Ale czy to się serio uda?

Koncepcje oraz sugestie na temat procesu wdrożenia religii Pastafariańskiej do szkół.
Wiadomość
Autor
Tardis

Ale czy to się serio uda?

#1 Post autor: Tardis » 27 lut 2014, o 15:32

Bo jakoś nie wyobrażam sobie mojej nauczycielki z durszlakiem na głowie? ;p

Awatar użytkownika
Asia

Re: Ale czy to się serio uda?

#2 Post autor: Asia » 28 lut 2014, o 08:52

Teraz mają plany zmian i wystarczy aby jedna osoba chciała mieć religię lub etykę i szkoła musi takie zajęcia zorganizować. Mam wrażenie że powinniśmy szybko zacząć opracowywać coś w rodzaju podręcznika.

Awatar użytkownika
Fuś

#3 Post autor: Fuś » 11 mar 2014, o 13:09

Międlenie dzieciakom w głowach nie brzmi zbyt pastafariańsko.

Może raczej kierunek religioznawstwo - opowieść o innych religiach, filozofii etc.?
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 11 mar 2014, o 14:33

Dla mnie jest oczywistym że przy tak ogromnej ilości godzin i przy naszych poglądach powinno to być połączenie religioznawstwa oraz filozofii w naciskiem na etykę. Tak aby przedmiot skłaniał uczniów do krytycznego myślenia i podejmowania samodzielnych decyzji, również dotyczących wiary.

Awatar użytkownika
mlodaduchem

#5 Post autor: mlodaduchem » 2 sie 2014, o 12:11

Ja mam watpliwosci czy dzieci zrozumieja co tu jest zartem i po co "zartobliwa religia"?
Dzieci maja sklonnosc do traktowania serio tego czego sie ich uczy. Chyba zaden nauczyciel nie powie pierwszakom, ze Makaron stwozyl swiat.... hmm... moze potem doda: zartowalem...

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#6 Post autor: BialySzkwal » 12 lis 2019, o 14:14

mlodaduchem pisze:
2 sie 2014, o 12:11
Chyba zaden nauczyciel nie powie pierwszakom, ze Makaron stwozyl swiat.... hmm... moze potem doda: zartowalem...
???

(Wiem, szybki zapłon, ale teraz dopiero zobaczyłem szukając czegoś innego...)
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Pergi

#7 Post autor: Pergi » 12 lis 2019, o 15:39

Jeśli ktoś może wmawiać dzieciom, że jeśli nie pójdą w niedzielę tak jak inni i nie będą słuchać monologu gościa w sukience przez godziną albo dwie, to pójdą do piekła....
to myślę, że uczciwszym będzie wytłumaczenie dzieciom, że jest to taka sama prawda jak ta, że po zjedzeniu parówki wieprzowej na śniadanie pozbywają się szansy na życie w niebiosach, albo że globalne ocieplenie, trzęsienia ziemi, huragany i inne kataklizmy naturalne są bezpośrednim wynikiem spadku ilości Piratów.
Na końcu trzeba dzieciom uświadomić, że to ich wybór w co wierzą i jak wierzą i to jest OK, dopóki ich przekonania i religia nie czyni innych przekonań i religii gorszej i nie czyni innym krzywdy
Proszę mi wyjaśnić jak od Chrystusa miłującego ludzi i odkupującego ich grzechy, można dojść do największej korporacji która za grubą kasę sprzedaje IDEĘ ogólnodostępną (dodatkowo rości sobie prawa do wyłączności)

Awatar użytkownika
blablabla

#8 Post autor: blablabla » 12 lis 2019, o 16:37

Pergi pisze:
12 lis 2019, o 15:39
(...) że jest to taka sama prawda jak ta, że po zjedzeniu parówki wieprzowej na śniadanie pozbywają się szansy na życie w niebiosach, albo że globalne ocieplenie, trzęsienia ziemi, huragany i inne kataklizmy naturalne są bezpośrednim wynikiem spadku ilości Piratów. (...)
Ale to ostatnie to przecież jest prawda.

