Boże ciało

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

Boże ciało

#1 Post autor: Naturalna Kofeina » 3 kwie 2019, o 12:30

Marzy mi się piknik religijny 20.06 gdzieś na trawce w Stargardzie.
Powiedzcie mi... jak to się ma do zgromadzeń, obrzędów religijnych itp. dziwnych przepisów, do których nadgorliwi mogą się przyczepić?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Boże ciało

#2 Post autor: BialySzkwal » 3 kwie 2019, o 16:14

Naturalna Kofeina pisze:
3 kwie 2019, o 12:30
Marzy mi się piknik religijny 20.06 gdzieś na trawce w Stargardzie.
Powiedzcie mi... jak to się ma do zgromadzeń, obrzędów religijnych itp. dziwnych przepisów, do których nadgorliwi mogą się przyczepić?
Ponieważ nie jesteśmy zarejestrowani, różne dupki mogą nam bezkarnie złośliwie przeszkadzać w obrzędach. :(
Ponieważ KK jest zarejestrowany, nie można mu złośliwie przeszkadzać w obrzędach (byłoby to zresztą dupkowate).
Jeśli będzie więcej osób, to będzie to pewnie "impreza masowa": https://samorzad.infor.pl/temat_dnia/38 ... wolen.html
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#3 Post autor: Naturalna Kofeina » 3 kwie 2019, o 16:57

Impreza masowa w plenerze to min. 1000 osób. Bardziej mnie martwi matudzenie w kwestii zgromadzeń. W końcu ktoś może uznać, że to grupa ludzi manifestuje poglądy.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 3 kwie 2019, o 17:26

Mogą uznać, co chcą, jeśli będzie to „spontaniczne zgromadzenie”, wtenczas mają problem.
A pomysł jest dobry, bo dawno do ludzi nie wychodziliśmy.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 3 kwie 2019, o 19:15

Naturalna Kofeina pisze:
3 kwie 2019, o 16:57
Impreza masowa w plenerze to min. 1000 osób.
A... to ma być kameralne wydarzenie. ;)
Naturalna Kofeina pisze:
3 kwie 2019, o 16:57
Bardziej mnie martwi matudzenie w kwestii zgromadzeń. W końcu ktoś może uznać, że to grupa ludzi manifestuje poglądy.
A będziecie manifestować? Transparenty, plakaty, ulotki, okrzyki? Wielki napełniony helem LPS? To zgłoś to jako zgromadzenie i się nie będzie można przyparmezanić.
Krzysiu pisze:
3 kwie 2019, o 17:26
Mogą uznać, co chcą, jeśli będzie to „spontaniczne zgromadzenie”, wtenczas mają problem.
No to po ptokach:
Art. 3 ust. 2 Ustawy z dnia 24 lipca 2015 Prawo o zgromadzeniach pisze:Zgromadzeniem spontanicznym jest zgromadzenie, które odbywa się w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, którego odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Krzysiu » 3 kwie 2019, o 20:51

Nie mogłem wcześniej wiedzieć, że będzie ponad 15 (w ostatniej znanej mi wersji Ustawy to była ta Magiczna Liczba Mocy) zainteresowanych, a zrobienie tego później byłoby „niecelowe”, a przynajmniej bezzasadne…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 3 kwie 2019, o 22:14

Krzysiu pisze:
3 kwie 2019, o 20:51
Nie mogłem wcześniej wiedzieć, że będzie ponad 15 (w ostatniej znanej mi wersji Ustawy to była ta Magiczna Liczba Mocy) zainteresowanych, a zrobienie tego później byłoby „niecelowe”, a przynajmniej bezzasadne…
Ja tam kryterium liczebności nie widzę:
Art. 3 ust. 1 Ustawy z dnia 24 lipca 2015 Prawo o zgromadzeniach pisze: Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.
ale może źle patrzę.

