Piraci na Przystanku Woodstock

Organizacja wioski Pastafarian na Woodstocku. Organizatorami imprezy są: , Joanna Lewandowska (Asia)- joanna.lewandowicz@kosciol-sspaghetti.pl
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
brat_marcin

Piraci na Przystanku Woodstock

#1 Post autor: brat_marcin » 26 sty 2013, o 21:38

Witajcie Bracia i Siostry.
Jak wiecie ostatnimi czasy pojawiła się idea abyśmy postawili piracką wioskę na Przystanku Woodstock. Zaiste pomysł ten objawił mi JM podczas snu i podzieliłem się nim z Arturem i Piotrem. Ciągle jednak nie miałem pewności, czy to tylko złe demony nie nawiedziły mnie we śnie podsuwając ten pomysł więc w czasie konsumpcji węglowodanów w piątek poprosiłem JM o znak... I za prawdę powiadam Wam znak ten otrzymałem... O naszej imprezie napisała prasa... i to nie byle jaka prasa bo portal FRONDA.PL (http://www.fronda.pl/a/pastafarianizm-t ... 25698.html - 3 pytanie).

Czy miłującemu pokój i makaron pastafarianinowi potrzebny jest wyraźniejszy znak?

Dlatego wzywam Was do udziału w tym zbożnym dziele ku chwale JM. I Wam Bracia i Siostry może przypaść ta chwała, że napiszą o Was na Frondzie, a dziewice (obu płci - oczywiście do wyboru, chyba że ktoś lubi to i to to oczywiście nie będzie musiał wybierać) będą o Was śpiewać pirackie pieśni jeszcze długo po tym jak będziecie korzystać z piwnych wulkanów.

Ale do rzeczy. Na początek musimy przeprowadzić werbunek do pirackiej wioski. Będziemy potrzebować:
- piratów (obojga płci), którzy pojawią się 1 dzień przed imprezą i postarają się zabezpieczyć jakiś atrakcyjny teren pod osadę
- więcej piratów do obsługi wioski (czyli picia piwa, jedzenia makaronu i rozmów z ludźmi, na których jeszcze nie spłynęła łaska JM).
- nie możesz/nie chcesz być na Woodstocku - i tak możesz pomóc w fazie organizacyjnej - na pewno będzie potrzeba osób, które mogą wykonać różnego rodzaju rekwizyty, eksponaty, pomóc w organizacji ludzi, przestawić pomysł na spotkaniach lokalnych gmin itp.

Jednym słowem każda pomoc jest na wagę złota, bo nasza wspólnota jest mała (ale to dobrze bo jak mawiał pirat Henryk "Im mniej nas tym lepiej bo większy udział chwały dla każdego").
Nawet jeśli nie masz pomysłu co mógłbyś/mogłabyś robić - zgłoś się koniecznie. Z JM pomocą na pewno coś wymyślimy.

Oczywiście wioska będzie w stylu JM - czyli zaprezentujemy się jako ludzie ceniący sobie dobrą zabawę, innych ludzi, piwo, makaron i dobre samopoczucie - mamy już z Arturem i Piotrem kilka pomysłów na eventy (np. Wystawę naszych świętości, czy zaproponowaną przez Artura bitwę na makaron do uczestników Woodstocku) - ale na pomysły przyjdzie jeszcze czas.

Na razie nasza piracka wioska potrzebuje jednego - PIRATÓW.

Zgłaszajcie się albo tutaj na forum albo mailowo na domarcinanowaka@gmail.com

Awatar użytkownika
chiyome

Re: Piraci na Przystanku Woodstock

#2 Post autor: chiyome » 26 sty 2013, o 21:42

chętnie bym się włączyła. niestety nie mam pojęcia, czy będę wtedy w Polsce i czy Luby będzie mógł jechać ze mną. jednakże jeśli będę jechać, to się zgłoszę do wioski :D
NBChJMM

Awatar użytkownika
brat_marcin

#3 Post autor: brat_marcin » 26 sty 2013, o 22:02

Koniecznie siostro, koniecznie - zobaczysz sama, że po takim wydarzeniu makaron będzie Ci smakował 2 razy lepiej.