Awatar użytkownika
Pergi

#9 Post autor: Pergi » 13 lis 2019, o 08:24

oczywiście, że prawda
tak samo jak dla innych prawdą jest "sprawa z parówką" :)
Myślę, że to dlatego że Potwór ma wysoce rozwinięte poczucie humoru - mógł więc sprawić Swoimi Mackami, że dla niektórych sprawa parówki będzie sprawą największej wagi! (bez względu na wagę parówki).
Wtedy taka sprawa byłaby dla kogoś tak ważna i prawdziwa jak dla nas prawdziwe jest powiązanie liczby Piratów z globalnym ociepleniem.
Proszę mi wyjaśnić jak od Chrystusa miłującego ludzi i odkupującego ich grzechy, można dojść do największej korporacji która za grubą kasę sprzedaje IDEĘ ogólnodostępną (dodatkowo rości sobie prawa do wyłączności)

Awatar użytkownika
blablabla

#10 Post autor: blablabla » 13 lis 2019, o 09:00

Porównywanie obu zjawisk obraża moje uczucia religijne gdyż podważa prawdę Ksiąg spisanych rękami Proroków i ośmiesza prawdy objawione nam przez Pano. To nie "dla nas" "prawda o piratach" jest prawdziwa. Jest ona prawdziwa uniwersalnie. Prawdziwości teorii liczby piratów można wykazać w sposób naukowy, czego dokonano właśnie w Księgach. Teoria parówek nijak się od strony naukowej nie broni. Do tego jest nielogiczna i nie ma oparcia w słowach Pano. Inna sprawa gdyby chodziło o parówki z pieska lub kotka. Tutaj ewentualnie możnaby znaleźć oparcie w Makaronowym Kredo Przekazanym Solipsy, wers. 38-39. Ale Ty mówisz o wieprzowinie.

To, że ktoś sobie wierzy w moc wieprzowych parówek to jego sprawa. Pano i Jego lud są tolerancyjni. Ale to nie oznacza, że można przyznać rację takiej innowierczej pseudo-prawdzie.

Awatar użytkownika
Pergi

#11 Post autor: Pergi » 13 lis 2019, o 15:12

blablabla pisze:
13 lis 2019, o 09:00
Porównywanie obu zjawisk obraża moje uczucia religijne gdyż podważa prawdę Ksiąg spisanych rękami Proroków i ośmiesza prawdy objawione nam przez Pano. To nie "dla nas" "prawda o piratach" jest prawdziwa. Jest ona prawdziwa uniwersalnie. Prawdziwości teorii liczby piratów można wykazać w sposób naukowy, czego dokonano właśnie w Księgach. Teoria parówek nijak się od strony naukowej nie broni. Do tego jest nielogiczna i nie ma oparcia w słowach Pano. Inna sprawa gdyby chodziło o parówki z pieska lub kotka. Tutaj ewentualnie możnaby znaleźć oparcie w Makaronowym Kredo Przekazanym Solipsy, wers. 38-39. Ale Ty mówisz o wieprzowinie.

To, że ktoś sobie wierzy w moc wieprzowych parówek to jego sprawa. Pano i Jego lud są tolerancyjni. Ale to nie oznacza, że można przyznać rację takiej innowierczej pseudo-prawdzie.
Tutaj nie chodzi o prawdziwość naukową - bo sprawa Piratów jest naukowo udowodniona i nie podlega żadnej dyskusji. Tu chodzi o wskazanie dzieciom absurdów zapisanych w fałszywych księgach innowierców - podrzuconych przez Potwora

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Krzysiu » 13 lis 2019, o 21:06

Po prostu przeproś i zapomnijmy o sprawie, o…
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 13 lis 2019, o 22:21

blablabla pisze:
Inna sprawa gdyby chodziło o parówki z pieska lub kotka. Tutaj ewentualnie możnaby znaleźć oparcie w Makaronowym Kredo Przekazanym Solipsy, wers. 38-39. Ale Ty mówisz o wieprzowinie.
Wers 38 jest o zwierzątkach domowych. Kto (poza żoną) mi zabroni trzymać w domu świnkę niemorską?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Krzysiu » 13 lis 2019, o 22:45

TOZ?
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#15 Post autor: BialySzkwal » 13 lis 2019, o 23:58

Krzysiu pisze:
13 lis 2019, o 22:45
TOZ?
Nie znam człowieka?

Logika, robi się mega-offtop, trzeba będzie wątek podzielić. :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#16 Post autor: Krzysiu » 14 lis 2019, o 00:32

Towarzystwo Opieki nad Zwierzątkami przy założeniu, na potrzeby zadania i bez straty ogólności, choć skrajnie gatunkocentrycznym i z tego tytułu irracjonalnym, choć z tegoż samego jakże zrozumiałym, że rodzaj ludzki się do takowych nie zalicza, stanowiąc tym samym takson monotypowy aż do rangi domeny, ewentualnie bezpośrednio podległy eukariontom.
Właśnie widzę, że nie znasz…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#17 Post autor: blablabla » 14 lis 2019, o 01:12

