Atrakcje Pirackiej Wioski- realizacja

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia

Atrakcje Pirackiej Wioski- realizacja

#1 Post autor: Asia » 20 cze 2013, o 10:02

Ostatecznie realizujemy następujące projekty:

1. Latający Potwór- balony zakupione, hel zostanie naładowany przed samym wyjazdem, potrzebna żyłka,
2. Stacjonarny potwór- na etapie zakupów niezbędnych materiałów,
3. Malowanie twarzy i ciała- czekamy na informacje od TheQueenOfCheese jakie farby kupić,
4. Lepienie Potwora z masy solnej- tu liczę na osoby które się zadeklarowały przyjechać i będą jechały samochodem- każdy może w domu zrobić trochę masy i przywieźć ze sobą, proszę o zgłoszenia chętnych do pomocy i konkretne deklaracje,
5. Ogrodzenie wioski- po ostatnich sugestiach nie będziemy rozwieszać sznurków, ale nadal chcemy realizować wycinanie potworów, umieścimy je na sznurkach od namiotów czy na namiotach, proszę o konkretne deklaracje pomocy w realizacji,
6. Wejście do wioski- realizacja projektu uzależniona jest od tego czy znajdą się chętni do zrobienia bramy oraz czy ktoś nam przygotuje baner.

Awatar użytkownika
artur

Re: Atrakcje Pirackiej Wioski- realizacja

#2 Post autor: artur » 20 cze 2013, o 22:20

Prace nad bannerem są w toku, zobaczymy co i czy w ogóle coś z tego wyjdzie, ale jesteśmy dobrej myśli :)

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 2 lip 2013, o 10:09

Coś ostatnio ludzie zamilkli, no ale nic aktualizuję listę:

1. Latający Potwór- bez zmian, balony zakupione, hel zostanie naładowany przed samym wyjazdem, potrzebna żyłka,
2. Stacjonarny potwór- bez zmian, na etapie zakupów niezbędnych materiałów,
3. Malowanie twarzy i ciała- szukamy chętnych do zakupu farbek,
4. Lepienie Potwora z masy solnej-szukamy chętnych do ugniecenia masy i zabrania ze sobą,
5. Ogrodzenie wioski- z braku chętnych ograniczymy się do ozdobienia namiotów plakatami jeżeli ich realizacja zostanie uwieńczona sukcesem,
6. Wejście do wioski- baner w realizacji, poszukujemy majsterkowiczów którzy zaproponują sposób wykonania bramy i osób które wykonają.

kostucha

#4 Post autor: kostucha » 2 lip 2013, o 18:54

Mogę się zająć farbkami - kupię kilka sztuk na TEJ aukcji http://allegro.pl/farby-do-malowania-tw ... 94267.html
Wybrałam tę, bo jakość jest dobra (na poprzednich Woodstockach też się nimi malowaliśmy) ceny są dobre i osobisty odbiór - jeżeli ktoś chciałby też kupić parę sztuk, to może się ze mną skontaktować i zaznaczyć w informacji dla Sprzedającego, że ja je odbiorę i przywiozę na Woodstock. Będę we wtorek albo we środę na polu namiotowym.
Proszę o sugestie - ile ich potrzeba (30ml) Waszym zdaniem sztuk oraz które kolory są najbardziej potrzebne.

Ktoś może ma ochotę zakręcić wokół pędzelków albo gąbeczek?

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 2 lip 2013, o 20:52

Nie wiem na ile takie opakowanie wystarcza, więc trudno mi powiedzieć jakie ilości są potrzebne. Co do kolorów to myślę że żółty na makarony i brązowy na pulpety to podstawa.
Na głównej stronie Piotr umieścił odezwę, więc mam nadzieję że chętni się zgłoszą.

