Konstytucja...

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pbz

Konstytucja...

#1 Post autor: pbz » 4 maja 2014, o 08:24

Przeczytałem artykuł cytujący wypowiedzi biskupa KK. http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... hetti.html
Być może powinien on się znaleźć w innym dziale...
Jednak cytat 'konstytucja Rzeczpospolitej nie mówi o rozdziale Kościoła od państwa, ale o autonomii, niezależności i współdziałaniu dla dobra' przypomniał mi że konstytucja nie jest pełna. Otóż jest ona skierowana do tych wierzących w Boga i tych wiary tej nie podzielających... Czy nie powinno być jeszcze że również tych wierzących w Potwora?

Byłbym za poprawką preambuły, w rzeczonym fragmencie do postaci:
"my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i wierzący w Potwora
źródła stworzenia wszystkiego i własnej woli,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, "

Kolejność ośrodków wiary alfabetyczna.
--
paweł ziemba

Bożydar

Re: Konstytucja...

#2 Post autor: Bożydar » 13 maja 2014, o 20:16

Nareszcie jakiś rozsądny wątek, bo już miałem wrażenie, że ulegnę makaronizacji od samego przeglądania.
Tak to skandal, że jest wymieniony jeden Bóg, a nie bóstwa, mimo że katolicy mają 3 Bogów, no i trochę pomniejszych bożków.
Bóg to przecież duch nieskończenie doskonały według katechizmu. Jest tak wszechmocny, że nawet czegoś doskonalszego od siebie stworzyć nie może. A może może skoro nieskończoności nie są sobie równe?
W sumie powinno być napisane "my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w duchy będące źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,....

Ale co z satanistami? To do nich Konstytucja się nie odnosi?
A gdzie pospolici bandyci, złoczyńcy wszelkiego rodzaju? Najwyraźniej zostali wykluczeni z narodu, mimo że mają przecież własnych przedstawicieli w Sejmie.

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”