Atrakcje Pirackiej Wioski- realizacja

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Wiadomość
Autor
aircat

Re: Atrakcje Pirackiej Wioski- realizacja

#31 Post autor: aircat » 25 lip 2013, o 20:20

Już poprawione.

Awatar użytkownika
Asia

#32 Post autor: Asia » 25 lip 2013, o 21:55

Baner przepiękny.

aircat

#33 Post autor: aircat » 25 lip 2013, o 22:21

Zrobiłbym inne jak wcześniej proponowałem lecz nikt nic nie zaproponował, więc wydrukowałem co miałem :P

Kaz

#34 Post autor: Kaz » 25 lip 2013, o 23:04

Ciągle chodzi mi po głowie jakiś baner do powieszenia na głównej scenie, tak by był widoczny na nagraniach z tegorocznego Woodstocku. Czy nie ma ktoś odpowiednio dużego prześcieradła do poświęcenia w tej słusznej sprawie? Farby, gwoździe i młotek mogę ogarnąć, ale z prześcieradłem lipa ;C

Awatar użytkownika
Asia

#35 Post autor: Asia » 26 lip 2013, o 08:32

Ale to tak można iść i wywiesić sobie baner na głównej scenie? Jeżeli resztę zorganizujesz to ja bym materiał kupiła, ale przywiozę w środę.
Czy taki o szerokości 140-150cm wystarczy? Jaki długi kupić? Kupiłabym podszewkę.

Jeżeli kolorowa nie przeszkadza to można wykorzystać podszewkę z której szyję potwora (kolor piaskowy z tej aukcji lub brązowy http://allegro.pl/podszewka-poliestrowa ... 98149.html), bo kupiłam ze sporym zapasem.

Kaz

#36 Post autor: Kaz » 26 lip 2013, o 11:11

Tak, wszystkie banery, które wywieszone na głównej scenie są tam umieszczane przez uczestników. Na owsiaknet.pl można znaleźć nawet filmiki gdzie ludzie podchodzą i coś dowieszają. Niestety środa będzie prawdopodobnie zbyt późno, całą scena będzie poobwieszana itd. Postaram się jeszcze dzisiaj/jutro przejść po jakiś lumpach, może na coś nakieruję mnie węglowodanowa macka ;)

Awatar użytkownika
Asia

#37 Post autor: Asia » 26 lip 2013, o 13:20

Jeżeli ktoś będzie przejeżdżał przez poznań to może ode mnie odebrać. Zamiast lumpeksu możesz przejść się do najbliższego sklepu z tkaninami i kupić podszewkę, pewnie wyjdzie cenowo na to samo.

Kaz

#38 Post autor: Kaz » 26 lip 2013, o 13:26

Nie musze juz nigdzie chodzic, mozna powiedziec, ze samo do mnie przyszlo! Teraz tylko kwestia co mam na nim namalowac? 'Ugotowany za nasze grzechy' albo 'szczesliwego ramendanu'? Do tego jeszcze jego podobizna oczywiscie :)

Awatar użytkownika
Asia

#39 Post autor: Asia » 26 lip 2013, o 14:47

Co spadło z szafy Tobie na głowę?

Namalować Potwora oczywiście. Ramendan mógłby być bo tak na czasie i pewnie Woodstockowicze będą się bardzo Ramendanowo żywili.
A może "nie wstydzę się Potwora". Albo po prostu "Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti".

Awatar użytkownika
Gulaschnikoff_zu_Makieron

#40 Post autor: Gulaschnikoff_zu_Makieron » 27 lip 2013, o 12:02

"Ugotowany za nasze grzechy" jest trochę takim z dupy nawiązaniem do KRK. Przecież FSM nie uznaje czegoś takiego, jak grzech, z który by musiał dla nas umierać. Ale "Nie wstydzę się Potwora" niżej sam Potwór i "Szczęśliwego Ramendanu" to mogłoby wypalić.

kostucha

#41 Post autor: kostucha » 28 lip 2013, o 17:59

Popieram Gulschnikoffa

Awatar użytkownika
Asia

#42 Post autor: Asia » 28 lip 2013, o 23:29

No mnie się to "ugotowany za nasze grzechy" też nie do końca podoba.

Awatar użytkownika
Asia

#43 Post autor: Asia » 5 sie 2013, o 10:16

Ponieważ Woodstock się zakończył i większość z nas powróciła do domu, to pora dokonać podsumowania.

1. Latający Potwór- porażka na całej linii, poza problemami jakie ostatecznie miałam z helem, okazało się że dwa balony nie były w stanie unieść więcej niż 3 balony makarony, które i tak strasznie pękały. Tak więc ostatecznie nie zrobiliśmy Potwora.
Myślę że do tematu Latającego Potwora Spaghetti warto jeszcze podejść, poruszaliśmy go na Woodstocku. Patrząc z zazdrością na latający sterowiec Lidla powiedziałam że chciałabym żebyśmy mieli taki balon ale w formie Potwora, Aircat stwierdził że byłoby to wykonalne. Gdy zostaniemy zarejestrowani i dostaniemy pieniądze z odpisu, wtedy warto się zastanowić czy część pieniędzy nie przeznaczyć na takiego Potwora, no i będzie też nas wtedy stać na zakup sporej ilości helu do wypełnienia tego balonu, no a takiego Potwora można by wykorzystać przy innych okazjach.

