KLPS vs MCiA - 2:0

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Empelon

KLPS vs MCiA - 2:0

#1 Post autor: Empelon » 28 kwie 2015, o 13:48

Wg informacji na FB druga rozprawa w WSA zakończona sukcesem. Druga bitwa wygrana, chyba zbliżamy się do wygrania wojny. :D

Chyba pójdę na obiad do spagheciarni :D

Teraz sprawa pewnie wróci do MAiC i minister będzie miał znowu 3 miesiące (od wydania uzasadnienia) na nową decyzję. Jeśli tym razem nic nie wykombinuje (a możliwości mu się kończą) to może w końcu zarejestruje nasz Kościół?
Teraz wiele zależy od uzasadnienia wyroku - czekam z niecierpliwością.

@Admin
Piszę w tym dziale, bo nie ma innego odnośnie rejestracji KLPS. Poproszę o utworzenie działu "Rejestracja Kościoła" i przerzucenie tego wątku do niego, lub do innego - właściwego działu.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
macaro

Re: KLPS vs MCiA - 2:0

#2 Post autor: macaro » 28 kwie 2015, o 14:21

Hip hip Hurra !! Hip Hip Hurra ! Hip hip Hurra , Hurra , Hurra !! arrrrrrrrrrg
Przed twe barowe ołtarze , zanosim nasze błaganie , Ojczyzną spaghetti po wieki , racz nas obdarz Panie .

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 28 kwie 2015, o 17:47

Bitwa wygrana, ale niestety wojna nadal trwa i obawiam się że może trwać do końca świata i jeden dzień dłużej.
Niestety sąd nie odniósł się do zarzutów merytorycznych. Sąd odrzucił jedynie drugie rozpatrzenie bo zostało ono wydane przez tę samą osobę co pierwsze, a tak być nie może, oznacza to że przeszliśmy jedynie "pierwszą instancję" a sąd nie może podejmować decyzji za urząd. Czyli obecnie czekamy na ponowne rozpatrzenie naszego wniosku przez urząd (zapewne tę samą decyzję podpisze inny urzędnik) i zapewne za klika miesięcy ponownie spotkamy się w sądzie.
Obawiam się że ministerstwo wiecznie będzie popełniało błędy i możemy nigdy się nie doczekać merytorycznego rozpatrzenia naszego wniosku, a nasi pełnomocnicy przemawiali naprawdę pięknie, już się śmiałam że na kolejnej rozprawie po prostu odtworzymy to co powiedzieli żeby się nie musieli męczyć.

Awatar użytkownika
Empelon

#4 Post autor: Empelon » 28 kwie 2015, o 17:56

Właśnie czytałem o tym na Gazeta Prawna i tam też podają taką przyczynę.
Będzie tak jak pisze Asia - teraz taką samą decyzję podpisze inny uczynny urzędas i cała kołomyja rusza od początku. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Ale zawsze mamy 2:0 dla naszych.

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 28 kwie 2015, o 18:40

Mnie najbardziej martwi ze to już druga sprawa gdzie wygrywamy z powodów formalnych, a sąd nadal się nie wypowiedział czy ministerstwo ma prawo oceniać wiarę w wierze.

A no i ponownie nikt z ministerstwa nie był łaskaw przyjść na rozprawę. Niestety widać jak ministerstwo traktuje obywateli.

rumcais

#6 Post autor: rumcais » 29 kwie 2015, o 08:53

Wygraliśmy z powodów formalnych, bo takie również chyba podnieśliśmy w odwołaniu i sąd łaskawie i miłosiernie się nad tym pochylił (coś czuję ze to było chyba na rękę dla sądu)i dzięki mu za to. Może pisząc następne odwołanie (nie jestem super znawcą) błąd proceduralny uznać za "oczywistą omyłkę pisarską" :lol: inaczej zakopiemy się "formalnie". Może to już będzie złośliwość z naszej strony (wiem że nam nie wypada :) ) ale sąd będzie musiał podjąć już tylko merytoryczny wątek sprawy.

Awatar użytkownika
Empelon

#7 Post autor: Empelon » 29 kwie 2015, o 10:12

Widzę, że wg forumowiczów kolejna decyzja MAiC jest już przesądzona. Więcej wiary siostry i bracia! Może następny urzędnik rozpatrzy wniosek pozytywnie?
;)

A na poważnie...
Chyba faktycznie lepiej będzie w odwołaniu pominąć wszystkie kwestie formalne i skupić się wyłącznie na meritum. W końcu chodzi o to aby uzyskać właściwą decyzję a nie obalać niewłaściwe (jak widać to nie to samo).
Ze wszystkich stron płyną opinie, że nasi prawnicy są naprawdę na poziomie (wyraźnie dotknięci makaronową macką), więc na pewno podołają temu zadaniu. Przy okazji - wielki szacun dla nich za włożoną pracę.

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 29 kwie 2015, o 11:34

Taki wniosek ciśnie się do głowy, ale myślę że profesjonalizm naszych prawników nie pozwoli na to aby pominąć kwestie błędów formalnych.

