Czyżbyśmy znowu zostali w tyle za konkurencją?

tam gdzie już Makaron nie dominuje, ale zawsze jest mile widziany.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Czyżbyśmy znowu zostali w tyle za konkurencją?

#1 Post autor: BialySzkwal » 2 lis 2019, o 12:37

Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

Re: Czyżbyśmy znowu zostali w tyle za konkurencją?

#2 Post autor: blablabla » 2 lis 2019, o 14:44

Po raz n-ty: nie jest to "konkurencja", a bliźni kościół:
"Latający Potwór Spaghetti przemawia przez wszystkie religie, bóstwa i proroków, a wszystkie religie, bóstwa i prorocy prowadzą do Latającego Potwora Spaghetti." [Qwer. 2:1]
"Zachęcam do otwartości na wszelkie inne religie, nagonka nie jest aktem kluskowatości." [Disc. 1:25]

Czy brak gadżetów jest naprawdę "zostawaniem w tyle"? Czy to nie może być objawem upadku prawdziwej duchowości?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 2 lis 2019, o 20:03

Jak ja znam Szkwała, to on tak sobie żartuje tylko…
Oczywiście, też lubię o każdej religii mówić jako o Rodzeństwie z innego Paradygmatu, ale wtedy można być posądzonym o brzydkie intencje. Natomiast termin „konkurencja”, używany jedynie jako pewna prześmiewczość wobec sposobu, jak inne religie postrzegają siebie nawzajem, to tylko taka zabawa słowna i próba skłonienia do refleksji.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 3 lis 2019, o 10:59

Podczas gdy lubię żartować, słowo "konkurencja" jest tu technicznie rzecz biorąc jak najbardziej al dente.

Nie tylko dlatego, że nasi młodsi bracia w wierze namiętnie forsują klauzulę wyłączności na dostawę usług duchowych. Mamy tu wyraźną konkurencję o "rząd dusz".
Nawet przyzwalając na dywersyfikację dostaw, ciągle pozostanie konkurencja o ograniczone zasoby wiernych: czas i pieniądze. Każdy grosz wydany na budynki sakralne to grosz nie wydany na cele wskazane w VI NWBN.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 00:26

Znaczy, oni nas tak postrzegają, ale to nie znaczy, że my ich też musimy. Sprawmy, żeby „Inni, niż inni.” było naszą dewizą! No, jedną z…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
blablabla

#6 Post autor: blablabla » 4 lis 2019, o 01:15

Wszak wynika to nie tylko z Ksiąg (cytaty wcześniej). KLPS sam też tak o sobie mówi na stronie www. Fragment z Pastafariańskiego FAQ:
KLPS pisze:Czy można być jednocześnie chrześcijaninem i pastafarianinem lub ateistą i pastafarianinem?

Oczywiście. Potwór nie jest zazdrosny, nie obraża się. Ponadto, pastafarianinem jesteś wtedy, kiedy czynisz dobro, więc nawet jeżeli uważasz się za wyznawcę innej religii, a czynisz dobro, to jesteś już bardzo blisko zostania pastafarianinem (prawie jakbyś już nim był). Wystarczy tylko wyrazić taką wolę. I nie trzeba rezygnować z dotychczasowej religii. Będąc pastafarianinem możesz również czynnie uczestniczyć w ceremoniach i świętach innych wyznań.
"Konkurencja" jest raczej słabo odwzajemniona. A może jej jednostronność wynika z zajmowanej pozycji? Z siły, która jest jednocześnie słabością?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 02:11

Cóż, nie od dziś wiadomo, że władza demoralizuje; nie mamy porównania, więc nie wiemy, czy z ich wpływami nie zachowywalibyśmy się podobnie…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#8 Post autor: blablabla » 4 lis 2019, o 02:30

Mam cichą nadzieję, że to zależy od ludzi. I od zasad (w tym spisanych przez tych ludzi), które będą odsuwać możliwość pojawienia się złych zachowań. Ich brak w obowiązujących zasadach trzymałby z kolei z dala tych, którzy chcieliby z takich zachowań skorzystać, ponieważ nie mieliby takiej możliwości. I tak dalej...