Kaz

#6 Post autor: Kaz » 4 lip 2013, o 12:19

Ja mogę zająć się punktem nr 6, jestem harcerzem i mam doświadczenie w pionierkach obozowych więc nie będzie to dla mnie jakieś duże wyzwanie. Niestety, samemu nie da się tego wykonać, będę potrzebował jeszcze ~3 osób do tego, by pojechały razem ze mną odpowiednio wcześnie (ja planuję swój wyjazd na sobotę/niedzielę przed rozpoczęciem), 'zarezerwowały' miejsce i skołowały razem ze mną drewno z pobliskich lasków.
Co do farbek proponuję jeszcze czarne farbki, tak by móc zrobić pirackie brody i przepaski na oko.

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 4 lip 2013, o 12:41

Myślę że jak będzie osoba dowodząca to znajdą się też chętni do pomocy.
Z miejscem nie będzie chyba tak źle, bo teren który planujemy zająć będzie wcześniej zajmowany przez Pokojowy Patrol i zwolniony przed imprezą.

aircat

#8 Post autor: aircat » 7 lip 2013, o 21:33

Podrzućcie plik z logiem oraz rozmiar to wydrukuję przy okazji na bannerze robiąc dla mojej wioski, a jeśli chodzi o słupki to wiele tego leży w pobliskich lasach, trzeba tylko mieć odpowiedni sprzęt. W zeszłym roku w niedzielę przed imprezą ciężko było już o dobrą lokalizację pod duży obóz, chętnie bym się dokleił ze swoją grupą lecz nie starczy tam miejsca dla nas ( przeważnie jest nas 40-60 osób ) Ja pojawię się w niedzielę i chętnie pomogę, może załatwi się dla was jakiś materiał na zadaszenie itp, zawsze may trochę przydatnego sprzętu (łopaty, siekiery, agregat, balon reklamowy, oświetlenie, łancuchpiłę i inne pierdoły )

Awatar użytkownika
Asia

#9 Post autor: Asia » 8 lip 2013, o 09:16

Wszelka pomoc jest zawsze mile widziana.
Co to jest za grupa? Czyli mówisz że już tydzień wcześniej trudno znaleźć większy teren? Ja tak naprawdę nie wiem jak liczna będzie nasza grupa, bo jak widać na drugim wątku mało kto potwierdza swój przyjazd, więc może jednak można się zastanowić nad połączeniem lub zostać sąsiadami. Czy Wy macie jakieś ulubione miejsce biwakowania? Bo nasze plany to było rozbicie sie tu: http://goo.gl/maps/zWU4E

aircat

#10 Post autor: aircat » 8 lip 2013, o 10:31

Ogólnie jest to spokojna grupa furry ( zeszłego roku dołączyli się fani MLP)z dużą przewagą ateistów i agnostyków z całego kraju którym którym takie sąsiedztwo by odpowiadało. Tu są nasze lokalizacje z ostatnich lat http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 58cdd15f84 w zeszłym roku musieliśmy się wynieść z naszej stałej lokacje ze względu na brak miejsca.
a tu parę fotek:
https://www.dropbox.com/sh/yl0wzclqbvdq ... C_6008.JPG fotka części ekipy, bo reszta poczołgała się na koncerty itd.
https://www.dropbox.com/sh/yl0wzclqbvdq ... C_5899.JPG "trupiarnia" do składowania zwłok i przesiadywania w upale czy deszczu.
http://img404.imageshack.us/img404/8756/mi0.jpg a tutaj placyk centralny obozu w dzień przyjazdu przed postawieniem zadaszenia.