BialySzkwal pisze:
13 lis 2019, o 22:21
blablabla pisze:
Inna sprawa gdyby chodziło o parówki z pieska lub kotka. Tutaj ewentualnie możnaby znaleźć oparcie w Makaronowym Kredo Przekazanym Solipsy, wers. 38-39. Ale Ty mówisz o wieprzowinie.
Wers 38 jest o zwierzątkach domowych. Kto (poza żoną) mi zabroni trzymać w domu świnkę niemorską?
Wers jest o spożywaniu zwierzątek domowych, a nie ich trzymaniu. A mowa była o parówkach ze zwierzątek niedomowych i o wierze innowierców w konsekwencje ich spożywania.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Krzysiu » 14 lis 2019, o 01:29

Szkwału właśnie o tym, że definicja „domowości” stworzonka jest łatwo zmienialna. Jego zdaniem – i zwyczajnie nie chce mi się szukać argumentacji dla którejkolwiek strony, tym razem wolę poreferować spór i patrzeć, jak ktoś się naparza bez mojego udziału, bo to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie – jak wsadzi świnkę w dom, to będzie ona domowa, więc wtedy nie wolno jeść świnek, bo za jego wybrykiem przestały być niedomowe.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
blablabla

#19 Post autor: blablabla » 14 lis 2019, o 01:41

Dlatego ja o umocowaniu kociąt i psiąt w Księgach pisałem bo o nich jest explicite we wskazanej Księdze. Ponadto umocowanie to było w wypowiedzi określone jedynie jako "ewentualne", a więc nie przesądzające. Ale z pokorą przyjmuję argumentację.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#20 Post autor: Krzysiu » 14 lis 2019, o 02:13

Ja mam z tym kłopot duży… Przez pewien czas dziękowałem Potworowi, że ja nie muszę tego niewątpliwego problemu etycznego rozstrzygać. A tu się nagle nastroje zaostrzają, bo jedni mówią: „Życie prawem zwierzęcia!”, drudzy: „Mięso prawem człowieka!”, ja zaś, jak na paranoika przystało, mam niepokojące wrażenie, że obie strony patrzą na mnie znacząco, z wiarą w słuszność osądu, ale też gotowością szybkiego porzucenia tej wiary na rzecz uczuć znacznie mniej pozytywnych, gdyby osąd jednak się niesłuszny okazał. Gdybym znał odpowiedź, jako mało empatyczny człowiek przepchnąłbym kolanem daną wizję i nic sobie nie robił z utraty olbrzymiej części aktywu. Ale najbardziej mnie martwi, że ja naprawdę bardzo mocno nie wiem, jakie jest Rozwiązanie…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Pergi

#21 Post autor: Pergi » 14 lis 2019, o 09:39

Krzysiu pisze:
14 lis 2019, o 02:13
. Ale najbardziej mnie martwi, że ja naprawdę bardzo mocno nie wiem, jakie jest Rozwiązanie…

Otóż doznałeś dotknięcia Jego macki gdyż "Flying Spaghetti Monster działa w tajemny sposób i zdecydowanie mąci On wszędzie przez cały czas, choć nie wiemy, dlaczego." - dlatego też nie możesz wiedzieć jakie jest Rozwiązanie

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#22 Post autor: Krzysiu » 14 lis 2019, o 09:57

I mam to im wszystkim powiedzieć?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Pergi

#23 Post autor: Pergi » 14 lis 2019, o 14:03

Krzysiu pisze:
14 lis 2019, o 09:57

Pozostawiam to Twemu sumieniu

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#24 Post autor: BialySzkwal » 14 lis 2019, o 21:03

Krzysiu pisze:
14 lis 2019, o 09:57
A uważasz to za słuszne?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#25 Post autor: Krzysiu » 14 lis 2019, o 21:22

Nie wiem…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Pergi

#26 Post autor: Pergi » 15 lis 2019, o 08:31

Krzysiu pisze:
14 lis 2019, o 21:22
Nie wiem…

a kto to może wiedzieć?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Krzysiu » 15 lis 2019, o 09:19

Tego też…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Pergi

#28 Post autor: Pergi » 15 lis 2019, o 12:51

ok
więc uznajemy to za słuszne
możesz im powiedzieć

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Krzysiu » 15 lis 2019, o 12:57

No to powiem, jakby co, to będzie na Was…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#30 Post autor: BialySzkwal » 16 lis 2019, o 00:02

Krzysiu pisze:
15 lis 2019, o 12:57
No to powiem, jakby co, to będzie na Was…
JBC możemy przeprosić że żyjemy i obiecać, że skończymy i to się już więcej nie powtórzy...

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Wprowadzenie religii Pastafariańskiej do polskich szkół”