Kim jesteśmy, dokąd tuptamy? I co rejestrujemy, jeśli w ogóle?

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Procedury przeciwko pastarskiej pedofilii

#1 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 18:13

Spoko, tak jak dostęp tam będziemy mieć po Rejestracji, tak samo możliwość formalnego zatrudniania ludzi do pracy z lub bez z kimkolwiek…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 19:15

Odnosiłem się do problemu, że aż do Rejestracji będzie przerąbane.
Tedy mówię, że moglibyśmy mieć dopiero po, czyli nie będziemy mieli wcale – kolega wykluczył jednostronnie nieskończony na R przedział ciągły, a ja jego dopełnienie do R, czego nie rozumiesz?
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 13:33

Na razie się inna osobowość nie szykuje tak samo bardzo, jak właściwa.
Mnie, o optymizm? Wiele rzeczy mi można zarzucić, ale to akurat najmniej…
Ale ja nie wykluczam, że A’=∅, po prostu wtedy też warunki spełnione.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 20:12

Ja nie wiem – organy mają chwilowo bezwładność dużą, a problemy weselsze, natomiast Lud ostatecznie na Zlocie nie zajął stanowiska…
Jak chodzi o aspekt formalny, to we wrześniu trochę ugrzęzło i zamarzł, bo nie ma szans osiągnąć wymagany próg poparcia. Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 23:06

Musisz to wszystko tak bezdusznie upraszczać…?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#6 Post autor: blablabla » 25 lis 2019, o 23:12

BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 22:56
Podsumowując: nikomu (z dokładnością do 3 lub 7 osób) się nie chce. I to by było na tyle jeśli chodzi o nasz Kościół jako formalną organizację.
Z informacji na stronie, sama RK liczy 7 osób. Plus ok. 20 w Gminach. Czy Władze to martwe dusze?
Do tego jeszcze Wyznawcy...
A ile osób było na zlocie?
Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 20:12
Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…
Kret konkurencji? Jeden z 3-7, którym się chce?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 03:51

Nie no, ci na stronie są w miarę regularnie odsiewani przez kryterium żywotności, tak formalnej, jak funkcjonalnej.
Ze 40-50 może.
Tak, jedno z nich…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#8 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 10:49

BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 23:52
Wygląda na to, że chce im się coś innego niż zorganizować się uznaną przez Państwo formę działania (3 osób - stowarzyszenie zwykłe) lub osobowość prawną (7 osób - stowarzyszenie).
Uprzedzając pytania - mi też się nie chce, może z innych powodów, ale efekt jest ten sam.
A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem? Że rejestracja łatwiejsza? Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?

Czy to w celu organizowania imprez dla dzieci (pojawił się taki wątek)? Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)? To drugie nawet może być gorsze bo rodzice myśląc, że posyłają dzieci pod opiekę do formalnie neutralnej organizacji, mogliby to potraktować jako religijną indoktrynację. Bez względu na rodzaj religii.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 11:53

O, przepraszam, my nie jesteśmy hucpą…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#10 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 12:23

BialySzkwal pisze:
26 lis 2019, o 11:17
blablabla pisze:
26 lis 2019, o 10:49
A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem?
Nie wiem, może to, że stowarzyszenie byłoby formalnie rozpoznaną organizacją, a nie grupą nieformalną, którą każdy może formalnie ignorować?
Rozumiem.
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?
Jeśli jednak ideą ma być sprawowanie kultu LPS i wdrażanie naszego światopoglądu, to każdy niesprzeczny ze światopoglądem środek jest dobry.
Tylko czy taka organizacja może powoływać się w działalności (np. statut) na religię, która nie jest zarejestrowana?

Jeśli nie, to nie wiem czy to dobry pomysł.

Jeśli tak, to np.:
"Klub Wyznawców LPS"?
"Narodowe Zjednoczenie Wyznawców LPS"?
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)?
Równie dobrym, jak organizacji patriotycznej, społecznej czy innej oświatowej (czyli wyznawcom Darwina i Newtona).
Pierwsze może tak, pozostałe w coraz mniejszym stopniu (wzrastający poziom "okhamowości").

