Kim jesteśmy, dokąd tuptamy? I co rejestrujemy, jeśli w ogóle?

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Kim jesteśmy, dokąd tuptamy? I co rejestrujemy, jeśli w ogóle?

#1 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 17:57

moszym pisze:
24 lis 2019, o 13:45
tylko organizacje... a my jesteśmy zawieszeni w legislacyjnej próżni.
Nie jest to nic, czego nie dałoby się rozwiązać, gdyby komuś się chciało. Związek wyznaniowy nie jest jedyną formą, w jakiej możemy działać jako PKLPS.
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Procedury przeciwko pastarskiej pedofilii

#2 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 18:13

Spoko, tak jak dostęp tam będziemy mieć po Rejestracji, tak samo możliwość formalnego zatrudniania ludzi do pracy z lub bez z kimkolwiek…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#3 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 18:38

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 18:13
po Rejestracji
Tej Rejestracji, w której stabilność orzecznictwa kopnęła nas w d..ę, czy tej, o przygotowaniach do której ostatnio jakoś cicho?
Bądźmy realistami... ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 19:15

Odnosiłem się do problemu, że aż do Rejestracji będzie przerąbane.
Tedy mówię, że moglibyśmy mieć dopiero po, czyli nie będziemy mieli wcale – kolega wykluczył jednostronnie nieskończony na R przedział ciągły, a ja jego dopełnienie do R, czego nie rozumiesz?
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 11:55

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 19:15
Odnosiłem się do problemu, że aż do Rejestracji będzie przerąbane.
Tedy mówię, że moglibyśmy mieć dopiero po, czyli nie będziemy mieli wcale
A ja zaznaczyłem wcześniej, że jest to problem sztuczny, gdyż nikt nam nie broni uzyskać osobowości prawnej jako np. stowarzyszenie. Jasne, nasze możliwości będą mniej epickie niż pełnego Kościoła, ale nieporównywalnie większe niż obecnie. Nie od razu Tortugę zbudowano!
Krzysiu pisze:
czyli nie będziemy mieli wcale
A, sorki, podejrzewałem Cię o nierealistyczny optymizm...
Krzysiu pisze:
kolega wykluczył jednostronnie nieskończony na R przedział ciągły, a ja jego dopełnienie do R, czego nie rozumiesz?
Tego matematycznego wywodu. Kolega wykluczył przedział (-∞, rejestracja), zakładając implicite, że istnieje rejestracja należąca do przestrzeni czasu Ω. W jaki sposób wykluczyłeś dopełnienie?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 13:33

Na razie się inna osobowość nie szykuje tak samo bardzo, jak właściwa.
Mnie, o optymizm? Wiele rzeczy mi można zarzucić, ale to akurat najmniej…
Ale ja nie wykluczam, że A’=∅, po prostu wtedy też warunki spełnione.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 18:20

Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 13:33
Na razie się inna osobowość nie szykuje tak samo bardzo, jak właściwa.
A jest chociaż chęć w Rodzeństwie? W sensie żeby cokolwiek zarejestrować...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 20:12

Ja nie wiem – organy mają chwilowo bezwładność dużą, a problemy weselsze, natomiast Lud ostatecznie na Zlocie nie zajął stanowiska…
Jak chodzi o aspekt formalny, to we wrześniu trochę ugrzęzło i zamarzł, bo nie ma szans osiągnąć wymagany próg poparcia. Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 22:56

Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 20:12
Ja nie wiem – organy mają chwilowo bezwładność dużą, a problemy weselsze, natomiast Lud ostatecznie na Zlocie nie zajął stanowiska…
Jak chodzi o aspekt formalny, to we wrześniu trochę ugrzęzło i zamarzł, bo nie ma szans osiągnąć wymagany próg poparcia. Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…
Podsumowując: nikomu (z dokładnością do 3 lub 7 osób) się nie chce. I to by było na tyle jeśli chodzi o nasz Kościół jako formalną organizację.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 23:06

