psiefocie i temu podobne

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
pooh

psiefocie i temu podobne

#1 Post autor: pooh » 7 lut 2013, o 00:24

Czy trzymanie banerów psichfoci na stronie kościoła jest naprawdę konieczne?
"czy jest możliwe, aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje [tu wstaw dowolne bóstwo], który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący."

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

Re: psiefocie i temu podobne

#2 Post autor: Naczelny_Przełożony » 7 lut 2013, o 00:29

Tak. Banner nie rzuca się od razu w oczy. Nie wyskakuje niechciany. Nie wiem dlaczego Ci przeszkadza.
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar
Piotr :)

Dodatkowo magister, prezes :)

Kluski

#3 Post autor: Kluski » 7 lut 2013, o 01:18

Bo jest dość okropny (przepraszam). No ale jeśli konieczny, to trudno.....

Marek_Kacz

#4 Post autor: Marek_Kacz » 9 lut 2013, o 14:45

Popieram watpliwości wyrażone przez pooh'a.
Mnie - mimo jak najdalej posuniętej tolerancji ;) - naprawdę szokuje, gdy np. widzę, że pomagamy naganiać klientów pielgrzymkowych dla konkurencji...

Przecież pretendujemy do tego, by być poważną religią więc - moim zdaniem - wzorem innych powaznych organizacji takie pierdułki na naszej stronie nie powinny sie pojawiać.
Myślę, że - jesli nawet jakiś tam makaron wpada adminowi za to - powinien w imie powagi przedsięwzięcia z tego zrezygnować.
Staliśmy się już - co by nie mówić - "osobą publiczną" więc nasza stona powinna odpuścić sobie to co uchodzi jakiejs tam prywatnej inicjatywie.

Na naszej storonie jak i na forum - moim zdaniem - powinny być zawieszone tylko przekierowania do organizacji z którymi jest nam po drodze, które nas popierają i z którymi mamy nawiązaną jakąś tam dwustronną współpracę.
Oczywiście na zasadzie wzajemności przekierowanie do nas powinno też być w takim wypadku także i u nich.

Następne sprawy:

1. Nie wiem co należy zrobić by zacytować przedmówcę.
Czy jest taka opcja a tylko ja jej nie umiem uruchomić?
Wnioskuję niniejszym żeby - jesli jej nie ma - takie "cóś" udostępnić a jeśli jest to spowodować by było łatwe, wręcz intuicyjne.

2. Forum już jest przemodelowane i w zasadzie niewiele można mu zarzucić. CHWAŁA TYM CO TO ZROBILI!!!
Natomiast cała reszta jest nadzwyczaj amatorska, że nawet tak powiem - prymitywna.
Przynajmniej w porównaniu ze stronami innych powaznych organizacji.
Wnioskuję do kumatych w te klocki, by to wszystko podciągnąć na właściwy poziom.

Nie jestem fachowcem, więc nie wiem co nalezy zrobić, ale że trzeba to jestem przekonany.
I stąd ten mój apel.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#5 Post autor: Naczelny_Przełożony » 9 lut 2013, o 15:39

1. Nie wiem co należy zrobić by zacytować przedmówcę.
Czy jest taka opcja a tylko ja jej nie umiem uruchomić?
Wnioskuję niniejszym żeby - jesli jej nie ma - takie "cóś" udostępnić a jeśli jest to spowodować by było łatwe, wręcz intuicyjne.
Do cytowania służy przycisk Quote. Po jego uruchomieniu pojawiają się 2 znaczniki, pomiędzy które można albo wkleić tekst, albo zaznaczyć go i przeciągnąć.
Natomiast zgadzam się, że trzeba to uprościć. Pomyślimy nad tym.
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 9 lut 2013, o 18:04

W chwili obecnej nie ma za bardzo innej opcji finansowania strony. Ale myślę że w momencie zarejestrowania kościoła należałoby dokonać zbiórkę i stronę kościoła oczyścić ze wszelkich treści reklamowych.

Kluski

#7 Post autor: Kluski » 9 lut 2013, o 23:47

A może coś tematycznego? Reklamy regionalnych browarów? Albo producentów dobrego makaronu? Coś takiego na co przeciętny, statystyczny pastafarianin będzie miał ochotę kliknąć?