BialySzkwal pisze:

Nie sądzę, żeby ktoś posyłając dziecko do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" myślał, że posyła do "formalnie neutralnej" organizacji...
Jeśli informacja o religii jest wprost w nazwie to pewnie tak. Ale zob. też wątpliwości i uwagi wyżej.
BialySzkwal pisze:

A niech sobie traktują jak chcą. Ich problem. O wiele bardziej ktoś mógłby się pyszczyć, że poszedł się w piątek piwa napić do "neutralnego formalnie" pubu, a trafił na nasze obrzędy religijne. :P
To inna sytuacja. Jeśli nie jest to pub kościelny, to jaki ma on wpływ na to, że jeden z klientów zacznie indoktrynować klientów innych?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 12:42

Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.
Skoro nie wypraszają, to dla niektórych może to oznaczać afirmację.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#12 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 15:06

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 12:42
Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.
Więc wracam do pytania, po co taka organizacja, skoro nie będzie ona praktycznie miała związku z Religią? Można równie dobrze założyć jakiegokolwiek inne stowarzyszenie. Tylko po co?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 17:53

Bardzo chętnie wyjaśnię, dawaj mię ich tu!
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro
Kontaktowanie:

#14 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 26 lis 2019, o 20:27

Dojechałem do drugiej strony i przypomniałem sobie dlaczego nie czytam naszej działalności na forum :D
ESURIENTE NUMQUAM

-------------------------

Za każdym razem gdy głębia wypluwa mnie na brzeg, jest w kelpie mniej mnie, a więcej jej.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 00:00

Przyszedł, pomarudził i poszedł…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#16 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 01:35

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 03:51
Tak, jedno z nich…
Ale w czym w rzecz? Czy Wierni mogą uzyskać informację co dalej z ich Kościołem?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#17 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 08:31

Ojejku, możecie uzyskać, co chcecie, po to tu jestem, żeby na wszystkie pytanka (może z przezorności jednak „prawie” dostawię) odpowiadać…
Werset z Cysia się odnosił do refleksji, czy sabotażystą był ktoś spośród […].
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#18 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 09:09

A bez podawania o kogo chodzi, to o co chodzi?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 17:45

O to, że byli zwolennicy i przeciwnicy reformy, po czym przeciwnicy na swoim postawili, a zwolennicy ani się nie wycofali, ani nie napierali naprzód, lecz okopali się na pozycjach.
Rodzeństwa. Ojojku, w cudzysłowie sabotażysty…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#20 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 17:52

A ta reforma to na czym miałaby polegać? Zmiana z kościoła na firmę produkującą gadżety z nowym logo? Czy może wręcz przeciwnie? A może jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 17:57

Ja kontynuuję poprzedni wątek. Mówimy o powołaniu stowarzyszenia zwykłego dla pozyskania ułomnej wprawdzie, ale jednak osobowości prawnej. I jest spór w doktrynie, bo jedni twierdzą, że spoko, a drudzy, że nie spoko…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#22 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 18:05

Gubię się w tym wątku.
Już kiedyś coś prawnego istniało. Ale się rozwiązało.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 19:35

Wiemy. Ale mówimy tu o nie stowarzyszeniu pastafarian, a stowarzyszeniu Radnych. A że każda triada może, to wiemy – ale jak ja znam nasz aktywizm, to, parafrazując, „żeby troje chciało naraz” się w najbliższych latach będzie spontanicznie i oddolnie wytwarzać równie często, co w ubiegłych…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#24 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 22:02

Przepraszam, że pytam, ale od dawna męczy mnie to pytanie.

Jaki jest aktualnie praktyczny sens i cel istnienia PKLPS? Po co ta cała plejada Radnych na stronie?

Skoro nic się nie chce.
Skoro nie chce się podjąć (prawie) żadnej inicjatywy. No, może poza takimi, które są powtórkami tego co już było wcześniej i ktoś wcześniej wytyczył im ścieżki.
Skoro propozycje inicjatyw osób z zewnątrz są traktowane jak wtrącanie się intruzów.

Że fajnie jest się spotykać przy piwie? Do tego nie trzeba Kościoła i nie trzeba nazywać siebie "Radnym".

