Potwór dla Rzeczypospolitej - może odrynariat?

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
anzelm

Potwór dla Rzeczypospolitej - może odrynariat?

#1 Post autor: anzelm » 1 mar 2013, o 00:02

Siostry i Bracia!

Ostatnie perypetie z rejestracją naszego Kościoła mogą budzić obawy, że władze Rzeczypospolitej nie zostały jeszcze Dotknięte Jego Makaronową Macką i stąd się bierze ich nadmierna ostrożność, a może nawet i nieprzychylność. Myślę jednak, że nie należy żywić zbyt silnej urazy, a wręcz przeciwnie, okazać naszą troskę o Polskę.

Nie wiem dokładnie ilu w tej chwili jest pastafarian, ale wszystko wskazuje, że liczba ta rośnie, zwłaszcza wśród młodszej części społeczeństwa. Przypuszczam więc, że będzie nas coraz więcej również wśród tych, którzy przysięgli dla Rzeczypospolitej oddać wszystko, także zdrowie i życie. Mówię tu o żołnierzach służących w polskiej armii i stojących na straży granic Rzeczypospolitej, a także służących obronie jej interesów i dobra całej ludzkości poprzez udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla morale wojska może okazać się posługa religijna dla żołnierzy. Wie o tym też polskie Państwo, wspomaga ono przecież organizację i utrzymanie ordynariatów polowych (rzymskokatolickiego i prawosławnego). Tknięty (jak mniemam) Makaronową Macką chciałbym poddać pod rozwagę Wielebnych i całego ogółu wiernych ideę, aby w przyszłości zorganizować również ordynariat pastafariański, dla członków Kościoła Latającego Potwora Spaghetti służących w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej. Wierzę, że w ten sposób wniesiemy istotny wkład w obronność kraju, a zorganizowanie duszpasterskiej troski o naszych wiernych w szeregach polskiej Armii, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych jest wręcz obowiązkiem PKLPS wobec Polski.

Ramen!

wothan

Re: Potwór dla Rzeczypospolitej - może odrynariat?

#2 Post autor: wothan » 24 lip 2013, o 09:59

Popieram!

"Makaron, Honor, Ojczyzna!"

Acro

#3 Post autor: Acro » 26 mar 2014, o 19:35

Tak mi się przypomniał taki obrzydliwy, bo proateistyczny dowcip:

Przed bitwą pytano żołnierzy, kogo wezwać do nich w razie poważnych ran. Odpowiadali różnie: księdza, rabina, imama, batiuszkę. Gdy doszło do ateisty, ten odpowiedział:
- Lekarza!

Swoją drogą, wręcz marzyłby mi się tytuł biskupa polowego... Ech... Może Makaronowaty kiedyś da dostąpić tego zaszczytu! :)

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 27 mar 2014, o 19:23

Kawał świetny. Mnie by się raczej marzyło żeby nie było żadnych biskupów polowych. Wojsko i kościół to dla mnie jawne pokazanie o co tym religiom chodzi bo raczej nie o duchowiść.

Komsomolec

#5 Post autor: Komsomolec » 14 maja 2014, o 18:03

Co powiecie na przejmowanie świątyń które dawniej służyły prawosławnym, katolikom bądź ewangelikom? Nie wiem czy wiecie ale prawo umożliwia sprzedaż nieruchomości z 99% bonifikatą kościołom i związkom wyznaniowym, jeśli tę chcą je wykorzystywać w celach sakralnych. Jurek Urban chciał niegdyś kupić kościół i urządzić tam dyskotekę lecz niestety mu nie wyrazili na to zgody.

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 14 maja 2014, o 19:48

Potwór jest przeciwny budowaniu świątyń, więc raczej to też się rozciąga na przejmowanie innych.

Co do Urbana to była trochę inna sprawa, chodziło o to że dziewczyna uległa poważnemu wypadkowi bo ksiądz nie dbał o drzewa na kościelnym cmentarzu i konar spadł na tę dziewczynę. Dziewczyna wygrała odszkodowanie a kościół nie chciał go wypłacić, kuria stwierdzała że nie odpowiada za długi parafii (co ciekawe w drugą stronę to nie działa, jak parafii chce sprzedać majątek to kuria chętnie z tego pieniędzy ciągnie). Kościół miał być zlicytowany i wtedy Urban stwierdził że go kupi i przerobi na dyskotekę, no to szybko władze w ochronie KK wprowadziły prawo że kościołów nie można zająć w poczet długów.

Awatar użytkownika
Fuś

#7 Post autor: Fuś » 14 maja 2014, o 20:09

Zakładając, że nas zarejestrują i dostaniemy trochę środków finansowych, wolałabym, żeby szły na jakieś konstruktywne projekty (szeroki temat i w innym wątku), niż świątynie i pakowanie naszych pastarów na stanowiska finansowane z publicznych pieniędzy.
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
pbz

#8 Post autor: pbz » 15 maja 2014, o 15:31

+1
--
paweł ziemba

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”