2. Stacjonarny potwór poza tym że miałam przy nim bardzo dużo pracy i już myślałam że nie zdążę to efekt był bardzo dobry. Całe szczęście że pod koniec wróciłam do mojego pierwotnego pomysłu wypełnienia pulpetów w formie piłek plażowych, a nie balonami tak jak miał w planach zrobić Marek_Kacz u swojego potwora (myślę że Makaronowy maczał tu swoje macki). Okazało się że balony na wolnym powietrzu pękały na potęgę. Z nadmiaru balonów dałam ludziom żeby napompowali i przyozdobili nimi nasze zadaszenie, no a w nocy klęłam co za idiota chodzi po polu i strzela petardami, okazało się że przez noc połowa balonów poszła. Gdybym wypełniła pulpety balonami to po pierwsze trzeba by było je kilka razy dziennie uzupełniać, a po drugie strzelające balony byłyby bardzo irytujące.Ostatecznie nie dopracowałam mrugających oczu, udało mi się osiągnąć etap gdzie po podniesieni powieki ręką potem ładnie samodzielnie opadała, niestety przy zamontowaniu żyłek już tak ładnie nie działało. Dlatego ostatecznie poprzestałam na podpięciu powiek agrafkami (ale teraz mam cały rok i dopracuję oczy tak aby działały w przyszłym roku). Mam też w planach zrobienie nowego obszycia z grubego i wytrzymałego materiału tak aby łączenie makaron- pulpet zrobić niezrywane (3 razy przyszywałam makarony do pulpetów gdyż już pierwszego wieczora ludzie oglądający Potwora urwali mu oczy i zerwali makarony, po każdej procesji Potwór też był dosyć mocno zmasakrowany.

3. Malowanie twarzy i ciała- poza tym że osoby które liczyłam sprawę malowania olały, to jednak znalazły się dobre duszyczki (tu dziękuję Pastafariance z Krakowa i "futrzakom"). Malowanie cieszyło się ogromną popularnością i warto pomysł wykorzystać kolejny raz.

4. Lepienie Potwora z masy solnej- niestety podobnie jak z farbami Pastafarianie sprawę olali, ja już miałam za dużo na głowie więc masa solna wróciła nienaruszona do domu, chętni by byli ale trzeba znaleźć osobę która się zadeklaruje poprowadzić sprawę i faktycznie dotrzyma słowa.

5. Wejście do wioski- niestety tu podobnie osoby które się zadeklarowały nie ruszyły w tej kwestii palcem. Szkoda.

Awatar użytkownika
Klatak

#44 Post autor: Klatak » 5 sie 2013, o 13:42

To ja dodam od siebie

6. Banery - Łącznie pojawiły się 4 banery: 2x potworna wioska, fresk z kaplicy sykstyńskiej (duży wydrukowany przez aircata) oraz fsm bydgoszcz. Bardzo udane cieszyły się dużym zainteresowaniem i często były fotografowane. Zostały zabrane z powrotem na pewno się jeszcze przydarza.

7. Naklejki - Rozeszły się jak ciepłe bułeczki :).

Myślę że przy tworzeni nowych banerów i naklejek warto w nich zamieścić kod QR przekierowujący na stronę kościoła.

Awatar użytkownika
Asia

#45 Post autor: Asia » 5 sie 2013, o 14:34

Jeszcze przypomniała mi się jedna rzecz, baner pod sceną. Myślę że kolejny raz trzeba jednak zrobić go z większej ilości materiału bo mimo małej ilości wyrazów "nie wstydzę się Potwora" baner był już z niewielkiej odległości znacznie trudniejszy do odczytania niż inne.

Kaz

#46 Post autor: Kaz » 8 sie 2013, o 15:54

Potwornie przepraszam, że nie udało mi się do Was dotrzeć jako członek wioski a jedynie jej gość. Za rok (o ile pojadę) obowiązkowo jestem z Wami. Podobnie z wejściem do wioski/bramą/masztem/whatever. Dziękuję za pomoc w przywieszeniu baneru na dużej scenie, robiłem taki po raz pierwszy i teraz już wiem, że litery muszą być na nim większe.
P.S. Czy mógłbym dostać zdjęcie objawionej butelki złotego trunku? ;)

Awatar użytkownika
Klatak

#47 Post autor: Klatak » 8 sie 2013, o 16:09

Tak, dziś wieczorem Ci podeśle.

Awatar użytkownika
Asia

#48 Post autor: Asia » 8 sie 2013, o 22:17

Z tymi literami to wyszło dopiero po powieszeniu, nikt z nas nie miał w tym doświadczeń, podobnie jak z innymi atrakcjami np. latającym Potworem który okazał się porażką na całej linii, przynajmniej po tych doświadczeniach wiemy co trzeba zmienić.

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”