Internetowe Radio Pastafariańskie

Wiadomość
Autor
Parmenides

Internetowe Radio Pastafariańskie

#1 Post autor: Parmenides » 24 sie 2015, o 15:25

Drodzy Pastafarianie.

Organizujemy Pierwsze Ogólnopolskie Radio Pastafariańskie, oczywiście w formie radia internetowego online w streamingu. Pierwsze emisje testowe mają ruszyć od przyszłego poniedziałku 31 sierpnia 2015 roku. Serwery już mamy, doświadczenie też. Potrzeba tylko pomysłów i sporo pracy.

Co mamy do tej pory:

1. Nazwa radia. Aktualne pomysły to : "Radio Pasta", "Rastaradio", "Radio Twoja Macka", "Radio Pastafarianin". Co myślicie o tych nazwach? Które z nich wybrać? A może macie jakieś lepsze propozycje? Pomysły mile widziane.
2. Radio nie ma być zwykłą playlistą puszczoną w kółko. Co pół godziny będzie jingiel z informacją o aktualnej godzinie oraz przedstawieniem radia. Następnie jeden z punktów "Wolałbym...". Mamy już kogoś kto ma lektorski głos i je przeczyta, ale czy znalazłby się ktoś chętny na omówienie tych punktów w krótkich słowach?
3. Na antenie radia można by również informować o spotkaniach i eventach w różnych miastach.
4. Oczywiście dyskusje, poruszające również sprawy omawiane na tym forum. Zależnie ile takich materiałów będziemy posiadać, tak ułożymy program. Przy małej ilości po prostu codziennie o godzinie na przykład 16:00, odtworzymy dyskusję na jakiś temat. Przy dużej ilości materiałów można by to robić znacznie częściej.
5. Radio nie może być zapełnione jedynie naszą produkcją. Będzie jej za mało, przynajmniej na początku. Pozostałą część czasu planujemy wypełnić muzyką na licencji Creative Commons oraz Public Domain. Niestety nie znajdziemy tam nic nawiązującego do Potwora. Nawet szant na tych licencjach nie udało mi się nigdzie znaleźć. Dlatego skupimy się na normalnym rocku, poprocku, może nieco bluesa, a w nocy, dla wytrwałych, godzinka jazzu ;) . Czy może ktoś z was tworzy jakąś własną muzykę i chciałby się nią podzielić? Oczywiście, pamiętajcie, że jeżeli należycie do organizacji typu ZAIKS, to może być z tym problem. Ale jeżeli nie, to zapraszamy.
6. Radia będzie można słuchać ze strony (HTML5, Flash), poprzez TuneIn (praktycznie wszystkie komórki), a nawet na Recivie, dzięki czemu dotrzemy również do tysięcy stacjonarnych odbiorników radia internetowego.
7. Logo radia. Czy jest wśród nas ktoś kto mógłby zaprojektować jakieś ładne logo radia?

To na razie tyle. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pomysły to piszcie.
W tej chwili najbardziej palącą kwestią jest ustalenie nazwy radia, gdyż trzeba je zgłosić do platform nadawczych. Nazwa jest też potrzebna do jingli oraz do logo. Moja propozycja na początek to po prostu "Radio Pasta".

Poszukuję Pastafarianek z którymi na ten temat rozmawiałem na Zjeździe (Pastafarianki z piracką flagą). Ma ktoś do nich kontakt? A może są tutaj na forum?

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Internetowe Radio Pastafariańskie

#2 Post autor: Empelon » 24 sie 2015, o 15:41

"Radio Pasta" - krótkie i dobrze brzmi.
"PastaRadio" - też fajne ale trudno się odmienia.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 24 sie 2015, o 16:09

Z proponowanych to też optuję za Radio Pasta.

Parmenides

#4 Post autor: Parmenides » 24 sie 2015, o 16:23

To mamy już trzy na "Radio Pasta". A może jeszcze jakieś inne pomysły?

Myślę, że czas na ostateczną decyzję mamy do środy.

