Polska i Świat w TVN24

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Klatak

Polska i Świat w TVN24

#1 Post autor: Klatak » 26 lut 2013, o 22:39

Dziś pojawiła się, krótka(ok. 20 sekund) migawka na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti w/w programie. Reportaż dotyczył odpisu 0,5% na kościół. Nic pozytywnego/negatywnego się pod naszym adresem nie pojawiło.

pooh

Re: Polska i Świat w TVN24

#2 Post autor: pooh » 26 lut 2013, o 22:50

Właśnie się zbierałem, żeby napisać o tym samym ;-)

Mnie się bardzo podobała ta wzmianka o Potworze - redaktor pytał się petentów urzędu skarbowego, czy zamierzają oddać 0,5% na rzecz kościołów. Jakaś babcia mówiła, że oczywiście, inna kobieta pomstowała na kler, a jeden koleś odparł, że oczywiście, ale na Kościół Latającego Potwora Spaghetti ;-)

ramen,
"czy jest możliwe, aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje [tu wstaw dowolne bóstwo], który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący."

Awatar użytkownika
artur

#3 Post autor: artur » 26 lut 2013, o 22:59

No to jak dla mnie same pozytywy ;)

Awatar użytkownika
chiyome

#4 Post autor: chiyome » 27 lut 2013, o 11:20

pod artukułem na portalu "natemat.pl" także pojawiły się głosy, że odpis to na nas :)
NBChJMM

Zombie

#5 Post autor: Zombie » 27 lut 2013, o 12:20

Przyjmując założenia, że:

1. piankowy "kompromis" BoniM (odpis 0,5%) wejdzie w życie - założenie złe, choć niestety prawdopodobne,
2. resort ministranta Boniego zarejestruje nasz Kościół - założenie oczekiwane, ale przy styropianach u władzy mało prawdopodobne,

to na co przepuścimy ze 200 tysięcy PLN-ów rocznie ? :mrgreen:
Tyle to na "dzień dobry", później zapewne więcej.

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 27 lut 2013, o 12:52

Kwestia rejestracji to zapewne kwestia jak szybko uda nam się załatwić drogę sądową.

Jak już miałoby dojść do przekazywania nam tych pieniędzy to zanim się rozpocznie okres rozliczania powinniśmy ustalić na co je przeznaczymy, tak aby ludzie wiedzieli na co pieniądze przekazują i potem się dokładnie z tego rozliczyć (tu wzorem do naśladowania powinien być WOŚP).

Zombie

#7 Post autor: Zombie » 27 lut 2013, o 13:30

Wprawdzie "od przybytku głowa nie boli" - a do tego rejestracja KLPS nie nastąpi zbyt szybko - ale ...
Załóżmy naiwnie, że jednak w tym roku, więc już za kilkanaście miesięcy może spaść deszcz pieniędzy - i aby nie skompromitować naszego ruchu musimy się pomału koncepcyjnie przygotowywać.

A pieniądze mogą być spore.

Podejrzewam, że wiele osób nie da tych 0,5% na kość. kat. widząc jego "dorobek", nie dadzą też na jakieś obce im "kocie wiary" ani tym bardziej nie będzie ich chciało zostawić w łapach Rasputina Budżetowego, pardon chorego niewydolnego państwa - kłania się tu w jeszcze jednym aspekcie patologia "kompromisu". I z czystej przekory przekażą te pieniądze nam.

Skąd te wspomniane 200 k ?

Pastafarianin to człowiek inteligentny, specjalista - niech średnio w skali kraju zarabia tylko 5 k / m-c. Z tego podatek wynosi 756 zł x 12 = 9'078 zł od tego 0,5% to 45 zł rocznego odpisu na związki wyznaniowe.
Niech tylko 5000 takich osób, mniej niż połowa "lajków", przekaże te dudki to daje: 227 k PLN 8-)

A powyższy szacunek chyba jest ostrożny ?
I prawdę powiedziawszy utwierdza mnie w przekonaniu, że Ministranctwo Administracji i Cyfryzacji pod obecnym zwierzchnictwem "stanie na głowie" aby nas nie zarejestrować. Przecież wiedzą, że część z tych pieniędzy przeznaczymy na propagandę - i ruszy kula śniegowa. Za parę lat bylibyśmy drugim beneficjentem tego odpisu :lol:

