Art. 61 Kodeksu Wykroczeń

Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych. Do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal
Posty: 1972
Rejestracja: 1 lis 2014, o 20:31
Lokalizacja: Królewiec ;-)

Art. 61 Kodeksu Wykroczeń

#1 Post autor: BialySzkwal » 26 sie 2017, o 22:17

Ponieważ szykujemy się do "umundurowania" naszych Wielebnych Pastarów i Pastarek, uważam (jak już tam wspominałem), że powinniśmy w pełni korzystać z ochrony, jaką daje nam prawo:
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój mundur, do których nie ma prawa,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
Nie może być tak, żeby każdy mógł udawać Wielebne Pastarstwo.
Nie jesteśmy przecież gorsi niż zakony katolickie, które najwyraźniej z tej ochrony korzystają (Fałszywy mnich prowadził ONR-owców na Górę św. Anny).
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator
Posty: 453
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:57

Re: Art. 61 Kodeksu Wykroczeń

#2 Post autor: Ojciec_Założyciel » 27 sie 2017, o 12:08

Ok, ale zanim zaczniemy skorzystać z tych praw musimy:

1. Konkretnie ustalić, jakie to umundurowanie czy odznaki.
2. Gdzie zgłosić formę takiego umundurowania, odznaki, żeby w razie potrzeby ukarania, sąd nie stwierdził, że skoro nie jesteśmy zarejestrowani, to nie można mówić o oficjalnych strojach takiego Kościoła.
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Awatar użytkownika
BialySzkwal
Posty: 1972
Rejestracja: 1 lis 2014, o 20:31
Lokalizacja: Królewiec ;-)

Re: Art. 61 Kodeksu Wykroczeń

#3 Post autor: BialySzkwal » 27 sie 2017, o 23:21

Ad 1 - zgadzam się w zupełności.

Ad 2 - chyba cały dowcip polega na tym, że nie trzeba zgłaszać, gdyż jeśli nie są to mundury które są zapisane w ustawach/rozporządzeniach/itp., to cała sprawa jest wybitnie uznaniowa. Oczywiście brak rejestracji będzie przeszkadzał - ale chyba zbieramy materiał dowodowy dotyczący dyskryminowania nas przez brak rejestracji?
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Odpowiedz

Wróć do „Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość