Logo Kościoła

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Empelon

Logo Kościoła

#1 Post autor: Empelon » 8 sty 2018, o 12:56

Na naszym FB pojawił się niedawno wpis dotyczący Australijskiego KLPS. Zwróciłem uwagę, że mają fajne logo:
Obrazek

Jak uważacie - czy Polski KLPS też nie powinien mieć takiego logo? Można by np ogłosić konkurs, może trafi się jakaś sensowna propozycja.
Z wpisu Piotra wynika, że umieszczona tam "ośmiornica" jest ogólnodostępna, wiec teoretycznie można by zrobić coś takiego jak Australijczycy. Ale byłbym otwarty na różne propozycje.

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 8 sty 2018, o 13:54 przez Empelon, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

Re: Logo Kościoła

#2 Post autor: Naczelny_Przełożony » 8 sty 2018, o 13:16

Tak jak pisałem, próbowaliśmy kiedyś tworzyć logotypy, powychodziły z tego różne cuda, przypominające bardziej kraby lub ośmiornice. Nikt nigdy nie zrobił zadowalającej koncepcji.
Ja myślę, że można uznać za logo, to które mamy na koszulkach, kubkach, stronie itd... To jest logo międzynarodowe, od razu kojarzące się z KLPS.

Nie upieram się jednak, możemy zrobić swoje, ale musiałoby być naprawdę dobre. A nie wiem czy mamy na takie środki.

Kilka opcji, które na szybko znalazłem w historii, które jak widać są mocno średnie, a to i tak najlepsze z tych, które kiedyś otrzymaliśmy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar
Piotr :)

Dodatkowo magister, prezes :)

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Morinna » 8 sty 2018, o 13:32

Myślę, że fajnie było by przerobić ośmiorniczkę skoro jest ogólnodostępna, to czemu nie?
moja propozycja to przemalowała bym ją, podpis zrobiła po polsku i zamieniła gwiazdę na górze na kufel piwa/kłos bliżej nie określonego zboża lub zarys Polski albo po prostu nic nie dawała. W mojej głowie dobrze też wygląda by kolory były biało czerwone ale w rzeczywistości może nie pokryć się z obrazem z głowy.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 8 sty 2018, o 13:52

Taki pomysł - do wykorzystania: do narysowania pulpetów zastosować symbol nieskończoności.

Piotr, gdyby powołać jury i ogłosić konkurs, to czy Kościół mógłby ufundować jakąś skromną, symboliczną nagrodę? Może koszulka z tym logo?
Tylko trzeba by zaznaczyć, że zwycięskie logo nie staje się automatycznie logiem KLPS. Bo może być tak, że żadna praca nie będzie na tyle dobra.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 9 sty 2018, o 09:35

Brakuje mi Wesołego Rogera lub innych insygniów pirackich. ;)

Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 9 sty 2018, o 10:43

BialySzkwal pisze:Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
Ale o jakim logo piszesz?
Bo powtarzam, że "krab" jest logiem LPS a nie KLPS. Tym bardziej nie Polskiego KLPS, a chyba było by miło aby tak szacowna instytucja własne logo posiadała. Oczywiście w tym logo może znajdować się "krab" - np trzymający nazwę Kościoła albo mający wpisany "KLPS" (jak w tych przymiarkach Piotra). Może to nawet być standardowy "krab" z podpisem na dole "Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Polska" zrobiony określoną czcionką w określonym rozmiarze i kolorze. Chociaż ja bym wolał coś bardziej wyszukanego, indywidualnego.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Morinna » 10 sty 2018, o 12:37

BialySzkwal pisze:
9 sty 2018, o 09:35
Brakuje mi Wesołego Rogera lub innych insygniów pirackich. ;)

Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
może poprostu "krab" który funkcjonuje, nad oczkami piracka czapka narysowana w takiej samej formie jak cały krab a pod spodem napis Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 23 sty 2018, o 14:02

Ten w ostatniej linijce jest całkiem niezły. Idea symbolu dla polski całkiem mi się podoba. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby używać obydwu symboli, przede wszystkim międzynarodowego, ale chętnie uzupełniłabym moją kolekcję koszulek o taką z naszym logo.

