Badania do pracy magisterskiej

poszukujesz czy oferujesz pomoc? Postaw na Pastafarian!
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Cudak666

#1 Post autor: Cudak666 » 4 sie 2014, o 23:45

Drodzy pastafarianie i drogie pastafarianki,

zwracam się do Was z nietypową prośbą. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej o polskiej społeczności pastafarian i potrzebuję Waszej pomocy: poszukuję osób chętnych do udzielenia mi wywiadu na temat tego, czym jest dla Was KLPS. Stopień Waszego zaangażowania w społeczność i oddania Potworowi nie gra większej roli, chciałbym poznać jak najszerszy wachlarz sposobów na bycie pastafarianinem.

Forma wywiadu jest dość luźna - chodzi mi o pogadanki za pośrednictwem komputera, głosowo lub tekstowo. Czas wywiadu to najczęściej kilkadziesiąt minut (czasem mniej, czasem więcej, niekoniecznie w jednym rzucie - traktujcie to jak zwykłe chatowe lub skype'owe rozmowy). Wywiady archiwizować będę na własny użytek i nie będą dalej rozpowszechniane (nie wykluczam jednak cytatów ich części - oczywiście za Waszą zgodą), a Wasze dane nie zostaną nigdzie ujawnione, chyba że zażyczycie sobie inaczej.

Niestety nie mogę zaproponować żadnej wymiernej formy odpłaty uczestnikom wywiadów, jednak myślę, że polscy pastafarianie zasługują na dogłębne i rzetelne studium (z dozą uczuć mieszanych przyznaję, że biegli religioznawcy powołani przez MAiC są pracownikami mojej Alma Mater i - nie z zaniedbania, a z samej natury zadanego im pytania - nie do końca, moim zdaniem, trafili w sedno tego, czym jest pastafarianizm). Chciałbym w swojej pracy przetestować kategorie i definicje, którymi obecnie próbuje się opisywać Wasz ruch, zanim jeszcze te etykietki przylgną na tyle, że trudno będzie je podważyć. Na takiej analizie i KLPS, i nauki społeczne mogą tylko zyskać.

Chętnych zapraszam do zgłaszania się w tym wątku, przez wiadomości prywatne lub na adres e-mail: maciej.godawa(at)gmail.com
Będę też wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie, w miarę możliwości odpowiem również na wszelkie pytania, nie tylko dotyczące moich badań, ale np. wspomnianej ekspertyzy religioznawców lub wzmianek o KLPS w literaturze naukowej.

Pozdrawiam
Maciek

P.S. Z góry przepraszam osoby, które śledzą równolegle pastafariańskie grupy na FB za powielanie komunikatu, jednak - jak wspomniałem - chciałbym dotrzeć do jak najszerszego grona przyjaciół i zwolenników Potwora, więc nie chcę przegapić tych, którzy chcieliby porozmawiać, a są członkami tylko jednej z tych grup.

Awatar użytkownika
Klatak

Re: Badania do pracy magisterskiej

#2 Post autor: Klatak » 5 sie 2014, o 01:06

Ja już udzielałem wywiadu na poprzednim woodstocku. Z ników forumowych to wywiady dawali: Joanna, Gulaschnikoff_zu_Makieron z kolei Marianna nie udziela się na forum. Myślę że możesz śmiało napisać PW do PBZ na forum myślę że w wolnej chwili odpowie na Twoje pytania.

PS. Ja również proszę wszystkich Pastafarian w miarę możliwości o pomoc. Myślę że duża grupa respondentów w takiej pracy jest w naszym interesie i pewnie wielu z nas jest ciekawa wyników badania :).

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 5 sie 2014, o 08:42

Cudak a to Ty przeprowadzałeś z nami wywiady na Woodstocku?

Mylę że najlepszą zapłatą będzie jeżeli udostępnisz swoją pracę naszemu Kościołowi tak aby każdy mógł się z nią zapoznać.