Można przyczepić się, że nie chodzi o obrady czy wyrażanie stanowiska, a nawet jeśli przegapiłem Liczbę Mocy - to tak jak sugerujesz, ale zakładam, że Naturalna Kofeina pyta po to, żeby sobie kłopotów zaoszczędzić, a nie żeby się za kilka lat ciągać z Polską do Strasburga ze skutkiem nieokreślonym...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Krzysiu » 4 kwie 2019, o 00:11

Dobrze patrzysz, ja jeszcze ze starego ustawodawstwa wspomnienia miałem…
Ty no, ale jeżeli żadnego stanowiska nie wyrażę, a spotkam się celem jedzenia (może się jakieś obrady odbędą, ale nie jako cel, tylko skutek uboczny), to zawiadomić o zgromadzeniu nie tylko nie muszę, ale i nie mogę, bo zgromadzeniem to nie będzie, a zawiadomienie o zgromadzeniu, co do którego wie się, że nie zaistnieje, jest chyba (choć nie z tej ustawy) niepożądane…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 01:54

Krzysiu pisze:
4 kwie 2019, o 00:11
Ty no, ale jeżeli żadnego stanowiska nie wyrażę, a spotkam się celem jedzenia (może się jakieś obrady odbędą, ale nie jako cel, tylko skutek uboczny), to zawiadomić o zgromadzeniu nie tylko nie muszę, ale i nie mogę, bo zgromadzeniem to nie będzie, a zawiadomienie o zgromadzeniu, co do którego wie się, że nie zaistnieje, jest chyba (choć nie z tej ustawy) niepożądane…
Dlatego pytałem, co chcą robić. Inna rzecz, że chyba żadna sankcja nie grozi za nieudolne usiłowanie przeprowadzenia zgłoszonego zgromadzenia?

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#10 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 07:24

Ja generalnie jestem negatywnie nastawiona do kontaktów z przedstawicielami obecnej władzy. I tak sobie wyobrażam, że oni zwykły piknik z kocykami i makaronem uznają za manifestację światopoglądową, w dodatku antyrzymskokatolicką, bo organizowaną przez ciemiężoną przez nich, nieformalną (z ich winy) grupę, a dwa, że akurat w terminie ichniego święta, co poczytać mogą za kpinę i parodię, i antypolonizm, i szydzenie ze Świętej Sejmowej Sałatki Krystyny*. A ja bym tylko chciała sobie wciągnąć obiadek w plenerze i poznać okolicznych współwyznawców. Współwyznawczynie w sumie też, ale za to bym mogła dostać w łeb. ;)

Dlatego rozważam czy zgłoszenie zgromadzenia (o niemożliwej do przewidzenia, choć raczej skąpej, liczbie osób) nie byłby jedyny możliwy w tej sytuacji, jak to mówią na forach rowerowych, ass saver.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 10:27

Naturalna Kofeina pisze:
4 kwie 2019, o 07:24
zwykły piknik z kocykami i makaronem uznają za manifestację światopoglądową, w dodatku antyrzymskokatolicką, bo organizowaną przez ciemiężoną przez nich, nieformalną (z ich winy) grupę,
Naturalna Kofeina pisze:
Ja generalnie jestem negatywnie nastawiona do kontaktów z przedstawicielami obecnej władzy. I tak sobie wyobrażam, że oni zwykły piknik z kocykami i makaronem uznają za manifestację światopoglądową, w dodatku antyrzymskokatolicką, bo organizowaną przez ciemiężoną przez nich, nieformalną (z ich winy) grupę
A skąd będą wiedzieć, że to owa ciemiężona grupa nieformalna?
Naturalna Kofeina pisze:
A ja bym tylko chciała sobie wciągnąć obiadek w plenerze i poznać okolicznych współwyznawców. Współwyznawczynie w sumie też, ale za to bym mogła dostać w łeb. ;)
Jeśli nie będziecie zwracać na siebie uwagi demonstrując światopogląd, to nikt nie powinien się nawet zorientować. Zwłaszcza jeśli będziecie to robić z dala od deminstracji światopoglądu przez inne kościoły.
Naturalna Kofeina pisze:
Dlatego rozważam czy zgłoszenie zgromadzenia (o niemożliwej do przewidzenia, choć raczej skąpej, liczbie osób) nie byłby jedyny możliwy w tej sytuacji, jak to mówią na forach rowerowych, ass saver.
Im więcej.papieru, tym tyłek czystszy (a końcówka suchsza). Poza tym traktuj to jak zdobywanie "know how" gdybyś później chciała legitnie zwołać legitne zgromadzenie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#12 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 11:25

BialySzkwal pisze:
4 kwie 2019, o 10:27
Poza tym traktuj to jak zdobywanie "know how" gdybyś później chciała legitnie zwołać legitne zgromadzenie.
Czy ty mi usiłujesz właśnie powiedzieć, że organizacja, która działa x lat, która organizuje spotkania w różnych miastach z różną częstotliwością, a nawet doroczny zjazd, nie jest w stanie mi udzielić takiej informacji i w ogóle nie jest instancją, do której powinnam się zwracać z takim pytaniem...