Awatar użytkownika
Fluriel

#4 Post autor: Fluriel » 27 sty 2013, o 14:26

jak dotąd na Woodstock nie jeździłem, ale dla Świętego Makaronu i spotkania z wami chyba się wybiorę :3

Awatar użytkownika
brat_marcin

#5 Post autor: brat_marcin » 27 sty 2013, o 15:47

Chyba lepszego momentu nie będzie - nie dość, że spędzisz super chwile na przystanku to jeszcze czeka Cię za to wielka nagroda. Koniecznie zarezerwuj sobie czas w okolicach sierpnia ;-)

Tymczasem Jego Makaronowatym zrządzeniem macek pojawiła się szansa, że wioska nasza będzie zelektryfikowana, a piraci do dyspozycji dostaną wielki namiot i sprzęt sprzyjający łączności. Propozycję taką złożył mi jeden z Braci z Mazowsza, pod warunkiem, że da radę w tym terminie uczestniczyć w naszym zbożnym dziele. Zatem zwijajcie mocno makaron na talerzach, aby terminy nam się dobrze dopasowały i nasz brat mógł wesprzeć to wydarzenie obecnością swoją i swojego sprzętu.

Murzyn_ek

#6 Post autor: Murzyn_ek » 27 sty 2013, o 21:32

Jeśli w tym roku pojawię się na Woodstocku (jeśli jeżdżę, to w Pokojowym Patrolu :D ), to na pewno między służbami w cywilkach zajrzę do wioski :)

Awatar użytkownika
Fluriel

#7 Post autor: Fluriel » 27 sty 2013, o 21:34

brat_marcin, no mnie namówiłeś :3

Awatar użytkownika
artur

#8 Post autor: artur » 28 sty 2013, o 00:36

To że pomysł wypali to wiem, ale mam nadzieję, że wyjdzie Makaronowo :]

Awatar użytkownika
brat_marcin

#9 Post autor: brat_marcin » 28 sty 2013, o 17:27

Żeby wyszło Makaronowato potrzebujemy wieeeellllu piratów/piratek więc się zgłaszajcie.
Już niedługo zaczniemy dyskusję na temat atrakcji jakie zapewni wioska zwiedzającym.

Marek

#10 Post autor: Marek » 28 sty 2013, o 19:44

Przydaloby sie zglosic gdzies do owsiaka i sie dowiedziec czy maja jakies wymogi...

Awatar użytkownika
brat_marcin

#11 Post autor: brat_marcin » 28 sty 2013, o 21:07

Marku, zobaczymy jaki odzew będzie na akcję. Jeśli będzie nam tam kilka osób, to nie ma sensu nikomu zgłaszać. Po prostu rozstawimy namioty i będziemy dobrze się bawić. Wiele takich "mini" wiosek powstaje na Woodstocku. Jeśli zebrałoby się ~10 osób i moglibyśmy coś fajnego zrobić, na co potrzeba byłoby więcej terenu, to oczywiście wtedy zgłosimy sprawę do organizatora.

Murzyn_ek

#12 Post autor: Murzyn_ek » 28 sty 2013, o 21:12

W wiosce robisz co chcesz (o ile jest to zgodne z polskim prawem i regulaminem imprezy), czyli gadać z ludźmi można. Wytyczne pojawiają się dopiero w momencie, gdybyśmy chcieli, jako Kościół, postawić swój straganik na pasażu ;)

Awatar użytkownika
Asia

#13 Post autor: Asia » 29 sty 2013, o 09:43

Wprawdzie nigdy wcześniej na "Przystanku" nie byłam i już dosyć stara jestem, ale kusi mnie ta wioska, tak więc można mnie wpisać na listę osób które są chętne do pomocy przy organizacji.