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 27 lut 2013, o 14:03

Biorąc pod uwagę ile pieniędzy idzie na 1%, a tu ma być połowa z tego, to ja również biorę pod uwagę że to mogą być ogromne kwoty które nam przez myśl nie przeszły. No ale duże pieniądze to też duże kłopoty organizacyjne przy ich rozsądnym wydawaniu.
Wydaje mi się że nasza propozycja wydania tych pieniędzy powinna być taka aby zachęcić nie tylko Pastafarian ale też ateistów i agnostyków, np. organizacja obozu dla dzieci na wzór ateistycznego obozu Dawkinsa, gdzie dzieci spotkałyby takich jak oni, spędziłyby ciekawie czas i przy okazji uczyłyby się sceptycznego i racjonalistycznego myślenia.
Marzy mi się też aby na mojej półce zagościło piękne wydanie polskojęzycznego Luźnego Kanonu, tak wiec ucieszyłoby mnie przeznaczenie pewnej kwoty na sfinansowanie przygotowania i pierwszego druku (najlepiej gdyby książki były w dwóch wersjach- skromnej i taniej, oraz na bogato- tak aby książka mogły trafić pod strzechy, ale aby również wymagający klienci znaleźli coś dla siebie). Kolejne dodruki pewnie by już mogły być finansowane z zysku ze sprzedaży.

Zombie

#9 Post autor: Zombie » 27 lut 2013, o 14:16

Pochwalam, pochwalam - no i oczywiście na koszty emisji w ogólnodostępnych mediach spotu, o którym dyskutujemy w innym wątku.

pooh

#10 Post autor: pooh » 27 lut 2013, o 16:35

Na razie tylko to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Ja bym kasę przeznaczył przede wszystkim na pokrycie kosztów administracyjnych, od hostingu po usługi księgowe (pewnie trzeba będzie takowe prowadzić). Rozliczenie powinno być przejrzyste - WOŚP jest tu dobrym wzorem.

A nadwyżkę zawsze można spożytkować na jakiś słuszny cel. Nie miałbym nawet nic przeciwko temu, aby przekazać kasę fundacji zewnętrznej (byle nie takiej, która połowę przychodów przeznacza na emisję żebrospotów w TV). Może być PAH Ochojskiej. Wiecie co, nawet na Caritas bym dał, zwłaszcza na ich działalność niereligijną (okna życia, promocja krwiodawstwa - nie wiem, co tam jeszcze robią). To by się hejterzy (zwłaszcza ci z kleru) zdziwili, że ci źli i niedobrzy Pastafarianie ich wspomagają ;-)

A tak w ogóle, to jestem przeciwnikiem tego odpisu 0,5%. Kościoły (w tym i nasz) powinien utrzymywać się z datków wiernych, a nie z kasy wyrwanej z podatków.
"czy jest możliwe, aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje [tu wstaw dowolne bóstwo], który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący."

Zombie

#11 Post autor: Zombie » 27 lut 2013, o 20:29

Nie myślmy taktycznie o kwocie jaką oszacowałem jak o raz znalezionym worku z mennicy lecz strategicznie jak o pierwszym z coraz większych corocznych wpływów - pomysł z księgową jako filarze administracji bardzo dobry. Profesjonalne doradztwo prawne na pewno się też przyda.
Bo nie chodzi o jakieś społecznie akceptowalne pozbycie się ich ale wypracowanie mechanizmów wzmacniających nasz Kościół.

Skoro postanowiono aby przyjąć formalne ramy naszego ruchu to teraz priorytetem stała się walka o przetrwanie Organizacji, bo nie oszukujmy się, przetrwanie to podstawowy cel istnienia organizacji - każdej.

A, że pieniądze będą to nie mam wątpliwości. Skoro Tusk z nieznanych mi powodów politycznych językiem Boniego zawarł z czarnym ludem geszeft tzn. że go wdroży, zwłaszcza, że ma wsparcie w dewocyjnych: ZSL, PiS i SPuszczonych. Co najwyżej wydłużą okres wyrównywania do obecnego poziomy FK. Od zeszłego czwartku flaki się po prostu we mnie wywracają ale mamy szansę utrzeć im nosa, zrobić coś dokładnie o 180 stopni przeciwnego z intencją tej haniebnej zmowy kosztem Państwa.
A KLPS i tak wcześniej, czy później będą musieli zarejestrować: dobrowolnie, czy z przymusu Europy.

Pytanie więc nie jest "czy" ale "kiedy" będziemy musieli przedstawić PIT-owcom swoisty "biznes plan"- bez względu jak to cynicznie zabrzmiało, musimy być do tego koncepcyjnie przygotowani, to nie może być pobudka w macką w nocniku czy działanie na zasadzie pospolitego ruszenia. Chcecie się zbłaźnić i sprawić frajdę radiomaryjcom ?

