Ewolucja zaatakowana, czas na grawitację ;-)

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
artur

Re: Ewolucja zaatakowana, czas na grawitację ;-)

#31 Post autor: artur » 7 mar 2016, o 17:57

Takie akcje są fajne i trzeba je robić, dlatego fajnie że ktoś tutaj o tym wspomniał i dał znać, że coś takiego się dzieję :) Ok, spędzam dużo czasu dziennie w internecie, ale nie wszystko da się wyłapać :P A kwestia napisania potem czegoś i posłania, to tam kilka godzinek, na które zawsze znajdzie się czas.

Awatar użytkownika
Empelon

#32 Post autor: Empelon » 11 mar 2016, o 11:44

Na TOK FM jest właśnie dyskusjo o książce Giertycha!
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#33 Post autor: Asia » 11 mar 2016, o 14:22

O, to będę musiała w domu posłuchać z archiwum.

Awatar użytkownika
Empelon

#34 Post autor: Empelon » 11 mar 2016, o 14:46

Służę linkiem: http://audycje.tokfm.pl/odcinek/35213

Jak widać lobby naukowe wściekle się broni ;)

Awatar użytkownika
Asia

#35 Post autor: Asia » 11 mar 2016, o 19:47

No ba. Dostosowując się to mowy obecnego mainstreamu: to kwik świń odpędzanych od koryta. Gdy w końcu właściwa wiedza, będzie rozwijana to oni stracą posady.

Awatar użytkownika
anzelm

#36 Post autor: anzelm » 31 mar 2016, o 22:10

Tow. Giertych to straszny cienias jednak.
Żadnych własnych przemyśleń - jedyne co zrobił to przepisał kilka bzdur ze stron ICR i AiG.
Na wszystkie łatwo znaleźć naukową odpowiedź na talk.origins.

A co do grawitacji - spróbuję pomóc w miarę wolnego czasu - mam parę pomysłów - a także kwalifikacje (kiedyś się ten doktorat nauk fizycznych obroniło ;) ).
Jak Paweł pomoże to nikt nam nie podskoczy!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Korea Płd. wycofuje ewolucję z podręczników: "Świat stworzył Stwórca"

#37 Post autor: BialySzkwal » 18 maja 2018, o 19:49

Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Korea Płd. wycofuje ewolucję z podręczników: "Świat stworzył Stwórca"

#38 Post autor: Empelon » 21 maja 2018, o 10:04

Na razie "zza miedzy" ale niedługo podobnie może być i u nas. Podłoże jest właściwe. W Googlu na hasło "korea płd ewolucja" większość artykułów to fanfary kreacjonistów, że świat w końcu skręca w kierunku ich (naszej? :o ;) ) ideologii.

Awatar użytkownika
blablabla

#39 Post autor: blablabla » 2 sty 2019, o 04:24

Od niedawna dopiero odkrywam czeluści forum i akurat dokopałem się do tego wątku. Przywrócił mi wspomnienia sprzed dwunastu lat o artykule na temat wykładu Profesora (Wyborcza, 22.10.2006, "Maciej Giertych: Dinozaury żyły w czasach ludzi"), który na długi czas był dla mnie źródłem radości. Jest w nim i o współczesnych neandertalczykach i o smoku wawelskim i o członkach mamutów... Dzisiaj widać, że faktycznie, twierdzenia te były zbieżne z nauką płynącą z Ksiąg. Jednak dwanaście lat temu jeszcze ich nie znałem.

Z uwagi na doniosłość odkryć w nim zawartych, zostawiłem sobie nawet gazetowy oryginał (leży gdzieś w szafie) ale widzę, że jego treść jest również dostępna w internecie (http://wyborcza.pl/1,76842,3696597.html).
Treść poniżej:
Wojciech Szacki, Gazeta Wyborcza, 22.10.2006 pisze: Maciej Giertych: Dinozaury żyły w czasach ludzi
---
A dinozaury żyły w tych samych czasach co ludzie - przecież Polacy zapamiętali smoka wawelskiego - mówił w sobotę ojciec ministra edukacji narodowej, europoseł LPR Maciej Giertych
---

To fragmenty sobotniego wykładu dla wszechpolaków z Akademii Orła, ich nieformalnej "uczelni". Prof. Giertych obalał teorię ewolucji ponad godzinę. Słuchaczy było niewielu (ok. 50 osób), wśród nich rzeczniczka MEN Kaja Małecka i szef gabinetu politycznego Romana Giertycha Paweł Sulowski.