Empelon myślę że samo możemy się złożyć na nagrodę.

Co do moich wyobrażeń, to podobnie jak Empelon myślę o czymś wyszukanym. Bliżej ośmiornicy niż kraba. Do tego symbol, ale nie piwo czy Roger, tylko coś związanego z Polską.

Awatar użytkownika
Empelon

#9 Post autor: Empelon » 23 sty 2018, o 14:36

Coś związanego z Polską?

Mam taki tok myślenia:
Potwór -> Piraci
Piraci -> Statek
Statek -> Kotwica

Czyli coś związanego z Polską + Kotwica ...
Kotwica "Potwór Walczący"? :o ;)

A tak na poważnie, to projekty Piotra wydają mi się trochę zbyt surowe i techniczne. Wolałbym coś bardziej wzniosłego, strzelistego...
Co do nagrody, to proponuję jakiś gadżet (koszulka, kubek) z podpisami ojców założycieli.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#10 Post autor: Naczelny_Przełożony » 23 sty 2018, o 19:34

Ok, zorganizuję konkurs.
Z doświadczenia wiem, że gadżet nie wystarczy, Mieliśmy już chyba 2 podejścia. Musi to być nagroda pieniężna. Można zorganizować zbiórkę na jakimś portalu. Zobaczymy ile uzbieramy i potem odpalimy konkurs.

Pamiętajcie, że logotyp nie może być zbyt skomplikowany, musi być wyraźny i czytelny nawet w najmniejszej wersji.

Zajmę się tym niebawem. Na ten moment muszę ogarnąć ośrodek na zjazd. Białe Źródła przestały działać. :(
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar
Piotr :)

Dodatkowo magister, prezes :)

Awatar użytkownika
Asia

#11 Post autor: Asia » 24 sty 2018, o 13:32

Kotwica to głównie symbol warszawski, a nie polski i jako poznanianka dostaję drgawek pod lewą łopatką, na myśl, że miałabym coś takiego nosić.

Może zamiast konkursu na logo, zróbmy na znak. Wtedy będzie można pomyśleć o czymś bardziej zdobnym. A do użytku w małej wersji, można przecież nadal używać międzynarodowego.

Awatar użytkownika
Empelon

#12 Post autor: Empelon » 24 sty 2018, o 13:39

Naczelny_Przełożony pisze:Musi to być nagroda pieniężna.
Musi?
Kiedyś mieliśmy świetny konkurs na podobiznę Potwora i wpłynęło sporo prac. Mi się wydaje, że więcej chętnych znajdzie się na zrobienie jakiejś grafiki niż na zrzutkę.
Asia pisze:Może zamiast konkursu na logo, zróbmy na znak.
A czym się różni logo od znaku?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 25 sty 2018, o 01:35

Krab na tle flagi i zmieńmy nazwę na Polski Narodowy KLPS - może wtedy nas chętniej zarejestrują;).
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#14 Post autor: doradora » 25 sty 2018, o 09:15

Super, że jesteście pozytywnie nastawieni do konkursu, ale z opracowaniem logo (a najlepiej księgi znaku) nie jest tak chop siup jak z podobizną Potwora. Nie da się tego zrobić farbami olejnymi albo z włóczki...
za przeproszeniem, trzeba się na tym znać

Uważam, że najlepiej rozpisać konkurs na zasadach zbliżonych do konkursów przetargu publicznego, rozpisać "siwz", wiedzieć czego się chce, a potem zaprosić chętnych do współpracy.
No chyba, że to nie jest na poważnie tworzenie identyfikacji wizualnej KLPS, tylko takie sobie marudzenie, że krab nie taki?