Zastanawiam się na ile takie notoryczne błędy to już przewlekłość postępowania lub jakaś inna odpowiedzialność za którą ministerstwo powinno zapłacić.

Awatar użytkownika
Empelon

#9 Post autor: Empelon » 29 kwie 2015, o 11:48

Pewnie pod "przewlekłość" nie da się tego podciągnąć bo ministerstwo mieści się w terminach. Ale powinna być jakaś personalna odpowiedzialność dla urzędnika który wydaje decyzje z formalnymi błędami. Przecież bierze za to pieniądze, więc powinien poprawnie wykonywać swoją pracę. Czy oni tam w MAiC pierwszy raz dwukrotnie rozpatrują jakiś wniosek i nie wiedzą, że powinna robić to inna osoba?

Tylko kto ma to egzekwować? Chyba tylko wyborca przy urnie.

Awatar użytkownika
macaro

#10 Post autor: macaro » 29 kwie 2015, o 12:24

Mi się wydaje , ze ministerstwo juz praktycznie nie ma co innego do wykorzystania , dlatego pod presja kleru stosuje wszelkie mozliwe sposoby , kruczki prawne , juz jest tak bezradne ze na sile proboje wszelkimi mozliwymi sposobami tylko przedluzac to co w sumie i tak nie uniknione . Nie zdziwie sie.gdy nastepnie beda jakies np bledne pisma , z innymi podpisami urzednikow nie od tej sprawy ..a to moze braknie nazwiska albo imienia ,? A to bedzie zla.pieczatka lub nie aktualny jakis numer sprawy ?a mozliwosci jest wiele . Zastosuja co kolwiek by tylko nie zarejestrowac z przyczyn formalnych . TO.JEDYNA obrona , za ktora moga sie schowac bo nic innego im nie zostanie i tak.sa bezkarni , nie do ruszenia .Paranoja i patologia polska to cale MAiC. Trzeba zmienic bezkarnosc urzednicza na odpowiedzialnosc przed.obywatelami , ktora po udowodnieniu obciaza takiego urzednika wysokimi karami finansowymi oraz degraduje natychmiastowo ze stanowiska , tylko w tedy instytucja bedzie sprawnie pracowac dla obywateli a nie innych instytucji lub urzedow.Jednak to tylko moje zdanie , moge sie mylic.
Przed twe barowe ołtarze , zanosim nasze błaganie , Ojczyzną spaghetti po wieki , racz nas obdarz Panie .

rumcais

#11 Post autor: rumcais » 29 kwie 2015, o 13:15

Hej zejdźmy na ziemie, macaro właśnie podałeś sposoby na przedłużenie postępowania, myślisz że jak już je wymieniłeś to urzędnik honorowo już ich nie zastosuje i wymyśli coś innego? Takie błędy to się robi przez "przypadek" grunt żeby mieścić się w terminach. Błąd nie jest rażącym naruszeniem prawa nikt milionów nie stracił, nikt przez to nie umarł jak "wycenicie" szkodę. Jest to błąd w stylu jak nie wiesz co napisać to pisz niewyraźnie :) , napisane jest? a pózniej się poprawi. Zaprawdę powiadam wam są rzeczy w urzędach które się jeszcze potworowi nie śniły :D . Skarga była napisana super pewnie się sąd ucieszył miał gotowy, wypisany powód żeby ostatecznie nie rozstrzygnąć sprawy a przyznać nam rację. Mógł być "dramat" gdybyśmy tych oczywistych błędów nie wykazali jaki wątek musiałby zostać rozstrzygnięty a tak wilk syty i owca cała.

Awatar użytkownika
macaro

#12 Post autor: macaro » 29 kwie 2015, o 13:42

Spokonie , teraz nalezy dopilnowac i patrzec na rece pod wzgledem formalnym , szegolowo badac czy formalnosc jest zgodna w 100% , w kwesti merytorycznej nie maja zadnych praktycznie podstaw. TERAZ musimy pilnowac wszystko pod wzgledem formalnym i zaskarzac za bledy do skutku . To juz wojna nie bitwa.Oczywiscie prosze administratora by usunal te wypowiedzi jesli to.mialo.bu zagrozic ale nie sadze bo cwani urzednicy wiedza jak robic obywateli w ch... bo przeciez sa przeszkoleni w tej kwesti... ale ok . Tak.jak pisalem , jesli to powod , spoko .

Awatar użytkownika
RychoBe

#13 Post autor: RychoBe » 29 kwie 2015, o 14:23

Bracia Pastafarianie. Nie cieszmy się z pozornego sukcesu jak i nie rozpaczajmy. Do roboty. Zasypmy to omszałe ministerstwo tysiącami emaili z żądaniem przyśpieszenia procedury rejestracji, z żądaniem ukarania osobnika Stanisława Huskowskiego udającego sekretarza stanu, który podpisując dwa razy decyzję odmowną spotęgował ewidentnie przewlekłość w rejestracji naszego Kościoła. Napiszmy skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na przewlekłość w postępowaniu rejestracyjnym. Myślę również że stalking w stosunku do w/w gościa byłby również uzasadniony. Zróbmy pikietę z paleniem opon pod ministerstwem. Wiem że Nasz Potwór jest istotą łagodną. Ale my w stosunku do nieuków, palantów i leni zajmujących stanowiska w rządzie musimy być agresywni i stanowczy.