Na wykład zaproszeni zostali dziennikarze. O ewolucji dużo się mówi, odkąd Maciej Giertych (europoseł LPR) powiedział na konferencji w Brukseli, że teorii Darwina nie powinno wykładać się w szkołach. Wsparł go wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski (LPR), nazywając ją "kłamstwem".

Maciej Giertych, specjalista od drzewoznawstwa i genetyki roślin, ewolucją zainteresował się po przeczytaniu podręczników swoich dzieci.

- Dowiedziałem się, że moja dziedzina dostarcza dowodów dla teorii ewolucji. Że ewolucja to skutek drobnych mutacji, dzięki którym organizmy wykształcają przydatne cechy - mówił. - A czy ktokolwiek potrafi podać przykład korzystnej mutacji? Nie! Mutacje są zawsze szkodliwe.

Słuchacze notowali, a profesor kontynuował: - Jak ja chodziłem do szkoły, to przedstawiano różne wykopaliska jako dowody na ewolucję. Szukano brakującego ogniwa. I na kongresie w 1980 r. w Chicago paleontolodzy przyznali, że brakujące ogniwa pozostaną brakujące! - opowiadał Giertych.

- No bo co się stało z rączką myszki, zanim stała się skrzydełkiem nietoperza? Jaka może tu być część pośrednia? Mysz ruszała łapką, aż w końcu pofrunęła - ironizował. Dla większego efektu machał przy tym ręką.

Od nietoperzy i myszy przeszedł do uwięzionych w wiecznej zmarzlinie mamutów. - Badania rosyjskie dowiodły, że wszystkie mamuty padły uduszone. I to błyskawicznie - w żołądku jednego z nich znaleziono niestrawione kaczeńce, a - to sprawa trochę wstydliwa - samce miały sztywne członki. Tak zawsze jest w przypadku uduszonych samców.

Uduszone mamuty ze sztywnymi członkami posłużyły jako poszlaka wskazująca, że mamucia katastrofa wydarzyła się nie tak dawno, jak się ewolucjonistom wydaje. - Bo w czasach gorączki złota na Alasce jadano befsztyki z mamuta. A mięso nie przetrwałoby tak długo - uzasadniał Giertych.

Druga poszlaka wskazująca na słabość teorii ewolucji - zdaniem Giertycha - to dinozaury. - Badania pokazują, że dinozaury były współczesne ludziom. Ze wszystkich kultur docierają informacje, że je pamiętamy. Szkoci - potwora z Loch Ness, my - smoka wawelskiego, a Marco Polo pisał, że smok był zaprzężony do karety cesarskiej w Chinach - przekonywał Giertych.

Potem pokazał słynną planszę pokazującą etapy rozwoju człowieka - od australopiteka do homo sapiens. - To fałszerstwo! Najpierw włochaci i czarni, potem nadzy i biali - a przecież na podstawie szczątków kopalnych nie sposób tego stwierdzić - objaśniał wykładowca.

Zresztą i neandertalczyk, i australopitek to według Giertycha lipa. - Jeden z naukowców pokazał mi zdjęcie amerykańskiego boksera. Miał wszystkie cechy neandertalczyka. Tacy ludzie są wśród nas. To rasa człowieka, kiedyś może bardziej rozpowszechniona, ale wciąż istniejąca - mówił Giertych. Australopitek zaś to po prostu małpa.

- Całe to datowanie jest nieprawdziwe. To, że mówimy o milionach lat, wynika z błędu naukowców z XIX wieku. I to kładzie całą tę ewolucję. Nie było na nią czasu. Jest za to dewolucja, gatunki wymierają, a materiał genetyczny ubożeje - podsumował Giertych. Dodał, że doszedł do tych wniosków jako naukowiec, nie jako czytelnik Biblii.

Przyszedł czas na pytania z sali.

- Czego w takim razie uczyć w szkołach? Skąd się wziął człowiek?

- Mamusia, tatuś, plemnik, komórka jajowa - odparł Giertych.

O komentarz poprosiliśmy ewolucjonistę dr. Marcina Ryszkiewicza z Muzeum Ziemi PAN: - Gdyby faktycznie, jak chce prof. Giertych, nie było korzystnych mutacji, to gatunków powinno być mniej niż kiedyś, bo niektóre wymarły, a nowe nie powstały. Tymczasem od kambru - mam nadzieję, że nazwy okresów jeszcze obowiązują - gatunków wciąż przybywa. Ale te poglądy nie mieszczą się w ramach nauki.

Przy okazji: jak potoczyły się losy pisma, o którym jest mowa w wątku?

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”