Wiecie, firma, w której przyszło mi pracować, właśnie zmienia logo, ale nie robi tego poważnie, nowe logo się pojawiło się "aż" w trzech formatach (.eps, .pdf, png), ale cokolwiek jest potrzebne, to musimy się prosić prezesa i jest chyba dorabiane na kolanie (stopki w mailu, papier firmowy, logo w .dwg) już nie mówiąc, że nikt nie planuje zmiany logo na budynku czy samochodach. Porażka po prostu.

Jak mamy się brać za identyfikację wizualną, to trzeba to zrobić maksymalnie profesjonalnie jak umiemy.

Awatar użytkownika
Asia

#15 Post autor: Asia » 25 sty 2018, o 10:03

Bez przesady z tym profesjonalizmem, nie jesteśmy firmą, ani nawet organizacją jak KK czy Świadkowie Jehowy.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#16 Post autor: BialySzkwal » 25 sty 2018, o 10:40

Asia pisze:
25 sty 2018, o 10:03
Bez przesady z tym profesjonalizmem, nie jesteśmy firmą, ani nawet organizacją jak KK czy Świadkowie Jehowy.
A jak właściwie robią to inne wyznania? Jak KK i SJ?
doradora pisze:
25 sty 2018, o 09:15
Wiecie, firma, w której przyszło mi pracować, właśnie zmienia logo, ale nie robi tego poważnie, nowe logo się pojawiło się "aż" w trzech formatach (.eps, .pdf, png), ale cokolwiek jest potrzebne, to musimy się prosić prezesa i jest chyba dorabiane na kolanie (stopki w mailu, papier firmowy, logo w .dwg) już nie mówiąc, że nikt nie planuje zmiany logo na budynku czy samochodach. Porażka po prostu.
To nie jest problem z projektem logo, tylko z jego wdrożeniem. Fakt, przed wyborem logo warto wiedzieć, co planujemy z nim później robić i pod tym kątem projektować/wybierać.

[EDIT]

Aby nie było nam smutno:
logo Polski zaprojektowane przez światowej sławy specjalistę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Empelon

#17 Post autor: Empelon » 25 sty 2018, o 10:47

BialySzkwal pisze:przed wyborem logo warto wiedzieć, co planujemy z nim później robić i pod tym kątem projektować/wybierać.
A co się robi z logo?
Umieszcza się na oficjalnej stronie Internetowej, na dokumentach, na ulotkach, ...

Awatar użytkownika
Asia

#18 Post autor: Asia » 25 sty 2018, o 11:56

BialySzkwal nie wiem jak robią, ale mają tyle kasy, że stać ich na wydanie ogromnych pieniędzy i zrobienie grafik we wszelkich możliwych formatach. Tacy ŚJ mają stronę internetową, mnóstwo publikacji, wózeczki do prezentowania książek z którymi stoją w różnych częściach miasta. Za to KK jak robiło rok jubileuszowy, to symbol był wszędzie, w kościele, na książkach, itd.

Ja bym sobie przede wszystkim zrobiła koszulkę z takim logo.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Morinna » 25 sty 2018, o 12:08

Asia pisze:
Nie jesteśmy taką organizacją ale chcemy być zarejestrowani i traktowani na równi z innymi wyznaniami więc według mnie musimy zachować taki profesjonalizm jaki się da maksymalnie. Wiadomo nie mamy takich finansów jak inne kościoły ale powinniśmy próbować.

Ja proponuję byśmy sprecyzowali jakie to logo ma być, czy a'la "krab" czy a'la "Australijska ośmiorniczka" czy może zupełnie coś nowego?

Pomysł z nagrodą pieniężną słabo mi się podoba, lepiej jakiś zestaw gadżetów z nowym wizerunkiem np kubek, koszulka, przypinki, trochę naklejek i dyplom z podziękowaniem podpisany przez OZ i na stronie podziękowanie oficjalne i podany autor.