Awatar użytkownika
Empelon

#5 Post autor: Empelon » 24 sie 2015, o 16:30

Parmenides pisze:Następnie jeden z punktów "Wolałbym...". Mamy już kogoś kto ma lektorski głos i je przeczyta, ale czy znalazłby się ktoś chętny na omówienie tych punktów w krótkich słowach?
No i tu widzę pewien problem. Jesteśmy rozrzuceni po całym kraju a w domu mało kto ma sprzęt na którym dało by się nagrać to w przyzwoitej jakości.
A może gdyby znaleźli się chętni do napisania krótkiego rozwinięcia dla wybranej wskazówki - to taki tekst mógłby być przeczytany przez Brata Prowadzącego?

Parmenides

#6 Post autor: Parmenides » 24 sie 2015, o 16:56

Oczywiście, uwaga jak najbardziej słuszna.

Jeżeli ktoś posiada w miarę dobry mikrofon to może sam przeczytać, jeżeli jednak nie, to można przysłać tekst.

Dla nagrywających proponuję skorzystać z darmowego oprogramowania : audacity (na wszystkie systemy operacyjne) plik zapisać (eksport) jako wav lub ewentualnie mp3 z opcjami :
1. Tryb:Zmienna,
2. Jakość (Najlepsza jakość),
3. Szybkość zmian (szybka),
4. Tryb kanałów (Stereo)
Plik może być bez żadnej obróbki, zrobimy to we własnym zakresie lub gotowy do emisji (deesser, kompresor, normalizacja lub kto tam co uważa). W czasie nagrywania trzeba tylko pamiętać, aby wykres dźwięku który się pojawia podczas nagrywania mieścił się w pasku kanału.

Sposób wysyłki pliku ustalimy już z chętnymi. Krótkie pliki MP3 możemy przesyłać poprzez e-mail, na większe mogę udostępnić upload na serwerze FTP lub możemy skorzystać z któregoś z dysków internetowych.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#7 Post autor: Ojciec_Założyciel » 25 sie 2015, o 16:25

Hej

Radio Pasta brzmi dobrze i myślę, że śmiało możemy tej nazwy użyć :)
Opracujemy z Arturem treść do 8 Wolałbym nie.
Wystarczy znaleźć lektora. Publikuję do jutra informację na stronie i FB, że uruchamiamy radio i potrzebujemy pomocy, na pewno znajdą się chętni... :)

Domena dla radia, to tak jak już wspomniałem: radio.klps.pl

RAmen
Piotr
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Annika
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Annika » 25 sie 2015, o 19:41

Cześć! Jestem chętna do pomocy z grafiką (logo, inne materiały graficzne).

Parmenides

#9 Post autor: Parmenides » 25 sie 2015, o 20:18

Cześć.

Dzięki za chęć udzielenia pomocy. Na początek potrzebujemy logo radia. Tak aby kojarzyło się zarówno z LPS jak i z radiem, nadawaniem... Zajęłabyś się tym?

Annika
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Annika » 25 sie 2015, o 20:22

Chętnie, ile mam czasu? i komu wysyłać projekt do akceptacji? :)

Awatar użytkownika
bromis

#11 Post autor: bromis » 25 sie 2015, o 20:27

"Pastafaradio" "Radio FSM" "Radio KLaPS" Żałuję, że nie wydołam czasowo pomóc bo posiadam małe, ale jednak doświadczenia radiowe. Jeśli czas w przyszłości pozwoli chętnie się włączę.

Parmenides

#12 Post autor: Parmenides » 25 sie 2015, o 20:40

Annika: nie będziemy cię naciskać, ale wiadomo, im szybciej tym lepiej :D Jakbyś mogła projekt wrzucić tutaj na forum (jakiegoś jpg poprzez dodaj załącznik). Niech każdy zobaczy a wtedy akceptacja nastąpi poprzez głosowanie. Chciałbym zgłosić radio razem z logo do TuneIn, gdzieś tak w niedzielę-poniedziałek.
Pomysł z Facebook-a : można by wykorzystać coś podobnego do symbolu WiFi, ale wykonanego z makaronu. W to wpleść logo LPS :?: Oczywiście zrób jak uważasz, to tylko luźne pomysły dla ułatwienia.
Drugi pomysł z Facebook-a : i do tego sitko, cedzak, co przypominać będzie również mikrofon. Oczywiście fragment.

