Świadomy chrzest

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Świadomy chrzest

#1 Post autor: BialySzkwal » 7 wrz 2017, o 23:16

http://www.swiadomychrzest.pl/ - myślę, że strona zasługuje na popularyzację. W naszym społeczeństwie pokutuje wiele mitów na temat konieczności chrzczenia dzieci w Jedynej-Słusznej-Wierze (i nie jest to KLPS:(), dobrze, że jest miejsce, gdzie rodzice mogą o tych mitach poczytać.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Asia

Re: Świadomy chrzest

#2 Post autor: Asia » 8 wrz 2017, o 09:41

Popularyzowanie strony to całkiem niezły pomysł, ale też popularyzowanie idei, że powinniśmy pozostawić dziecku wybór, niech sam wybierze gdy będzie dorosły.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#3 Post autor: BialySzkwal » 8 wrz 2017, o 09:54

W KRK się nie przyjmie, choć poprawiłoby jakość wiernych kosztem ilości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebiaczek

#4 Post autor: Hebiaczek » 31 paź 2017, o 20:17

Ano niestety wątpliwe, aby to się przyjęło... Zwyczajnie panuje moda na chrzty i nic się z tym nie da zrobić. Nie tak dawno siostra próbowała mnie przekonać abym została chrzestną dla jej córki, mimo że od dawna wprost mówię, że wierząca nie jestem. Dopiero gdy spytałam ją wprost czy prosi mnie abym okłamała księdza, abym mogła zostać duchowym przewodnikiem jej córki w wierze, której nie wyznaję sprawiło że odpuściła...
Mam wrażenie, że mam więcej poszanowania dla tej wiary niż moja 'wierząca' siostra... Smutne to...

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 5 lis 2017, o 20:23

Ale ja mogę - o ile mieszka w mojej okolicy.
Zadbam jej o wychowanie dziecka w wierze jak 95% katolików by się nie śniło - mój chrześniak/chrześniaczka będzie Prawdziwym Katolikiem, 100% ortodoksji. Starsi bywalcy forum wiedzą, że mam fundamentalistyczne zapędy. :twisted:

[EDIT]
Du..a, nie mogę, nie mam bierzmowania. :-(
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 8 lis 2017, o 12:39

Już widzę tę tyranię :P

Odpowiedz

Wróć do „Wspieranie organizacji działających na rzecz szerzenia tolerancji wśród społeczeństwa; walka z dyskryminacją ze względu na płeć, wyznanie, preferencje seksualne, pochodzenie, status majątkowy.”