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#25 Post autor: Krzysiu » 28 lis 2019, o 01:14

Pastafarianie, ale (potencjalnie) współłączący decyzyjność tu i tu, a nie tylko mający epicką nazwę stowarzyszenia.
Jakich intruzów?
Nie wiem, po co, ja tu tylko obrażam uczucia religijne… :/
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#26 Post autor: blablabla » 28 lis 2019, o 09:17

Krzysiu pisze:
28 lis 2019, o 01:14
Jakich intruzów?
No dobrze. To jaką PKLPS na wizję na swoje istnienie, o ile ma jakąkolwiek?

I to nie jest pytanie do NP jako NP tylko do NP jako przedstawiciela RK, on ile RK w ogóle istnieje bardziej niż jedynie jako lista na stronie internetowej.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Krzysiu » 28 lis 2019, o 09:46

No, dobra. Ja przyznam ze wstydem, obecnie mam (indywidualnie i zbiorowo) nieco pustkę i mętlik jednocześnie, ale mogę dla Was ujawnić treść exposé, z jakim kandydat na NP poszedł po ten urząd. Później były opinie o rekomendacje oraz pytanka, to już Wam odpuszczę, ale może rzeczywiście nadszedł ten czas, że dalej zajdę siebie cytując, niż myśląc co rusz od początku. Odtajniam, więc bez retuszu idzie.

