[pomysł]Latający Potwór nad Piracką Wioską

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
brat_marcin

[pomysł]Latający Potwór nad Piracką Wioską

#1 Post autor: brat_marcin » 30 sty 2013, o 12:11

Ok mamy pierwszy pomysł na zaznaczenie obecności JM na Woodstocku. Autorem pomysłu jest zielonyGroszek - niech LPS wynagrodzi mu to w dzieciach licznych i tłustych.

Pomysł to: LATAJĄCY POTWÓR SPAGHETTI, który będzie unosił się nad Piracką Wioską.

Realizacja: Na tą chwilę ustaliliśmy, że potwór będzie stworzony z 2 dużych balonów z helem (kulki) + macek. Macki prawdopodobnie wykonane zostaną z długich i cienkich baloników napełnionych powietrze.

W tym temacie proponuję dyskusję nad pomysłem, żeby nie zaśmiecać wątku z burzą mózgów.

W pomysłach należy pamiętać o ograniczeniach wagowych - 1m3 helu może unieść konstrukcję o wadze 1kg - czyli Potwór musi być bardzo lekki a jednocześnie duży. Inny problem to to, że hel lubi się ulatniać więc napełnianie nim drobnych elementów jest bezcelowe, jeśli LPS ma przetrwać ~3dni.

Z pomysłów jakie mi przyszły do głowy to dodanie kilkunastu balonów takich jak ten:
Obrazek

Co dałoby nam trochę więcej nośności + mogłoby dodać trochę nutki piractwa ;-)

Pomysł jest ciągle otwarty, więc jeśli macie pomysły jak wykonać potwora to wpisujcie je tutaj.

Awatar użytkownika
Asia

Re: [pomysł]Latający Potwór nad Piracką Wioską

#2 Post autor: Asia » 30 sty 2013, o 12:40

Jeżeli chodzi o hel to sprawę mamy w zasadzie rozwiązaną. W sumie nie jest łatwo bo firmy sprzedające gazy chcą sprzedać gaz wraz z dzierżawą butli i nie napełniają butli klientów, ale na szczęście hel stosują nurkowie i już sobie dogadałam miejsce gdzie mi naładują. Koszt to 10gr za litr gazu (takiego o ciśnieniu atmosferycznym).

Kilkanaście pirackich balonów to może nie, bo to jednak zrobią się spore koszty.

Edit:

Znalazłam na allegro aukcję z okrągłymi gładkimi balonami (niebieski, fioletowy, purpurowy, zielony, czerwony, złoty, na zdjęciu jest biały ale w ofercie nie widzę). Mają 46 cm więc powinny być dobrym nośnikiem. Macki można zrobić z podłużnych balonów a oczy ze zwykłych tylko małych zaczepionych na podłużnych.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#3 Post autor: brat_marcin » 30 sty 2013, o 13:11

Super w takim razie hel mamy - zrobimy na niego jakąś zrzutkę jak już czas przystanku będzie się zbliżał. Napisz tylko proszę Jagoda ile tego helu możemy zgromadzić w Twoich butlach.

Jeśli chodzi o baloniki ~46cm to mogą być trochę małe - 2 takie balony to tylko 0,6m3. Można będzie poszukać czegoś większego. Zastanawiałem się także nad zgrupowaniem kilku balonów w jakimś worku foliowym - np. na śmieci, jeśli nie udałoby się nam zdobyć jakiegoś jednego dużego foliowego balonu.

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 30 sty 2013, o 18:33

Helu mogę zgromadzić tyle ile będziemy chcieli. Jeżeli będzie potrzeba to mam 2 butle 15l Taką butlę można ładować do 200 atmosfer co daje 3m3 gazu. Jeżeli będziemy chcieli mniej gazy to skorzystam z mniejszej buli.

Najlepiej by było gdyby ktoś z naszych miał dostęp do takiej folii z której robi się te balony i zgrzewarki tak aby można było wykonać piłki zgodnie z naszym zapotrzebowaniem.

Awatar użytkownika
PiotrCh
Kontaktowanie:

#5 Post autor: PiotrCh » 31 sty 2013, o 12:02

Pomysł świetny. A co do realizacji to znalazłem niedawno inspiracje (zapewne ją widzieliście na grupie facebookowej)
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 31 sty 2013, o 13:15

No myślę że powinniśmy się na tym wzorować, tylko zrobić większe pulpety które będą nośnikiem konstrukcji.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#7 Post autor: brat_marcin » 31 sty 2013, o 18:28

Zakochałem się ;-) To jest Potwór na miarę naszych potrzeb i możliwości ;-)

Jeśli chodzi o konstrukcję to albo możemy zwiększyć klopsy, albo też (żeby nie wypaczać oblicza JM) możemy w środek dać kilka balonów nośnych obleczonych folią pod kolor "makaronów".

Jeśli wyjdzie nam potwór taki jak na tym objawieniu, to będzie na prawdę super;-)

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 31 sty 2013, o 19:30

No ja myślę że klopsy spokojnie można powiększyć. W większości obrazów LPS ma duże klopsy.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#9 Post autor: brat_marcin » 1 lut 2013, o 17:22

W sumie jakby klopsy nam wyszły nieproporcjonalne do reszty to możemy je trochę przykryć makaronem. W końcu nie chcemy przerysować klopsów JM.

Awatar użytkownika
Asia

#10 Post autor: Asia » 1 lut 2013, o 19:21

Myślę że wielkością klopsów nie należy się przejmować bo przecież nasz Potwór ma większe kulki niż inni. Zobacz na wszystkie obrazy Potwora, ma bardzo duże pulpety.

Awatar użytkownika
artur

#11 Post autor: artur » 1 lut 2013, o 23:05

Ważne aby dodać dwoje szypułkowatych oczu :) Tak jak na objawieniu, dwa białe balony z namalowanymi markerem źrenicami powinny wystarczyć :)

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 2 lut 2013, o 15:52

No oczy oczywiście będą.

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 20 cze 2013, o 09:42

Żeby nie było że nic się nie dzieje w temacie to zakupiłam już balony na hel w kolorze fioletowym, do tego żółte balony "makarony" oraz mix kolorów tego co wykorzystamy na oczy. Jedyne co pozostaje do załatwienia to napełnienie butli helem oraz zakup żyłki do przywiązania całej konstrukcji.

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”