Czy prokreacja jest al dente?

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Czy prokreacja jest al dente?

#1 Post autor: BialySzkwal » 8 lut 2019, o 15:47

Skoro rzucenie kamieniem w przepaść bez sprawdzenia, czy kogoś nim na dole nie uszkodzimy jest dupkowate*, to czy spłodzenie potomstwa które może później przez to cierpieć jest al dente?

* - takie przyjmuję założenie; zamiast rzucania kamieniem można wpisać zaszczepienie/nieszczepienie dziecka jeśli ktoś ma silną opinię na ten temat

Inspiracja:
#6. Chce pozwać rodziców do sądu za to, że go spłodzili. "Nie spytali mnie, czy chcę istnieć"
Raphael Samuel wierzy, że ludzie nie powinni płodzić dzieci, ponieważ nikt nie zasługuje na to, by znosić cierpienie, jakim jest życie. 27-latek z Bombaju przekonuje, że rodzice nie mają prawa wydawać na świat potomstwa, jeśli nie wiedzą, czy dziecko się na to zgadza. Sam zamierza pozwać do sądu własnych rodziców za to, że zmusili go do istnienia:
Chcę powiedzieć hinduskim dzieciom, że nie są nic winni swoim rodzicom. Kocham moich rodziców i mam z nimi dobre stosunki, ale wiem, że spłodzili mnie dla własnej przyjemności. Moje dotychczasowe życie było wspaniałe, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym sam tworzyć kolejne życie i zmuszać je do przechodzenia przez bezsens szkoły i szukania kariery. Nie wiem nawet, czy chciało istnieć. Prawda jest taka, że twoi rodzice to dwoje ludzi w wieku 20-25 lat, którzy chcieli tylko spędzić razem miłą noc.

Mimo swoich poglądów Raphael nie zamierza popełniać samobójstwa.
Źródło: https://m.joemonster.org/art/45733
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

Re: Czy prokreacja jest al dente?

#2 Post autor: Morinna » 9 lut 2019, o 10:24

I mam kolejny powód przed tym by rodzić dziecko :) Ciekawe czy wygra i jak rodzice mieli go spytać xD
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Krzysiu » 9 lut 2019, o 13:26

Na tym zdjęciu ziomek wygląda dokładnie jak Bartek Gdańszczanin, jakby dłuższą brodę zapuścił…
Osobiście z podobnych pobudek antynatalizm wyznaję, ale to prywatna opinia, nie przekładająca się na doktrynę. Na ten moment zakłada się, że jeśli potencjalni rodzice są w miarę świadomi swoich działań i czekającej ich odpowiedzialności, a o pacholę się troszczą, to rzecz moralnie daje radę. Ale jak nie, to „na Miłość Makaronu, użyjcie prezerwatywy!” (za: 8. NWŻN).
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
ApePolacco

#4 Post autor: ApePolacco » 11 lut 2019, o 12:13

hm... na zdrowy rozsądek należałoby złożyć pozew przeciwko Wszechświatowi... albo chociaż Matce Naturze... Hortexowi ?

te całe Chromosomy to przecież nie rodziców wymysł...
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 11 lut 2019, o 12:35

Ale Wszechświat nie ma osobowości prawnej, a rodzice mogą być odpowiedzialni za pomocnictwo. Kibicuje gościowi całym serduszkiem, jak wygra, to się dołączę i też machinę rozruszam. Może nie na starszych, ale Skarb Państwa w związku z polityką prorodzinną będzie mi płacił za podżeganie, o.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
ApePolacco

#6 Post autor: ApePolacco » 11 lut 2019, o 12:54

e tam... był precedens... król Kserkses biczował morze za sztorm...

myślę że takie biczowanko Ziemi gościowi by pozwoliło wyładować frustrację...

