WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

#1 Post autor: BialySzkwal » 13 gru 2015, o 12:34

http://twojbudzet.um.warszawa.pl/
No skoro Świątynię Opatrzności postawić było można... ;-)

Kapliczka zlokalizowana w Ogrodzie Saskim naprzeciw MAC miałaby charakter ekspiacyjny, wewnątrz oprócz przedstawienia Jego Makarowanowatości znalazłaby się m.in. scena przedstawiająca Ministra Odrzucającego Wniosek o Rejestrację.

Potrzebne jest poparcie 30 osób i kosztorys - czy jest na forum budowlaniec?
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

Re: WARSZAWA: Kapliczka LPS za pieniądze budżetowe?

#2 Post autor: Asia » 14 gru 2015, o 10:45

Pomysł bardzo interesujący, choć jednak oczekiwałabym funkcji praktycznej, bo stawianie kapliczek jest sprzeczne z "naprawdę wolałbym abyś nie".

Awatar użytkownika
Empelon

#3 Post autor: Empelon » 14 gru 2015, o 11:43

Najbardziej oczywista funkcja takiego pastafaraiańskiego obiektu sakralnego - to restauracja ze spaghetti. Taka restauracja powinna:
1. Otrzymać od miasta/gminy atrakcyjny teren pod restaurację za ułamek wartości.
2. Być wyłączoną z kontroli Sanepidu, US i innych organów państwa.

Poza tym Potwór tylko zaleca aby nie budować mu Kościołów dla jego Makaronowatej Wspaniałości. A więc po pierwsze można ignorować jego zalecenie (tak jak np katolicy ignorują zalecenie Jezusa aby nie modlić się w synagogach/kościołach) a po drugie można budować Kościoły LPS w innych celach niż wielbienie Potwora. Np w celu organizowania tam imprez.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 14 gru 2015, o 12:33

Ja rozumiem że Potwór zaleca, ale mam mieszane uczucia, bo jeśli łamiemy jedno, to pytanie dlaczego nie mamy złamać kolejnego, a następnie wszystkich. Dlatego oczekiwałabym tworzenia czegoś co może być wykorzystane praktycznie, a wielbienie Jago Makaronowatości byłoby poboczną funkcją.

Jedyną akceptowalną sytuacją łamania zaleceń, jest dal mnie sytuacja gdy w ten sposób chcemy walczyć o nasze cele. Czyli jasno mówimy że wnioskujemy o pieniądze na kapliczkę, żeby pokazać społeczeństwu, że to coś złego, tak jak branie pieniędzy na świątynię opatrzności, czy finansowanie innych miejsc kultu religijnego z pieniędzy Budżetu Państwa. Chodzi mi o jasny przekaz, żeby ludzie nie powiedzieli że jesteśmy tacy jak inni, że mamy gęby pełne frazesów, a chodzi nam tylko o dorwanie się do koryta.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 14 gru 2015, o 12:36

Można by w kapliczce zrobić zamykane na klucz drzwiczki, za tymi drzwiczkami byłby kociołek, w którym podczas kolejnych demonstracji można by było ugotować Makaron. ;-)

Pomysł z restauracją jest przekozacki.

Myślę, że nie trzeba ogłaszać wszem i wobec, że nie chcemy się dopychać do koryta - wtedy bardzo łatwo nam zarzucić parodiowanie innych religii.

Obrazek

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 14 gru 2015, o 12:44

Chcemy się dopchać do koryta? Nawet jeśli - to co? To tylko stawia nas w jednym szeregu z innymi Kościołami - które SĄ zarejestrowane.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 14 gru 2015, o 22:41

Dla mnie to żaden problem.

Chyba dałem się tu już poznać jako mający parcie na koryto (lekcje Pastafarianizmu w szkołach fundowane z budżetowych pieniędzy i takie tam). :D

Obrazek

Parmenides

#8 Post autor: Parmenides » 22 gru 2015, o 11:56

Myślę, że każde propagowanie wiary w LPS jest jak najbardziej chwalebne. Ale faktycznie, zgodziłbym się z Asią, aby jeżeli taka kapliczka miałaby powstać, to musiałaby spełniać dodatkowe funkcje. Idealny pomysł to kapliczka jako restauracja/bar/jadalnia z np. dożywianiem bezdomnych/ubogich itp.

A to, że mamy parcie do koryta i tak nam będą zarzucać niezależnie co zrobimy. Już wielokrotnie słyszałem takie głosy. Zostawią nas w spokoju tylko wtedy, gdy nic nie będziemy robić, a przecież nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
ApePolacco

#9 Post autor: ApePolacco » 14 sty 2019, o 11:39

Drodzy Bracia i Siostry (w kolejności alfabetycznej),

Se czytam i se pomyśłałem, zainspirowany przez Makaronowatego, ale i przez jeden projekt, o którym niedawno zasłyszałem, czemu w ramach kapliczki nie miałby stanąć automat vendingowy z podgrzewanymi potrawami ze spaghetti (jak Japończycy mogą w maszynach sprzedawać używane majtki to my nie możemy błogosławionego ciała naszego bez-jajecznego?)