Musisz to wszystko tak bezdusznie upraszczać…?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#11 Post autor: blablabla » 25 lis 2019, o 23:12

BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 22:56
Podsumowując: nikomu (z dokładnością do 3 lub 7 osób) się nie chce. I to by było na tyle jeśli chodzi o nasz Kościół jako formalną organizację.
Z informacji na stronie, sama RK liczy 7 osób. Plus ok. 20 w Gminach. Czy Władze to martwe dusze?
Do tego jeszcze Wyznawcy...
A ile osób było na zlocie?
Krzysiu pisze:
25 lis 2019, o 20:12
Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…
Kret konkurencji? Jeden z 3-7, którym się chce?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 25 lis 2019, o 23:52

blablabla pisze:
25 lis 2019, o 23:12
BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 22:56
Z informacji na stronie, sama RK liczy 7 osób. Plus ok. 20 w Gminach. Czy Władze to martwe dusze?
Do tego jeszcze Wyznawcy...
A ile osób było na zlocie?
Wygląda na to, że chce im się coś innego niż zorganizować się uznaną przez Państwo formę działania (3 osób - stowarzyszenie zwykłe) lub osobowość prawną (7 osób - stowarzyszenie).
Uprzedzając pytania - mi też się nie chce, może z innych powodów, ale efekt jest ten sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 03:51

Nie no, ci na stronie są w miarę regularnie odsiewani przez kryterium żywotności, tak formalnej, jak funkcjonalnej.
Ze 40-50 może.
Tak, jedno z nich…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#14 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 10:49

BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 23:52
Wygląda na to, że chce im się coś innego niż zorganizować się uznaną przez Państwo formę działania (3 osób - stowarzyszenie zwykłe) lub osobowość prawną (7 osób - stowarzyszenie).
Uprzedzając pytania - mi też się nie chce, może z innych powodów, ale efekt jest ten sam.
A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem? Że rejestracja łatwiejsza? Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?

Czy to w celu organizowania imprez dla dzieci (pojawił się taki wątek)? Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)? To drugie nawet może być gorsze bo rodzice myśląc, że posyłają dzieci pod opiekę do formalnie neutralnej organizacji, mogliby to potraktować jako religijną indoktrynację. Bez względu na rodzaj religii.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#15 Post autor: BialySzkwal » 26 lis 2019, o 11:17

blablabla pisze:
26 lis 2019, o 10:49
BialySzkwal pisze:
25 lis 2019, o 23:52
A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem?
Nie wiem, może to, że stowarzyszenie byłoby formalnie rozpoznaną organizacją, a nie grupą nieformalną, którą każdy może formalnie ignorować?
blablabla pisze:
Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?
Jeśli ideą ma być pokazanie, że każdą "hucpę" można zarejestrować jako religię, więc uprzywilejowanie religii w prawie jest bez sensu, podobnie jak sama religijność, to tak, utraci się. Taką ideę PKLPS głoszą moi znajomi ateiści i strasznie mnie wkurza, gdy postępowanie Rodzeństwa potwierdza (z użyciem metody pragmatycznej) ich tezę.

Jeśli jednak ideą ma być sprawowanie kultu LPS i wdrażanie naszego światopoglądu, to każdy niesprzeczny ze światopoglądem środek jest dobry.
blablabla pisze:
Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)?
Równie dobrym, jak organizacji patriotycznej, społecznej czy innej oświatowej (czyli wyznawcom Darwina i Newtona).
blablabla pisze:
To drugie nawet może być gorsze bo rodzice myśląc, że posyłają dzieci pod opiekę do formalnie neutralnej organizacji,
Nie sądzę, żeby ktoś posyłając dziecko do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" myślał, że posyła do "formalnie neutralnej" organizacji...
blablabla pisze:
mogliby to potraktować jako religijną indoktrynację. Bez względu na rodzaj religii.
A niech sobie traktują jak chcą. Ich problem. O wiele bardziej ktoś mógłby się pyszczyć, że poszedł się w piątek piwa napić do "neutralnego formalnie" pubu, a trafił na nasze obrzędy religijne. :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#16 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 11:53