Mam wrażenie, że w wielu organizacjach (w tym bratnich) coś w tym zakresie nie wyszło: mógł w którymś momencie "nawalić element ludzki", który do ustalonych zasad dodał może coś, co dla jego poprzedników byłoby niedopuszczalne, ale nie znając kontekstu, w jakim działali ci poprzednicy, nie czuł, że dodatek ten zmieniał wiele z powrotnego sensu.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Krzysiu » 4 lis 2019, o 20:26

I, szczerze mówiąc, jest to kłopot. Bo czy potrafię – niekoniecznie ja-Krzysiu, to może być ja-dowolny – stworzyć lepsze hamulce, niż „Ja powstrzymam i nie dopuszczę!”? Każdy z potencjalnych decydentów prędzej czy później się wypaczy, a Reguły Najwyższe tworzyliby i tak ci sami ludzie…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#10 Post autor: BialySzkwal » 5 lis 2019, o 03:47

Krzysiu pisze:
4 lis 2019, o 00:26
Znaczy, oni nas tak postrzegają, ale to nie znaczy, że my ich też musimy.
Do czasu, aż trzeba będzie ogarnąć jakąś imprezę PKLPS, a potencjalnie zaangażowane Rodzeństwo zdecyduje, że woli jednak pomaszerować do Częstochowy. ;)
blablabla pisze:
4 lis 2019, o 01:15
Wszak wynika to nie tylko z Ksiąg (cytaty wcześniej). KLPS sam też tak o sobie mówi na stronie www. Fragment z Pastafariańskiego FAQ:
KLPS pisze:Czy można być jednocześnie chrześcijaninem i pastafarianinem lub ateistą i pastafarianinem?

Oczywiście. Potwór nie jest zazdrosny, nie obraża się. Ponadto, pastafarianinem jesteś wtedy, kiedy czynisz dobro, więc nawet jeżeli uważasz się za wyznawcę innej religii, a czynisz dobro, to jesteś już bardzo blisko zostania pastafarianinem (prawie jakbyś już nim był). Wystarczy tylko wyrazić taką wolę. I nie trzeba rezygnować z dotychczasowej religii. Będąc pastafarianinem możesz również czynnie uczestniczyć w ceremoniach i świętach innych wyznań.
"Konkurencja" jest raczej słabo odwzajemniona. A może jej jednostronność wynika z zajmowanej pozycji? Z siły, która jest jednocześnie słabością?
Z przytoczonego fragmentu wynika jedynie, że nie widzimy w konkurencji nic złego. Jak dobrze funkcjonująca Pastaria, która nie obraża się na klienta za to, że czasem (głównie?) zje w Burger Kingu. Ale dwie pobliskie restauracje siłą rzeczy ze sobą konkurują.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Krzysiu » 5 lis 2019, o 06:02

Od innych okolicznych Burger Kingów odróżnia nas to, że nie jesteśmy religią uniwersalistyczną. Pracownik, a już zwłaszcza kierownik zmiany, raczej nie powie potencjalnemu klientowi: „Nie spodoba Ci się u nas, idź o, tam, a będzie Ci lepiej.”…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 6 lis 2019, o 08:55

Krzysiu pisze:
5 lis 2019, o 06:02
Od innych okolicznych Burger Kingów odróżnia nas to, że nie jesteśmy religią uniwersalistyczną.
A nie jesteśmy? Chyba nie mamy w statucie zapisu, że przyjmujemy tylko Polaków?
Krzysiu pisze:
5 lis 2019, o 06:02
Pracownik, a już zwłaszcza kierownik zmiany, raczej nie powie potencjalnemu klientowi: „Nie spodoba Ci się u nas, idź o, tam, a będzie Ci lepiej.”…
Nie zaprzeczam, deklarujemy, że szanujemy konkurencję i swoich klientów. Aczkolwiek rozmawiając z Pastarro częściej słyszałem teksty typu "jakie głupie stroje mają w innych barach", niż coś dobrego o serwowanych tam posiłkach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 7 lis 2019, o 15:22

Ojej, nikomu nie odmówię, ale niektórym odradzę.
Już ja z tymi Pastarro pogadam Twoimi…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 8 lis 2019, o 22:08

Krzysiu pisze:
7 lis 2019, o 15:22
Już ja z tymi Pastarro pogadam Twoimi…
Żeby nie było, że bardziej jestem Biały Kabel niż Szkwał - nie powiem, o których chodzi, a mój czas przebywania na spotkaniach Gminy Warszawskiej jest porównywalny do czasu spędzonego na Zjazdach i Synodach, więc i domyślanie się będzie obarczone dużą niepewnością. ;)

Inna sprawa, że nie przypominam sobie, żebym widział jakiegokolwiek Pastarro polecającego innego dostawcę usług duchowych, w szczególności zarejestrowanego i teistycznego.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Krzysiu » 9 lis 2019, o 09:36

Oj, bo rzadko tak się dzieje w sytuacjach publicznych, to dlatego.
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Offtopic”