...ale będzie uważnie śledzić to czy, a jeśli tak, to jak bardzo dostanę po dupie, a w ogóle to mam to traktować jako "lekcję na przyszłość", jakbym chciała kiedyś zorganizować coś "prawdziwego"?

A co do tego czy będą wiedzieć - jak zrobię wydarzenie na Fejsie (a nie wiem jak inaczej miałabym poinformować potencjalnych uczestników bez generowania dużych kosztów), to będą wiedzieć. Skoro TVN potrafił się kiedyś bez mojej wiedzy dowiedzieć i pojawić, to czemu nie rzymianie albo straż miejska?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 12:14

Naturalna Kofeina pisze:
4 kwie 2019, o 11:25
BialySzkwal pisze:
4 kwie 2019, o 10:27
Poza tym traktuj to jak zdobywanie "know how" gdybyś później chciała legitnie zwołać legitne zgromadzenie.
Czy ty mi usiłujesz właśnie powiedzieć, że organizacja, która działa x lat, która organizuje spotkania w różnych miastach z różną częstotliwością, a nawet doroczny zjazd, nie jest w stanie mi udzielić takiej informacji i w ogóle nie jest instancją, do której powinnam się zwracać z takim pytaniem...

...ale będzie uważnie śledzić to czy, a jeśli tak, to jak bardzo dostanę po dupie, a w ogóle to mam to traktować jako "lekcję na przyszłość", jakbym chciała kiedyś zorganizować coś "prawdziwego"?
Nie. Zakładałem, że nigdy zgromadzenia nie organizowałaś, więc nie masz w tym temacie doświadczenia.

MSZ bez naciąganej interpretacji Twoja impreza zgromadzeniem nie jest, stąd "lekcja na przyszłość" dotycząca procedur, gdybyś później chciała zorganizować np. manifestację.

A organizacja niech się sama wypowie, ma od tego obecne na Forum Organy.
Naturalna Kofeina pisze:
4 kwie 2019, o 11:25
A co do tego czy będą wiedzieć - jak zrobię wydarzenie na Fejsie (a nie wiem jak inaczej miałabym poinformować potencjalnych uczestników bez generowania dużych kosztów), to będą wiedzieć. Skoro TVN potrafił się kiedyś bez mojej wiedzy dowiedzieć i pojawić, to czemu nie rzymianie albo straż miejska?
Czyli masz doświadczenie w temacie. Nie wiem, po co rzymska straż miejska miałaby śledzić Twoje wydarzenia w poszukiwaniu haka... Naraziłaś się komuś?

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#14 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 12:18

A co do tego wszystkiego ma ministerstwo spraw zagranicznych?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#15 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 12:22

Naturalna Kofeina pisze:
4 kwie 2019, o 12:18
A co do tego wszystkiego ma ministerstwo spraw zagranicznych?
Nie mam pojęcia. Co ma?

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#16 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 12:36

No nie wiem, to ty o nich pisałeś, więc pytam.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#17 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 13:08

Naturalna Kofeina pisze:
4 kwie 2019, o 12:36
No nie wiem, to ty o nich pisałeś, więc pytam.
Nic o ministerstwie ostatnio nie pisałem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#18 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 13:43

BialySzkwal pisze:
4 kwie 2019, o 12:14
MSZ bez naciąganej interpretacji Twoja impreza zgromadzeniem nie jest

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#19 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 14:51

Moim Skromnym Zdaniem :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#20 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 16:40

Twoim skromnym zdaniem co?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#21 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 17:01

Moim Skromnym Zdaniem proszę Pani! ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#22 Post autor: Krzysiu » 4 kwie 2019, o 22:07

