Przystanek Woodstock 2014- dyskusja

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Przystanek Woodstock 2014- dyskusja

#1 Post autor: Asia » 6 lut 2014, o 18:01

Myślę że powoli pora na myślenie o kolejnym Przystanku Woodstock. Proszę piszcie tu o swoich propozycjach, uwagach, spostrzeżeniach.

Osobiście mam w planach się wybrać. Mam nadzieję że pojawi się na forum Aircat i tak jak w poprzednim roku przyjmie nas pod swoje skrzydła. Kaz mam nadzieję że nadal masz siły i chęci aby nam pomóc. Może Marek_Kacz zechce się wybrać i pomóc nam w organizacji.

Ponieważ nadal nie zostaliśmy zarejestrowani i nie zanosi się żeby to szybko nastąpiło to w tym roku pozostaje nam ograniczenie się do skromnej wersji wioski. Teraz lista zeszłorocznych i nowych pomysłów i moje zdanie na temat realizacji:
1. Latający Potwór- po całkowitej porażce projektu myślę że w tym roku należy z pomysłu całkowicie zrezygnować- nie stać nas na zrobienie latającej konstrukcji- potrzebne by były balony rozmiaru meteorologicznych i do tego duuuuuzo helu- czyli znowu duże koszy.
2. Lepienie Potwora z masy solnej- o pomyśle raczej trzeba zapomnieć, mimo że miałam sporo masy solnej to wróciła ona do domu, bo nikt nie poprowadził zajęć. Do pomysłu można by wrócić jeżeli ktoś się zadeklaruje prowadzić zajęcia.
3. Stacjonarny Potwór i pochód- była to ogromna atrakcja tak więc trzeba to powtórzyć. W planach mam zrobić Potwora w wersji 1.1 bardziej niezniszczalnego, bo niestety codziennie traciłam wiele godzin na naprawianie go. Wiąże się to jednak z wydatkami, materiał na obszycie pulpetów 6 metrów materiału (cena około 11 zł za metr), a na makarony potrzebuje 20 metrów polaru (najlepszy stosunek ceny do wytrzymałości materiału), jednak to 12 zł za mb. Myślałam o tym aby zrobić to samo co w poprzednim roku zrobiliśmy z farbami do ciała- czyli każdy chętny kupiłby od konkretnego sprzedawcy metr czy więcej, a całość została by wysłana do mnie. Poza tym chcę zrobić oczy które będą mrugały. Był pomysł aby w jednym z makaronów zamontować rurę z której tryskało by piwo, ja się tego nie podejmuję, ale jak będą chętni to możemy rozmawiać, makaron odpowiednio dostosuję. Jak pochód to lektyka, tu tak samo liczę na pomysły i realizację przez innych.
4. Malowanie twarzy i ciała- był to udany pomysł, pojawiło się kilka osób z uzdolnieniami plastycznymi i powstawały naprawdę piękne malunki. Farby zostały, tak więc wezmę je po raz kolejny. Myślę że nie ma tu więcej kwestii do omawiania.
5. Ogrodzenie wioski- poz zeszłorocznych problemach Aircat myślał o tym aby w tym roku takie coś postawić. W tej sytuacji pomysł rozwieszania wycinanych potworów wraca do łask, tu potrzeba by osób które są w stanie zorganizować nam wycięcie Potworów, bądź zechcą choć trochę sami wyciąć.
6. Wejście do wioski- raczej proponowałabym zrezygnować z tego pomysłu a banery tak jak w poprzednim roku umieścić przy zadaszeniu.
7. Potwór na wywyższeniu- mam gotowego Potwora w wersji 2.0, jest znacznie mniejszy od tego stacjonarnego i ma świecące oczy- zdjęcia można znaleźć na stronie głównej w relacji z WOŚP. Potwór jeżeli zapewnimy mu zasilanie 12V będzie świecił oczami. Można by zrobić taką "tyczkę" jaką mieli ludzie z banerem "boga nie ma"- nie musi być tak wysoka, a na szczycie umieścić Potwora, w ten sposób wioska byłaby z daleka widoczna.
8. Baner na główną scenę- tu myślę że najlepiej kupić z 5 metrów białej podszewki i na miejscu wymalowalibyśmy coś sprayem.
9. Naklejki- w zeszłym roku Kaz zrobił trochę naklejek Logo Potwora i cieszyły się one zainteresowaniem, w tym roku rozdawaliśmy na WOŚP obrazki Potwora na witrażu z adresem strony. Myślę że warto by było zrobić takie naklejki. Tak jak w zeszłym roku pisał Klatak warto by umieścić na nich kod QR.