Wysoka Rado!
Dokument niniejszy jest pomysłem na dalszą działalność Kościoła. W oczywisty sposób nie wyczerpie on wątpliwości, które są w nas wszystkich i zapewne mimo moich starań miejscami będzie niejasny, a może nawet kontrowersyjny. Stąd usilnie zachęcam, by na tę chwilę traktować go jako poufny element komunikacji wewnętrznej Rady. Oczywiście, gdyby spotkał się z aprobatą, to jak najbardziej jego części będą rozpowszechniane, prosiłbym jednak o poczekanie z tym do czasu, aż sami się doń ustosunkujemy. Rzecz jasna, podporządkuję się każdej decyzji Rady w tym zakresie.
Podoba mi się słowo „Wizja”, które było użyte jako nazwa tego tekstu. Dla mnie to słowo będzie ważne, gdyż KLPS (czy PKLPS) potrzebuje według mnie rewizji. Chciałbym, by nie była to rewolucja, ponieważ nie powinniśmy zaprzeczać temu, co tworzyliśmy dotychczas. Nie może to być jednak reanimacja, albowiem, przechodząc na terminologię medyczną, bez szeregu przeszczepów pacjent nie przeżyje. Dlatego też proponuję rewizję właśnie jako rodzaj złotego środka między tymi dwiema skrajnościami. Jestem głęboko przeświadczony o konieczności zmian, a jednocześnie silnie wzbraniałbym się przed odbieraniem wartości dotychczasowego dorobku.
Wizja
1. W jakiś sposób stoimy na rozdrożu. Mamy różne opinie o poszczególnych okresach działalności Kościoła, lecz chyba jesteśmy zgodni, że coś zmienić należy. Potrzebujemy aktywności, naszej aktywności. Od pewnego czasu przestaliśmy się rozwijać. Dokładna data jest nieistotna. Zarówno w medycynie, jak i w polityce – jeżeli dotychczasowa działalność zawiodła, odpowiedzialni administratorzy najpierw opracowują rozwiązania tymczasowe, a później dopiero szukają przyczyn dotychczasowych porażek. Dlatego też ponad wszelką wątpliwość nie dopuszczam idei ścigania „winnych”. Wyszło jak wyszło, wszyscy się uczymy. Każde z nas miało dobre intencje i bez wspólnego wysiłku wielu, powiedzmy to sobie wyraźnie, nie mielibyśmy szans uzyskać to, do czego doszliśmy. Dziś jednak jest to niewystarczające.
Za samych początków naszej drogi – może Waszej bardziej, mnie tu jeszcze wtedy nie było – Rada (jeszcze nie pod tą nazwą) musiała odpowiedzieć sobie na pewne pytanie. Pytanie niezwykle trudne i nad wyraz wymagające, ale oczywiście niezbędne. Od tego, jak odpowiedzieli, zależało, kim się staliśmy.
Czy jesteśmy jedynie wyjątkowo trwałym i irytującym happeningiem, czy też czymś więcej?
Odpowiedź na to pytanie było arcyważne. Piotr Podoba i Artur Mykowski odpowiedzieli, że chcą byśmy stali się czymś więcej. I staliśmy się – jesteśmy tym, co politologia nazywa „grupą interesu”. Gdy jednak zacząłem pisać pracę licencjacką o nas jako grupie interesu właśnie, usłyszałem od promotora (próbującego zrozumieć moją hipotezę badawczą) słowa: „Ciekawi Pana zatem, jak duży wpływ wywieracie? Tego nie trzeba badać, odpowiedź jest klarowna, zerowy…”. I w tym momencie zrozumiałem to, co Wam niniejszym przekazuję. Pytanie jest na równi istotne, ale odpowiedź straciła ważność. To znaczy, że trzeba jej udzielić raz jeszcze. I tym razem musimy to zrobić my…
2. Pozwolę sobie zacząć od Zjazdu. Początkowe jego edycje bez wątpienia były owocne jeśli chodzi o wnioski (przypadek Radia Pasta), lecz według mnie ostatnie 3 lata przynoszą systematyczny spadek jego wartości merytorycznej. Czy powinniśmy się tym martwić, skoro wielu jedzie tam tylko dla piwa? Powinniśmy; analogicznie spada – nie wiem, czy to przyczyna i skutek, czy niepowiązane zjawiska, ale połączenie, przyzna Rada, ciekawe – frekwencja. Musimy zatem zastanowić się, jak sprawić, by usatysfakcjonowani byli nie tylko „imprezowicze”, który wystarczy piwo i dobra załoga, ale i „nudziarze”, którzy w międzyczasie (a niektórzy wręcz zamiast) chcieliby o teologii porozmawiać. Dotychczas próbowaliśmy wszystkich uszczęśliwić poprzez umieszczenie kilku godzin debaty w kilku dniach ogólnego świętowania. Wydaje się, że to nie wystarcza. Na debatę dociera wielu, którzy z powodu swojego chwilowego stanu nie do końca są w stanie wnieść coś konstruktywnego, inni zaś wychodzą nadal bez poczucia spełnienia. Dlaczego tak się dzieje?
Wydaje się, że obecny kompromis tak naprawdę mało komu leży. Liczba uczestników maleje bodaj w obu grupach zainteresowań. Temu się przeciwstawimy… Zjazd chciałbym traktować jak obóz harcerski. Nie, nie dlatego, że mam sam namiot rozbijać, bo w tym roku to już nawet ja idę na domek. Chodzi mi o funkcję, jaką rzecz pełni w naszych własnych głowach. Zjazd powinien być podsumowaniem rocznej pracy Kościoła. Nie łączę tego w żaden sposób z postulatami, byśmy Zjazdowi przedkładali analizę naszych prac prosząc o absolutorium. Powinniśmy w nim jednak widzieć więcej, niż tylko dłuższe spotkanie. To jak gdyby baza podczas wspinaczki na ośmiotysięcznik – okazja, by sprawdzić stan ekwipunku i załogi, wypocząć, rozważyć dobre i złe momenty ostatniego fragmentu i zaplanować kolejny odcinek. Jeżeli na Zjeździe byłoby tylko piwo, to znak, że przez cały rok też tylko piwo było.
