Rejestracja FSM w Danii

miejsce na dyskusje o artykułach, wywiadach i innych informacjach pojawiających się w mediach na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pbz

Rejestracja FSM w Danii

#1 Post autor: pbz » 22 sty 2016, o 00:35

Hej,

Właśnie przeczytałem taki artykuł: http://www.b.dk/nationalt/spaghetti-kir ... -i-danmark
Wynika z niego, że w Danii zebrała się grupa Pastafarian, która chce zarejestrować FSM jako związek religijny... Duńczycy potrzebują 150 wiernych.

Co ciekawe w 14tym akapicie wspominają, że noszenie durszlaka jest możliwe w Polsce i Nowej Zelandii :)
--
paweł ziemba

Parmenides

Re: Rejestracja FSM w Danii

#2 Post autor: Parmenides » 22 sty 2016, o 10:25

Ech... Ten język jest mi zupełnie obcy :-)

Ale wydaje mi się, że samo noszenie durszlaka jest możliwe w wielu innych krajach.

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Rejestracja FSM w Danii

#3 Post autor: Empelon » 22 sty 2016, o 10:57

Trzymamy za nich kciuki. Ewentualna pomyślna rejestracja w Danii to dodatkowy argument za rejestracją u nas.
Jeśli znasz ten dziwny język ;) to może by tak wysłać im jakieś słowa wsparcia od polskich pastafarian? Tak oficjalnie - w imieniu KLPS. W duchu pasta-ekumenizmu.

Dobrze piszą - noszenie durszlaka w Polsce jest możliwe, sam testowałem - nic się nie stało ;)
Natomiast w Nowej Zelandii (o ile dobrze pamiętam) od niedawna państwo honoruje śluby pastafariańskie. I to jest właściwy kierunek :)
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Odpowiedz

Wróć do „Media”