Automat taki mógłby;
- "głodnych nakarmić"
- krzewić wiarę (ulotka do każdego dania)
- wspomóc kogo trzeba (czytaj dalej)

Zarys biznes planu:
(przed uruchomieniem działalności trza jeszcze wybrać maszynę i gdzieś zrobić test, a potem:)
- powołujemy firmę ze zrzutki kościelnej/funduszy unijnych czy czego tam (ktoś się zna tu na finansach?)
- stawiamy automaty w różnych ludnych miejscach,
- firma zajmuje się rozliczaniem zysku i pilnowaniem by "Kapliczki" działały (umowa serwisowa z podmiotem)
- cały zysk po potrąceniu kosztów własnych (minimalna liczna pracowników firmy) i serwisu idzie na cele charytatywne
- firma-córka rozlicza się wobec Kościoła, żeby nie było że jakiś zły PR czy coś, kontrole sanepid i takie tam muszą być...
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Morinna » 18 sty 2019, o 16:39

popieram że kapliczka dla samej kapliczki nie jest dobra, ale moze ta kapliczka pełnić funkcje. Nie koniecznie żywieniową. A np mieć dostęp do prądu i można by spacerując podładować sobie telefon lub inne urządzenie mobilne.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
doradora

#11 Post autor: doradora » 18 sty 2019, o 19:49

Znaczy tak. Jakby LPS dało się przekuć na biznes, to ktoś by to już zrobił. Zbyt kontrowersyjny pomysł jak na biznes.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 18 sty 2019, o 20:21

doradora pisze:
18 sty 2019, o 19:49
Znaczy tak. Jakby LPS dało się przekuć na biznes, to ktoś by to już zrobił. Zbyt kontrowersyjny pomysł jak na biznes.
A może zbyt kontrowersyjny, by większość kowali rozważyła choćby próbę takiego kucia?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 19 sty 2019, o 18:13

Prądu i Wi-Fi.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 19 sty 2019, o 18:37

Krzysiu pisze:
19 sty 2019, o 18:13
Prądu i Wi-Fi.
Enelmedu i Multisportu!

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Krzysiu » 19 sty 2019, o 18:52

Turbodymomena i Bezendu…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#16 Post autor: BialySzkwal » 19 sty 2019, o 19:07

Prawa i Sprawiedliwości! (PS 33.5, 99.4, 119.121)

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#17 Post autor: blablabla » 20 sty 2019, o 00:48

Podpowiadam, że ze sposobu wyłaniania projektów wynika, że duże szanse mają projekty niskokosztowe***, i to pomimo tego, że nie dostały dużej liczby głosów. Wynika to z tego, że najpierw do realizacji idą projekty z największą liczbą głosów. Gdy brakuje kasy na te najwyżej głosowane, lista dopełniana kolejnymi z coraz mniejszą liczbą głosów, ale na które jeszcze są środki.

W Warszawie kilka lat temu w wielu dzielnicach była inwazja projektów budowy domków dla owadów (chyba od tych samych autorów) z niewielkim budżetem. Pomimo niezbyt dużego zainteresowania, projekty dostały dofinansowanie. Przykład tu: 1 - Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół, Warwer Koszt poniżej 700 zł. Projekt dostał 8 głosów i został zrealizowany. W innych dzielnicach też projekty przeszły.

Klucz do sukcesu***: zgłosić we wszystkich dzielnicach budowę kapliczki za niewielką kwotę (oczywiście zgodną z realiami, ale gdyby był to posąg z drewna na wzór Światowida, koszt nie byłby duży). I gdzieś może przejdzie.

Można też pomyśleć nad tym aby kapliczka miała dodatkowe proste funkcje, które ludzi zainteresują. Też może być takim domkiem dla owadów; może karmnikiem dla ptaków lub budką lęgową; może zegarem słonecznym? Oczywiście fakt, że byłaby to również kapliczka LPS powinien być jak najbardziej w projekcie przedstawiony.

***UWAGA: O ile nadal będą obowiązywały opisane wyżej zasady. Już kiedyś słyszałem krytykę tego sposobu wyboru projektów więc być może coś zostanie zmienione.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#18 Post autor: BialySzkwal » 20 sty 2019, o 01:14

blablabla pisze:
20 sty 2019, o 00:48
***UWAGA: O ile nadal będą obowiązywały opisane wyżej zasady. Już kiedyś słyszałem krytykę tego sposobu wyboru projektów więc być może coś zostanie zmienione.
Radni chyba jeszcze nic nie uchwalili, w każdym razie nie jak ostatnio sprawdzałem (było info o poślizgu), a teraz mi strona coś nie wchodzi...

