Nazwa naszej wioski

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
brat_marcin

Nazwa naszej wioski

#1 Post autor: brat_marcin » 12 lut 2013, o 16:38

Gdy padł pomysł zorganizowania wioski na PW zrodziła się także idea aby była to Piracka Wioska. Niemniej Potwór w swej mądrości (albo dla zgrywu) zsyła mi ciągle wątpliwości, czy aby jest to dobra nazwa. W sumie nigdy tego na spokojnie nie przemyśleliśmy. Nazwa ta ma swoje plusy i minusy:

Plusy
- jest fajna/chwytliwa
- nawiązuje do tradycji
- można ją fajnie wykorzystać w kwestiach np. stylizacji

Minusy
- na PW jest kilka pirackich wiosek (w końcu kto by nie chciał być piratem) - więc może powstać trochę nieporozumień
- dla postronnego uczestnika PW piracka wioska nijak nie kojarzy się z LPS

Tak sobie myślę, że może nasza wioska powinna się inaczej nazywać - np. Wioska Latającego Potwora Spaghetti.

Co o tym myślicie - warto zmieniać nazwę? Jeśli tak jaką nazwę byście widzieli?

Awatar użytkownika
Asia

Re: Nazwa naszej wioski

#2 Post autor: Asia » 12 lut 2013, o 17:02

No ja jestem przeciwna pirackiej wiosce bo tak jak piszesz jest kilka innych, a na słowo pirat raczej LPS nie przychodzi na myśl. Nazwa Wioska Latającego Potwora Spaghetti jest raczej zbyt długa, więc raczej należy ją zmodyfikować, może Spagetti Wioska

Awatar użytkownika
chiyome

#3 Post autor: chiyome » 12 lut 2013, o 17:45

jestem także za tym, aby wioska nawiazywala do makaronu, nie piratów.
NBChJMM

Marek_Kacz

#4 Post autor: Marek_Kacz » 12 lut 2013, o 18:07

Jako iz naszym znakiem rozpoznawczym - i to (mam nadzieję) widzislnym z kazdego miejsca na PW - bedzie Nasz Ukochany Potwór to proponuję nazwę Potworna Wioska.
Nazwa - moim zdaniem - wystarczająco mocno kojarząca się z Potworem a i chyba przez swą przewrotność dość chwytliwa.

Awatar użytkownika
chiyome

#5 Post autor: chiyome » 12 lut 2013, o 19:05

nazwa zaiste potwornie interesująca :D
NBChJMM

Awatar użytkownika
brat_marcin

#6 Post autor: brat_marcin » 14 lut 2013, o 13:50

Nazwa Potworna Wioska mi się podoba. Można by też zrobić rozwinięcie, jeśli do skutku np. dojdzie ten baner nad wejściem. Czyli np. Potworna Wioska, a pod spodem pod patronatem Latającego Potwora Spaghetti czy też np. Kościół Latającego Potwora Spaghetti - ogólnie chodzi mi o to aby dodać info dla mniej domyślnych. W końcu nie jesteśmy aż tak znani, żeby oczekiwać, że każdy skojarzy. Dla niektórych może to być w ogóle pierwsze spotkanie z LPS.

Marek_Kacz

#7 Post autor: Marek_Kacz » 14 lut 2013, o 22:22

Nic nie stoi na przeszkodzie, by na transparencie przy wejściy do naszej wioski np. było duże standardowe logo z rozmieszczonym napisem nad "patrzałkami" półkoliście - Polski Kościół a pod logo także półkoliście - Latającego Potwora Spaghetti
Swoja drogą to chyba należałoby w ramach popularyzacji naszego Kościoła zaproponować w takim właśnie kształcie i z takim napisem nalepki na zamochody...

Tylko ze taki transparent byłby jednostronny, bo drugą stronę trzeba by malować na extra dodanym materiale a to już zwiększa wagę całości szczególnie gdyby tak z nieba pokapało.
Tego mankamentu nie ma przy "rybce", bo wtedy można ztosować materiał nawet przezroczysty, czyli bardzo lekki a czy "rybka" patrzy w lewo czy w prawo...