Awatar użytkownika
Empelon

#20 Post autor: Empelon » 25 sty 2018, o 12:42

Morinna pisze:Ja proponuję byśmy sprecyzowali jakie to logo ma być, czy a'la "krab" czy a'la "Australijska ośmiorniczka" czy może zupełnie coś nowego?
A ja proponuję nie ograniczać kreatywności potencjalnych autorów prac. Po prostu ogłosić konkurs i jak wpłyną prace, to szanowne jury samo stwierdzi, czy podoba się jej bardziej konkretny projekt oparty na krabie, na ośmiornicy lub jakikolwiek inny.

Przy okazji wnioski formalne:
* Trzeba opracować mały regulamin (kilka zdań)
* Jury musi być powołane przed ogłoszeniem konkursu (członkowie nie mogą brać udziału w konkursie).
* Czas na nadsyłanie propozycji musi być dość długi (miesiąc, dwa), bo nie każdy ma czas od zaraz.
* Jury powinno mieć prawo do odrzucenia od razu jakiegoś projektu wg własnego uznania (np jeśli będzie obrażać nas lub inny Kościół)
* Zwycięstwo w konkursie nie jest jednoznaczne z przyjęciem zwycięskiego projektu jako logo KLPS.
Ten ostatni punkt jest na wypadek gdyby żadne nadesłane logo nie było dość godne :)

Dodatkowo (opcja) jak już spłyną prace to można ogłosić głosowanie na najlepszy projekt wg sympatyków KLPS - np poprzez głosowanie lajkami na FB. Takie głosowanie byłoby całkowicie niezobowiązujące dla Jury (taka nagroda publiczności). A za najlepszy komentarz na FB można przyznać jakiś gadżet (kubek, koszulka).

Oba te działania (konkurs prac i głosowanie 'publiczności') należało by potraktować jako promocję KLPS np na FB.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#21 Post autor: BialySzkwal » 25 sty 2018, o 22:47

Empelon pisze:
25 sty 2018, o 10:47
BialySzkwal pisze:przed wyborem logo warto wiedzieć, co planujemy z nim później robić i pod tym kątem projektować/wybierać.
A co się robi z logo?
Umieszcza się na oficjalnej stronie Internetowej, na dokumentach, na ulotkach, ...
...koszulkach, sztandarach, pieczęciach... Wyszywa się je, graweruje, układa z lampek choinkowych albo wiernych, odlewa z metalu...

Pytam, co my zamierzamy robić z naszym logo?

I każde zastosowanie logo ma swoje wymagania techniczne. Na stronie internetowej może być nawet animowane, ale już nie na ulotce. Z drugiej strony paleta barw dostępna w druku jest nieco inna niż na ekranach, w szczególności w RGB nie da się odtworzyć wszystkich kolorów.
Ulotkę można też wydrukować używając tylko jednej farby - w tym przypadku mega-kolorowe logo odpada.
W przypadku pieczątek i grawerowania problemem będą nawet odcienie.
A jeśli mamy je odlewać (żeby np. zawiesić sobie na szyi), to lepiej żeby albo nie było w nim kilku oddzielnych elementów (typu kropki nad "i"), albo logo musi uwzględniać tło (tarczę?) wraz z którym będzie odlewane...
Morinna pisze:
25 sty 2018, o 12:08
Asia pisze:
Nie jesteśmy taką organizacją ale chcemy być zarejestrowani i traktowani na równi z innymi wyznaniami więc według mnie musimy zachować taki profesjonalizm jaki się da maksymalnie. Wiadomo nie mamy takich finansów jak inne kościoły ale powinniśmy próbować.
Asia pisze:
25 sty 2018, o 11:56
BialySzkwal nie wiem jak robią, ale mają tyle kasy, że stać ich na wydanie ogromnych pieniędzy i zrobienie grafik we wszelkich możliwych formatach. Tacy ŚJ mają stronę internetową, mnóstwo publikacji, wózeczki do prezentowania książek z którymi stoją w różnych częściach miasta. Za to KK jak robiło rok jubileuszowy, to symbol był wszędzie, w kościele, na książkach, itd.
Sęk w tym, że nie znam ani logo KK, ani logo SJ. Oczywiście znam logo Roku Jubileuszowego (wydarzenia) czy Strażnicy (wydawnictwa), ale nie kościoła/związku. Może się mylę, ale dla większości religii logo to problem drugorzędny wobec "programu zbawczego".