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#19 Post autor: blablabla » 25 sty 2019, o 21:04

BialySzkwal pisze:
20 sty 2019, o 01:14
blablabla pisze:
Radni chyba jeszcze nic nie uchwalili, w każdym razie nie jak ostatnio sprawdzałem (było info o poślizgu), a teraz mi strona coś nie wchodzi...
Są już informacje o nowych zasadach. Są zmiany w głosowaniu ale być może do przełknięcia. Tym razem potrzeba minimum 50 głosów na projekt dzielnicowy. Jeżeli kapliczka miałaby również jakąś dodatkową funkcję (zegar słoneczny, karmnik, wiatrowskaz z rzeźbą Potwora zamiast koguta (zwanego "kurem" ;) ), itp.) to być może projekt by przeszedł :)?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#20 Post autor: BialySzkwal » 26 sty 2019, o 13:44

blablabla pisze:
25 sty 2019, o 21:04
BialySzkwal pisze:
20 sty 2019, o 01:14
blablabla pisze:
Są już informacje o nowych zasadach. Są zmiany w głosowaniu ale być może do przełknięcia. Tym razem potrzeba minimum 50 głosów na projekt dzielnicowy. Jeżeli kapliczka miałaby również jakąś dodatkową funkcję (zegar słoneczny, karmnik, wiatrowskaz z rzeźbą Potwora zamiast koguta (zwanego "kurem" ;) ), itp.) to być może projekt by przeszedł :)?
Tymczasem na stronie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/ zniknęło info o opóźnieniu edycji 2019 i... pojawił się nabór na 2016. o_O

[EDIT]
Na stronie https://warszawa19115.pl/-/budzet-party ... na-2020-r- też piszą, że jeszcze nic nie wiadomo... Wysłałem im zapytanie mailowe.

[EDIT]
Mieli głosować dwa dni temu: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/333C7 ... meless.htm

[EDIT]
Przyjęli z "autopoprawkami" (cokolwiek): https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/00 ... 19_1x.docx

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#21 Post autor: BialySzkwal » 28 sty 2019, o 16:35

Zespół Budżetu Partycypacyjnego pisze:Dzień dobry,
na stronie http://twojbudzet.um.warszawa.pl/ nie został jeszcze opublikowany regulamin nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Dopiero parę dni temu Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę określającą zasady i przebieg VI edycji (na rok 2020). Teraz czekamy na publikację dokumentu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Uchwała wejdzie w życie 14 dni od daty opublikowania jej w Dzienniku.

Większość zasad zgłaszania pomysłów nie zmieni się w porównaniu do poprzedniej edycji – formularz zgłoszeniowy będzie bardzo podobny do zeszłorocznego, utrzymany został również wymóg dołączenia listy poparcia. Nowością będzie możliwość zgłaszania pomysłów ogólnomiejskich, czyli obejmujących swoich zasięgiem więcej niż jedną dzielnicę lub dotyczących kompetencji Biur m.st. Warszawy. Pod pomysłem dzielnicowym będzie musiało się podpisać minimum 20 mieszkańców danej dzielnicy, a ogólnomiejskim 40 mieszkańców Warszawy,

Harmonogram procesu, a także dokładny wzór formularza zgłoszeniowego, listy poparcia itp. określi z kolei Prezydent m.st. Warszawy, w drodze zarządzenia. Będzie mógł to zrobić jednak dopiero na podstawie ww. uchwały. Szacujemy zatem, że w połowie lutego będą już znane wszystkie szczegółowe zasady przeprowadzenia kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego, w tym termin i czas trwania etapu zgłaszania pomysłów. Chcielibyśmy, aby zgłaszanie pomysłów ruszyło na początku marca br. i trwało około miesiąca.

Późniejszy start budżetu partycypacyjnego w tym roku jest konsekwencją pojawienia się nowych przepisów regulujących budżety obywatelskie w miastach na prawach powiatu, w tym m.in. ustawowego wymogu przyjęcia zasad kolejnej edycji przez Radę Miasta nowej kadencji (2018-2023).

W razie dalszych pytań lub wątpliwości zachęcam do ponownego kontaktu.

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#22 Post autor: BialySzkwal » 13 lut 2019, o 19:47

Nowa informacja: http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktual ... ypacyjnego

Coś ruszyło - znany jest termin ogłoszenia harmonogramu:
...w drugiej połowie lutego. Wtedy też poznamy harmonogram kolejnej edycji.

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#23 Post autor: BialySzkwal » 22 lut 2019, o 14:49

Ale jaja: uchwała o budżecie partycypacyjnym unieważniona.
Start nowej edycji opóźni się.

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#24 Post autor: BialySzkwal » 25 mar 2019, o 03:58

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Mazowieckie”