To już przestało być zabawą czy żartem - tu trzeba pracy.

Więc jeśli działalność charytatywna to TYLKO pod szyldem własnego fundacji do tego powołanej. Aby mieć stały efekt PR-owy, mieć autentyczną kontrolę nad kierunkami wydawania pieniędzy, móc prowadzić zbiórki pieniędzy by rozwijać fundację, otrzymywać kolejne dotacje od rządu i od Unii.
Powinniśmy się wspólnie zastanowić jakie cele statutowe powinna mieć taka fundacja.

Ale za żart uważam propozycję przekazywania jakichkolwiek kwot spółce-córce kość. kata. Ludzie przecież będą odpisywać na KLPS nie po to by trafiały okrężnie w łapy kleru.
Wszystko co robi Caritas idzie na konto propagandowe kość. kat., nie ma podziału na jakieś cele religijne czy nie-religijne. Nie wiem czy oni są faktycznie wyznawcami swego boga ale na pewno są wyznawcami maksymy: pecunia non olet - i bez mrugnięcia przyjmą każdą kwotę, choćby od diabła - a mnie by szlag trafił.

Niemniej uważam, że i tak sporą część środków powinniśmy przeznaczać wprost na działalność propagandowo-edukacyjną: reklamy w mediach czy np. finansowanie podręczników do etyki (to akurat można jakoś połączyć z fundacją) a także na pomoc prawną ludziom dotkniętym poronionym art. 196 kk.

A tak swoją drogą to mam prośbę do Moda o przeniesienie kilku powyższych postów do działu "działania po rejestracji" ;)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, o 20:37 przez Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 27 lut 2013, o 20:37

Ja również jestem przeciw takiemu odpisowi z podatków, podatek mógłby być ale płatny przez wiernych, no ale jeżeli będzie istniał to nie uważam że powinniśmy z niego rezygnować, tak jak z Bobbym Hendersonem który domagał się nauki o FSM na równi z kreacjonizmem.
Myślę że na koszty administracyjne powinniśmy sami się składać, a pieniądze z tego odpisu przeznaczyć na jakieś bardziej szczytne cele. Co do przekazania Caritasowi to mówię stanowcze nie, można by wiele pisać o nieprawidłowościach w tej instytucji. Poza tym w planach mamy działalność charytatywną więc te pieniądze powinniśmy osobiście zagospodarować.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#13 Post autor: Ojciec_Założyciel » 27 lut 2013, o 20:39

Wątek został przeniesiony do działu "Działania Kościoła po rejestracji"
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Awatar użytkownika
Asia

#14 Post autor: Asia » 27 lut 2013, o 20:44

Wszystko co robi Caritas idzie na konto propagandowe kość. kat., nie ma podziału na jakieś cele religijne czy nie-religijne. Nie wiem czy oni są faktycznie wyznawcami swego boga ale na pewno są wyznawcami maksymy: pecunia non olet - i bez mrugnięcia przyjmą każdą kwotę, choćby od diabła - a mnie by szlag trafił.
Zombie wyjąłeś mi te słowa z ust.
Niemniej uważam, że i tak sporą część środków powinniśmy przeznaczać wprost na działalność propagandowo-edukacyjną: reklamy w mediach czy np. finansowanie podręczników do etyki (to akurat można jakoś połączyć z fundacją) a także na pomoc prawną ludziom dotkniętym poronionym art. 196 kk.
Sfinansowanie opracowania profesjonalnych podręczników do etyki bardzo mi się podoba. Pomoc prawna też znakomity pomysł.

Awatar użytkownika
ekskomunika

#15 Post autor: ekskomunika » 27 lut 2013, o 22:14

Zombie, jeżeli sejm uchwali odpis na kościoły (na kościoły, nie na kościół - to istotne), to obywatel - podatnik nie będzie mógł wpisać w swoim zeznaniu podatkowym, o jaki kościół mu biega. Rząd rozdzieli cała uzyskaną z tego odpisu kasę na wszystkie kościoły w Polsce proporcjonalnie do ich liczebności. Radziłabym zatem, byś specjalnie nie podniecał się swoimi wyliczeniami i nie nastawiał na 200 tysięcy, ale raczej na kwotę, która nawet na piwo dla jednej gminy wyznaniowej nie wystarczy.:P
Nie potrafię wyobrazić sobie Boga, który nagradza i karze istoty przez siebie samego stworzone, którego zamysły przykrojone są na naszą miarę, krótko mówiąc Boga, który nie jest niczym innym, jak odbiciem ludzkich słabości. Albert Einstein

