obraza uczuć religijnych

Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych. Do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
sttkarch

obraza uczuć religijnych

#1 Post autor: sttkarch » 28 cze 2014, o 00:08

W świetle ostatnich wydarzeń doszedłem do wniosku że powszechnie deptane są moje/nasze uczucia religijne. Religia nasza jest podle plugawiona i wyśmiewana!

Widziałem ostatnio w TV cały szereg programów w których gotowano Ciało Pana nie oddając mu czci należnej! Innym zaś razem widziałem jak w formie kreskówki natrząsano się z Piratów, przodków naszych i Narodu Wybranego. Przykładów takich wiele jest, niestety.

Dlatego postanowiłem że na każdy przejaw obrażania moich uczuć będę reagował. Będę pisać skargi do nadawców i do KRRiTV. Mam nadzieję, Bracia i Siostry że takoż czynić będziecie i Wy.

Sorrki za literówki ale ciemno jest i nie widzę co naciskam.

Harr!

Awatar użytkownika
Fuś

Re: obraza uczuć religijnych

#2 Post autor: Fuś » 1 lip 2014, o 14:21

W sensie, że nie oddali czci, bo ugotowali, a nie zeżarli?

Myślę, że Potwór naprawdę wolałby, żebyśmy nie byli złośliwi wobec innych tylko dlatego, że ci inni nie patrzą na makaron tak, jak my.

Ramen, bracie :)
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
pbz

#3 Post autor: pbz » 1 lip 2014, o 20:14

Ja tam nie wiem... Ostatnio popełniłem taki czy, że pewnie spędzę dwa lata w pace:
http://wyborcza.pl/1,75478,16252414,Pos ... a_Wyborcza

Ja bym chętnie zrobił coś, co by uwidoczniło absurd art 196. Jednak gotowanie i spożywanie ciała Potwora nie jest żadną obrazą.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Rozmach

#4 Post autor: Rozmach » 4 lip 2014, o 00:22

Myślę ,że " klauzula wiary " jest odpowiedzią na wszystkie spory w końcu jako wyznawcy tez możemy ja mieć i się na nią powoływać.
art. 2413 par. 1 k.p., zgodnie z którym każda ze stron (podczas rokowań przy układzie zbiorowym pracy) jest obowiązana prowadzić rokowania w dobrej wierze i z poszanowaniem słusznych interesów drugiej strony. Znaczenie subiektywne jest takie, że oceniamy dobrą wiarę przez pryzmat świadomości i wiedzy konkretnej osoby, traktując ją jako przymiot jej stanu umysłu w konkretnej chwili.
wiec osoba która gotowała makaron mogła to robić z dobrym zamysłem , lub zrobiła to umyślnie bezczeszcząc jego święte ciało !!!
A o tym się nie mówi :)
Pomyliłem się ? popraw mnie.
Jestem tylko prostym piratem .

Awatar użytkownika
mlodaduchem

#5 Post autor: mlodaduchem » 23 wrz 2014, o 16:57

Sprobowalam napisac pare slow o Pastafarianizmie na naszej klasie.

Zarzucili mi, ze popieram gejow i szatana. Pisali ze Pastafarian trzeba leczyc (gejow tez). No i zastanawiano sie czy to wszystko jest robota Zydow...?

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 23 wrz 2014, o 17:38

Odpowiedz im, że co jak co, ale stary i nowy testament (na których opiera się wiara katolicka) to z całą pewnością robota żydów.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
chiyome

#7 Post autor: chiyome » 23 wrz 2014, o 22:05

Żydów, masonów i cyklistów!

Nie oświecił ich blask wiedzy. Ale to tylko kwestia czasu. I otwartości umysłu.
NBChJMM

Awatar użytkownika
Empelon

#8 Post autor: Empelon » 24 wrz 2014, o 09:06

Tylko, że czas leci a otwartości nie widać.

Awatar użytkownika
chiyome

#9 Post autor: chiyome » 24 wrz 2014, o 09:27

Wiesz. Mentalność się nie zmieni z dnia na dzień, ale z pokolenia na pokolenie :)
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#10 Post autor: Asia » 29 wrz 2014, o 20:15

Widać raczej że luzie się mocno radykalizują, to widać w każdej dyskusji, niestety wojna posko- polska przynosi bardzo negatywne efekty.

Awatar użytkownika
Empelon

#11 Post autor: Empelon » 1 paź 2014, o 11:01

Tak - Polacy się radykalizują.
Widzę to także po sobie. To taki efekt wahadła. Im bardziej je wychylisz w jedną stronę (w tym przypadku w prawo;-)) tym bardziej odbije w drugą stronę.

I mam tu dylemat moralny. Bo chociaż tak ogólne jestem przeciwny radykalizmom, to jednocześnie jestem za CAŁKOWITYM odcięciem wszystkich kościołów od:
* władzy państwowej (ustawodawczej i wykonawczej)
* publicznej kasy.
* jakichkolwiek przywilejów
Jak by nie patrzeć, to też postulaty radykalne.

A tak w temacie obrazy uczuć religijnych:
W poniedziałek na Polsat News pewien narodowiec obraził moje uczucia religijne naśmiewając się z durszlaka na głowie naszego brata. Jeśli dobrze pamiętam nazwał durszlak "dziwnym rondelkiem". I to podczas dyskusji nad paragrafem 196 KK!

Odpowiedz

Wróć do „Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych”