Lepsze Forum

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Bożydar

Lepsze Forum

#1 Post autor: Bożydar » 13 kwie 2014, o 19:21

Czy ktoś z Was ma możliwości, aby zrobić takie forum jak mają na przykład racjonaliści "Agnosiewicza". Krytykuję ich za brak elementarnej przyzwoitości i uczciwości, ale chwalę za to co mają bardzo dobre, czyli możliwość precyzyjnego i przejrzystego wypowiadania się, oczywiście o ile moderator pozwoli.
Tutaj nie można w wygodny sposób kontynuować dyskusji i prowadzić polemiki z wypowiedziami forumowiczów.
Może by tak zastępca Potwora na Ziemi wystąpił do Agnosiewicza, czy kogoś tam teraz właściwego u Racjonalistów o udostępnienie skryptów dla forum? Z racjonalnego punktu widzenia co by im to szkodziło, jak by sie zmieniło kolorystykę i trochę grafikę? Obawiam się jednak, że racjonalizm tego stowarzyszenia ma charakter dogmatyczny i nic z tego nie będzie. Mimo to uważam, że spróbować warto.

Awatar użytkownika
Asia

Re: Lepsze Forum

#2 Post autor: Asia » 13 kwie 2014, o 20:09

Nie do końca wiem o jakie modyfikacje Tobie chodzi, ale wydaje mi się że nie trzeba by było prosić Racjonalistów bo są fora pracujące na darmowych "silnikach" czy jak się to nazywa.

Był już wątek gdzie pisaliśmy o tym aby zebrać pieniądze i opłacić stronę, tak aby nie pojawiały się dziwne reklamy, może warto do tematu wrócić i zapytać czy jak się na ten pomysł Piotr z Arturem zapatrują, bo to oni są właścicielami strony.

Bożydar

#3 Post autor: Bożydar » 14 kwie 2014, o 03:12

Chodziło mi głównie o strukturę drzewa. Czy obecnie można komuś odpowiedzieć na jego wpis, tak aby nie robić bałaganu?

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 14 kwie 2014, o 09:24

Mnie się chyba struktura drzewa nie podoba, jak chcę odpowiedzieć na konkretny post to cytuję. Za to przeglądając nowości na forum, klikam idź do ostatniego postu i czytam wszystko co nowe, jeżeli będą się pojawiały posty kilka stron wstecz to będzie oznaczało latanie po całym wątku i sprawdzanie co nowego.

Awatar użytkownika
pbz

#5 Post autor: pbz » 14 kwie 2014, o 13:12

Struktura drzewa nie dla wszystkich jest jasna. Dodatkowo nie załatwia wszystkich problemów (np. co jeśli chcesz odpowiedzieć na kilka gałęzi?)
Ja wolę liniowe wątki, czasami przeglądanie wszystkich rozgałęzień jest potworne. Może bardziej pasuje do splatanego wnętrza Potwora...

Tak jak jest, jest o tyle dobrze, że silnik 'phpBB' jest pewnego rodzaju standardem.
--
paweł ziemba

Bożydar

#6 Post autor: Bożydar » 14 kwie 2014, o 19:57

1. Strukturę drzewa można przecież wyłączyć i właczyć według życzenia
2. Struktura drzewa jest niejasna dopóki ktoś nie zrozumie o co chodzi
3. Obecne forum, takie jak to, utrudnia rozgałęzianie dyskusji
4.Ja się nie upieram przy zmianie, poradzę sobie z każdym forum prędzej czy później, ale jeżeli można to proponowany przez Asię wzór jest o wiele lepszy niż ten przez nas używany

Awatar użytkownika
Asia

#7 Post autor: Asia » 14 kwie 2014, o 21:28

Napiszę do chłopaków z propozycją.

Awatar użytkownika
Klatak

#8 Post autor: Klatak » 21 kwie 2014, o 15:35

OMFSM @#$%^&*. Na najświętsze macki Jego Makaronowatości protestuje żadnej struktury drzewa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bożydar

#9 Post autor: Bożydar » 22 kwie 2014, o 10:05

Bracie, nie mam zamiaru zawracać moim postulatem ewolucji, ale proszę o trochę wyrozumiałości dla tych, którzy jeszcze chcą posiedzieć trochę na drzewie, dostrzegając jego zalety.
Niech drzewo będzie strukturą opcjonalną, abyś spokojnie mógł siedzieć obok drzewa, jeżeli nie jesteś zainteresowany panoramą. Zapewniam Ciebie, że nie jestem socjalistą i nie mam zamaru zmuszać Ciebie do łażenia po drzewie dla Twojego dobra.

Szczęść może

Awatar użytkownika
chiyome

#10 Post autor: chiyome » 23 kwie 2014, o 20:07

1. Strukturę drzewa można przecież wyłączyć i właczyć według życzenia
jak to się ma odbywać? ktoś pięc postów temu zadał pytanie, na które użytkownik z drzewem odpowiedział. to ja bez drzewa widzę jego odpowiedz na samy dole i nie mam pojęcia do czego się odnosi (odpowiadając w drzewie nie ma obowiązku powtarzac pytania)
żadnych drzew proszę. bardzo ładnie proszę :)
NBChJMM

Bożydar

#11 Post autor: Bożydar » 23 kwie 2014, o 22:23

Piszesz "ktoś pięc postów temu zadał pytanie, na które użytkownik z drzewem odpowiedział. to ja bez drzewa widzę jego odpowiedz na samy dole i nie mam pojęcia do czego się odnosi"
Opisujesz stan, który panuje na obecnym forum, gdzie trzeba czasem długo szukać aby zorientować się czy wpis dotyczy tematu wątku, czy odpowiedzi na czyjąś wypowiedź. W proponowanym przeze mnie rozwiązaniu niekoniecznie musisz czytać wszystko, ale możesz wleźć na pożądane drzewo o czym doskonale wiesz.
Błędnie sugerujesz, że powodem twojego problemu będzie odpowiedź kogoś, kto posługiwał się strukturą drzewa. Prawdziwą odpowiedzią jest, że nie włączając struktury drzewa czasem trudniej przyporządkować wpis do tematu jakiego dotyczy.
Twoja wypowiedź nie ma na razie dla mnie za dużo informacji wartych rozważenia. Być może chciałaś zasygnalizować, że struktura drzewa doprowadzi do zwiększenia ilości wypowiedzi na tematy poboczne, co stanie się dla ciebie mniej przejrzyste, ale to zupełnie inna kwestia.

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 24 kwie 2014, o 08:12

Ja z jednej strony uważam że należy dbać o "czystość" wątków i starać nie offtopować, a tworzyć oddzielny wątek. Natomiast jeżeli polemizuje się z konkretną wypowiedzią to wypada ją zacytować.

Awatar użytkownika
chiyome

#13 Post autor: chiyome » 24 kwie 2014, o 22:29

i tu Asia ma rację. ja mówiąc o konkretnym poście cytuję, bądź zwracam się bezpośrednio do pewnej osoby. w takim drzewku rozmowa będzie się prowadzić wielotorowo. parę osób wypowie swoje opinie (skrajnie różne) dotyczące pewnego tematu i nagle z tego zrobi się parę wątków, bo pod każdym zacznie się inna dyskusja.

ja nastomiast nawiązywałam do wypowiedzi, która dopuszcza opcje włączenia i wyłączenia drzewa. załóżmy 3 osoby posługują się drzewem i własnie dyskusja jest prowadzona wielotorowo. nie sądzę abym ja wyłączając drzewko mogłabym zorientować się który post jest odpowiedzią na czyją wypowiedź, ponieważ posty będą ułożone chronologicznie. teraz rozumiesz Bożydar o czym mówię?
ja osobiście takiego stanu w chwili obecnej nie widzę. posty są albo cytowane, albo wywoływane są osoby którym użytkownik chce odpowiedzieć. nie udzielam się we wszytkich wątkach, ale ja bałaganu nie zauważyłam. nie gubię się w wątkach
NBChJMM

Bożydar

#14 Post autor: Bożydar » 25 kwie 2014, o 13:24

Bałaganu nie widzisz, bo użytkownicy starają się do niego nie dopuścić i ograniczają dyskusję na wątki poboczne. Rozumiem doskonale Twoje argumenty, ale są one dla mnie przykładem konieczności wylewania dziecka z kąpielą. Drzewo jest próbą realizacji utrzymania porządku przy większej wolności wypowiedzi. Ogólnie obowiązująca zasada społeczna mówi, że jeżeli są osoby które nie chcą, lub nie potrzebują większej wolności, względnie nie umieją korzystać z większej wolności, próbują tę wolność ograniczyć. Jest to zrozumiałe, ponieważ wolność komplikuje zasady gry, zwiększając możliwości.

Widzę sposób aby w sposób kompromisowy uniknąć problemu na który wskazujesz. Wystarczy że programista rozszerzy skrypt, aby numerowany był każdy wpis 1 2 3 4 .....itd. , każda odpowiedź nie dotycząca głównego wątku otrzymałaby własny dodatkowy indeks. Na przykład odpowiadając po raz pierwszy na 5 wpis z danego wątku, pojawiłby się numer 5.1 Przykładowo, rozumując analogicznie w dość skomplikowanej sytuacji, odszyfrujesz szybko, że oznaczenie wpisu 5.2.6 oznaczałoby szóstą odpowiedź w drugiej gałęzi, dotyczącej 5 wpisu na temat wątku. W ten sposób nie potrzebujesz drzewa, aby się odnaleźć, mimo że drzewo przyspieszy Ci orientację. Nie mając włączonej struktury drzewa ignorujesz wszystkie wpisy mające kropkę lub kropki w indeksach aby pozostać w temacie wątku i uniknąć polemiki. Indeksy pojawiałyby się automatycznie po zaznaczeniu opcji "odpowiedz" pod każdym wpisem w wątku. Chcąc odpowiedzieć w temacie wątku, odpowiadasz na piewrszy wpis, mimo że też możesz przecież przywołać we własnej wypowiedzi wpis innego użytkownika, podając jego numer. Czasem można w ten sposób zrezygnować z cytowania wypowiedzi, odsyłając linkiem do wpisu lub podając numer wpisu.

