Lokalizacja wioski

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Wiadomość
Autor
taiffun

Lokalizacja wioski

#1 Post autor: taiffun » 20 lip 2013, o 01:00

Czytam, szukam, kopię... I nie mogę wyczytać, doszukać się, wykopać!

Gdzie dokładnie lub z grubsza planowane jest podbicie terytorium i przeznaczenie go celem uwioskowiowienia dla Pastafarian?

Awatar użytkownika
Asia

Re: Lokalizacja wioski

#2 Post autor: Asia » 20 lip 2013, o 10:24

O to słabo kopiesz. Z innego wątku:

Czyli decyzja podjęta, rozbijamy się obok grupa furry. Plan działania:
1. Aircat przyjedzie w niedziele. Wtedy pewnie okaże się gdzie grupa furry się rozbija,
2. W poniedziałek przyjeżdżają Kaz i Kostucha, odnajdują Aircat'a i tworzą zarys wioski, chciałabym abyście przynajmniej do mojego przyjazdu 31 lipca wieczorem koordynowali przybycie kolejnych osób,
3. W miarę napływu siły roboczej realizacja wejście do wioski, biorąc pod uwagę wyposażenie sąsiadów nie powinno być większych problemów z realizacją projektu,
4. Środa wieczorem docieram na miejsce i instalujemy kolejne atrakcje,
5. Bawimy się.

Lokalizacja wioski furry z poprzednich lat http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 58cdd15f84
Jeżeli nie uda się załapać na miejsce z 2011 roku to zajmiemy miejsce z 2012 roku które ma tę zaletę że jest poza terenem PW i można robić tam grile.

Awatar użytkownika
Gulaschnikoff_zu_Makieron

#3 Post autor: Gulaschnikoff_zu_Makieron » 22 lip 2013, o 16:14

Tylko, że ta lokalizacja raczej nie posłuży promowaniu FSM. Wg mnie lepsza byłaby bardziej na patelni, czyli gdzieś przy drodze na ASP. Bardziej na północ od miejsca z 2011. Poza tym w poniedziałek byłoby tam jeszcze duuużo miejsca (w zeszłym roku przynajmniej tak było).

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 22 lip 2013, o 20:25

Jeżeli się przyjrzałeś wątkowi rekrutacja to widzisz że osób które potwierdziły przyjazd jest niewiele, raczej mało kto przyjedzie samochodem, a nie ma co liczyć że ktoś kto jedzie pociągiem będzie wyposażony w siekierę itp.
O ambitniejszych planach można myśleć za rok gdy ludzie się lepiej poznają i będzie wiadomo co faktycznie jesteśmy w stanie zrealizować. Na chwilę obecną lokalizacja nawet na uboczu, ale obok ludzi którzy wesprą nas jest bezcenna.

aircat

#5 Post autor: aircat » 22 lip 2013, o 23:40

W poniedziałek wieczorem zeszłego roku nie mogliśmy już znaleźć miejsca na polu na duży obóz, wszędzie były już porozrzucane pojedyncze namioty z ludźmi czekającymi na znajomych, wbrew pozorom teren który zajmowaliśmy rok remu nie był wcale taki mały, 30x50m wolnego polanie byliśmy w stanie znaleźć , a na stoku górki rozbijać się nie chcieliśmy ze względów technicznych. w tym roku zajmiemy teren jeszcze większy więc w tym roku spróbujemy w niedzielę poszukać czegoś dogodnego.

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 23 lip 2013, o 08:42

Teraz to już nie ma o czym dyskutować, decyzja została podjęta i zmieniać niczego nie będziemy.

Mnie osobiście miejsce bardziej na uboczu nie przeszkadza, przynajmniej będzie można odpocząć.

Awatar użytkownika
Gulaschnikoff_zu_Makieron

#7 Post autor: Gulaschnikoff_zu_Makieron » 23 lip 2013, o 10:41

Ale sprzęt, czy rezerwacja, to żaden problem. Siekiery, itp. mogę załatwić od swoich znajomych, którzy będą na górce.
Ogarnięcie miejsca nawet na 20-30 osób to żaden problem - trzeba wiedzieć gdzie szukać :)

Spokojnie, rzuciłem propozycję jedynie i co racja, to racja, trochę późno, ale sam nie wiedziałem, czy w ogóle przybędę.

aircat

#8 Post autor: aircat » 23 lip 2013, o 13:00

Problem polega na tym że obóz sumarycznie przekroczy sporo ponad 100 uczestników, a to już jest spory kawałek pola.

