Piwo- które polecacie

Latający Potwór Spaghetti jest bóstwem, które docenia proste rzeczy w życiu. Jedną z nich jest na pewno dobra kuchnia, szczególnie gdy jej podstawą jest Spaghetti...
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
czyzak

Piwo- które polecacie

#1 Post autor: czyzak » 6 lut 2013, o 23:29

Jako, że Jego Makaronowatość lubi gdy jego wierni spożywają ten przepyszny trunek to pytanie jest jak najbardziej oczywiste, jakie piwo polecicie swoim Braciom i Siostrom?
Ze swojej strony polecę Złotego Denara, Raciborskie i Książęce. Oczywiście jak sobie przypomnę więcej to napisze.
RAmen

Tomasx

Re: Piwo

#2 Post autor: Tomasx » 7 lut 2013, o 18:17

Ja polecam piwa browaru pinta, w znajomych mi sklepach to ok. 7zł za sztukę :( . To piwa dla pasjonatów, polecam wszystkim którzy szukają nowych wrażeń ;). W mojej okolicy świetny browar jest w Lwówku Śląskim. No i jest jeszcze Czeski budweiser budvar, który okazyjnie można kupić w lidlu na promocjach po 2.50-3 zł.
link do browaru pinta- http://www.browarpinta.pl/
link do browaru Lwówek Śląski - http://browar-lwowek.com.pl/index.php?/ ... ejscie=TAK
RAmen

Awatar użytkownika
artur

#3 Post autor: artur » 7 lut 2013, o 21:31

Ja osobiście bardzo lubię Złote Lwy i starego dobrego Specjala :) Niestety dostępne są głównie na Pomorzu, a Złotych Lwów poza Gdańskiem to chyba w ogóle nie widziałem. Na szczęście będą jutro w Zielonym Smoku na spotkaniu Pastafarian ;)

Murzyn_ek

#4 Post autor: Murzyn_ek » 7 lut 2013, o 22:35

A ja lubię piwa miodowe - w szczególności Ciechana miodowego, jak również Orkiszowe miodowe :D A poza rarytasami lubię Stronga i Radlera ;)

czyzak

#5 Post autor: czyzak » 8 lut 2013, o 01:57

Szczerze to bardzo do niedawna uczę się warzyć własne piwo i teraz właśnie słyszę ja "bulka" sobie 3 nastaw i powiem wam, że jest to fajna sprawa i można podczas tego procesu sobie pomedytować, wypić piwko i poczuć obecność Jego Makaronowości.

Tomasx

#6 Post autor: Tomasx » 8 lut 2013, o 20:17

Czyzak, fajnie sam kiedyś chciałem się za to zabrać, jednak mam zerową wiedzę i nikogo kto doradziłby mi co i jak. Jakbyś kiedyś miał za dużo czasu proszę napisz na forum co i jak w miarę prosty sposób :)

Pan Kufla

#7 Post autor: Pan Kufla » 9 lut 2013, o 11:55

Mówią, że z gustem jak z d... - kazdy ma swoją. Ja aktualnie rozsmakowałem się w Czerwonym Lagerze.

czyzak

#8 Post autor: czyzak » 9 lut 2013, o 18:56

@tomasx: podsyłam Ci linka z garstką danych na początek i też ogólnie polecam te wiki, a także forum na tej stronie http://www.wiki.piwo.org/Pierwsze_piwo

zuooooo

#9 Post autor: zuooooo » 9 lut 2013, o 22:21

Ze swojej strony polecam Gniewosza ciemnego. Jedno z moich piwnych ideałów. Z porterów - okocim porter a z jasnych jakoś tak nie mam. Ale lubię lokalne piwa - jak jestem gdzieś w obcym mieście to staram się utrafić jakieś "nietypowe" ;) A z portali to nikt jeszcze nie wspomniał o browar.biz :) tam też można wiele cennych informacji o warzeniu piwa ale i oceny/informacje o najróżniejszych piwach.

pozdrowienia

Kluski

#10 Post autor: Kluski » 10 lut 2013, o 00:18

Jaki sympatyczny temat :)
Oczywiście warto spróbować piw lokalnych, z małych browarów. Nie będę oryginalna, polecam Raciborskie (zielone! pycha), Piwo na miodzie gryczanym z Manufaktury Piwnej, oczywiście słynne ciemne noteckie, z browaru Miłosław Piwo Marcowe (i wszystkie inne, może poza fortuną wiśniową), browar Nałęczów....
Piwo z małych browarów ostatnio można nawet w żabce kupić, więc nie przeba za bardzo się wysilać, zeby znaleźć coś fajnego.

Awatar użytkownika
Klatak

#11 Post autor: Klatak » 10 lut 2013, o 00:38

Z piw bardziej niż mniej dostępnych moje ulubione to: Guinness Draught oraz Pilsner Urquell. Z miodowych to Ciechan Miodowy a z radlerów bardzo mi podchodzi Staropramen grejpfrutowy. Czasem wypije z browaru Jagiełło Magnusa czekoladowego albo suszona śliwka :).

Awatar użytkownika
Słoneczny

#12 Post autor: Słoneczny » 11 lut 2013, o 00:37

Ja ostatnio zakochałem się w Corneliusach! We wszystkich w zależności od dnia, pory czy godziny. Prócz tego pijam dużo Perły która jest u mnie nr 1.

Co do stron internetowych o piwie. Polecam bloga (nie mojego) malepiwko.wordpress.com/.