O, przepraszam, my nie jesteśmy hucpą…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#17 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 12:23

BialySzkwal pisze:
26 lis 2019, o 11:17
blablabla pisze:
A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem?
Nie wiem, może to, że stowarzyszenie byłoby formalnie rozpoznaną organizacją, a nie grupą nieformalną, którą każdy może formalnie ignorować?
Rozumiem.
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?
Jeśli jednak ideą ma być sprawowanie kultu LPS i wdrażanie naszego światopoglądu, to każdy niesprzeczny ze światopoglądem środek jest dobry.
Tylko czy taka organizacja może powoływać się w działalności (np. statut) na religię, która nie jest zarejestrowana?

Jeśli nie, to nie wiem czy to dobry pomysł.

Jeśli tak, to np.:
"Klub Wyznawców LPS"?
"Narodowe Zjednoczenie Wyznawców LPS"?
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)?
Równie dobrym, jak organizacji patriotycznej, społecznej czy innej oświatowej (czyli wyznawcom Darwina i Newtona).
Pierwsze może tak, pozostałe w coraz mniejszym stopniu (wzrastający poziom "okhamowości").

BialySzkwal pisze:

Nie sądzę, żeby ktoś posyłając dziecko do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" myślał, że posyła do "formalnie neutralnej" organizacji...
Jeśli informacja o religii jest wprost w nazwie to pewnie tak. Ale zob. też wątpliwości i uwagi wyżej.
BialySzkwal pisze:

A niech sobie traktują jak chcą. Ich problem. O wiele bardziej ktoś mógłby się pyszczyć, że poszedł się w piątek piwa napić do "neutralnego formalnie" pubu, a trafił na nasze obrzędy religijne. :P
To inna sytuacja. Jeśli nie jest to pub kościelny, to jaki ma on wpływ na to, że jeden z klientów zacznie indoktrynować klientów innych?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 12:42

Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.
Skoro nie wypraszają, to dla niektórych może to oznaczać afirmację.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#19 Post autor: blablabla » 26 lis 2019, o 15:06

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 12:42
Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.
Więc wracam do pytania, po co taka organizacja, skoro nie będzie ona praktycznie miała związku z Religią? Można równie dobrze założyć jakiegokolwiek inne stowarzyszenie. Tylko po co?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#20 Post autor: BialySzkwal » 26 lis 2019, o 15:38

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 11:53
O, przepraszam, my nie jesteśmy hucpą…
Wyjaśnij to kilku moim znajomym ateistom...
blablabla pisze:
26 lis 2019, o 12:23
BialySzkwal pisze:
BialySzkwal pisze:

Tylko czy taka organizacja może powoływać się w działalności (np. statut) na religię, która nie jest zarejestrowana?
Nie ma przepisu, który by tego zabraniał. Oczywiście Sąd może się przyparmezanić, że nie ma "religii pastafariańskiej", tak jak to było z "narodowością śląską", dlatego lepiej byłoby pisać bardziej konkretnie, np. o "obrzędach pastafariańskich", "pastafariańskim światopoglądzie" i "oddawaniu czci LPD", żeby nie dać Sądowi pretekstu do uwalenia.
blablabla pisze:
Jeśli tak, to np.:
"Klub Wyznawców LPS"?
"Narodowe Zjednoczenie Wyznawców LPS"?
Stowarzyszenie Wyznawców LPS,
Stowarzyszenie na rzecz/miłośników Kultury/Tradycji Pastafariańskiej,
Stowarzyszenie Rekonstruktorów Tradycji Pastafariańskiej,
czy nawet Stowarzyszenie na rzecz Rejestracji PKLPS (choć to dla mnie zbyt kryptoateistycznie brzmi).
blablabla pisze:
BialySzkwal pisze:

Pierwsze może tak, pozostałe w coraz mniejszym stopniu
To zależy od światopoglądu rodzica. Zobacz, jaka się robi afera, gdy ktoś próbuje wyjaśniać dzieciom, że niektórzy panowie po prostu tak mają, że kochają innych panów, i że nie jest to bardziej dziwne niż to, że ktoś jest np. rudy.