Awatar użytkownika
chiyome

Re: Przystanek Woodstock 2014- dyskusja

#2 Post autor: chiyome » 6 lut 2014, o 21:57

jestem za. co mogę to pomogę. mogę pomóc przy pracach plastycznych poza wycinaniem. no i finansowo :)
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 6 lut 2014, o 22:04

Jeżeli będziesz miała pewność że możesz przyjechać, to może wrócimy do zeszłorocznego pomysłu pierwszego polskiego ślubu.

Awatar użytkownika
chiyome

#4 Post autor: chiyome » 6 lut 2014, o 22:12

jestem za. jednakże nie chcę powtórki z zeszłego roku :)
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 7 lut 2014, o 09:00

Po prostu poczekamy, jak będzie wiadomo że przyjedziecie to zabierzemy się za realizację pomysłu.

Awatar użytkownika
chiyome

#6 Post autor: chiyome » 7 lut 2014, o 13:00

tylko może będę wiedziała w maju na 100%
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 7 lut 2014, o 13:16

To cały czerwiec i lipiec będzie jeszcze.

aircat

#8 Post autor: aircat » 7 lut 2014, o 13:37

Ja tam nie jestem pewien czy przyjadę, na początku lipca spodziewam się nowego członka naszej makaronowej braci i nie wiem czy mnie żona puści...

Awatar użytkownika
Asia

#9 Post autor: Asia » 7 lut 2014, o 15:17

No to gratuluję, liczę jednak że żona da dyspensę.

aircat

#10 Post autor: aircat » 8 lut 2014, o 02:31

Też mam taką nadzieję.

Awatar użytkownika
Asia

#11 Post autor: Asia » 8 lut 2014, o 12:01

No bez Ciebie i Twojego zaplecza technicznego będzie znacznie trudniej stworzyć super wioskę.

aircat

#12 Post autor: aircat » 9 lut 2014, o 08:36

Dlatego postaram się przybyć i wziąć wyposażenie bardziej zoptymalizowane pod nową grupę.
Jak będę pewien że jadę to wtedy poproszę o projekty na wydruki billboardów by wioskę przyozdobić.

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 9 lut 2014, o 12:42

Wydaje mi się że zeszłoroczne wyposażenie było bardzo zoptymalizowane. Z najważniejszych sprzętów to stanowczo agregat prądotwórczy. Sprzęt do ścięcia jakiegoś drzewka i wykopania dołka, wtedy uda nam się umieścić Potwora 2.0 na wysokości i będziemy dobrze oznakowani.

Ja zeszłoroczne bilbordy zabrałam, czyli dwa które miałam z napisem Potworna wioska i ten Twój z obrazem (wprawdzie doznał drobnego uszkodzenia bo jedna dziurka się zerwała). Jedyne co mi przychodzi na myśl to zrobienie bilbordu z kodem QR, no ale liczę na pastafarian i ich pomysły.

W zeszłym roku rozmawialiśmy o lektyce, czy masz może jakieś plany w tej kwestii?

Awatar użytkownika
slawek

#14 Post autor: slawek » 10 mar 2014, o 20:33

A co myślicie o takich mini ulotkach wydrukować z 2 tysiace np. 8 nie przykazań potwora i w czasie marszu rozdawać ludziom .Nawet na zwykłej drukarce ktioś jakiś pomysl grafike wymyśli ja moge wydrukować i dostarczyć

Awatar użytkownika
Asia

#15 Post autor: Asia » 11 mar 2014, o 10:25

Pomysł bardzo dobry, choć ja na razie ograniczyłam się do nalepek, bo ze względu na rozmiar powinny wychodzić taniej w przeliczeniu na sztukę.