Dlatego też jestem za pewnym podziałem – my go nie możemy narzucać, ale on się tworzy naturalnie i oddolnie. To brzmi nieco radykalnie, ale tak naprawdę sugeruję nie zniewolenie uczestników, a dostosowanie się do tego, co już istnieje. To będzie dla nas dwakroć więcej pracy, ale warto. Postuluję, by debata nie była czymś jednorazowym, lecz pewnym powtarzalnym elementem w planie dnia. Kto nie chce debatować i tak robiłby co innego. Kto tym razem woli planszówki, bo dany temat go nie kręci czy potrzebuje przerwy – droga wolna. Jeśli jednak uczestnicy chcą dzielić się z nami tym, co uważają, to im pozwólmy. Przeznaczy każdą debatę na co innego, miast mówić przez pierwszą połowę zawsze o tym samym (wstęp dla nowych), w drugiej zaś próbować na szybko zmieścić wszystkie tematy. Jeżeli jeden panel dyskusyjny w początkowej fazie Zjazdu będzie poświęcony tłumaczeniu podstaw, to nowych nie odstraszy słowo „debata” (ciężko się dziwić, że ludzie zwyczajnie boją się debatować o przyszłości Kościoła, który pierwszy raz spotkali), a „wyjadaczy” powtarzalność i przewidywalność tematyki. Gdy w innych terminie poruszymy problem art. 196 kk, niż źródła finansowania przed a po rejestracji, to dajemy naszym prawdziwą możliwość wyboru. Nie każdego ciekawi 196, nie każdy chce mówić o pieniądzach. To jest poważne traktowanie uczestników. Przy tym zaś minimalizujemy ryzyko, że naprawdę uzdolnionego człowieka nie usłyszymy, bo po prostu nie wydzierżył wstępnych ogłoszeń i nie dotrwał do tematu, w którym jest naprawdę dobry. Opinia Zjazdu powinna być dla nas, choć nie stanowiąca, lecz prawdziwie cenna. Liczne panele sprawiają, że gdy pada pomysł rzeczywiście genialny, to nie jesteśmy skazani na dalsze godziny, przez które będziemy udawać, że rozmawiamy, w praktyce myśląc o rozwinięciu danego projektu. Tutaj po każdym panelu Rada może się na chwilę spotkać, by pokrótce omówić, co jest koniecznie do wdrożenia; następnie ze świeżymi umysłami można pójść na karaoke, by następnego dnia wrócić do dalszych prac.
3. Obawiam się, że realnie musimy z kopyta ruszyć. Jesteśmy na etapie, gdy marazm przybiera rozmiary epidemii. Co by to miało być? Akcje doraźne poświęcania czegokolwiek, dołączanie się do jakiejś manifestacji, a może chociaż pisanie na naszej stronie internetowej. Czy są posunięcia błędne? Oczywiście, ale stojąc w miejscu ryzykujemy znacznie więcej. Grozi nam na ten moment nie pokonanie, a zadeptanie. Mam realny lęk przed prokreacją, gdy sobie pomyślę, że kiedyś mój wnuk może mnie spytać, dlaczego musi chodzić do przedszkola odziany w habit i z różańcem u pasa, a ja będę zmuszony mu powiedzieć: „Widzisz, wnusiu, bo dziadzio wolał umieszczać w Internetach śmieszne kotki, niż przywdziać durszlak i iść naprzód…”.
3. Rada powinna być „bliżej ludzi”, by pastafarianin mógł czuć bliskość. W większości gmin Radni działają i to dobry początek, ale dopiero początek. Pielgrzymki były moim zdaniem autentycznie cudowną aktywnością. Świadomość, że i ten ruch wygasł, dość mocno umacnia nie w przekonaniu, że najzwyczajniej w świecie trochę wyszliśmy z trybów. Należy to przywrócić i promować – nie każdy i nie zawsze, ale nawet, gdy inną gminę odwiedzał jeden z zewnątrz, to i tak tworzy to ładne przeświadczenie, że żadna z tych lokalnych wspólnot nie jest sama. Gminy są wszystkim, co mamy – dbajmy o nie, bo ich rozpad będzie naszą klęską.
4. Potrzebujemy nowych ludzi. Wszyscy o tym wiemy, to truizm, jakich mało… Ale projekty naborów, mimo powszechności zjawiska, są wdrażane lokalnie. Potrzebujemy ogólnopolskiej kampanii, ludzie muszą wiedzieć, że Potwór jest sexy. To nie musi mieć sensu, musi być skuteczne. Za gen. Pattonem: „Dobry plan wykonany brutalnie i natychmiast znacznie lepszy jest niż plan doskonały wykonany tydzień później.”.
5. Wiarygodność jest problemem. Nie chodzi o to, że my sobie chyba żartujemy, tylko o to, że tracimy rozpoznawalność nawet wśród potencjalnych sojuszników. Rusza komitet ustawodawczy „Świeckie Państwo”. Nie współpracy nie zaproponowali, a Wam? Potrzebujemy więcej merytoryki, może obecności w mediach, może własnej publicystyki. Konieczne jest, by upowszechnić wiedzę, że my oprócz tego, że jesteśmy „dziwni”, to coś jeszcze.
6. Z cyklu konkretów, ostatnio rozmawialiśmy o Jerzy Urbanie. Nie, broń Potworze, nie chcę ponawiać sugestii współpracy. Bardziej chodzi o inspirację techniką promocji. Tygodnik „Nie” prowadzi swój kanał na Youtube. Składa się on z niespełna minutowych filmików, gdzie redaktor naczelny w prowokacyjnym stylu omawia bieżące wydarzenia. A gdyby tak…? Dla mnie osobiście aż taka skala, jaką on podejmuje, jest zbyt radykalna, ale choćby nieco wyważyć. Szybkie nagranie z poświęcenia budynku, odpędzenia demona czy wymodlenia łaski Potwora. Coś, co w jakimś stopniu będzie „agresywne”, ale tylko do momentu, gdy widz zrozumie, że jeśliby to samo robił KK, to dostawałby za to korzyści materialne i osobiste.
7. Rejestracja dwutorowa. Padały pytania, były wątpliwości, odpowiadam. Chłopaki z dawnej Rady zostawili nam pewne plany i ja się zwyczajnie nie czuję władny, by to odrzucać. Strasburg to przygoda życia i chętnie pojadę, ale oprócz tego spróbowałbym tu raz jeszcze. Niech znów będzie głośno, niech znów mówią. Niech znów się boją…
8. Potrzebujemy siebie nawzajem. Bądźmy dla siebie, pomagajmy sobie. Przed nami potężne zadanie. Boję się niemożebnie, naprawdę się cieszę, że tu jesteście. Przed nami jest misja, ciężka misja. Nie jesteśmy do niej ani powołani, ani wyszkoleni. Ale to zrobimy. Nie dlatego, że nam się chce. Dlatego, że ktoś musi…
RAmen!
Krzysiu
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#28 Post autor: blablabla » 28 lis 2019, o 21:50