P.S. nie jestem prawnikiem, ale na miejscu sędziego przyznałbym jakieś astronomiczne odszkodowanie Raphaelowi nakazując mu przed jego obiorem wskazać skąd rodzice mieli przed jego poczęciem wziąć działający Wehikuł Czasu żeby zapytać go jako świadomego już człowieka o zdanie...
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, o 13:03 przez ApePolacco, łącznie zmieniany 1 raz.
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 11 lut 2019, o 13:03

Frustrację tak. A co z odszkodowaniem?
Obrazek

Awatar użytkownika
ApePolacco

#8 Post autor: ApePolacco » 11 lut 2019, o 13:08

BialySzkwal pisze:
11 lut 2019, o 13:03
Frustrację tak. A co z odszkodowaniem?
może w ramach odszkodowania powinno się Go wykastrować żeby nie czynił innym zła które jemu uczyniono...

przyroda wynalazła dobrowolną eutanazję do której każdy powinien mieć prawo...
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 11 lut 2019, o 14:19

ApePolacco pisze:
11 lut 2019, o 13:08
przyroda wynalazła dobrowolną eutanazję do której każdy powinien mieć prawo...
No niestety:
Wikipedia pisze:W Indiach samobójstwo jest nielegalne, a rodzinę samobójcy mogą spotkać problemy prawne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Samob%C3% ... cje_prawne

Poza tym bez odpowiedniej asysty (choćby w planowaniu) to mozna sobie bardziej krzywdę zrobić niż eutanazję.
Obrazek

Awatar użytkownika
ApePolacco

#10 Post autor: ApePolacco » 11 lut 2019, o 14:53

BialySzkwal pisze:
11 lut 2019, o 14:19

No niestety:
Wikipedia pisze:W Indiach samobójstwo jest nielegalne, a rodzinę samobójcy mogą spotkać problemy prawne
to chyba głównie o Sati chodzi... samobójstwo rytualne jest równie głupie jak większość uświęconych tradycją zwyczajów... choć jak wiele zwyczajów ma głęboko zakorzenione gdzieś w historii danego regionu usprawiedliwienie... nie wiem o co tu chodziło ale mam nadzieję, że nie o jakąś patriarchalną głupotę...
~;;o;°°;;o;~

Ramen

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 11 lut 2019, o 15:25

ApePolacco pisze:
11 lut 2019, o 14:53
BialySzkwal pisze:
11 lut 2019, o 14:19
No niestety:
to chyba głównie o Sati chodzi... samobójstwo rytualne jest równie głupie jak większość uświęconych tradycją zwyczajów... choć jak wiele zwyczajów ma głęboko zakorzenione gdzieś w historii danego regionu usprawiedliwienie... nie wiem o co tu chodziło ale mam nadzieję, że nie o jakąś patriarchalną głupotę...
Cytowane źródło dotyczy samobójstw z przyczyn socjoekonomicznych: https://books.google.pl/books?id=UGrUgX ... &q&f=false

Par.(?) 309 KK nie rozdrabnia się na różne motywy: https://en.wikipedia.org/wiki/Section_3 ... Penal_Code
Aczkolwiek Mental Health Care Act (2017) wprowadza fikcję prawną niepoczytalności podczas usiłowania (jeśli nie udowodni się poczytalności).
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Krzysiu » 13 lut 2019, o 02:58

W Indiach to i tak jest luz w porównaniu do KRLD, gdzie mogą Ci 3 pokolenia do obozu wywalić (to samo źródło)…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 13 lut 2019, o 08:27

Krzysiu pisze:
13 lut 2019, o 02:58
W Indiach to i tak jest luz w porównaniu do KRLD, gdzie mogą Ci 3 pokolenia do obozu wywalić (to samo źródło)…
Czy obiekt westchnień nieszczęśliwie zakochanego kwalifikuje się jako rodzina?
To dawałoby niezłą dźwignię na szantaż typu: będziesz ze mną albo się zabiję...
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Krzysiu » 14 lut 2019, o 14:37

Obrazek
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro
Kontaktowanie:

#15 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » dzisiaj, o 19:26

Jako eksplorator, leniwy, dwuosiowego podejścia do moralności rzekłbym że posiadanie dzieci bynajmniej nie jest Al'dente. Ale i nie jest też nie- al'dente. Sprawa posiadania posiadania dzieci ma się do spraw wiary jak błękit nieba do tryptofanu.

I jeśliby mnie zapytano, o sprawę ważną, znaczy jak Piraci winni się mnożyć, temu bym odrzekł że przez przymierze zawarte między synem wyrodnym, bądź córką puszczalską a Kościołem Potwora. I niechaj odpady kapitalistyczne przywdzieją kabat pożegnalny i czarną wciągną banderę. Bo ich domem jest morze.
ESURIENTE NUMQUAM

-------------------------

Za każdym razem gdy głębia wypluwa mnie na brzeg, jest w kelpie mniej mnie, a więcej jej.

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”