Awatar użytkownika
Asia

#11 Post autor: Asia » 8 lip 2013, o 12:13

W sumie to się nie dziwię że nie załapaliście się na lokalizację z 2011. Ta lokalizacja z 2012 wygląda bardzo przyjemnie, choć chyba dosyć mocno na uboczu. Jakie macie plany co do lokalizacji w tym roku?

aircat

#12 Post autor: aircat » 8 lip 2013, o 12:35

Nowa lokalizacja miała swoje plusy w postaci ciszy i spokoju, lecz na starej zajmowaliśmy pas ziemi szeroki na 40m i długi na ponad 100m między straganami a drogą idącą do wioski Kriszny. Większości pasowała nowa lokalizacja lecz marudzili na odległości jakie trzeba było pokonywać więc w tym roku postaramy się zająć stary teren, a jak nie wyjdzie to przeniesiemy się na zeszłoroczne miejsce tylko dużo bliżej skraju pola i drogi by nie było problemów z dojściem do obozu. A teraz mała ciekawostka, teren na którym byliśmy rozbici w zeszłym roku oficjalnie nie podlega pod wydzielony teren imprezy i pomijając kwestie bezpieczeństwa nie ma tam problemów z grillami itp.

kostucha

#13 Post autor: kostucha » 14 lip 2013, o 14:15

Ja ofiaruję się do zakupu 7-8 farbek do ciała i twarzy nietoksycznych JOVI 30 ml. W pędzelki chyba nie ma się, co bawić, bo pewnie i tak się zagubią szybko

Awatar użytkownika
Asia

#14 Post autor: Asia » 14 lip 2013, o 20:31

1. Latający Potwór- bez zmian, balony zakupione, hel zostanie naładowany przed samym wyjazdem, potrzebna żyłka,
2. Stacjonarny potwór- prawie wszystkie zakupy dokonane, jutro zaczynam szyć,
3. Malowanie twarzy i ciała- kostucha kipi kilka farbek ale nadal szukamy chętnych do zakupu kolejnych farbek,
4. Lepienie Potwora z masy solnej-kto jedzie samochodem szukamy chętnych do ugniecenia masy i zabrania ze sobą, ja już zaczynam ugniatanie,
5. Ogrodzenie wioski- z braku chętnych ograniczymy się do ozdobienia namiotów plakatami jeżeli ich realizacja zostanie uwieńczona sukcesem,
6. Wejście do wioski- baner w realizacji, Kaz będzie szefem realizacji bramy.

Piotras

#15 Post autor: Piotras » 15 lip 2013, o 20:09

Mogę zabrać trochę farb akrylowych AMSTERDAM, w zeszłym roku idealnie sprawdziły się do stworzenia własnej koszulki Woodstockowej a później do wymalowania ciała :)

Awatar użytkownika
Asia

#16 Post autor: Asia » 15 lip 2013, o 20:22

Farby zabierz, w jakiś sposób je wykorzystamy.

Kaz

#17 Post autor: Kaz » 16 lip 2013, o 12:28

Zostałem wczoraj tknięty jego makaronową macką myślą, by wykonać transparent ku jego chwale, który mógłby zawisnąć na dużej scenie!
Wystarczyłoby stare prześcieradło, odrobina umiejętności malunku, kilka gwoździ, młotek oraz 4 osoby chętne do wykonania tego zadania.

Awatar użytkownika
Asia

#18 Post autor: Asia » 16 lip 2013, o 13:41

Myślę że ludzi chętnych do wymalowania transparentu nie zabraknie, jeżeli podejmiesz się zorganizowania potrzebnego prześcieradła i farb to na pewno sprawisz wielką radość Potworowi.

kostucha

#19 Post autor: kostucha » 18 lip 2013, o 21:36

Będę pociągiem, więc za dużo masy nie udźwignę. Mogę wziąc 1kg soli i 1kg mąki i zrobic na miejscu. Widzę w necie, że jest mnóstwo przepisów i każdy inny, więc wykonam pod okiem doświadczonego wytwórcy masy solnej. Rozumiem, że masa na stworzenie Potwora? Jeżeli każdy wziąłby te dodatkowe dwa kilosy (czy nawet jeden), to mógłby wyjść całkiem pokaźny!

Awatar użytkownika
Asia

#20 Post autor: Asia » 19 lip 2013, o 08:30

Z masy nie chcemy robić jednego wielkiego tylko coś w rodzaju warsztatów plastycznych gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie Potwora.