Bromis: Dzięki. Włączyć się będzie można w każdej chwili. Teraz dopiero startujemy, więc jest dużo pracy początkowej a doświadczony radiowiec przyda się do dopracowania szczegółów.

Parmenides

#13 Post autor: Parmenides » 25 sie 2015, o 22:41

Nie mogę już edytować poprzedniego postu więc piszę drugi (wiem, że nie pisze się postu pod postem).

Uruchomiłem pierwszy testowy streaming radia. Wygląda na to, że wszystko działa poprawnie :D Radia można posłuchać w oprogramowaniu do jego odsłuchu (np. WinAmp, MediaPlayer, Screamer Radio) lub w niektórych przeglądarkach (z tego co zauważyłem taki FireFox odtwarza go od razu po wpisaniu adresu i nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania).

Adres : http://polysix.pl:8000/radio-pasta (może się zmienić jeżeli nazwa radia będzie inna)

Na razie wrzuciłem tylko nieco muzyki. Ale to tylko do testów. Proszę was, na razie nie upubliczniajcie tego gdzieś dalej. To na razie testy.

I teraz porządkując :
1. Czekamy na logo od Annika.
2. Jutro musimy zdecydować o ostatecznej nazwie radia. Propozycje to : "Radio Pasta", "PastaRadio", "Radio Pastafarianin", "Radio Twoja Macka", "Rastafaradio", "Radio FSM", "Radio KLaPS". W tej chwili wygrywa w głosowaniu "Radio Pasta".
3. Na Facebooku zgłosił się Adam Kałużny, który zaoferował pomoc w nagrywaniu głosu. Dorabiał jako lektor, posiada mikser, mikrofon i oprogramowanie. Myślę, aby jemu powierzyć przeczytanie "Wolałbym...". Czy może macie kogoś sprawdzonego? Dobrze by było aby same "Wolałbym..." czytał ktoś inny a ich omówienie ktoś inny. Jeden głos w radiu w dłuższej perspektywie czasu staje się nużący.
4. Czekamy na teksty od admina omawiające poszczególne punkty.
5. Czy ktoś mógłby ten streaming posłuchać nieco dłużej (tak z pół godziny) i sprawdzić czy nie ma w nim przerw?
6. Do admina strony. Czy w tej poddomenie na stronie dałoby się w AJAX uruchomić krótki skrypt PHP który pokazywałby co aktualnie jest w radiu? Zobaczcie, coś w stylu tego : http://www.radioeksperyment.pl/ . Niżej jest blok "W tej chwili nadajemy".

szpynda

#14 Post autor: szpynda » 26 sie 2015, o 01:11

Myślę, że Radio sporo by zyskało u młodych kącikiem growym. PC/konsole i te sprawy. Temat rzeka i nigdy nowości ani staroci do omówienia nie zabraknie. Na Starym Forum Polygamii zapewne chętnych nie zabraknie. Wielu uzytkowników prowadzi własne podcasty. Link do Forum http://forum.polygamia.pl/index.php

Annika
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Annika » 26 sie 2015, o 07:55

Dziś wieczorem wrzucę pierwsze propozycje logo

Awatar użytkownika
Asia

#16 Post autor: Asia » 26 sie 2015, o 07:58

bromis może dasz radę choć małą chwilkę przeznaczyć na radio, jak wiele osób tak samo zrobi, to z tych drobnych cząstek można będzie stworzyć super radio.