Z robieniem takiego czegoś na drukarce są takie problemy że drukując na atramentówce druk będzie się rozpływał przy najmniejszym namoczeniu, zastosowanie laserówki czarnej spowoduje ze ulotka nie będzie grzeszyła urodą, a druk na kolorowej będzie bardzo drogi, to już taniej zlecić sprawę drukarni. Spojrzałam sobie na stronę drukarni i zrobienie ulotek A6 na papierze kredowym 100g, dwustronnie nadrukowanych kolorowo to koszt 305,00 za 2500 sztuk i 325 za 5000 sztuk. Myślę że jest to kwota do ogarnięcia.

Na chwilę obecna przydała by się osoba która przygotowała by projekt.

Awatar użytkownika
slawek

#16 Post autor: slawek » 11 mar 2014, o 19:54

Bardzo dobry pomysl asia mysle ze lepiej wziasc te 5tys sztuk z kasa w sumie jestem w stanie ogarnac jak znajdzie sie ktos kto zrobi nam projekt mysle ze podesle tobie fundusze i jesli bedziesz chciala i skontaktujesz sie z ta drukarnia co ty na to , oczywiscie przy rozdawaniu na woodzie chociaz bede mnial swoj wklad

Awatar użytkownika
Asia

#17 Post autor: Asia » 11 mar 2014, o 20:33

Ponieważ jest jeszcze sporo czasu to myślę że warto się pokusić o to aby inni ulotki zakupili, a my przeznaczymy pieniądze na inne zakupy. Napiszę do chłopaków żeby na fejsie ogłosili robienie ulotki, może znajdzie się osoba która ją zaprojektuje. Natomiast z opłaceniem druku to moglibyśmy zrobić coś w stylu zakupów zbiorowych, każdy chętny sfinansowałby zakup części ulotek.

Awatar użytkownika
mOOmin

#18 Post autor: mOOmin » 10 kwie 2014, o 04:51

siema,

właśnie się tak zastanawiam jak mógł bym pomóc jako newcomer? czytałem o pomysłach wyżej, tyle że nie wiem gdzie i kiedy one będą realizowane? na miejscu na woodzie, parę dni wcześniej czy jest jakieś spotkanie w tajnej bazie:D

Awatar użytkownika
Asia

#19 Post autor: Asia » 10 kwie 2014, o 08:10

O widzę że się zaniedbałam z aktualizowaniem wiadomości, ulotki już leżą u mnie w domu.

MOOmin ponieważ jesteśmy rozsypani po całej Polsce to poszczególne projekty są realizowane przez osoby które zobowiązały się podjąć zadania. Z tego samego powodu co wcześniej nie ma żadnego tajnego spotkania wcześniej, po prostu docieramy na miejsce i tam się łapiemy- wcześniej wymieniliśmy się numerami telefonów.

sawilos

#20 Post autor: sawilos » 10 kwie 2014, o 13:47

Aż się specjalnie zarejestrowałem, żeby wziąć udział w tym wątku - witam wszytkich! :D

Tak się składa że od wielu lat jeżdzę na Wooda, ostatnio też samochodem, więc jeśli będzie potrzeba zorganizowania jakiegoś transportu itp. chętnie pomogę ;)

Co do pomysłów, świetna sprawa z tymi ulotkami/naklejkami, w kwestii finansowej chętnie się dorzucę ;)

A co powiecie na zorganizowanie jakichś konkursów? Nie trafiłem do wioski niestety w zeszłym roku, a myślę że można by było coś ciekawego ogarnąć :)

Np. i zgodnie z duchem Potwora - może byśmy ugotowali wielki garnek spaghetti i częstowali nim ludzi? Jeśli ogarnie się sprzęt kuchenny, to ja chętnie mogę się tym zająć(oczywiście nie samodzielnie, bo to jednak trochę roboty). Piwa na Woodzie pod dostatkiem, a podzielenie się ciałem Jego Makaronowatości na pewno zostałoby przez obdarowanych Woodstockowiczów przyjęte z radością! :)

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Asia

#21 Post autor: Asia » 10 kwie 2014, o 14:57

Bardzo się cieszę z Twojej rejestracji i aktywności. Liczę że za Tobą pójdą następni.