Może przygotuj na jakiejś stronie ankietę z otwartymi i zamkniętymi pytaniami, ludzie pewnie wtedy chętniej pomogą, a jak to będzie za mało to będziesz dodatkowo szukał osób do pogłębionych wywiadów.

Cudak666

#4 Post autor: Cudak666 » 6 sie 2014, o 02:31

Klatak - dość spory odzew dostałem z grupy Pastafarianie Pastafarianom na FB - zgłosiło się około 30 osób, co jest dość obiecującym wynikiem jak chodzi o wywiady pogłębione - myślę, że najpierw porozmawiam z tymi, którzy zgłosili się sami, a potem, jeśli zajdzie taka potrzeba, będę pisał jeszcze do kolejnych osób. Nie ukrywam też, że wolałbym pogadać z osobami, które jeszcze nie brały udziału w takich badaniach. W ciągu najbliższych dni powinno się wyjaśnić, czy zebrana przeze mnie próba jest miarodajna i czy będę musiał szukać dalszych osób.

Asiu - nie prowadziłem badań na Woodstocku, chociaż nosiłem się w tamtym roku z takim zamiarem i uciąłem sobie parę krótkich pogawędek (trafiłem nawet na konkurencyjną lektykę z podobizną LPS, której właściciele stwierdzili, że nie mają o pastafarianizmie pojęcia, ale chcieli przyjechać pod jakimś wspólnym szyldem i stwierdzili, że Potwór jest lepszy niż Jezus :D). W tym roku zatrzymało mnie tzw. zdarzenie losowe i na Przystanku w ogóle się nie pojawiłem.

Co do udostępnienia pracy - to będę musiał skonsultować z promotorem, chyba że mowa o udostępnianiu prywatnym. Z tego co wiem, uczelnia ma pierwszeństwo w publikacji pracy, czyli przez 6 miesięcy od obrony nie mogę jej we własnym zakresie udostępnić. Oczywiście mnie też zależy na tym, żeby wyniki moich badań doszły do jak największej grupy odbiorców, bo to najlepsza metoda ich weryfikacji, ale nie ukrywam, że najchętniej znalazłbym sposób jej publikacji jako pracy naukowej (z błogosławieństwem recenzenta), żeby wystawić ją na komentarze nie tylko Wasze, ale i badaczy. Jedno jest pewne - nie chcę, żeby wylądowała w szufladzie :)

Co do przygotowania ankiety, to rzeczywiście jest to kuszące, bo badania robiłyby się same, ale jest w tym pewna pułapka metodologiczna - przy temacie pracy takim jak ten (czyli chcąc dotrzeć do czynników scalających wspólnotę pastafariańską), badając opinie i wyobrażenia, dobrze jest móc doprecyzować pytania na bieżąco, bo wiem, że czasem respondenci pomijają rzeczy mało dla nich istotne lub nieciekawe, co nie zawsze okazuje się nieistotne lub nieciekawe z punktu widzenia tematu pracy. Dodatkowo cały urok wywiadu pogłębionego (zwłaszcza swobodnego) polega na tym, że z każdym kolejnym wywiadem uczę się czegoś nowego, co uwzględniam przy rozmowach kolejnych (wyobrażenia na temat KLPS, z jakimi zabierałem się do tego tematu, prawie w całości leżą już w koszu albo przynajmniej znajdują się teraz na marginesie).

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 6 sie 2014, o 07:54

Z udostępnianiem to chodzi mi o to abyśmy mogli udostępnić na stronie wersję pdf pracy i aby każdy mógł ją przeczytać, Myślę że jesteśmy cierpliwi i jeżeli będzie trzeba poczekać, to poczekamy.

Awatar użytkownika
Klatak

#6 Post autor: Klatak » 6 sie 2014, o 09:12

A to sokoro nie Ty robiłeś wywiad w zeszłym roku na Woodzie, to ja oczywiście bardzo chętnie odpowiem na pytania :P. Chyba że już jestem zużytym materiałem :D. Na twoim miejscu nie obstawał bym tylko przy użytkowników FB jest to jednak inna grupa ludzi niż na forum.