Awatar użytkownika
Asia

#9 Post autor: Asia » 23 lip 2013, o 13:32

Ja liczę że u nas to będzie więcej niż te 20-30 osób.

taiffun

#10 Post autor: taiffun » 24 lip 2013, o 17:55

Dzięki za informacje! :) Przy okazji douczyłem się na temat furry.
Dorzucę w temacie swoje trzy grosze: wydaje mi się, że sporo osób może mieć plany podobne do moich - rozbić się gdzieśtam a w wiosce gościć, wtedy miejscówka na uboczu jest moim zdaniem średnia w swej uboczności. Nie wspominając o atrakcjach, które wydają się mieć większy sens bliżej centrum ku chwale potwora. Tak czy siak, wszystko rozbija się o kwestie otwartości na ludzi a gotowania hermetyczniejszego grona. :) Mam nadzieję że uda mi się mimo wszystko wpaść na ślady makaronu. ;)

Piotras

#11 Post autor: Piotras » 24 lip 2013, o 20:10

Bycie na uboczu ma też swoje plusy, w centrum jest straszny kurz i w ogóle masakra :d

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 24 lip 2013, o 20:54

taiffun a kto miałby siedzieć przez tydzień w tym kurzu i hałasie aby pilnować interesu?

Awatar użytkownika
Larry

#13 Post autor: Larry » 25 lip 2013, o 01:08

Jako osoba nieposiadająca dobrej orientacji w terenie chciałbym się spytać, jak (prawdopodobna z tego co zrozumiałem) lokalizacja pirackiej wioski ma się do poniższej mapki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#14 Post autor: Asia » 25 lip 2013, o 09:08

Proponuję porównaj sobie Twoją mapkę z mapką google 2 lokalizacji koncentrując się na miejscach gdzie występują drogi i lasy.
Miejsce z 2011 to miejsce obok wioski Kryszny.

Kaz

#15 Post autor: Kaz » 25 lip 2013, o 14:56

Czyli, że gdzie celujemy w rozbicie się? Za niecały tydzień Woodstock a ja już się pogubiłem ;_;

Awatar użytkownika
Asia

#16 Post autor: Asia » 25 lip 2013, o 16:07

Instalujemy się obok wioski furry. Kaz Tobie jako kierownikowi budowy dam namiary do aircata, jak dojedziesz na miejsce to się z nim skontaktujesz i dowiesz gdzie udało im się zdobyć teren.
Nie masz może jakiegoś starego aparatu telefonicznego i 5 złotych na starter, by można było wtedy podać ten telefon ogólnie na forum żeby ludzie mogli zadzwonić i dowiedzieć się gdzie znaleźć wioskę.

taiffun

#17 Post autor: taiffun » 26 lip 2013, o 16:00

taiffun a kto miałby siedzieć przez tydzień w tym kurzu i hałasie aby pilnować interesu?
nie znam się na hierarchii kościelnej ;) ale wiem dostatecznie dużo o organizowaniu i wyznaczaniu celów aby wysnuć już z tej dyskusji wszystko co mnie interesuje, dzięki!

Awatar użytkownika
Asia

#18 Post autor: Asia » 26 lip 2013, o 20:53

Od początku założenie było takie że Woodstock jest okazją do ogólnopolskiego spotkania Pastafarian. Nie jesteśmy jak KK gdzie ludzie zarobkowo pracują na rzecz kościoła, tu każdy pracuje w ramach wolontariatu i jedynie jeszcze wydaje swoje pieniądze na organizację. Nie wyobrażam sobie żeby w takiej sytuacji jeszcze kogoś zmuszać aby siedział w centrum z całym kramem.
Jak się przeanalizuje forum czy fejsa to widać że ludzie kościół popierają ale w większości przypadków ogranicza się to do lajknięcia na fejsie. Poza tym jesteśmy młodą organizacją struktury dopiero powstają więc nie ma co przesadzać z rozmachem w działaniach tylko dostosować plany do realnych możliwości.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, o 21:00 przez Asia, łącznie zmieniany 1 raz.

aircat

#19 Post autor: aircat » 26 lip 2013, o 20:56

W sumie obóz jest tak duży że zawsze jest kilkanaście osób w nim więc nie powinno być problemu.