Coś dodatkowego się wymyśli.
Przecież chociażby jesli się postawi kampera tak by jego tył tworzył jedną za stron alejki którą by się dochodziło do naszej wioski to do drabinki tylnej możnaby domontować jeszcze jeden maszt i jakiś tam symbol który by wyjaśnia wszystko a byłby umieszczony duuuużo wyżej. Nawet na wysokości 5 m. ponad ziemią.

Awatar użytkownika
artur

#8 Post autor: artur » 15 lut 2013, o 01:33

Potworna Wioska brzmi ciekawie, oby zbyt wiele osób nie pomyślało że robimy tam po prostu dom strachów ;) Za to Wioska Spaghetti zbyt kojarzy się z jadłodajnią :?: Ale faktycznie trzeba coś zmienić, bo Piracka Wioska nie budzi skojarzeń. Może Pasta Wioska? (swoją drogą musi być Wioska? mówię to jako żółtodziób).

Marek_Kacz

#9 Post autor: Marek_Kacz » 15 lut 2013, o 10:36

Wydaje mi się, ze odrzucenie słowa "potwór" w nazwie - w sytuacji kiedy to (jak planujemy) skonstruowany Potwór Spaghetti ma być elementem dominującym w wystroju naszego miejsca zakwaterowania - byłoby błędem.
Ono - moim zdaniem - w nazwie musi być i to być tym najważniejszym, musi wyraźnie wskazywać, że chodzi o nasza gromadę.

Natomiast jak uzyć tego słowa, w połączeniu z jakim innym - to już inna sprawa.
No i czy pozostawić słowo "wioska".
Też nie znam miejscowego obyczaju i nie chciałbym byśmy w jakiś drastyczny sposób naruszali obowiązujące byc może zwyczaje.
Może Potworowe Pueblo ?
Jakieś inne propozycje?

Marek_Kacz

#10 Post autor: Marek_Kacz » 15 lut 2013, o 12:16

Albo Potworowe Legowisko...
Albo też - nawiazując do tradycji pirackich i do Jego lotności - Port Latającego Potwora,
czy może (jako że Potwór bedzie siedział na parasolu jak na gnieździe) Gniazdo Latającego Potwora...

Astrall

#11 Post autor: Astrall » 15 lut 2013, o 13:29

Co prawda Grafikiem nie jestem ale zobaczcie co stworzyłem! :d http://oi47.tinypic.com/2n7pky0.jpg

Marek_Kacz

#12 Post autor: Marek_Kacz » 15 lut 2013, o 15:22

Niezłe, ale jesteśmy na początku drogi i jakie bedzie końcowe ustalenie, na czym stanie to jeszcze Potwór raczy wiedzieć...
Wydaje mi się, że jednak trochę skomplikowana i pracochłonna a przez to kosztowna w wykonaniu grafika.

Ja ze swej strony deklaruję już teraz, że jeśli już szata graficzna będzie ustalona i bedzie to coś wykonane na jakimś tam cienkim materiale tekstylnym o wymiarze w poziomie 2,40 (nawet jakby co to do 3,5m) i wysokości w pionie do 1,5m to już mam sposób na wyeksponowanie takiego bannera bezpośrednio nad wejściem do naszej wioski czy jak tam to nasze terytorium nazwiemy.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#13 Post autor: brat_marcin » 15 lut 2013, o 17:51

Ja bym zostawił słowo wioska - to taka woodstockowa tradycja - jest pokojowa wioska kriszny, wioska piracka itd. Mi się osobiście podoba.
Z nas które padły podoba mi się jeszcze Port LPS, ale jednak Potworna Wioska + rozwinięcie mi się najbardziej na chwilę obecną podoba, bo jest zabawne, wzbudza ciekawość, nawiązuje do potwora i będzie unikatowa w skali PW.