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 6 sie 2014, o 09:49

No stanowczo facebook to co innego.

Ja w razie czego też jestem gotowa robić za obiekt badań, ale preferuję korespondencję mailową, skype nie posiadam joanna.lewandowicz@kosciol-spaghetti.pl

Awatar użytkownika
pbz

#8 Post autor: pbz » 6 sie 2014, o 23:15

Ja chętnie opowiem.
--
paweł ziemba

BarrykEn
Kontaktowanie:

#9 Post autor: BarrykEn » 10 lip 2019, o 05:46

ale strasznie sie meczylem przy tej ankiecie... Co Ty masz za temat pracy, ze potrzebujesz odpowiedzi na takie pytania?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Krzysiu » 11 lip 2019, o 18:35

BarrykEn pisze:
10 lip 2019, o 05:46
ale strasznie sie meczylem przy tej ankiecie... Co Ty masz za temat pracy, ze potrzebujesz odpowiedzi na takie pytania?
To było niemal 5 lat temu…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

klansman

#11 Post autor: klansman » 11 lip 2019, o 19:47

Krzysiu pisze:
11 lip 2019, o 18:35
BarrykEn pisze:
Lepiej późno niż wcale :-)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 12 lip 2019, o 08:28

Krzysiu pisze:
11 lip 2019, o 18:35
BarrykEn pisze:
Nie wymagaj od bota, żeby ogarniał czasoprzestrzeń. ;)
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 13 lip 2019, o 10:41

Ale on jest naprawdę kumaty! Nie znam się na tym, ale na moje prymitywne, humańskie postrzeganie porównanie dat powinno być prostsze, niż tworzenie w miarę spójnej odpowiedzi… W ogóle do czego to służy, ktoś z tego tytułu ma profit za jakieś reklamy, czy musi mieć gdzie im samodoskonalenie przećwiczyć?
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 13 lip 2019, o 15:03

Krzysiu pisze:
13 lip 2019, o 10:41
Ale on jest naprawdę kumaty!
Gdzie tam kumaty, jeden na dziesięć postów napisanych był w miarę na temat. To nawet nie Eliza, tylko z innych forów posty przekleja. ;)
Krzysiu pisze:
13 lip 2019, o 10:41
W ogóle do czego to służy, ktoś z tego tytułu ma profit za jakieś reklamy, czy musi mieć gdzie im samodoskonalenie przećwiczyć?
Sądzę, że próbuje uniknąć moderacji - spamować zacznie, gdy będzie już powszechnie na Forum szanowanym użyszkodnikiem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Krzysiu » 13 lip 2019, o 23:47

Serio, poprzez losowe słowa chce znaleźć znajomych? Nie znam chyba nikogo poza sobą na tyle zdeterminowanego, żeby pragnąć takiej relacji…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#16 Post autor: BialySzkwal » 14 lip 2019, o 11:08

Krzysiu pisze:
13 lip 2019, o 23:47
Serio, poprzez losowe słowa chce znaleźć znajomych?
Technicznie rzecz biorąc przez całe (losowe) wypowiedzi prawdziwych człowieków wyrwane z kontekstu.
Krzysiu pisze:
13 lip 2019, o 23:47
Nie znam chyba nikogo poza sobą na tyle zdeterminowanego, żeby pragnąć takiej relacji…
Spamboty są bardzo samotne. Nikt ich nie lubi... :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#17 Post autor: Asia » 16 lip 2019, o 10:05

Dobra. Nie wytrzymałam kolejnego bzdurnego posta (wisiał do akceptacji- odpowiedz na wiadomość z 2017 roku).
Nie wiem czy skutecznie, ale zablokowałam użytkownika.

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie Pastafarianom”