supermazena

#20 Post autor: supermazena » 28 lip 2013, o 21:59

Witajcie kochani,
patrzę na tą debatę i widzę że plan działania jest już wykrystalizowany i już wiemy jak działać. Jak nie jedno miejsce to drugie, ewentualnie prowizorycznie jakieś trzecie niewspomniane. Moi znajomi których zabieram ze sobą do wioski, wiedzą z doświadczenia że lokowanie się przy lesie nie jest fajnym pomysłem. Rozumiem i cieszę się z tych zalet które wymieniliście w przypadku miejscówki z zeszłego roku. Ja jadę pierwszy raz, więc nie wiem jak tam jest, ale widzę na mapie że jest to obok jakiegoś małego lasku/zagajnika.
Ja również, jak niektórzy jestem za miejscem zajmowanym do 2011. Dodatkowo muszę się podzielić z Wami argumentacją którą otrzymałem od znajomego, bo lepiej tego własnymi słowami nie opowiem :D
ogarnij tych ludzi zeby nie byli w lesie bo w lesie sa komary, mieszki, smieszki, osy, szerszenie, baki, konskie muchy, ludzkie gowno, swiniopaski bak, modliszki, szczypawki, stonogi, gasieniczki, mroffki, czerwone mrowki, mrowki wedrowniczki, szczegolnie niebezpieczne woodstokowe mrowki, sliwki robaczywki, czlowiecze mocze, zuki gownojady, muchy, kluchy, pajaki, muminki, hefalumpy i inne generalnie przekonaj ich, ze nas tam salamandry pogryza i nie zjemy spaghetti poza tym, w nocy bez kompasu nie trafimy ;)
Podsumowując - trzymam kciuki że uda się zdobyć stary teren ;)

Awatar użytkownika
Asia

#21 Post autor: Asia » 28 lip 2013, o 23:42

Ogólnie będziemy tam gdzie wioska Furry. Zobaczymy który teren uda im się zdobyć. Jeżeli nie załapiemy się na teren koło wioski Kriszny to i tak plan jest taki aby rozbić się bliżej drogi czyli dalej od lasu. Myślę że ludzie z wioski Furry są na tyle doświadczonymi Woodstokowiczami że wiedzą jaką lokalizację wybrać aby było dobrze.

N a z nocnym poszukiwaniem namiotu to najlepiej zainstalować sobie w telefonie aplikację Woodstock 2013 i wtedy nie będzie się miało żadnych problemów.

aircat

#22 Post autor: aircat » 29 lip 2013, o 06:36

Jak widać na niżej zamieszczonej mapie miejsce zostało wybrane :]
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... 58cdd15f84

Awatar użytkownika
Asia

#23 Post autor: Asia » 29 lip 2013, o 09:00

Czyli koło Kriszny jednak się nie udało. Choć to jedyne 300 metrów dalej.

Pierwszy transport ludzi powinien już być na miejscu, jutro przyjedzie kolejna grupa ludzi VW ogórkiem.

Czy w tej sytuacji mam szansę w środę po południu dojechać w tamto miejsce samochodem?

aircat

#24 Post autor: aircat » 29 lip 2013, o 10:09

Prawdopodobnie uda się wam wjechać, ponieważ stoimy bardzo blisko nieformalnej drogi na szczyt górki, w zeszłym roku było tam przejście przez cały czas, w razie co to przestawi się kilka namiotów na chwilkę.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#25 Post autor: Ojciec_Założyciel » 29 lip 2013, o 10:16

Aircat,
dacie radę przesłać jakąś fotkę na biuro@kosciol-spaghetti.pl po rozbiciu pierwszych namiotów?
Wrzucę informacje na stronie, że wioska już się buduję w raz z jej lokalizacją.

Pozdrawiam
Piotr
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

aircat

#26 Post autor: aircat » 29 lip 2013, o 10:21

Jak towarzystwo się trochę porozstawia to strzelę kilka fotek i pośle.

Awatar użytkownika
Asia

#27 Post autor: Asia » 29 lip 2013, o 10:31

Mnie to już nawet nie chodzi żeby samochodem wjechać do centrum, tylko żeby nie nosić całego towaru kilometrami.

A nasi Pastafarianie Was odnaleźli?

aircat

#28 Post autor: aircat » 29 lip 2013, o 17:24

Tak, kilku już rozbiło się.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#29 Post autor: Ojciec_Założyciel » 30 lip 2013, o 11:44

Halo Halo Aircat,

co ze zdjęciami? dasz radę podesłać dzisiaj kilka ? :)
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Awatar użytkownika
Asia

#30 Post autor: Asia » 30 lip 2013, o 11:50

Pewnie odsypia nocne balowanie.

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”