Się pomaga

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Się pomaga

#1 Post autor: BialySzkwal » 21 mar 2019, o 21:14

Wyskoczyło mi przed chwilą: https://www.siepomaga.pl/serduszko-kornelki
Przypadek? Nie sądzę. (Ach te profilowane lekramy...)

Piszą że sprawa pilna, więc gdyby ktoś z Rodzeństwa poczuł nagłą potrzebę postąpienia w duchu 6 NWBN - nadarza się okazja.

Za fundację poręczyć nie mogę, ale jeśli ktoś coś o nich wie, niech pisze.
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Się pomaga

#2 Post autor: Krzysiu » 22 mar 2019, o 01:51

O Potworze, jaka diagnoza: „Koarktacja aorty i hipoplazja jej łuku, mnogie ubytki w przegrodach międzykomorowej i międzyprzedsionkowej”; poza spójnikiem, przyimkiem i zaimkiem nic nie rozumiem, brzmi jakby było problematyczne…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#3 Post autor: BialySzkwal » 22 mar 2019, o 11:25

Dokonując wpłaty można podać dedykację, która pojawi się na ichniej stronie, więc jeśli ktoś ma 1000 PLN i dużo wolnego czasu - może umieścić 1000 wpisów promujących PKLPS. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Krzysiu » 22 mar 2019, o 18:47

Jak to mawiał pewien ziomek, na którym później obudowano konkurencję, ale teksty miał mądre: „Kiedy dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa Twa ręka, co robi prawa.”…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 23 mar 2019, o 00:05

Krzysiu pisze:
22 mar 2019, o 18:47
Jak to mawiał pewien ziomek, na którym później obudowano konkurencję, ale teksty miał mądre: „Kiedy dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa Twa ręka, co robi prawa.”…
Cytujesz wyrwane z kontekstu:
Mat 6,2-4 pisze: Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,
aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Jak widać należy to stosować, gdy wiesz, że podgląda Cię Twój ojciec. W przeciwnym razie trzeba trąbić, bo inaczej zostanie się bez nagrody.

Poza tym nie chodzi o chwalenie się "Ja Taki z Itaki dałem Tyle a Tyle" a o czynienie dobrze budując przy tym markę PKLPS. Popatrz co robią następcy zacytowanego rabiego i jak na tym wychodzą (a zaczynali od stajenki), a jak wychodzimy my.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Krzysiu » 23 mar 2019, o 14:59

No dobra, ale część ich metod ewangelizacji, jest niezgodna z naszą doktryną, nie mówiąc już o tym, że którzyś nudziarze z ONZu obecnie by o niektórych powiedzieli, że prawa jakiegoś człowieka (choć na próżno pytać o jego dane) łamią…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 23 mar 2019, o 15:01

Krzysiu pisze:
23 mar 2019, o 14:59
No dobra, ale część ich metod ewangelizacji, jest niezgodna z naszą doktryną, nie mówiąc już o tym, że którzyś nudziarze z ONZu obecnie by o niektórych powiedzieli, że prawa jakiegoś człowieka (choć na próżno pytać o jego dane) łamią…
Na przykład okienkami życia. ;)
Tu radę prostą mam: nie łammy praw człowieka robiąc sobbie lekramę.

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Działalność charytatywna”