Ja akurat jadę swoim samochodem, bo będzie on wypchany po sam dach a nawet na dachu, ale może będą osoby które byłyby zainteresowane wspólnym wyjazdem.

Konkursy bardzo ciekawy pomysł, czekam w takim razie na propozycję konkursów, należałoby pomyśleć też nad jakimiś skromnymi prezentami. Musiałaby też zadeklarować się jakaś osoba która sprawę poprowadzi. W zeszłym roku chcieliśmy zrobić zajęcia plastyczne, przygotowałam w domu prawie dziesięć kilo masy solnej, niestety osoba która się zadeklarowała że zajęcia poprowadzi, sprawę zupełnie olała.

Częstowanie w tym roku odpada, już w poprzednim roku sporo ludzi pytało i tym razem prawdopodobnie chętnych były by ogromne ilości, nie jesteśmy w stanie temu podołać. W zeszłym roku już snuliśmy plany i myślę że można będzie pomyśleć o ich realizacji w przyszłym roku gdy będziemy zarejestrowani i można będzie już oficjalnie wystąpić do WOŚP, a może jakieś pieniądze z odpisu finansowego przeznaczylibyśmy na realizację pomysłu. Pomysł jest taki aby rozdawać lub sprzedawać po kosztach makaron z pulpetami, myślałam aby sos z pulpetami zamówić u jakiegoś producenta spożywczego zapakowane w puszkach po 5 litrów czy więcej, na miejscu gotowało by się makaron a sos podgrzewało.

Można by pomyśleć aby zrobić wspólne gotowanie na nasze własne potrzeby i wspólny posiłek, zawsze to dobry sposób na integrację. Tyle ze w poprzednim roku sami dysponowaliśmy małą buteleczką turystyczną która była dobra dobra na podgrzanie wody do chińskiej zupki, kiedyś posiadałam w domu butlę 3 litry, ale ona już raczej dawno straciła legalizację, tak więc nie za bardzo wiem w jaki sposób zapewnić sposób na gotowanie. Mycie naczyń to też spory kłopot dlatego rok temu kupiliśmy plastikowe talerze i łyżki.

Awatar użytkownika
Asia

#22 Post autor: Asia » 10 kwie 2014, o 21:20

W ramach aktualizacji tematu spis planowanych pomysłów:

1. Lepienie Potwora z masy solnej- można by zrealizować jeżeli ktoś się zadeklaruje prowadzić zajęcia,
2. Stacjonarny Potwór i pochód- na chwilę obecną potrzeba zakupić materiały na poprawienie go. Na oczy już kupiłam to czego potrzebuję. Materiał na obszycie pulpetów 6 metrów materiału (cena około 11 zł za metr), a na makarony potrzebuje 20 metrów polaru (najlepszy stosunek ceny do wytrzymałości materiału), jednak to 12 zł za mb, poszukam aukcji na allegro i zapytam czy kilka osób może dokonać zakupu, a wyślą na mój adres, potem byśmy poprosili współwyznawców o dokonanie zakupów zgodnie z możliwościami finansowymi. Jak pochód to lektyka, liczę na Wasze pomysły i realizację,
3. Malowanie twarzy i ciała- farby zostały, tak więc wezmę je po raz kolejny. Myślę że nie ma tu więcej kwestii do omawiania,
4. Ogrodzenie wioski- poz zeszłorocznych problemach Aircat myślał o tym aby w tym roku takie coś postawić. W tej sytuacji pomysł rozwieszania wycinanych potworów wraca do łask, tu potrzeba by osób które są w stanie zorganizować nam wycięcie Potworów, bądź zechcą choć trochę sami wyciąć,
5. Potwór na wywyższeniu- mam gotowego Potwora w wersji 2.0, trzeba opracować i przygotować coś co utrzyma go na wysokości,
6. Baner na główną scenę- poszukujemy osoby która zakupi 5 metrów materiału białego, choć można pomyśleć o innym jasnym kolorze, baner miałby szansę wyróżniać się na tle pozostałych które są raczej tylko białe. Napisy możemy zrobić już na miejscu, sprayem,
7. Naklejki- czekam na propozycje,
8. Konkursy- czekam na propozycje.