Niestety w kasie ciężko nam będzie im dorównać - KLPS ma słaby program bonusowy i jako taki jest raczej mało atrakcyjny na rynku religii. Żadnego ubezpieczenia od wiecznego potępienia, opcji cudownej interwencji Potwora czy choćby gwarancji istnienia LPS. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#22 Post autor: doradora » 26 sty 2018, o 08:53

BialySzkwal pisze:
25 sty 2018, o 22:47
Empelon pisze:
25 sty 2018, o 10:47
A co się robi z logo?
...koszulkach, sztandarach, pieczęciach... Wyszywa się je, graweruje, układa z lampek choinkowych albo wiernych, odlewa z metalu...

Pytam, co my zamierzamy robić z naszym logo?

I każde zastosowanie logo ma swoje wymagania techniczne. Na stronie internetowej może być nawet animowane, ale już nie na ulotce. Z drugiej strony paleta barw dostępna w druku jest nieco inna niż na ekranach, w szczególności w RGB nie da się odtworzyć wszystkich kolorów.
Ulotkę można też wydrukować używając tylko jednej farby - w tym przypadku mega-kolorowe logo odpada.
W przypadku pieczątek i grawerowania problemem będą nawet odcienie.
A jeśli mamy je odlewać (żeby np. zawiesić sobie na szyi), to lepiej żeby albo nie było w nim kilku oddzielnych elementów (typu kropki nad "i"), albo logo musi uwzględniać tło (tarczę?) wraz z którym będzie odlewane...
nie zapominajcie o papierze firmowym, kilka pism w roku się zdarza i każde wygląda inaczej
każda gmina też mogłaby mieć swoje logo-córkę, różniące się jakimś szczegółem (napisem, albo grafiką, np. w Kato - wieża wyciągowa kopalni)

Morinna pisze:
Asia pisze:
zdecydowanie uważam, że jak chcemy być brani na poważnie, to musimy zachowywać maksymalny profesjonalizm, wiadomo, że ograniczają nas finanse, ale bez przesady, logo kosztuje już od 500 zł

Empelon pisze:
25 sty 2018, o 12:42
A ja proponuję nie ograniczać kreatywności potencjalnych autorów prac. Po prostu ogłosić konkurs i jak wpłyną prace, to szanowne jury samo stwierdzi, czy podoba się jej bardziej konkretny projekt oparty na krabie, na ośmiornicy lub jakikolwiek inny.

Przy okazji wnioski formalne:
* Trzeba opracować mały regulamin (kilka zdań)
* Jury musi być powołane przed ogłoszeniem konkursu (członkowie nie mogą brać udziału w konkursie).
* Czas na nadsyłanie propozycji musi być dość długi (miesiąc, dwa), bo nie każdy ma czas od zaraz.
* Jury powinno mieć prawo do odrzucenia od razu jakiegoś projektu wg własnego uznania (np jeśli będzie obrażać nas lub inny Kościół)
* Zwycięstwo w konkursie nie jest jednoznaczne z przyjęciem zwycięskiego projektu jako logo KLPS.
Ten ostatni punkt jest na wypadek gdyby żadne nadesłane logo nie było dość godne :)

Dodatkowo (opcja) jak już spłyną prace to można ogłosić głosowanie na najlepszy projekt wg sympatyków KLPS - np poprzez głosowanie lajkami na FB. Takie głosowanie byłoby całkowicie niezobowiązujące dla Jury (taka nagroda publiczności). A za najlepszy komentarz na FB można przyznać jakiś gadżet (kubek, koszulka).