Astrall - Podoba mi się, ale w przyszłych projektach skupiłbym się na wyeksponowaniu napisu - IMO musi być bardziej widoczny i czytelny - coś jak na reklamach bilboardowych. Sam koncepcja jest jednak fajna. Mógłbym napisać jeszcze o możliwych technikach wykonania (chodzi mi o podkład i jego przybliżoną wagę, żeby Zbyszek mógł określić czy jego konstrukcja to zniesie).

Awatar użytkownika
artur

#14 Post autor: artur » 16 lut 2013, o 17:31

Jak tradycja to tradycja :) Port LPS też jest super, ale Potworna Wioska faktycznie będzie ściągało ludzi, nawet jeśli będą spodziewali się domu strachów ;)

Marek_Kacz

#15 Post autor: Marek_Kacz » 20 lut 2013, o 15:02

Jeśli juz w zasadzie nazwa wybrana...

Na banner, który "stałby na jednej nodze" na środku wejścia do naszej wioski proponowałbym napis:
W górze przez czałą długość (2,40 - 3,0m) POTWooRNA z czego dwa srodkowe "oo" utworzone byłyby przez "kulki" Naszego Ukochanego Potwora. Coś takiego jak robi to Google.
Oczywiście Potwora w postaci w jakiej objawił się Bobby'emu, czyli oplątany makaronem, z "patrzałkami", może umieszczony nie w poziomie a tak jakby "brał zakręt"...
Natomiast w dole w jakiś tam zgrabny sposób, chyba nie na środku a przy prawej moim zdaniem stronie jakimś tam ciekawym krojem liter napis "WIOSKA". Może "WIEŚ"?
Wysokość tego bannera od 1,20 do max. 2m.

Awatar użytkownika
chiyome

#16 Post autor: chiyome » 20 lut 2013, o 15:57

pootworna wieś?? hmmm... to na pewno odmiana :D tak jakbysmy byli potwornymi wieśniakami. nie no nie mogłam się powtrzymać. niemniej sam pomysł mi sie podoba. ciekawe czy ktoś zna sie na grafice i potrafiłby skontruować coś takiego :)
NBChJMM

Awatar użytkownika
bromis

#17 Post autor: bromis » 20 mar 2013, o 21:26

Dawno nie zaglądałem na forum, a tu tyle się dzieje. Wiem, zaniedbałem Potwora ostatnio, ale problemy zdrowotne mnie tłumaczą. Na szczęście za dotknięciem węglowodanowej macki wracam do stanu używalności :)
A teraz w temacie. Na Przystanku funkcjonuje kilka, jeśli nie kilkanaście wiosek. Najbardziej popularne są "wioska forumowa" "wioska facebookowa" "wioska bębniarska" i takie nazwy najlepiej funkcjonują. Dlatego pozwolę sobie zaproponować nazwę "Wioska pastafariańska". Moim zdaniem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Poza tym podejrzewam, że wśród woodstockowiczów taka nazwa przyjmie się najlepiej i będzie dobrze funkcjonowała.
RAmen

Awatar użytkownika
eurojanek

#18 Post autor: eurojanek » 21 mar 2013, o 09:19

Myślę że nazwa Wioska Monstrum Spaghetti będzie najoptymalniejsza.
Jakby co to ja jestem grafikiem, więc coś mogę pomóc przy bannerze - szczególnie przy typografii.

Awatar użytkownika
Asia

#19 Post autor: Asia » 21 mar 2013, o 15:02

Wioska Monstrum Spaghetti jak dla mnie odpada bo ma 3 wyrazy, nazwa powinna być krótka. Wioska pastafariańska jest zbyt proste. Ja jednak optuję za potworną wioską, naw prosta, krótka i zabawna.

Tak jak pisał Marek_Kacz: "W górze przez czałą długość (2,40 - 3,0m) POTWooRNA z czego dwa srodkowe "oo" utworzone byłyby przez "kulki" Naszego Ukochanego Potwora. Coś takiego jak robi to Google."

eurojanek fajnie by było gdybyś nam opracował grafikę banera.