Czyli na samym dole i na górze możliwość odpowiadania w temacie wątku, a pod każdą wypowiedzią możliwość odniesienia się do tej wypowiedzi z automatyczną indeksacją widoczna również graficznie przy włączonym drzewie, a widoczną tylko numerycznie przy wyłączonym drzewie.
Wydaje się, że przy wprowadzeniu takiej indeksacji wpisów można zrezygnować z graficznej struktury drzewa, bo ta struktura została zaimplementowana numerycznie. Bardzo szybko użytkownicy przyzwyczają się do nowych możliwości i przestaną mimowolnie pisać w błędnych gałęziach, a błędy można byłoby skorygować funkcją "edytuj" do momentu pojawienia się kolejnego wpisu w danej gałęzi.
Oczekuję niecierpliwie kontrargumentacji w rodzaju po co to komu, skoro tak jak jest, jest dobrze.

Szczęść może

Awatar użytkownika
Asia

#15 Post autor: Asia » 25 kwie 2014, o 13:43

Mnie się wydaje że dbanie o czystość wątków jest słuszne. Nikt nie ogranicza wypowiedzi, nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć nowy wątek i zatytułować go zgodnie z tematem dyskusji.
Moje stanowisko podyktowane jest troską o czytelników. Mało kto będzie chciał przebijać się przez całe forum, ale może być tak że zainteresują go konkretne wątki. Sądzę że każdemu będzie milej poczytać na temat który był podany w wątku, w drugą stronę nie przegapi dyskusji na interesujący go temat, która mogłaby się pojawić w wątku z tematem który go zupełnie nie interesuje i nie ma zamiaru do niego zaglądać.
Gdyby iść skrajnie za strukturą drzewa to można by całe forum umieścić w jednym wątku i tylko rozgałęzić tematy.

Bożydar

#16 Post autor: Bożydar » 25 kwie 2014, o 15:23

Piszesz Moje stanowisko podyktowane jest troską o czytelników, czyli jakie ono jest to stanowisko ? pisałaś że Napiszesz do chłopaków z propozycją i ?

Czy wadą drzewa ma być, że całe forum można umieścić w jednym wątku i tylko rozgałęzić tematy?

-----------------

Asiu, co z forum z możliwością rozgałęziania dyskusji.
Jak się rozmawia o pietruszcze, lub jak większość dyskutantów ma podobne zdanie, być może wystarcza obecna forma, ale przy różnicach zdań i chęci do polemiki robi się bałagan, a część z potencjalnych dyskutantów częściowo słusznie powstrzymuje się od wypowiedzi. Nie rozumiem też dlaczego program nie przenosi mnie od razu do ostatniej strony wątku, co chyba byłoby praktyczniejszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Asia

#17 Post autor: Asia » 10 maja 2014, o 18:33

Nie rozumiem kierowania apeli do mnie, jestem zwykłym użytkownikiem forum jak każdy z nas, nie jestem administratorem, myślę że najlepiej pisać na biuro@kosciol-spaghetti.pl Odrębną kwestią jest to że jak na razie wszyscy wypowiadający się w tym wątku, poza jedną osobą, są przeciwni formie drzewa.

Opcja przechodzenia do pierwszego nieprzeczytanego posta jest obecnie. Klika się nieprzeczytane posty i pomarańczowy kwadracik z niebieskim rogiem, po lewej stronie tytułu wątku.

Awatar użytkownika
Klatak

#18 Post autor: Klatak » 10 maja 2014, o 23:55

Bożydar wydaje mi się ze użytkownicy dość jasno wyrazili się o forum w postaci rozgałęzionej dyskusji. Jeżeli chcesz z takiego skorzystać to zapraszam fronda.pl tam maja takie forum i chyba byś się tam odnalazł :).

Awatar użytkownika
pbz

#19 Post autor: pbz » 11 maja 2014, o 08:02

Dzięki Aśka, jakoś nie dotarłem do tych magicznych kwadracików wcześniej...
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#20 Post autor: Asia » 11 maja 2014, o 09:16

No ja jestem obeznana z innych forów.

Odpowiedz

Wróć do „Techniczne”