Krzysiu pisze:
28 lis 2019, o 09:46
Wysoka Rado!
Dokument niniejszy jest (...)
Naprawdę niezwykłe słowa. W dużym stopniu to chyba również tekst dla Ciebie osobisty. Dlatego trudno komentować. Ale z wielką uwagą przeczytałem.

Nie masz wrażenia, że jednak to wszystko się marnuje?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Krzysiu » 29 lis 2019, o 03:45

Każda triada może powołać sobie zwyklacza. Zasię jeśli chodzi o takiego, który by był duchowym dzieckiem naszej nieformalnej struktury, to był duch i ciało ochocze, ale zaszedł paraliż i to sporawy.
Ty no, polecam Statut, tam są zarówno cele, jak i działania. Wiesz dobrze, że ja Cię lubię, ale pracujmy na materiałach, zamiast męczyć biednego Cysia, bo się pogniewamy.
Przepraszam…
Co za „"Happening" i "grupa wpływu"...”, skąd to wziąłeś?
Jak najbardziej jest osobisty – byłem jego recenzentem wręcz!
Czy się marnuje? Jestem całkowicie introwertyczny; poza Promotorem, kotkami czy rodzicami mam tylko Was. Możemy to nawet rozpatrywać jako skrajny egoizm, bo ja najzwyczajniej w świecie, jeśli nie chcę nieco samotnym zostać, to nie mam nic ciekawszego do roboty, jak co jakiś czas jakiś akt desperacji poczynić, by się nie posypało…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#30 Post autor: Krzysiu » 29 lis 2019, o 18:37

Tymczasowy…
No to ja twierdziłem, jakby coś, że więcej. To proszę mi tu nie parafrazować, bo wpływu niezbyt.
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”