Etyka: w jakich obrzędach niepastafariańskich możemy brać udział jako Pastafarianie?

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Etyka: w jakich obrzędach niepastafariańskich możemy brać udział jako Pastafarianie?

#1 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 01:28

Umiłowani Bracia i Siostry w Kolejności Alfabetycznej,
jak wszystkim zapewne wiadomo, NP wziął udział w publicznym obrzędzie chrześcijańskim występując w stroju Pastafariańskim. Mam wrażenie, że istnieje pośród Rodzeństwa konsensus, że nie naruszyło to w żaden sposób godności wspomnianego obrzędu, a zarzuty kierowane wobec NP są bezpodstawne.

Paradoksalnie, podobnego konsensusu brak, jeśli chodzi o udział Pastafarian w uroczystościach żałobnych. Rozmawiając z Pastarro spotkałem się z określeniem: "robienie sobie jaj z pogrzebu".

Szcerze mówiąc nie widzę różnicy pomiędzy obydwiema sytuacjami. W jednej i drugiej mieliśmy wydarzenie publiczne, wymagające zachowania powagi i godnego w nim udziału. Jedno i drugie wydarzenie nie było wydarzeniem zastrzeżonym dla konkretnej religii. Powiedziałbym nawet, że chrześcijański ryt nabożeństwa ekumenicznego mógłby (tryb przypuszczający) czynić naszą symbolikę mniej stosowną, niż spontaniczny i ogólnopolski charakter zgromoadzenia pod Pałacem Prezydenckim.

Skąd zatem krytyka spontanicznego złożenia Spaghetti pośród zniczy?

Sądzę, że w sprawie standardów publicznego manifestowania przynależności do Kościoła Kościół powinien mówić jednym głosem. Nie może być tak, że ktoś, zachęcony przykładem NP i pastafarian z epoki pre-PKLPS, zademonstruje publicznie swoją wiarę, i zostanie przez Kościół (w osobie Pastarro) za to potępiony, czy to aktywnie, czy to pasywnie.

Z tego powodu zwracam się do organów Kościoła z oficjalną prośbą o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Etyka: w jakich obrzędach niepastafariańskich możemy brać udział jako Pastafarianie?

#2 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 14:43

Masz bardzo słuszność.
Władzą stanowienia naszą tedy nauczamy, stwierdzamy i orzekamy, że właściwą jest każda ta i ta tylko partycypacja w obrzędzie innej religii (a nawet ważnym cywilizacyjnie rytuale kulturowym) czy grupy tychże pastafarianina jako udziałowca, Pastarro zaś także jako prowadzącego lub współprowadzącego, która miła jest organizatorowi (w przypadku podlegania Ustawie o zgromadzeniach także przewodniczącemu), a nadto jest niesprzeczna z naszymi wartościami, czyli nie promuje nienawiści oraz, w przypadku wydarzeń religijnych ma charakter koncyliacyjny.
Howgh!
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Etyka: w jakich obrzędach niepastafariańskich możemy brać udział jako Pastafarianie?

#3 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 17:43

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 14:43
która miła jest organizatorowi (w przypadku podlegania Ustawie o zgromadzeniach także przewodniczącemu)
Co z wydarzeniem spontanicznym, nie posiadającym organizatora? Mamy zakaz?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 18:05

Wtedy jest to samo, tylko bez pytania organizatora – jedyną zmienną są intencje wydarzenia, które jak są Miłosne, to dobrze, a jak nienawistne, to niedobrze.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 24 lis 2019, o 18:31

Krzysiu pisze:
24 lis 2019, o 18:05
Wtedy jest to samo, tylko bez pytania organizatora – jedyną zmienną są intencje wydarzenia, które jak są Miłosne, to dobrze, a jak nienawistne, to niedobrze.
A jeśli są żałobne? Ludzie zaczynają się gromadzić i znosoć znicze, kwiaty i symbole religijne. Czy mogę mieć pewność, że gdy jako Pastafarianin przyniosę Spaghetti (Al Dente, żeby nie było), to Kościół uzna to za al dente i się ode mnie nie odetnie?

No i czy mamy obowiązek każdorazowego dopytania organizatora? Np. jeśli zapraszając nas na (jak najbardziej miłosny) Marsz Dla Życia powie, że "wszelkie symbole religijne są mile widziane"?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Krzysiu » 24 lis 2019, o 19:10

Jeśli nie jest żałobą w celach nienawistnych (a wbrew pozorom bywają i takie), to możesz mieć pewność.
Nie. Ma to być (cholera, ja powinienem mieć jakichś ludzi zajmujących się interpretowaniem mych przemyśleń, nie chce mi się samemu tego robić, głupio to wygląda) mu „miłe”, co w jednolitej opinii Doktryny oznacza, że organ dopuszczał istnienie dorozumienia miłego, wynikającego choćby właśnie z kwantyfikatorów ogólnych. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że może ono (zwłaszcza wobec Ustawy) upaść – każdy nie-dupek, choćby tylko dla lęku przed sankcją, ma obowiązek opuścić zgromadzenie na niewymagające uzasadnienia roszczenie przewodniczącego, a popsioczyć, że oszukali w opisie wydarzenia, to można co najwyżej w Internetach…
Pasta et Bonum!

zibi123

#7 Post autor: zibi123 » 25 lis 2019, o 03:41

O,
jakiś czas temu myślałem o swoim pogrzebie.
Nie żebym w dając się przewidzieć przyszłości wybierał się na tamten świat.
Niemniej jednak, skoro nie jest się w wieku zejścia, lub nie będąc wyposażonym w diagnozę "zostało panu dwa tygodnie życia", przewidzieć się tego nie da, a licho nie śpi...
Umyśliłem więc, że trzeba na papier przelać, to o czym z córką już luźno rozmawiałem.
Problem z pogrzebami jest ogólnie taki, że ostatnia wola jest aż ale i tylko wolą, a organizatorem pogrzebu i tak nie będzie ten który wolę wyrażał.
A jednak trudno będzie taką wolę zignorować.
Nie, nie chcę pogrzebu tylko pastafariańskiego. Rodzina też jest ważna, a zakładam że kilka osób z rodziny się pojawi i nie chcę ich zakłopotać.
Myślę że jakiś kompromis byłby do osiągnięcia.
A jak nie, to życzyłbym sobie być pochowanym w tym obrządku, który nie widzi problemu w uczestnictwie w uroczystości także innych obrządków :)

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 04:10

O, to my, to my jak najbardziej problemu nie widzimy!
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Pergi

#9 Post autor: Pergi » 25 lis 2019, o 13:59

a czy udział kolumny motocyklistów na takiej uroczystości (takich którzy nie jadają spaghetti) nie urazi Jego Mackowatości?
Proszę mi wyjaśnić jak od Chrystusa miłującego ludzi i odkupującego ich grzechy, można dojść do największej korporacji która za grubą kasę sprzedaje IDEĘ ogólnodostępną (dodatkowo rości sobie prawa do wyłączności)

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Krzysiu » 25 lis 2019, o 17:59

Ależ skąd…
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”