Logo Kościoła

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Empelon

Logo Kościoła

#1 Post autor: Empelon » 8 sty 2018, o 12:56

Na naszym FB pojawił się niedawno wpis dotyczący Australijskiego KLPS. Zwróciłem uwagę, że mają fajne logo:
Obrazek

Jak uważacie - czy Polski KLPS też nie powinien mieć takiego logo? Można by np ogłosić konkurs, może trafi się jakaś sensowna propozycja.
Z wpisu Piotra wynika, że umieszczona tam "ośmiornica" jest ogólnodostępna, wiec teoretycznie można by zrobić coś takiego jak Australijczycy. Ale byłbym otwarty na różne propozycje.

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 8 sty 2018, o 13:54 przez Empelon, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

Re: Logo Kościoła

#2 Post autor: Naczelny_Przełożony » 8 sty 2018, o 13:16

Tak jak pisałem, próbowaliśmy kiedyś tworzyć logotypy, powychodziły z tego różne cuda, przypominające bardziej kraby lub ośmiornice. Nikt nigdy nie zrobił zadowalającej koncepcji.
Ja myślę, że można uznać za logo, to które mamy na koszulkach, kubkach, stronie itd... To jest logo międzynarodowe, od razu kojarzące się z KLPS.

Nie upieram się jednak, możemy zrobić swoje, ale musiałoby być naprawdę dobre. A nie wiem czy mamy na takie środki.

Kilka opcji, które na szybko znalazłem w historii, które jak widać są mocno średnie, a to i tak najlepsze z tych, które kiedyś otrzymaliśmy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar
Piotr :)

Dodatkowo magister, prezes :)

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Morinna » 8 sty 2018, o 13:32

Myślę, że fajnie było by przerobić ośmiorniczkę skoro jest ogólnodostępna, to czemu nie?
moja propozycja to przemalowała bym ją, podpis zrobiła po polsku i zamieniła gwiazdę na górze na kufel piwa/kłos bliżej nie określonego zboża lub zarys Polski albo po prostu nic nie dawała. W mojej głowie dobrze też wygląda by kolory były biało czerwone ale w rzeczywistości może nie pokryć się z obrazem z głowy.
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mamy co roczny zlot :)

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 8 sty 2018, o 13:52

Taki pomysł - do wykorzystania: do narysowania pulpetów zastosować symbol nieskończoności.

Piotr, gdyby powołać jury i ogłosić konkurs, to czy Kościół mógłby ufundować jakąś skromną, symboliczną nagrodę? Może koszulka z tym logo?
Tylko trzeba by zaznaczyć, że zwycięskie logo nie staje się automatycznie logiem KLPS. Bo może być tak, że żadna praca nie będzie na tyle dobra.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 9 sty 2018, o 09:35

Brakuje mi Wesołego Rogera lub innych insygniów pirackich. ;)

Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Empelon

#6 Post autor: Empelon » 9 sty 2018, o 10:43

BialySzkwal pisze:Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
Ale o jakim logo piszesz?
Bo powtarzam, że "krab" jest logiem LPS a nie KLPS. Tym bardziej nie Polskiego KLPS, a chyba było by miło aby tak szacowna instytucja własne logo posiadała. Oczywiście w tym logo może znajdować się "krab" - np trzymający nazwę Kościoła albo mający wpisany "KLPS" (jak w tych przymiarkach Piotra). Może to nawet być standardowy "krab" z podpisem na dole "Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Polska" zrobiony określoną czcionką w określonym rozmiarze i kolorze. Chociaż ja bym wolał coś bardziej wyszukanego, indywidualnego.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Morinna » 10 sty 2018, o 12:37

BialySzkwal pisze:
9 sty 2018, o 09:35
Brakuje mi Wesołego Rogera lub innych insygniów pirackich. ;)

Pozostałbym przy obecnym logo - jest proste i rozpoznawalne.
może poprostu "krab" który funkcjonuje, nad oczkami piracka czapka narysowana w takiej samej formie jak cały krab a pod spodem napis Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mamy co roczny zlot :)

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”