blablabla pisze:
(wzrastający poziom "okhamowości").
Ej, no... Chcesz, żeby dzieci bawiły się brzytwami, czy jak?
blablabla pisze:
BialySzkwal pisze:
To inna sytuacja.
Czyżby? Znam dwa przypadki, gdy osoba ateistyczna poczuła się zmolestowana, bo prelegent na zakończenie wykładu naukowego w wiodącym polskim instytucie badawczym dał świadectwo wiary.
blablabla pisze:
jaki ma on wpływ na to, że jeden z klientów zacznie indoktrynować klientów innych?
Dokładnie taki sam, jak gdyby zaczął im składać obleśne propozycji nawiązania kontaktów o charakterze intymnym.
blablabla pisze:
26 lis 2019, o 15:06
Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 12:42
Więc wracam do pytania, po co taka organizacja, skoro nie będzie ona praktycznie miała związku z Religią?
Co znaczy "nie będzie miała związku"?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Krzysiu » 26 lis 2019, o 17:53

Bardzo chętnie wyjaśnię, dawaj mię ich tu!
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro
Kontaktowanie:

#22 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 26 lis 2019, o 20:27

Dojechałem do drugiej strony i przypomniałem sobie dlaczego nie czytam naszej działalności na forum :D
ESURIENTE NUMQUAM

-------------------------

Za każdym razem gdy głębia wypluwa mnie na brzeg, jest w kelpie mniej mnie, a więcej jej.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 00:00

Przyszedł, pomarudził i poszedł…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#24 Post autor: BialySzkwal » 27 lis 2019, o 01:33

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 17:53
Bardzo chętnie wyjaśnię, dawaj mię ich tu!
Ne kcom. Pytaem.

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#25 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 01:35

Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 03:51
Tak, jedno z nich…
Ale w czym w rzecz? Czy Wierni mogą uzyskać informację co dalej z ich Kościołem?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#26 Post autor: BialySzkwal » 27 lis 2019, o 01:44

blablabla pisze:
27 lis 2019, o 01:35
Krzysiu pisze:
26 lis 2019, o 03:51
Tak, jedno z nich…
Ale w czym w rzecz? Czy Wierni mogą uzyskać informację co dalej z ich Kościołem?
Niestety tego wersetu z Krzysia nie zrozumiałem. :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 08:31

Ojejku, możecie uzyskać, co chcecie, po to tu jestem, żeby na wszystkie pytanka (może z przezorności jednak „prawie” dostawię) odpowiadać…
Werset z Cysia się odnosił do refleksji, czy sabotażystą był ktoś spośród […].
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#28 Post autor: blablabla » 27 lis 2019, o 09:09

A bez podawania o kogo chodzi, to o co chodzi?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#29 Post autor: BialySzkwal » 27 lis 2019, o 15:11

Krzysiu pisze:
27 lis 2019, o 08:31
Werset z Cysia się odnosił do refleksji, czy sabotażystą był ktoś spośród […].
Konkurencji (nie agresywnej, tylko zdrowoprzyjacielskiej jak tu już było na Forum mówione) lub Rodzeństwa, które chce uzyskać inną formę prawną?
Nie trzyma mi się to ni kreta, ni sabotażysty... Sabotaż(krecenie) to wrogie działanie i świadczy o chęci działania przeciwnego, czy coś mieszam?
blablabla pisze:
27 lis 2019, o 09:09
A bez podawania o kogo chodzi, to o co chodzi?
+1

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#30 Post autor: Krzysiu » 27 lis 2019, o 17:45

O to, że byli zwolennicy i przeciwnicy reformy, po czym przeciwnicy na swoim postawili, a zwolennicy ani się nie wycofali, ani nie napierali naprzód, lecz okopali się na pozycjach.
Rodzeństwa. Ojojku, w cudzysłowie sabotażysty…
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”