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#8 Post autor: Naczelny_Przełożony » 10 lut 2013, o 00:01

Kluski,
jeśli tacy reklamodawcy się znajdą, to owszem zamienimy reklamy.
----------

Awatar użytkownika
Klatak

#9 Post autor: Klatak » 10 lut 2013, o 00:41

A może reklamy spaghetterii? :)

Marek_Kacz

#10 Post autor: Marek_Kacz » 10 lut 2013, o 02:14

Reklamy - moim zdaniem - należałoby po prostu definitywnie wyrzucić.
I to już teraz, nie czekając na zarejestrowanie.

Jak już wyżej napisałem - żadna poważna organizacja (albo pretendująca do bycia poważną) nie babra się na swej oficjalnej stronie w jakies tam reklamki.
Ile opłata za stronkę rocznie wynosi?
40?, 50? 60 zł?

Czy jest to suma dla której warto się narażać na zamieszczanie na stronie LPS jakichś tam pierduł?
A w wypadku reklam tyczacych innych Kościołów wręcz - moim zdaniem - prowokacyjnych pierduł?
Myślę, że jeśli już dawać dupy to za naprawdę wielkie pieniądze a nie za groszaki...

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#11 Post autor: Naczelny_Przełożony » 10 lut 2013, o 11:24

Zbiegniewie (marku_kacz),
jeśli zgodzisz się pokryć koszt serwera, domeny oraz paru innych kwestii związanych z rejestracją, napisz proszę na adres e-mail: biuro@kosiol-spaghetti.pl.
Koszt serwera rocznie: 550 zł brutto: http://www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/
Domena: 90 zł brutto.

O innych kosztach porozmawiamy później.

Reklamy nie pokrywają nawet połowy tych kosztów w skali roku. A póki co nie znamy innej formy rekompensaty. Zbiórki nie wchodzą w grę.

Reklamy znikną w całości, kiedy zarejestrujemy Kościół.

Pozdrawiam
Piotr
----------

Marek_Kacz

#12 Post autor: Marek_Kacz » 10 lut 2013, o 13:37

Wybacz, ale dziwi mnie w takim razie i nie wiedziałem że w aż takie wysokie koszty wszedłeś.

Sam kiedyś finansowałem jedną stronkę która była naszemu Komitetowi Wyborczemu potrzenba na czas kampanii a i obecnie znam w ogólnym zarysie koszty jakie w związku z prowadzeniem profesjonalnej strony ponosi mój znajomy i właśnie na podstawie tej wiedzy napisałem poprzedni post.
Kontaktowałem się przed chwilą z Maćkiem i powiedział mi, że jest gotów skontaktować Cię i zarekomendować do firmy z usług której korzysta i jest przekonany, że w tym stanie rzeczy koszty związane ze naszą stroną zmniejszą sie nawet grubo więcej niż o połowę .
Namiar na niego: admin@wystap.pl On jest właścicielem strony http://wystap.pl/
Zresztą chyba nawet się już znacie.

Poza tym ta jego strona - moim zdaniem - jest ustawiona tak że my ze swoją to możemy takiej tylko pozazdrościć.
Może by tak na nim się zawzorować?

Jacek94

#13 Post autor: Jacek94 » 10 lut 2013, o 15:40

Nazwa.pl... To żeście wybrali :D Jest wiele tańszych operatorów. Np.: w OVH domena *.pl 50zł / odnowienie, hostingi np.: w linuxpl.com też są dosyć tanie. Nazwa.pl to jedna z najdroższych firm na naszym rynku :( Może te najtańsze hostingi tej strony i forum z tyloma userami nie pociągną, ale i tak przepłacacie :P

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#14 Post autor: Naczelny_Przełożony » 10 lut 2013, o 18:59

Zbigniewie,

tak, znamy się już z Maćkiem. Naturalnie znam też stronę wystap.pl. Bardzo szanuję Twoje zdanie, ale sam projekt strony wystap.pl nie jest dla mnie wzorem. Uważam, że jest trochę nieczytelna. Za dużo informacje na stronie głównej- można dostać oczopląsu.

Teraz co do hostingów...
Działam w branży IT od 10 lat. Przez moją działalność przeszło ponad 60 stron internetowych. Zarządzam również hostingami dla blisko 60 firm. Hostingi te postawione są na różnych serwerach, m.in na ovh, linux.pl, az.pl, home.pl, webd.pl, nazwa.pl i wiele innych. Zgadzam się, że nazwa.pl jest drogim usługodawcą, ale w przeciwieństwie do innych nigdy się na nich nie zawiodłem.