Wicio

#17 Post autor: Wicio » 26 sie 2015, o 08:06

Czesc, jestem aktorem (Teatr Wybrzeże Gdańsk) i kiedys prowadziłem przez rok audycje w internetowym radio.
Z chęcią pomoge przy nagrywaniu dżingli, czy może nawet "wolałbym" jesli bedzie potrzeba.
Cokolwiek co moze pomóc;)
Mam gdzie nagrywać jakby co;)
Piszcie w razie potrzeby witkowski.piotrek@gmail.com

Awatar użytkownika
bromis

#18 Post autor: bromis » 26 sie 2015, o 08:17

Swoją pomoc widzę jako audycję tematyczną. Mógł bym wrócić do starego pomysłu "Nie lubię poniedziałków". Audycja lekko absurdalna, okraszona cytatami z filmu o tym samym tytule oraz innymi "Bareizmami" itp. Tematy poważne omawiane w sposób prześmiewczy, ironiczny. Wymaga to jednak pewnej systematyczności, o którą u mnie trudno ze względu na pracę i ogólny nadmiar zajęć. :-(

Awatar użytkownika
doradora

#19 Post autor: doradora » 26 sie 2015, o 08:29

ja nieśmiało proponuję kulinarne audycje
uwielbialiśmy Lorocha w Antyradiu, jak nam w weekend umilał przedpołudnia smakołykami

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#20 Post autor: Ojciec_Założyciel » 26 sie 2015, o 09:02

Parmenides,

skrypt na subdomenie można oczywiście uruchomić, z tym, że musimy znaleźć kogoś, kto coś takiego napisze.

Słucham radia od kilku minut i niestety bywają przerwy. Muszę kliknąć play ponownie, żeby radio dalej śmigało...

EDIT
Chociaż teraz słucham od 30 minut i działa bez problemu... Więc pewnie będzie dobrze :)
----------

Parmenides

#21 Post autor: Parmenides » 26 sie 2015, o 10:12

Admin:
1. Dzięki za informację. Spróbuję jeszcze pogrzebać w konfiguracji IceCasta aby wyeliminować przerwy.
2. Skrypt który to wykona napiszę sam bez problemu. Nie jest to nic skomplikowanego. Czy mógłbyś zrobić tak, że jak wejdzie się na stronę radio.klps.pl to pojawi się jakaś podstrona?

Doradora:
1. Dzięki za pomysł. Jednak ktoś to by musiał zrealizować. Odnotowuję na przyszłość do poszukiwań prowadzącego.

Bromis:
1. Pomysł dobry. A może zrobić w ten sposób, że audycje byłyby krótsze (chociażby kilkanaście minut) ale w większej ilości. Mógłbyś wtedy za jednym razem raz na miesiąc nagrać np. 4-5 audycji które emitowalibyśmy przez cały miesiąc po jednej. Czyli w zasadzie wystarczyłby czas raz na miesiąc. Co o tym myślisz?

Wicio:
1. Dzięki za zgłoszenie. Słowo się rzekło :) . Czy mógłbyś nagrać 8 "wolałbym..."? Jak to zrobisz, daj znać. Podam gdzie i jak wysłać. Wysłałem do ciebie e-maila w tej sprawie.

Annika:
1. Już nie mogę się doczekać :D

Szpynda:
1. Pomysł dobry. Jednak brakuje chętnego prowadzącego.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ilość chętnych przeszła moje oczekiwania :D Myślę, że termin na start 31 sierpnia jest jak najbardziej realny.

Awatar użytkownika
Empelon

#22 Post autor: Empelon » 26 sie 2015, o 10:13

Na "Screamer Radio" po chwili grania zacina się totalnie i trzeba odpalić od nowa. Ale ten program jest dość wrażliwy na jakość stremingu.
Uruchomiłem radio w Chrome i zdarzają się krótkie przycięcia (jedno-, dwu-sekundowe). I to nawet dość często. Czasem zdarza się samoczynny STOP i trzeba ponownie kliknąć PLAY.

----------
Czyżby historyczny początek nowego religijnego imperium medialnego?

Parmenides

#23 Post autor: Parmenides » 26 sie 2015, o 10:40

Dzięki za przetestowanie transmisji. Wydaje mi się, że problem był jednak w procesorze DSP. Zmieniłem konfigurację. Powinni być lepiej. Czy moglibyście jeszcze raz sprawdzić? Przepraszam, że was tak męczę, ale transmisję trzeba sprawdzić z kilku różnych miejsc.