Na jakiejś stronie znalazłam informacje że przystanek ma się odbyć w terminie 1-3 sierpnia czyli od czwartku do soboty. Gdyby udało się z tym namiotem to byłoby super, pytanie tylko kiedy nasz kolega będzie w stanie powiedzieć czy będziemy go mieć czy nie, bo w zależności od tego trzeba by opracować inne warianty.

Zacznijmy od zadeklarowania ile osób jest gotowych przyjechać i zająć się organizacją. Potem możemy zabrać się za opracowanie szczegółów.

1. brat_marcin
2. Jagoda

Awatar użytkownika
brat_marcin

#14 Post autor: brat_marcin » 29 sty 2013, o 12:13

Hej Jagoda, dzięki za wsparcie. Wiekiem się nie przejmuj - ja też już nie jestem pierwszej młodości ;-) Woodstock bardzo miło Cię na pewno zaskoczy (jak wszystkich, którzy znają go tylko z prasy). Powiem Ci tylko, że na występy na scenach folkowych, które odbywają się jeszcze za dnia przychodzi np. mnóstwo ludzi z dziećmi (np. babcie z wnuczkami). Ja sam zresztą w tym roku zabiorę córeczkę , która będzie wtedy miała 1,5 roku (i żonę oczywiście J) - ot taki mały pirat ;-) Oczywiście moje dziewczyny raczej nie będą mogły nam za wiele pomóc w organizacji, ale na pewno rozbawią trochę gości jak już się zacznie ;-)

Jagoda, z tego co widzę to spotkamy się w lutym na Poznańskim zjeździe gminy - wtedy będziemy mogli na spokojnie jeszcze porozmawiać.

Jeśli chodzi o namiot i generator prądu to wszystko zależy od tego jak się koledze plany poukładają - teraz trudno na 100% powiedzieć co się będzie robiło w sierpniu. Nie ukrywam, że ten namiot i agregator to by było coś dla wioski więc chyba codziennie trzeba zjeść dodatkową porcję makaronu w tej intencji ;-)

Z przeklejaniem tej listy to bardzo dobry pomysł - nie dopisuję osób, które się wcześniej zgłosiły, żeby mogły się zdeklarować same więc proszę dopisujcie się - jak się ktoś rozmyśli/coś mu wypadnie to niech się wykreśli z listy i wklei ją bez siebie.

Tak więc:
1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)

Modan

#15 Post autor: Modan » 29 sty 2013, o 12:39

Jest plan, żeby jechać, dosyć mocny jeśli praca/praktyki/inne ustrojstwo nie przeszkodzą to jedziem ;)

1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)
5. Modan i Justyna

zielonyGroszek

#16 Post autor: zielonyGroszek » 29 sty 2013, o 13:07

Chętnie się wybiorę z wami.

Awatar użytkownika
siostra_malgorzata

#17 Post autor: siostra_malgorzata » 29 sty 2013, o 13:20

Widzę mężu-bracie Marcinie, że już nas zapisałeś, a ja tu się właśnie loguję, by akces zgłosić wraz z latoroślą ;-)
Jagoda - tak ja Marcin pisze, nie wszyscy tutaj mają kod na "2" ;-) także się nie przejmuj.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#18 Post autor: brat_marcin » 29 sty 2013, o 13:29

Zatem zmieniamy listę. Modan, Justyna, ZielonyGroszku witajcie na pokładzie ;-) Może to będzie jednak miasteczko ;-)
1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)
5. Modan i Justyna
6. ZielonyGroszek

Awatar użytkownika
Asia

#19 Post autor: Asia » 29 sty 2013, o 13:50

Ja się wiekiem nie przejmuję. Impreza mnie nie przeraża, zawsze miałam do niej bardzo pozytywne nastawienie, no i pewnie z kąpieli błotnych skorzystam.

Na liście szybko przybywa nam chętnych więc widzę że jest szansa na przygotowanie porządnego stanowiska.

