Szaty Pastafarian

miejsce, gdzie możesz podzielić się w jaki sposób stworzyć wizerunek Jego Makaronowatości.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Pastar

Szaty Pastafarian

#1 Post autor: Pastar » 26 cze 2014, o 10:36

Natchnęło mnie że powinniśmy zapchać lukę rynkową i zlecić produkcję strojów, które mają szansę na popyt. Nie chodzi mi oczywiście o wprowadzanie obowiązków, ale o stworzenie pożytecznych możliwości.

Koszulki z nadrukami nie wystarczą i są tylko dobrym początkiem.
Warto byłoby jednak zmonopolizować rynek, nadając dzięki akceptacji Kościoła oficjalnym strojom odpowiednią rangę.

Proponuję czapeczki z daszkiem w wersji z nałożoną siatką durszlaka, względnie same durszlaczki przystosowane do noszenia na głowie.

Chusty z metalową siatką durszlaka dla uprzywilejowanych zwyczajem Pastafarianek doskonale nadają się na katolickie uroczystości religijne.

Toga pastafariańska z elementami siatki durszlaka prezentowałaby się bardzo okazale.

Wzornicy mieliby nieograniczone możliwości. Metalowa siatka może być wykonana z metali szlachetnych, bardzo delikatna i miękka jak tkanina. Może też być wykonana z metalizowanych tkanin lub plastiku.

Nie sądzę, abym był pierwszy kto na to wpada, ale uważam, że to ważne. Należy zastrzec wzory i Kościół zyskałby znaczne środki na cele organizacyjne.

Awatar użytkownika
pbz

Re: Szaty Pastafarian

#2 Post autor: pbz » 26 cze 2014, o 14:32

Wchodzą w grę jeszcze szaty pirackie...
Durszlak bym zostawił jako nakrycie głowy, szczególnie do oficjalnych dokumentów, jak prawo jazdy, dowód osobisty... może paszport.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 26 cze 2014, o 14:51

Myślę że zastrzeganie wzorów jest sprzeczne z naszą ideologią.

Popieram opracowanie i udostępnienie wzorów na własny użytek. Przecież luźny kanon czy ewangelia są dostępne w internecie i każdy może z nich korzystać za darmo.

Poza tym na chwile obecna popyt nie jest tak wielki żeby liczyć na ogromne dochody, tak czy inaczej jeżeli ludzie będą chcieli wesprzeć Kościół to dokonają zakupów w jego sklepiku.

Pastar

#4 Post autor: Pastar » 27 cze 2014, o 12:51

Dobrze byłoby, gdyby wszyscy brali sobie do serca nie tylko wybrane działania sprzeczne rzekomo z naszą ideologią.
Osobiście nie widzę sprzeczności z naszą doktryną w zbieraniu datków na Kościół pod postacią firmowanych przez Kościół produktów.
Generalnie to zastrzeganie wzorów mi się nie podoba w większości wypadków, ale jeżeli chodzi o znak firmowy, to uważam je za uzasadnione.
Chyba błędne jest myślenie, że nie ma popytu, więc nie warto. Popyt trzeba wykreować. Jeżeli nie ma takich produktów w Europie, to aż dziwne. Nie pamiętam, żeby ostatnio była moda na odzież ozdobioną siatką metalową. Taką modę można łatwo wykreować, bo te produkty będą ładne.

Na dobrze wykonane czapki z daszkiem wzoru amerykańskiego, oplecione siatką metalową, jak w durszlaku, byłby popyt niezależnie od tego czy firmują nasz Kościół.
Sądzę że więcej osób niż myślicie kupiłoby sobie durszlaki do noszenia na głowie, chociaż by po to, żeby zawiesić je w domu czy w pracy.
Znam kilka osób, które nie widząc potrzeby zostania Pastafarianinem kupiłoby sobie jakiś nasz gadget, tylko po to aby wkurzyć własną babcię.

Aby modę wykreować trzeba mieć produkt, a później okazywać się w nim na wszystkich okazjach.
Zastąpmy obleśny kuchenny durszlak, służący jedynie do demonstracji, ładnym produktem z użyciem stali szlachetnej i poczekajmy na efekt.
Nie sądzę, że można na tym pomyśle stracić.

Co do strojów pirackich, to nie czuję na razie tematu. Sądzę, że trzeba zacząć od podsuwania łatwiej strawnych elementów.
Na początek skoncentrowałbym się na jednym produkcie, maksymalnie na dwóch, trzech:
- Czapka z daszkiem opleciona siatką
- Chusta z siatką albo sama siatka do noszenia jak chusta
- Jakiś wygodny durszlak do noszenia, lub do zawieszenia

Głowa w klatce Faradaya uchroni każdego przed czytaniem jego myśli.

Awatar użytkownika
pbz

#5 Post autor: pbz » 27 cze 2014, o 15:24

Ja posiadam wersję zimową durszlaka, podbiłem sobie wnętrze nitkami makaronu zrobionymi z włóczki. Naprawdę się sprawdził podczas ostatniego WOŚPa.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Miix
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Miix » 18 sie 2014, o 12:17

Genialny pomysł z tą czapką na zimę. Paweł ja bym jeszcze dodał jakieś nauszniki z pulpetów :lol:
To ja Miix wierny sługa Pański i Jego smakosz. https://www.facebook.com/SoplicaMiiX

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 18 sie 2014, o 13:05

no ja myślałam o zrobieniu jakiś nauszników w wersji LPS

Awatar użytkownika
Klatak

#8 Post autor: Klatak » 20 sie 2014, o 15:33

Można by przerobic te klasyczne włochate ze zmiennymi nakladkami chyba sprzedają je jeszcze na aledrogo. Takie nauszniki to by bylo cos.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób swojego Potwora”