Hostingi za 40 zł nadają się do prowadzenia strony dla lokalnych warzywniaków, a nie strony, którą odwiedzają tysiące ludzi dziennie. A to tylko początek...
Kolejna sprawa- uruchomiliśmy stronę fsm-europe.pl. Prognozujemy, że za parę tygodni zanotujemy tam kilkaset wejść dziennie, a potem tysięcy...
Oprócz tego, niebawem każdy z przewodniczących gmin otrzyma maila na domenie kościoła. To również lekko obciąży serwer.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, uważam, że potrzebny jest porządny i sprawdzony hosting.

Pozdrawiam
Piotr
----------

Marek_Kacz

#15 Post autor: Marek_Kacz » 10 lut 2013, o 19:46

Ja nie jestem specjalistą od informatyki, więc nie dziw się, że wyciągam jakieś tam mylne wnioski.
Po prostu zapodałem swoją opinię, swoje odczucia i bardziej to co mi się wydaje niż jak się sprawy naprawdę mają.

Cieszę się, że znasz się na rzeczy i że idą przygotowania do profesjonalnego ogarnięcia tematu.
Bo chyba i Ty przyznasz, że już dojrzewamy do tego by mieć oficjalną witrynę naprawdę godną wielkości dzieła przy którym chodzimy.

Pozdrawiam :D
Zbyszek.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#16 Post autor: Naczelny_Przełożony » 10 lut 2013, o 19:54

Zbyszku,
naturalnie, przyznaję to :)
I dziękuję Ci za Twoje zaangażowanie i opinie. Tak jak wspomniałem, szanuję Twoje zdanie i podziwiam doświadczenie...

Pozdrawiam
Piotr
----------

Awatar użytkownika
artur

#17 Post autor: artur » 10 lut 2013, o 20:21

He he kiedyś, daaawno temu sam też stworzyłem stronę internetową na darmowym serwerze piwko.pl (nie wiem czy jeszcze działa :P ) i pamiętam, że ten gif się na nim przycinał ;)

http://edgehealth.wikispaces.com/file/v ... letons.gif

pooh

#18 Post autor: pooh » 11 lut 2013, o 01:45

Nie wiem dlaczego Ci przeszkadza.
Przeszkadza mi, ponieważ jest nie na miejscu. Reklamy, niezależnie od tego, czy są to psiefocie, kociefocie czy browary, są na stronie kościoła nie na miejscu. A widok psa w stroju banana ranił moje oczy - fajnie, że zniknął.

O kosztach i wyborze hostingu nie będę dyskutował - wybór firmy hostingowej jest zwykle wypadkową wymagań, osobistych preferencji admina (lub innego decydenta) i oczywiście budżetu. W Netarcie co prawda nic nie hostuję, ale korzystam z nich jako registrara i większych zastrzeżeń nie mam.

A skoro o Netarcie mowa... Każdy klient ma u nich indywidualny numer konta. Podajcie go, jeśli nie przeszkadza wam, aby ktoś z boku uzupełniał stan nadpłat. Ja chętnie się dorzucę. A może inni wierni również odejmą sobie nieco makaronu od ust i, jeśli zbierze się ziarnko do ziarnka, reklamy przestaną być potrzebne.
"czy jest możliwe, aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje [tu wstaw dowolne bóstwo], który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący."

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

#19 Post autor: Naczelny_Przełożony » 11 lut 2013, o 10:46

Pooh,
proszę o kontakt mailowy: biuro@kosciol-spaghetti.pl
----------

Awatar użytkownika
chilhig
Kontaktowanie:

#20 Post autor: chilhig » 11 lut 2013, o 17:44

Swoją drogą pamiętam akcje z reklamami na innym serwisie który z tego utrzymywał prace serwerów oraz akcje klikania w reklamy by napić trochę funduszy gdy brakowało. Może coś w podobie? :P
Niech będzie posolony!

Awatar użytkownika
chiyome

#21 Post autor: chiyome » 11 lut 2013, o 21:11

ja mam ad blocka, więc żadnych reklam nie widzę :D
NBChJMM

Marek

#22 Post autor: Marek » 12 lut 2013, o 14:05

Za akcje klikania w bannery sie bana dostaje...

Odpowiedz

Wróć do „Techniczne”