A przy okazji : jak z jakością dźwięku? Czy jest wystarczająca?

Awatar użytkownika
doradora

#24 Post autor: doradora » 26 sie 2015, o 11:06

sprawdziliśmy na chrome
jest ok nic nie przerywa, jakość dźwięku jest ok (na moich starych słuchawkach)

dobór repertuaru też mi pasuje!

Awatar użytkownika
Asia

#25 Post autor: Asia » 26 sie 2015, o 11:12

Odnoście "8 wolałbym", nie wiem w jakiej formie to wysyłasz, bo na forum była rozmowa nad tłumaczeniem piątego i doszliśmy do wersji: Wolałbym żebyś nie walczył ze zbigociałymi, mizoginistycznymi, pełnymi nienawiści przekonaniami innych na pusty żołądek. Zjedz coś i dopiero potem zajmij się tym chrzanieniem. (przy okazji może byśmy zmienili to na głównej stronie?

Ja testowaniem zajmę się po południu, bo w pracy nie mam takiej możliwości.

Parmenides

#26 Post autor: Parmenides » 26 sie 2015, o 13:12

Doradora: Świetnie, że styl muzyki ci się podoba. Dobranie w miarę uniwersalnego typu muzyki jest bardzo trudne. Dzięki za test radia.

Asia : Chciałem wziąć ze strony. Ale oczywiście sprawdzę wątek z tą dyskusją przed samym nagraniem.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#27 Post autor: Ojciec_Założyciel » 26 sie 2015, o 13:20

Jeśli chodzi o zrobienie podstrony radio.klps.pl to jak najbardziej trzeba ją zrobić.

Może ktoś podejmie się zrobienia czegoś na wzór Landing Page, którego tłem będzie jakaś fajna grafika z logotypem i krótkim opisem, linkami do uruchomienia radia oraz listą aktualnych audycji...
Spróbuję znaleźć taką osobę na FB...

Co do 5 tego Wolałbym Nie, to zmieniliśmy jego formę na:

Naprawdę wolałbym, byś nie walczył z bigoteryjnymi, mizoginistycznymi, pełnymi nienawiści przekonaniami innych na pusty żołądek. Zjedz coś i dopiero potem zajmij się tymi bredniami.
:)
----------

Awatar użytkownika
bromis

#28 Post autor: bromis » 26 sie 2015, o 14:33

OK zróbmy tak - jak znajdę czas nagram kilku, kilkunastominutową audycję, kilka ich postaram się zrobić. Spodoba się to pójdzie, nie to nie :D Nie mogę zadeklarować kiedy to zrobię ale jak potwora kocham postaram się jak najszybciej.
Mam też napisane kilka odcinków "Bajki o królu Krzysiu" - nabijam się w nim z pewnego lokalnego włodarza. Jak siądę do komputera to podeślę próbkę. Może wróci mi wena i co jakiś czas skrobnę coś mniej lokalnego co rozbawi szersze grono odbiorców :)

Edit.
O, tutaj bajka jest:
http://torus.blog.pl/
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, o 14:40 przez bromis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Empelon

#29 Post autor: Empelon » 26 sie 2015, o 14:38

W radiu nie powinno zabraknąć też poezji:
viewtopic.php?f=2&t=941&p=7560#p7560
viewtopic.php?f=2&t=2&p=6759#p6759
viewtopic.php?f=2&t=869&p=6753#p6753
viewtopic.php?f=4&t=860&p=6706#p6706
viewtopic.php?f=2&t=857&p=6695#p6695
Mam nadzieję, że autor tych wierszy nie będzie miał nic przeciwko.

Jeśli będziesz miał ochotę to możesz wykorzystać Pastarałki (może jakiś chórek da się zmontować ;) ):
http://www.klps.pl/home/item/904-pastaralki.html

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#30 Post autor: Ojciec_Założyciel » 26 sie 2015, o 16:05

Mamy też 3 pasta piosenki:

http://www.klps.pl/propaganda.html#filmy

Śmiało możemy je wykorzystać.
----------

Odpowiedz

Wróć do „Pastafariańskie media”