Oba te działania (konkurs prac i głosowanie 'publiczności') należało by potraktować jako promocję KLPS np na FB.
odnośnie konkursu, trzeba poczytać co instytucje wpisują w wymagania, po co wymyślać, jak można skorzystać z gotowych rozwiązań
Morinna pisze:
Pomysł z nagrodą pieniężną słabo mi się podoba, lepiej jakiś zestaw gadżetów z nowym wizerunkiem np kubek, koszulka, przypinki, trochę naklejek i dyplom z podziękowaniem podpisany przez OZ i na stronie podziękowanie oficjalne i podany autor.
udział w konkursie "za kubek i uścisk ręki prezesa" bardzo mi się kojarzy ze znanym w branży artystycznej "będziesz mieć do portfolio"
no błagam, trochę szacunku dla twórców

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#23 Post autor: BialySzkwal » 26 sty 2018, o 10:34

doradora pisze:
26 sty 2018, o 08:53
udział w konkursie "za kubek i uścisk ręki prezesa" bardzo mi się kojarzy ze znanym w branży artystycznej "będziesz mieć do portfolio"
no błagam, trochę szacunku dla twórców
Dorzućmy pakiet lux 72 doświadczonych dziewic (płci i gatunku do wyboru) w Fabryce Striptizu - w końcu jesteśmy wspólnotą religijną. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#24 Post autor: Morinna » 26 sty 2018, o 23:19

hmmm.... Nagroda pieniężna trochę mi się nie widzi bo padną pytanie kto sfinalizował taką sumę, a jak chodzi o zestaw gadżetów jakoś nikt się nie zastanawia kto za to płaci i ile. Ewentualnie skoro zestaw gadżetów to mało albo tyle co nic to może ufundować wycieczkę do browaru albo encyklopedie w ładnym wydaniu

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#25 Post autor: BialySzkwal » 27 sty 2018, o 00:20

Morinna pisze:
26 sty 2018, o 23:19
padną pytanie kto sfinalizował taką sumę, a jak chodzi o zestaw gadżetów jakoś nikt się nie zastanawia kto za to płaci i ile.
Pytanie jest dobre, wręcz kluczowe i należy je zadać przed ogłoszeniem konkursu: kto wyłoży kasę?

Jednak gdy się już sponsor znajdzie nie widzę przestrzeni na robienie dymu - o ile się orientuję, nie mamy składek członkowskich, skarbonek na datki, budżetu ani innych takich które mogłyby sugerować, że ktoś został wydojony a fundusze zdefraudowane.

No chyba że skarbówka przypomni nam o jakimś paragrafie który przeoczymy. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#26 Post autor: doradora » 29 sty 2018, o 09:14

wyżej już padła odpowiedź, finansowanie byłoby realizowane ze zbiórki publicznej

Awatar użytkownika
Empelon

#27 Post autor: Empelon » 29 sty 2018, o 10:50

A mi się nadal pomysł z nagrodą pieniężną nie podoba.
Przecież nie musimy mieć loga. To raczej taki kaprys. Więc wystarczy konkurs i symboliczne nagrody. Jak się uda - to fajnie. Jak nie - to też nie widzę problemu.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#28 Post autor: BialySzkwal » 29 sty 2018, o 10:52

Co nadal nie odpowiada na pytanie, kto (i czy wogóle) wyłoży kasę. ;)

Pomyślałem o jeszcze jednym powodzie do marudzenia: VI Naprawdę Wolałbym...
Obrazek

Awatar użytkownika
Empelon

#29 Post autor: Empelon » 29 sty 2018, o 12:05

Gadżety mogłyby być ufundowane z funduszy Kocioła (fundacji). Wartość na pewno mniejsza niż sensownej nagrody pieniężnej. Takie gadżety miały by raczej wartość emocjonalną niż finansową.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#30 Post autor: BialySzkwal » 29 sty 2018, o 12:11

Nie wiem czy powinniśmy traktować świecką bądź co bądź fundację jako finansowe ramię Kościoła. Dla mnie to śliskie, ale tu niech się wypowiadają przełożeni i prezesi. ;)
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”