Awatar użytkownika
mOOmin

#23 Post autor: mOOmin » 12 kwie 2014, o 17:14

moje pytanie w ciągu dalszym brzmi: jak mogę pomóc??? bo chcę naprawdę:D

Awatar użytkownika
Asia

#24 Post autor: Asia » 12 kwie 2014, o 22:52

Możesz wybrać jeden z planowanych pomysłów i go zrealizować, chociażby baner na główną scenę, czyli zakup materiału i farby w sprayu. Możesz też wybrać coś innego z listy, a może też masz pomysły na inne atrakcje. Nie chcę narzucać nikomu co ma robić, wybierz to co najbardziej Tobie odpowiada. Jedynie przygotowanie Potworów odpada bo ja się już tym zajmuję.

Na chwilę obecną będą też cenne wszelkie pomysły co do problematyki która jest jeszcze do opracowania- też podałam w ostatniej rozpisce.

Awatar użytkownika
mOOmin

#25 Post autor: mOOmin » 14 kwie 2014, o 20:03

OK, myślę że baner na pierwszy raz udami mi się ogarnąć:D 5m długi,a szeroki na ??...bo rozumiem że ma być z rolki ze sklepu tekstylnego:D to tam chyba nie ma zbytniego wyboru

Awatar użytkownika
Asia

#26 Post autor: Asia » 14 kwie 2014, o 21:25

No nie ma, jakieś 1,4-1,5 metra szerokości, dlatego myślałam o 5 metrach długości.

Awatar użytkownika
mOOmin

#27 Post autor: mOOmin » 14 kwie 2014, o 22:24

myślę że ogarnę...spraye też,zobaczę jakie kolory tkanin są w moim mieście aktualnie i zrobimy głosowanie. Żeby nie było że jakiś zły kolor zakupię.

Awatar użytkownika
Asia

#28 Post autor: Asia » 15 kwie 2014, o 07:56

Materiał ze sprayem muszą być w mocno kontrastowych kolorach tak aby napis był czytelny.

Awatar użytkownika
Klatak

#29 Post autor: Klatak » 20 kwie 2014, o 00:37

- Generlanie banery wieszane pod sceną są białe i czarnym sprayem namalowane, z rozmiarem tez nie ma co przesadzać bo będzie go problem potem wcisnąć.
- Potwór 2.0 na podwyższeniu można by zrobić na zasadzie wkopania w ziemie jakiegoś pnia, który byśmy tam wyrąbali, ale pytanie jak ma on być wysoki i czy będzie aircat z łańcuchpiłą
- Co do lektyki to miałem parę pomysłów ale żaden chyba nie idealny. Generalnie lektyka musi być lekka, wytrzymała, względnie składalna żeby ją można do samochodu zapakować no i wykonanie w sensownej cenie.
- Konkursy, pomysł fajny ale potrzeba jakiegoś dobrego konkretu żeby to faktycznie był FUN taki jak malowanie ciała farbkami
- Co do gotowania to większa butla gazowa niewiele zmieni i tak tego trzeba pilnować i tak a na zbiorowe żywienie to się nie nadaje i nie ma pieniędzy.

PS. Jakis czas temu w aldim dopadłem spaghetti z klopsikami w puszcze (o wielkości puszki z groszkiem) . Nie wiem jak smakuje kupiłem, pewnie mocno rozgotowany makaron ale spróbuje w przeciągu tygodnia i dam znać, mieli byśmy potworne wyżywienie dla nas :).

Awatar użytkownika
mOOmin

#30 Post autor: mOOmin » 21 kwie 2014, o 12:10

nawet jak zamotam za dużo tkaniny to zawsze można po docinać z doświadczenia wiem że lepiej więcej niż mniej:D a nóż jakiś błąd ortograficzny się wkradnie

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”