Kalendarz

miejsce, gdzie możesz podzielić się w jaki sposób stworzyć wizerunek Jego Makaronowatości.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Kalendarz

#1 Post autor: Asia » 19 lis 2014, o 18:55

Przeglądam sobie fejsa i padł pomysł zrobienia kalendarza. Oczywiście przygotowanie na rok 2015 jest nieporozumieniem, ale można by rozpocząć dyskusję na temat pomysłu, formy kalendarza czy zainteresowania takim produktem.

Biorąc przykład z innego forum wyobrażam sobie zrobienie kalendarza w formacie A3, 12 kartek z poszczególnymi miesiącami i okładka (koszt takiego kalendarza to 27zł- ale nie ma z tego żadnego zysku i rezerwy na straty ze względu na nie sprzedanie części egzemplarzy. Z tego co sprawdzam przy formacie A4 było by to pewnie około 17zł. Obrazki w poszczególnych miesiącach zostałyby wyłonione w konkursie, prawo głosu miałyby osoby które zapisały się na listę kupujących.

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Kalendarz

#2 Post autor: Empelon » 20 lis 2014, o 13:53

Jeśli ktoś ma ochotę zaprojektować taki kalendarz a nie potrafi tego zrobić w np. photoshopie, albo nie chce mu się projektować dwanaście kalendariów to mogę użyczyć program do generowania (między innymi) takich kalendarzy.
Strona programu tutaj:
http://www.mpsoft.pl/?a=photobook2

Jeśli ktoś będzie miał ochotę to niech się zgłosi - dam mu specjalną wersję. Demówka ze strony raczej się nie nada.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 20 lis 2014, o 16:39

Ja robię w libreoffice writer i eksportuję do pdf. Kalendarium sama opracowuję tak żeby dodać odpowiednie święta.

Tak naprawdę głównym problemem jest dodanie 12 fajnych obrazków które ludzie będą mieli ochotę oglądać.

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 20 lis 2014, o 19:16

Asia pisze:Kalendarium sama opracowuję tak żeby dodać odpowiednie święta.
No właśnie ten program dodaje nazwy świąt do kalendarium (opcja), nawet te ruchome.

A jak ktoś wie jak - to może usunąć "standardowe" święta (np Wielkanoc) a dodać "niestandardowe" Ramendan czy Dzień Mówienia Jak Pirat. A potem generować kalendarze na dowolny rok. Nie trzeba za każdym razem na nowo projektować kalendariów.

Problem jest taki, że wyników nie da się zapisać w normalnym formacie (JPG/PDF). Ale wystarczy wysłać do mnie generowane pliki i ja wyciągnę z nich JPG/PDF.

Awatar użytkownika
Empelon

#5 Post autor: Empelon » 20 lis 2014, o 20:50

Przykładowa strona:
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 20 lis 2014, o 22:28

Szczena mi opadła, kilka godzin i zrobiłeś znakomity projekt strony i to od razu z grafiką.

Awatar użytkownika
Empelon

#7 Post autor: Empelon » 21 lis 2014, o 10:47

No bez przesady. Grafika nie jest moja - użyłem gotowca.
A zmontowanie takiego kalendarza (jak już masz gotowe zdjęcia/grafiki) w tym programie zajmuje kilka- kilkanaście minut.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób swojego Potwora”