliśmy decyzję odmowną. 28 kwietnia 2015 WSA uchylił II odmowną decyzję MAiC, mimo to urząd 19 sierpnia ponownie odmówił rejestracji. 27 lipca 2018 NSA oddalił naszą apelację. Skarga do ETPC została wysłana
25 stycznia 2019
. Historia rejestracji znajduje się tutaj. Statut dostępny jest tutaj.

A+ A A-
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skarga do Trybunału wysłana!

Drogie Rodzeństwo

 

 

W końcu nadszedł ten czas! W Piątek (a jakże!), 25 stycznia wysłana została skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który ostatecznie zakończył nasze starania o rejestrację Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Zakończył oczywiście jedynie w Polsce. Wcześniej wielokrotnie zapewnialiśmy, że sprawy tak nie zostawimy i skoro powiedzieliśmy A, to powiemy i B, a w tym przypadku też C, D i teraz E, jak Europa ;) Dzięki nieocenionej pomocy mec. Dariusza Golińskiego i Magdy Matusiak, którym chcemy tutaj raz jeszcze podziękować za zaangażowanie, wiedzę i determinację, nasza sprawa przeszła właśnie do ostatecznego etapu, w którym to na arenie międzynarodowej będziemy dochodzili swoich praw jako obywatele, bądź co bądź jeszcze wolnego i europejskiego kraju jakim jest Polska. Praw do wyznania, wolności sumienia i wyrażania duchowości w takiej formie jaką podpowiada nam serce, wątroba, mózg czy żołądek! 

 

Chociaż skarga została już złożona w Trybunale, to przed nami niestety jeszcze długa droga. Najpierw Trybunał musi zadecydować czy w ogóle się nią zajmie. Niemniej jesteśmy pewni że Jego Makaronowatość otworzy oczy światłych sędziów Trybunału i od tego czasu będziemy oczekiwać na datę rozprawy. Trzeba brać pod uwagę jednak że może to trwać dość długo, nawet kilka lat. Jednakże, jak już pewnie wiecie, w tych sprawach cierpliwości nam nie brakuje i z Potworem w duszy i brzuchu będziemy gotować się na zwycięstwo! :)

 

O wszelkich zmianach, wydarzeniach i nowych okolicznościach w tej sprawie będziemy Was na bieżąco informować! Bądźcie z nami, Wasze wsparcie i energia dodają nam sił do działania :)

 

RAmen

Artur i Piotr

Ostatnio zmieniany niedziela, 27 styczeń 2019 17:06
Więcej w tej kategorii: « Cele Kościoła
Zaloguj się, by skomentować

Dołącz do nas na Facebook`u

Koszulki

Kalendarz imprez

Wydarzenia dostępne są na FB:

tutaj

Najnowsze posty na forum

Asia | 16.07.2019


BialySzkwal | 08.07.2019


Krzysiu | 27.06.2019

Znajdź Pastafarian w pobliżu...

POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI | STRONA OFICJALNA