Awatar użytkownika
bromis

#20 Post autor: bromis » 24 mar 2013, o 22:44

Poczytałem ostatnio tę ożywioną dyskusję na temat wioski podczas Przystanku Woodstock, w sprawie nazwy nawet pozwoliłem dać swój głos, a teraz czas na moją reakcję na inne rzeczy. Przede wszystkim - nie wiedziałem gdzie, w którym dziale o tym napisać, więc postanowiłem tutaj. Najwyżej admin przeniesie gdzie trzeba :)
Chodzi mi o jedną, dość ważną z mojego punktu widzenia rzecz, a zasadzie kilka rzeczy. Mianowicie - banery, bramy, parasole, wielkie wizerunki Potwora itd, itp. Kochani, poczytajcie na spokojnie swoje wpisy, z kuflem mocno zimnego piwa w dłoni. Następnie zajrzyjcie do szóstego "Naprawdę wolałbym byś nie" i ponownie wróćmy do dyskusji o banerach, bramach, parasolach, wielkich wizerunkach Potwora. To nie banerami zachęcimy "niewiernych" a swoim zachowaniem wobec nich. To nie wielkimi wizerunkami Potwora pokażemy naszą wiarę, a tym, jak o Nim będziemy mówić.
Reasumując - jestem jak najbardziej za tym, aby wioska powstała, jednak jestem przeciwko marnotrawieniu pieniędzy na banery i inne bałwochwalcze bzdety. Kościół Latającego Potwora Spaghetti to MY, ludzie, nie przedmioty.
Ot, się rozgadał :)

RAmen.

Awatar użytkownika
Mona

#21 Post autor: Mona » 25 mar 2013, o 12:47

Oj, przesadzasz, Bromis.
Bracia i Siostry kombinują jak koń pod górkę, żeby wyszło jak najtaniej. ;)
Żeby ktoś docenił nasze zachowanie, najpierw nas musi zauważyć.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#22 Post autor: brat_marcin » 25 mar 2013, o 14:10

Bromis po części się z Tobą zgadzam, dlatego pracujemy nad tym aby wioska była na prawdę niskobudżetowa. 90% rzeczy zostanie wykonana we własnym zakresie i kupimy może 2-3 rzeczy, których sami nie wykonamy. Myślę, że Potwór raduje się, że sami czerpiemy radość tworząc dekoracje dla wioski. Było już kilka pomysłów, które według mnie szły za daleko, ale podstawowe dekoracje trzeba zrobić koniecznie.

Nikt nie mówi, że banery muszą być np. wydrukowane - przecież możemy pomalować stare prześcieradła albo użyć kartonów. Brama pewnie będzie wykonana z tego co znajdziemy na miejscu i tylko przyozdobiona na piracką modłę itd. Grunt to dobra zabawa ;-)

Awatar użytkownika
Asia

#23 Post autor: Asia » 25 mar 2013, o 14:35

Myślę tak jak Brat Marcin. Nie uważam aby nasze wydatki były rozdmuchane, poza tym sami całą imprezę finansujemy. Mnie planowanie i przygotowania sprawiają wiele radości, a przecież o to Potworowi chodzi abyśmy byli szczęśliwi. Poza tym to co przygotujemy może nam służyć latami, na wielu różnych imprezach.
Gdyby żałować wydania każdej złotówki to tak samo nie powinnam robić sobie maskotki LPS bo na same włóczki wydałam 40 zł. Gdyby jeszcze przeliczyć czas poświęcony na zrobienie to byłyby to ogromne sumy, ale ważna jest radość z robienia i przyjemność spoglądania na efekt pracy. Również nie powinniśmy wydawać pieniędzy na koszulki i inne gadżety.

Awatar użytkownika
bromis

#24 Post autor: bromis » 25 mar 2013, o 14:39

Póki co przekonaliście mnie :) Jeśli będziemy tworzyć na zasadzie "COŚ z niczego" to podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami jakie posiadam :)

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”