Atrakcje Pirackiej Wioski - burza mózgów

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
brat_marcin

Re: Atrakcje Pirackiej Wioski - burza mózgów

#61 Post autor: brat_marcin » 11 lut 2013, o 13:02

Marek - kody QR faktycznie nabierają na popularności, więc trzeba pokazać, że jesteśmy nowoczesna religią a Potwór się raduje, gdy używamy smartfona.

Jagoda napisz coś więcej o tym potworze - to ma być potwor naziemny? W domu mam 2 piłki do fitnessu (takie co się na nich siada i podskakuje - pamiątka po ciąży żony, żeby ktoś nie pomyślał, że sobie w domu na piłce skaczę ;-) ). Nie wiem dokładnie jakie te piłki są duże - ale ogólnie takie "do siedzenia". Można by wtedy siadać na klopsiku potwora ;-)

Awatar użytkownika
Asia

#62 Post autor: Asia » 11 lut 2013, o 23:42

Taką piłkę do fitnesu to mam 60 cm (są też większe, ale dla wyższych osób), ale wydaje mi się że jest trochę mała, raczej stawiałabym na zakup tych piłek o średnicy 107cm wtedy pulpety miałyby odpowiedni rozmiar. Potwór ma być naziemny i z oczami być wzrostu człowieka, ludzie mogliby obok niego stanąć i zrobić sobie z nim fotkę.

TheQueenOfCheese

#63 Post autor: TheQueenOfCheese » 25 mar 2013, o 15:25

Jeśli uda sie jakoś wpasować w atmosferę wioski, ja mogę malować twarze dzieci w potwory i piratów :)
Również dla dzieci (w końcu głosno o tym że to przyszłość narodu a więc i naszego kościoła) moznaby zorganizować szukanie skrzyni skarbów (karton i troche farby, dla siostry już cos takiego robiłam)
Możemy lepić potwora z masy solnej, rysowac jego podobizny itp
Jak widzicie wychowawca kolonijny aż się wyrywa

Awatar użytkownika
brat_marcin

#64 Post autor: brat_marcin » 25 mar 2013, o 15:32

Hmmm to może pirackie przedszkole? Albo "wielka szkoła małego pirata" ? ;-)

Awatar użytkownika
Asia

#65 Post autor: Asia » 25 mar 2013, o 15:42

Farbki do malowania ciała to niewielki koszt więc można by zrealizować pomysł, pewnie nie tylko dzieci będą chętne na obmalowanie twarzy i innych części ciała.
Prace plastycznie ok, z szukaniem skrzyni chyba gorzej bo na przystanku jest raczej tłoczno więc raczej dosyć kłopotliwe byłby takie zabawy.

TheQueenOfCheese

#66 Post autor: TheQueenOfCheese » 25 mar 2013, o 15:45

Jagoda, masz racje, nie pomyślałam o tłumach zupełnie :)

Awatar użytkownika
Asia

#67 Post autor: Asia » 25 mar 2013, o 21:45

Z czego ja nie mówię nie, tylko trzeba by to naprawdę intensywnie przemyśleć.

Marek_Kacz

#68 Post autor: Marek_Kacz » 2 kwie 2013, o 21:38

A'propos malowania...

Spotkałem się gdzies na jakiejś imprezie z pomysłem wspólnego malowania tematycznego obrazu.
Polegało to na tym, że nadzorujący ten projekt plastyk dawał do ręki wszystkom chętnym właściwe narządy by każdy mógł przyłożyć się do powstającego dzieła.
Muszę przyznać, że wyszło nie najgorzej.
W warunkach naszej Potwornej Wioski takim dziełem mógłby być potężny portret Potwora lub np. Ryba-Pirat.
Może nawet polegałoby to tylko na zakolorowywaniu wcześniej z lekka naszkicowanego obrazu...
Widzę możliwość w warunkach Woodstocku rozpęcia billbordowej plandeki o wymiarach 3,65 x 2,50.
Zdecydujmy, czy lepiej będzie pozostawić tę (dostępną!) płaszczyznę niezamalowaną by zrobić to wspólnymi siłami na Przystanku czy też wcześniej zadbać o naniesienie nań właściwego malunku i od razu wyeksponowanie jako tematycznego billbordu.

Przewaga - moim zdaniem - drugiego rozwiazania jest taka, że to już NA PEWNO by było i by było widoczne dla tłumu uczestników od początku po zakonczenie imprezy.
Ale pierwsze rozwiazanie, czyli malowanie wspólnymi siłami (np. w pierwszym dniu po inauguracji od przedpołudnia do koncertów) - pod warunkiem że byłby ktoś kto podjąłby się wyzwania, na poważnie zadbałby o właściwe farby i prowadziłby ten projekt do końca - byłoby fajną integracją wokół naszego Potwora sporej ilości nawet zupełnie przypadkowych ludzi.

TheQueenOfCheese

#69 Post autor: TheQueenOfCheese » 24 kwie 2013, o 23:02

Natura ludzka nakazuje po alkoholu zglebiac tajniki ludzkiej anatomii i malowane ukladu rozrodzczego. Wiec jednak bylabym za wzorem. Czy taka plandeka mialaby byc dostepna dla wszystkich? I czy moglaby byc rozstawiona caly czas?

Mowimy jednak o plaszczyznie poteznych rozmiarow. Kto mialby to zakupic i co najwazniejsze przywniesc i zainstalowac? To musi bezpiecznie stac zeby nie daj Potworze na kims nie wyladowalo :-/

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”