Czekajcie, powolutku, bo się nie zrozumieliście…
Biały Szkwał, jako, że moderator, lubi używać slangu internetowego, przez co on ma mniej do pisania, a my mniej rozumiemy. W tym przypadku było to „MSZ”, które dla niego (i na tym Forum tylko dla niego) oznacza skrótową formę od „moim skromnym zdaniem” (Internet międzynarodowy stosuje tu formę IMHO, „in my humble opinion”, która po spolszczeniu wygląda tak właśnie). Uprasza się obie strony o bycie wobec siebie wzajemnie milutkimi, a także większą świadomość tego, jak inni ludzie mogą nie rozumieć naszego kodu. Jesteśmy mniejszością, jeśli my sami nie będziemy się kochać, to nikt tego za nas nie zrobi…
Jako wywołany do tablicy organ, przyznam ze wstydem, że jestem młody dzieciak, nigdy w życiu nic nie organizowałem (poza spotkaniem z Franciszkiem). Ale mogę Wam to załatwić, zobowiązałem się ostatnio do tylu niewykonalnych dla mnie rzeczy, że jedna w tę czy we w tę nie stanowi…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#23 Post autor: Naturalna Kofeina » 4 kwie 2019, o 22:53

A to my tu nie rozmawiamy po polsku?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#24 Post autor: BialySzkwal » 4 kwie 2019, o 23:12

Krzysiu pisze:
4 kwie 2019, o 22:07
Jako wywołany do tablicy organ, przyznam ze wstydem, że jestem młody dzieciak, nigdy w życiu nic nie organizowałem (poza spotkaniem z Franciszkiem). Ale mogę Wam to załatwić, zobowiązałem się ostatnio do tylu niewykonalnych dla mnie rzeczy, że jedna w tę czy we w tę nie stanowi…
Ale co chcesz załatwiać? Transfer wiedzy czy zgłoszenie zgromadzenia?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#25 Post autor: Krzysiu » 4 kwie 2019, o 23:53

My po polsku, Szkwału po net-polsku.
Nic nie chcę załatwiać, a co muszę, to nie wiem…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#26 Post autor: BialySzkwal » 5 kwie 2019, o 00:33

Krzysiu pisze:
4 kwie 2019, o 23:53
My po polsku, Szkwału po net-polsku.
Sorry, jesteśmy w polskim necie. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#27 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 5 kwie 2019, o 07:18

Za czasów świetności Onet czatu organizowałem złoty, na które przychodziło od 20 do nawet 80 osób i nigdy żadnego problemu nie było, a spotykaliśmy się w miejscach publicznych. To nie jest manifestacja, bez przesady żeby każde spotkanie zgłaszać w ratuszu.

Pamiętam jak 1 maja mieliśmy zbiórkę pod teatrem, po drugiej stronie placu zbierała się jakaś druga grupa. Po jakimś czasie podjechała do nas policja, zaczęł legitymować i zadawać dziwne pytania, z jakiej jesteśmy partii, organizacji itd. i czy nasza kontr-manifestacja jest zgłoszona w UM. Okazało się że ci drudzy to członkowie SLD którzy zbierali się z okazji marszu 1 majowego i zgłosili policji naszą obecność bo myśleli że jesteśmy "skrajną prawicą" i będziemy ich blokować :-)

To jedyny taki incydent związany z naszymi złotami a było ich kilkadziesiąt.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#28 Post autor: BialySzkwal » 5 kwie 2019, o 11:34

Dlatego mówię: nie zgromadzenie, ale dla świętego spokoju duszy można potraktować sprawę jak trening zgłaszania zgromadzeń.

Dodatkowa zaleta: ochrona, której nie daje nam art
195 KK:
Art. 52 k.w. Wykroczenia podczas zgromadzeń pisze:§ 1. Kto:
1) przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu nie zakazanego zgromadzenia,
[...]
4) bezprawnie zajmuje lub wzbrania się opuścić miejsce, którym inna osoba lub organizacja prawnie rozporządza jako zwołujący lub przewodniczący zgromadzenia,
[...]
– podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

§ 2. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
W sumie do czasu rejestracji warto by było uznać wszystkie pasta-imprezy za zgromadzenia.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Krzysiu » 5 kwie 2019, o 17:25

Można i tak…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#30 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 5 kwie 2019, o 17:43

Jak ktoś chce to niech biega i za każdym razem zgłasza zgromadzenie, według mnie bez sensu.

Odpowiedz

Wróć do „ Zachodniopomorskie ”