Przepis w zasadzie jest taki sam, tylko się powtarza:
szklanka mąki,
szklanka soli,
125 ml wody

Ewentualnie bardziej elastyczna:
szklanka mąki,
100 g mąki ziemniaczanej
szklanka soli,
150 ml wody

Możliwe że mąkę i sól będzie można kupić w tym Lidlu który tam postawią, więc ja bym na Twoim miejscu, gdy jedziesz pociągiem, nie dźwigała towaru tylko kupiła na miejscu.

No i kolejna aktualizacja bo sporo się zmienia:
1. Latający Potwór- bez zmian, balony zakupione, hel zostanie naładowany przed samym wyjazdem, potrzebna żyłka, ale ją sama kupie,
2. Stacjonarny potwór- wszystko kupione, w trakcie szycia i składania,
3. Malowanie twarzy i ciała- kostucha kupi kilka farbek ale nadal szukamy chętnych do zakupu kolejnych farbek,
4. Lepienie Potwora z masy solnej-kto jedzie samochodem szukamy chętnych do ugniecenia masy i zabrania ze sobą, ja już zaczynam ugniatanie,
6. Wejście do wioski- baner gotowy, mam go w domu, Kaz będzie szefem realizacji bramy.

Awatar użytkownika
Asia

#21 Post autor: Asia » 19 lip 2013, o 10:14

Po odezwie na głównej stronie i fejsie reakcja jest bardzo szybka, już się zgłosiła jedna osoba że przygotuje trochę masy solnej, tak czy inaczej czekamy na innych chętnych, bo im więcej masy tym lepiej.

Piotras

#22 Post autor: Piotras » 23 lip 2013, o 21:03

Też zrobię trochę masy solnej + zrobiłem około 60 sztuk takich naklejek Obrazek

Będzie można je gdzieś porozklejać co by ludzie wiedzieli, że Pastafarianie tu są :)

Awatar użytkownika
Asia

#23 Post autor: Asia » 23 lip 2013, o 21:34

Super, bardzo się cieszę. Naklejki bardzo się przydadzą. No i masa solna też. Wasza aktywność napawa mnie coraz większą nadzieją na sukces wioski.

Awatar użytkownika
chiyome

#24 Post autor: chiyome » 24 lip 2013, o 10:39

proszę mi podać aukcję a zakupię farbki.
kupię, wyślę potwierdzenie zakupu, które ktoś wydrukuje i pójdzie je odebrać. dlatego ten kto chce je odebrać niech wybierze aukcje.
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#25 Post autor: Asia » 24 lip 2013, o 10:52

Aktualna aukcja http://allegro.pl/farby-do-malowania-tw ... 63529.html
Potwierdzenie do mnie wyślij, a ja przekażę dalej joanna.lewandowicz@kosciol-spaghetti.pl
Kolory wybierze kostucha bo wie ile i jakich farbek już ma.

Awatar użytkownika
chiyome

#26 Post autor: chiyome » 24 lip 2013, o 11:57

farbki zakupione 10 sztuk :)
bawcie się dobrze i módlcie się abym za rok to ja tam z wami była.

proszę o kolejkę za moje zdrowie :D
NBChJMM

Awatar użytkownika
Asia

#27 Post autor: Asia » 24 lip 2013, o 13:16

No mam taką nadzieję, może wtedy uda nam się z tym ślubem.

Awatar użytkownika
chiyome

#28 Post autor: chiyome » 24 lip 2013, o 21:50

ja tez mam nadzieję :)
NBChJMM

aircat

#29 Post autor: aircat » 25 lip 2013, o 19:33

Taki mały bannerek dorobiłem, ma ok 135cm wysokości.

http://img27.imageshack.us/img27/8450/8szp.jpg
Ostatnio zmieniony 25 lip 2013, o 20:19 przez aircat, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotras

#30 Post autor: Piotras » 25 lip 2013, o 19:57

Nie wiem czemu ale nie widzę zdjęcia banneru :/

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”