Spaghetti na samych pomidorach [wege]

Latający Potwór Spaghetti jest bóstwem, które docenia proste rzeczy w życiu. Jedną z nich jest na pewno dobra kuchnia, szczególnie gdy jej podstawą jest Spaghetti...
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fuś

Spaghetti na samych pomidorach [wege]

#1 Post autor: Fuś » 3 cze 2014, o 17:03

Hej Rodzeństwo,

sprzedam Wam przepis kucharza-żeglarza na spaghetti dla niechętnych staniu przy garach, chcecie?

Potrzebne: makaron (nie bądźmy dogmatyczni, mogą być rurki), pomidory w puszkach (zależnie od liczby planowanych konsumujących), czosnek w ząbkach, olej. Parmezan wedle gustu.

Co robimy:

Bierzemy garnek, najlepiej taki teflonowy czy inny nieprzywierający. Lejemy do niego niecały centymetr oleju (można mniej, ofc). Na lekko podgrzany olej wrzucamy pokrojone w plasterki ząbki czosnku (jak kto lubi z ilością). Czekamy, aż się zarumieni, można mieszać. Nie karbonizować!!!

Na olej i czosnek wrzucamy pomidory z puchy. Uwaga, może pryskać.

Gotujemy godzinę-dwie pod przykryciem na małym gazie/czymkolwiek, żeby się porządnie poddusiło. Kolejną godzinę bez pokrywki, żeby odparowało. Mieszać w międzyczasie, bo przywiera, ale równolegle do obiadu można spokojnie ogarniać książkę albo film. Przeliczając puszki na współbiesiadników, pamiętajcie - mocno straci na objętości, jak odparuje woda. Z jednej puszki wychodzi porcja dla jednego niejadka.

Produkt finalny powinien być ciemnoczerwony i intensywnie pomidorowy, trochę przypominający smak suszonych pomidorów (ich też można dorzucić).

Wrzucić produkt na makaron. Sypnąć parmezanem. Można przystroić jakimś pulpetem, jeśli ktoś nie chce wege.

Szama jadalna także po podgrzaniu, w mikrofali trochę podskakuje, więc lepiej przykryć.
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
Asia

Re: Spaghetti na samych pomidorach [wege]

#2 Post autor: Asia » 3 cze 2014, o 17:18

Pewnie jak się zrobi latem na świeżych polnych pomidorach to będzie jeszcze lepsze w smaku.

Awatar użytkownika
Klatak

#3 Post autor: Klatak » 10 cze 2014, o 18:43

Stać to może i nie trzeba garami ale 2-3 godziny gotowania to przy mojej cierpliwości do czekania na jedzenie chyba bym musiał w słoiki taki sos zapakować :). Chyba że jest jakiś magiczny skrót np. z koncentratem?

Awatar użytkownika
pbz

#4 Post autor: pbz » 10 cze 2014, o 20:23

Dzięki za przepis, jestem i żeglarzem i wege - idealny dla mnie :)
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Klatak

#5 Post autor: Klatak » 11 cze 2014, o 00:28

O_O od kiedy PBZ jesteś wege? A za moje i Danusi przepisy nie podziękowałeś, FOCH :P.

Awatar użytkownika
Fuś

#6 Post autor: Fuś » 11 cze 2014, o 01:59

@Klatak

Wersja oszukana "Gotuję pomidory, aż jestem tak głodny/a, że daję spokój z tym parowaniem" :D

Wychodzi mniej aromatyczne, ale nadal jadalne.
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
pbz

#7 Post autor: pbz » 12 cze 2014, o 21:04

@Klatak od zawsze, przecież przynosiłem sojowe pulpety nawet :)
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Klatak

#8 Post autor: Klatak » 12 cze 2014, o 22:56

Następnym razem przeprowadzę kontrole Twojego spaghetti :D.

Odpowiedz

Wróć do „Gotuj z Potworem”