Awatar użytkownika
Rexelder

#13 Post autor: Rexelder » 25 lut 2013, o 14:03

Otwarte ;)

Awatar użytkownika
Leniwiec

#14 Post autor: Leniwiec » 5 mar 2013, o 02:00

piwo ostatnio zrobiło się popularne, jeszcze 2-3 lata temu było można je dostać (przynajmniej w moim mieście) w 1 miejscu, a dzisiaj w niemal każdym mniejszym sklepiku. Osobiście polecam większość piw z browarów Amber, Kormoran, Manufaktura Piwna, Ciechan czy Browary Lubelskie - wszystkie małe i średnie browary bo koncerniaków to ja za piwo nie uważam. A moim faworytem wśród jasnych jest Lubuskie z Witnicy :)

@artur - większość piw Ambera spokojnie można w takiej Bydgoszczy kupić ;) ale w końcu to dosyć blisko :P
@zuooooo - nie zauważyłeś że smak gniewosza się znacznie pogorszył? to już nie jest tak świetne jak kiedyś :F
www.poomoc.pl

czyzak

#15 Post autor: czyzak » 16 kwie 2013, o 13:47

Ostatnio tzn. wczoraj piłem piwo Skalak 12% (Pivovar Rohozec, Czechy) i całkiem mi posmakowało, o pianie w kuflu można zapomnieć, ale smakowało bardzo dobrze mimo, że wydawało się trochę wodniste (mogło to wynikać z mocnego chłodzenia piwa), ale dzięki temu dawało uczucie orzeźwienia, piwo lekko cierpkie, goryczkowe i jak to w lagerze smak typowo słodowy. Polecam na letnie upały.

Awatar użytkownika
Leniwiec

#16 Post autor: Leniwiec » 16 kwie 2013, o 21:10

czy to ten Skalak z ponętnymi etykietkami? ;)
www.poomoc.pl

czyzak

#17 Post autor: czyzak » 17 kwie 2013, o 07:59

@Leniwiec, ten Skalak 12% nie ma ponętnej etykietki, ale Skalak Rezany 11% to ma bardzo ponętną etykietkę prawie jak tanie wino Małgoś.

Bartimaeus

#18 Post autor: Bartimaeus » 29 kwie 2013, o 22:01

Drogi cyzaku. napisałeś "Ostatnio tzn. wczoraj piłem piwo Skalak
12% (Pivovar Rohozec, Czechy) i całkiem
mi posmakowało". I to strzał w 10 ;) Naprawdę, piwko godne polecenia. Myślę że gniewosze i tzw "piwo żywe" też jest naprawdę godne polecenia. A z tych większych browarów to Warka czerwona (koniecznie z butelki!;)) i książ (też w butelce) ;>

Awatar użytkownika
macaro

#19 Post autor: macaro » 30 kwie 2013, o 16:32

Polecam piwo czeskie " krusovice " kosztuje około 6 zł jednak warto :mrgreen:
Przed twe barowe ołtarze , zanosim nasze błaganie , Ojczyzną spaghetti po wieki , racz nas obdarz Panie .

Awatar użytkownika
Klatak

#20 Post autor: Klatak » 10 cze 2014, o 19:02

Postprzez Tomasx » 7 lut 2013, 2013 17:17
Ja polecam piwa browaru pinta, w znajomych mi sklepach to ok. 7zł za sztukę :( . To piwa dla pasjonatów, polecam wszystkim którzy szukają nowych wrażeń ;). W mojej okolicy świetny browar jest w Lwówku Śląskim. No i jest jeszcze Czeski budweiser budvar, który okazyjnie można kupić w lidlu na promocjach po 2.50-3 zł.
link do browaru pinta- http://www.browarpinta.pl/
link do browaru Lwówek Śląski - http://browar-lwowek.com.pl/index.php?/ ... ejscie=TAK
RAmen
Pinta ma faktycznie bardzo fajne piwa. Aczkolwiek mi osobiście wychwalany atak chmielu totalnie nie podpasował, w tym stylu znacznie lepszy jest (kolejność przypadkowa) RowingJack z AleBrowaru, American IPA z Kormorana, Gran Prix 2013 z Ciechana czy z wspominanego Lwówka - Jankes (który jest chyba ich najlepszym piwem). Jak ktoś spróbuje tych piw to w 95% przypadków nie będzie chciał wracać do piw z dużych koncernów.

Wracając do Pinty, osobiście polecam

- "Imperatora bałtyckiego" (piwo tak dobre że rozchodzi się na zapisy w specjalistycznych sklepach z piwem), jest to taka mocniejsza wersja porteru bałtyckiego (porter imperialny) 24,7° ekstraktu i 9,1%, piwo bardzo mocno nachmielone amerykańskimi chmielami IBU 109.
- Grodziskie wersja 2.0 i 3.0, bardzo idealne piwko na upały, pszeniczne, wędzone i dość słabe 2,5%.
- Imperium atakuje, imperialne india pale ale może nie jest genialne, ale bardzo dobre. Dużo ekstraktu, dużo alkoholu i dużo amerykańskiego chmielu.
- Koniec świata, moim zdaniem piwo do spróbowania na raz, fermentowane z użyciem drożdży piekarskich, przesączane przez jałowiec (choć ja go nie czułem), intrygujące ale na pewno nie do picia jedno po drugim.

Awatar użytkownika
Fuś

#21 Post autor: Fuś » 11 cze 2014, o 01:57

Polecam Trybunał, takie małe brązowe buteleczki. Drożdżowe, naturalne, pyszne :)
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Odpowiedz

Wróć do „Gotuj z Potworem”