Awatar użytkownika
siostra_malgorzata

#20 Post autor: siostra_malgorzata » 29 sty 2013, o 13:54

brat_Marcin a z tym rozbawianiem, to co przewidujesz? Mój wykon piosenki "Dwaj piraci"? :mrgreen:

Awatar użytkownika
brat_marcin

#21 Post autor: brat_marcin » 29 sty 2013, o 13:57

Zaraz dodam do wątku z przewidywanym atrakcjami skoro się zgłaszasz ;-)

Murzyn_ek

#22 Post autor: Murzyn_ek » 29 sty 2013, o 16:18

Pamiętajcie, że jeśli chcecie wjechać na teren imprezy autem, na miejscu musicie pojawić się najpóźniej we wtorek (w przypadku, gdy impreza rozpoczyna się w czwartek), lub środę (gdy rozpoczyna się w piątek) do godziny 12! A i tak na ostatnią chwilę może się okazać, że dużo aut wjechało i zakaz ruchu może zostać wprowadzony wcześniej ;)

Awatar użytkownika
Fluriel

#23 Post autor: Fluriel » 29 sty 2013, o 16:21

1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)
5. Modan i Justyna
6. ZielonyGroszek
7. Fluriel

Awatar użytkownika
siostra_malgorzata

#24 Post autor: siostra_malgorzata » 29 sty 2013, o 16:32

Ale to dotyczy chyba samego terenu wokół sceny, bo są jeszcze te wszystkie parkingi "leśne", gdzie i nocować można, tylko do imprezy trzeba dojść kawałek.

Awatar użytkownika
bromis

#25 Post autor: bromis » 29 sty 2013, o 16:48

Pozwolę sobie powitać wszystkich z JM na czele i zarazem zapewnić o swojej obecności na PW 2013. Polecam też swoją skromną osobę do pomocy wszelakiej. Wszystko ku chwale Najmakarańszowskości.

Awatar użytkownika
brat_marcin

#26 Post autor: brat_marcin » 29 sty 2013, o 16:56

1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)
5. Modan i Justyna
6. ZielonyGroszek
7. Fluriel
8. Bromis

Bromis i Fluriel witajcie na pokładzie ;-)

Pamiętajcie w drugim wątku na subforum Woodstockowym dyskutujemy nad sposobami uatrakcyjnienia naszej obecności, tak aby FSM był z nas dumny. Jeśli macie pomysły, albo chcecie zabrać się za realizację tych, które już padły to piszcie śmiało.

Marek

#27 Post autor: Marek » 29 sty 2013, o 21:46

1. brat_marcin
2. Jagoda
3. Ola (mała piratka)
4. Gosia (mama piratki)
5. Modan i Justyna
6. ZielonyGroszek
7. Fluriel
8. Bromis
9. Marek

:)

Murzyn_ek

#28 Post autor: Murzyn_ek » 30 sty 2013, o 01:13

Siostro_Małgorzato - jak najbardziej ja mówię o samym terenie imprezy (wjazdy na teren są dwa - jeden koło Gucia [bar koło ronda], a drugi od strony miasta, koło starego Shella [tzw. brama Milenijna, od tej strony, od której autobusy z dworca kursują]). Poza terenem imprezy są parkingi leśne, parkingi w mieście itp, tam nie ma ograniczenia w stosunku do ruchu aut (jedynym ograniczeniem jest miejsce :D )

Awatar użytkownika
brat_marcin

#29 Post autor: brat_marcin » 30 sty 2013, o 11:43

Marek witaj oficjalnie na pokładzie ;-)

Astrall

#30 Post autor: Astrall » 30 sty 2013, o 15:24

Hmm, a gdzie będziecie się rozbijać? Na polu przed dużą sceną czy też może jakieś bardziej ustronne miejsce?

Odpowiedz

Wróć do „Pastafarianie na Przystanku Woodstock”