Polityka: "LPS leci do Strasburga"

miejsce na dyskusje o artykułach, wywiadach i innych informacjach pojawiających się w mediach na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blablabla

Polityka: "LPS leci do Strasburga"

#1 Post autor: blablabla » 19 mar 2019, o 10:31

Polityka, Jan Hartman, 17.03.2019: "Latający Potwór Spaghetti leci do Strasburga"

Z innych źródeł (strona KLPS, komentarze pod artykułem) wynika, że artykuł jest już Kościołowi znany. Wklejam aby na forum była o nim informacja.

Awatar użytkownika
Asia

Re: Polityka: "LPS leci do Strasburga"

#2 Post autor: Asia » 19 mar 2019, o 10:52

Artykuł bardzo fajny, chyba najbardziej dlatego, że akcentuje nasze prawo do "satyry" i zarazem do rejestracji.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 19 mar 2019, o 23:50

Spokojnie, proszę nie zabierać zabawków! Jak 3bla napisał, rzecz jest nam znana, przed wejściem wątku na forum za pośrednictwem fejsowej strony Potylicy został ochrzan Panu Profesoru wystosowan i na odpowiedź czekamy…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 20 mar 2019, o 10:53

Eeee, ja bym nie przesadzała, bo mnie to trochę trąci: "1. Naprawdę wolałbym, byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli jacyś ludzie we mnie nie wierzą, to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie o nich tu jednak chodzi więc nie zbaczajmy z tematu."
Jesteśmy zbiorowością różnych ludzi, jedni wierzą inni nie. A artykuł dla mnie niósł przesłanie, że państwu polskiemu nic do wiary ich obywateli, nawet jeśli jakąś wiarę można by uznać za parodię i każdy ma prawo zarejestrować taką religię jaką tylko chce.
No faktycznie słowa o ruchu antyreligijnym nie są trafione, należało napisać o antyklerykalizmie.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 20 mar 2019, o 14:07

Też nie przyszedłem tu być anty, lecz pro.
https://www.facebook.com/TygodnikPolity ... cation=ufi
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Odpowiedz

Wróć do „Media”