Rybak

#14 Post autor: Rybak » 29 kwie 2015, o 14:58

Sąd nie musi rozpatrywać tego co podniesiono w skardze i może sam wskazać przesłankę która unieważni decyzje.Podejrzewam że MAiC celowo wysterował nas na tą minę :(

Awatar użytkownika
Empelon

#15 Post autor: Empelon » 29 kwie 2015, o 16:21

Tysiąc maili do ministerstwa - nic nie załatwi. Maile nie gryzą a w ministerstwie na pewno jest jakiś stażysta od kasowania maili.

Palenie opon? A czemu nie głodówka?

Natomiast zastanowił bym się nad petycją w Internecie. Gdyby skutecznie rozreklamować to może zebrało by się kilka (-naście, -dziesiąt) tysięcy podpisów. Na FB Kościół ma ponad 100K lajków. To jest potencjał. Taka petycja zwróciłaby uwagę mediów, co w okresie przed wyborami do parlamentu dało by niezłe ciśnienie na polityków.

Awatar użytkownika
Asia

#16 Post autor: Asia » 29 kwie 2015, o 16:30

Faktycznie petycja to interesujący pomysł.

Awatar użytkownika
macaro

#17 Post autor: macaro » 29 kwie 2015, o 16:42

Pismo procesowe ! :twisted:

Awatar użytkownika
Empelon

#18 Post autor: Empelon » 29 kwie 2015, o 16:48

Petycja...
Na początek należało by założyć oddzielny wątek do przedyskutowania - czy warto, co napisać, formy reklamy. No i poszukać autora - od tej osoby sporo zależy.
Działamy?

Awatar użytkownika
Empelon

#19 Post autor: Empelon » 29 kwie 2015, o 16:57

Do admina:
Ponawiam prośbę o założenie działu "Rejestracja Kościoła" i przeniesienie do niego tego wątku. W nowym dziale będzie można dyskutować na wszystkie kwestie związane z rejestracją - przygotowanie petycji, rozmowy o MAiC itp.

Awatar użytkownika
Asia

#20 Post autor: Asia » 29 kwie 2015, o 17:00

Napiszę maila do biura.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#21 Post autor: BialySzkwal » 1 maja 2015, o 22:46

A gdyby tak zrobić protest pod ministerstwem, tym razem może jednak wtedy, kiedy w środku będą jacyś urzędnicy?

Albo przesłać protest snail-mailem (pocztą tradycyjną), zamiast kopert używając dużych kartonowych pudeł? ;-)
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#22 Post autor: Asia » 2 maja 2015, o 19:41

Jeden protest już był, ale nie było wielu osób.

Tak czy inaczej ja nie widzę przeciwwskazań, zorganizuj go i poprowadź.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#23 Post autor: BialySzkwal » 2 maja 2015, o 22:15

Ja akurat byłem. :-)
Stąd wiem, że urząd był zamknięty.

Mogę go współorganizować - nie mam ani doświadczenia, ani sprzętu, ani kontaktów, więc sam się porywał nie będę.

Obrazek

Rybak

#24 Post autor: Rybak » 2 maja 2015, o 22:42

Z ministerstwa po pikiecie wyszli posprzątać nasze durszlaki :)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#25 Post autor: BialySzkwal » 4 maja 2015, o 14:52

Czemu je zostawiliście?

Obrazek

Awatar użytkownika
Empelon

#26 Post autor: Empelon » 4 maja 2015, o 15:47

Posprzątali? A co to - śmieci?

A jeśli "zebrali" - to nasuwa się pytanie co się z nimi stało?
Casus już był. Kilka lat temu władze państwowe usunęły pewien symbol religijny (z Krakowskiego Przedmieścia) i przeniosły go do właściwej świątyni z zachowaniem szacunku do tego symbolu.
To ja się pytam, co władze państwowe zrobiły z durszlakami usuniętymi z przed ministerstwa. Czy umieszczono je w ministerialnej kaplicy, czy też w kanciapie na szczotki? A może wyrzucono na śmietnik?!?! Docelowo powinny trafić do jakiejś restauracji/pizzerni/baru serwującego spaghetti.
Może ktoś z organizatorów lub uczestników pikiety napisze do ministerstwa zapytanie w tej sprawie?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#27 Post autor: BialySzkwal » 4 maja 2015, o 17:56

Ach, próbowaliście powtórzyć akcję z krzyżem...

Ale do tego potrzeba by było fanatyków przykuwających się do Durszlaków, a ja akurat musiałem zmyć się wcześniej (miałem prezentację na konferencji). :D

Na marginesie - krzyż należał do harcerzy i to, co się działo później pod pałacem było przywłaszczeniem sobie harcerskiego mienia. Aż żal, że władze ZHP/R (nie jestem pewien, którzy harcerze go ustawili) zaczęły debatować gdzie go przenieść zamiast zwyczajnie zażądać zwrotu.

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”