Awatar użytkownika
ekskomunika

#16 Post autor: ekskomunika » 27 lut 2013, o 22:38

A jeżeli chodzi o bardziej realne akcje, to proponuję głoszenie dobrej nowiny poprzez zakup zgrzewki makaronów i przekazanie jej jakiemuś domowi dziecka. Tylko niech to będą makarony nie z pszennej mąki. Bo mamy ratować dzieci, a nie je truć.:)
Nie potrafię wyobrazić sobie Boga, który nagradza i karze istoty przez siebie samego stworzone, którego zamysły przykrojone są na naszą miarę, krótko mówiąc Boga, który nie jest niczym innym, jak odbiciem ludzkich słabości. Albert Einstein

pooh

#17 Post autor: pooh » 27 lut 2013, o 23:11

Inny pomysł na słuszne spożytkowanie datków: Wielka Degustacja. Coroczne uroczyste spotkanie wyznawców i zwolenników Potwora. Koniecznie w piątek. Oczami wyobraźni widzę wielką halę (albo i cały Basen Narodowy, a co!) pełną piwnych dystrybutorów i garów pełnych spaghetti. Przy piwie i makaronie odbywają się uroczyste przyjęcia w poczet członków kościoła (coś jakby zbiorowy dotyk makaronowej macki), równie uroczyste wyświęcanie duchownych (z oblewaniem sosem bolognese włącznie), śluby pastafariańskie i oczywiście picie piwa i jedzenie makaronu. I koncert pirackich szantów. I jeszcze więcej piwa i makaronu :-)

Przetłumaczenie do końca, korekta i wydanie Luźnego Kanonu - jestem jak najbardziej za.

Pokrycie kosztów lobbowania (w tym opłacenie prawników i innych kosztów procesowych) za zmianą prawa, aby rozdział kościołów od państwa stał się faktem. Lobbowanie może mieć różne postaci, także pośrednie, od domagania się powieszenia durszlaka w sejmie i w innych obiektach państwowych, w których wiszą krzyże (cel: usunięcie symboli religijnych z obiektów państwowych), przez ściganie co poniektórych z art. 196 kk (cel: doprowadzenie do wykreślenia tego artykułu z kk), po pozywanie samorządów za finansowanie pracy katechetów w przedszkolach i szkołach publicznych (jeśli jest podstawa prawna do pozwu).

Co do podręczników do etyki: czy zamiast wynajdywać koło, nie lepiej przyłączyć się lub zwyczajnie wspomóc już istniejące inicjatywy? Jest projekt etykawszkole.pl. Ja się na tym nie znam, ale jeśli robią dobrą robotę, to po co robić dokładnie to samo, tylko od zera?

Podtrzymuję też swój pomysł przekazywania nadwyżek do PAH lub innej organizacji prowadzącej działalność humanitarną i charytatywną. Nawet do Caritasu. Nie jest dla mnie tak istotne, kto prowadzi działalność charytatywną, jeśli robi to dobrze, z sensem i bez defraudacji. Datek na Caritas można też wykorzystać propagandowo. Poza tym przypomnę par. 7 pkt 5 statusu KLPS: Dla realizacji swych celów Kościół współpracuje z innymi kościołami i związkami wyznaniowymi w Polsce, więc nie ma co się na nich obrażać. A że dopiszą sobie coś do własnych zasług... jestem pewien, że Potwór nie wymaga, aby wszystkie dobre rzeczy były sygnowane Jego Potwornością. Efekt się liczy.

Niezależnie od tego, na jakie cele przeznaczone zostaną datki z odpisu, ważne jest, aby cele te były wcześniej znane darczyńcom. W ten sposób nikt nie poczuje się oszukany.

pooh

#18 Post autor: pooh » 27 lut 2013, o 23:19

Zombie, jeżeli sejm uchwali odpis na kościoły (na kościoły, nie na kościół - to istotne), to obywatel - podatnik nie będzie mógł wpisać w swoim zeznaniu podatkowym, o jaki kościół mu biega.
Materiały MAC mówią coś dokładnie przeciwnego:

Nowe rozwiązanie stwarzałoby możliwość przekazywania na rzecz wybranego Kościoła lub innego związku wyznaniowego kwoty w wysokości 0,5% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego albo z korekty składanego zeznania. Wprowadzenie odpisu planuje się od 1 stycznia 2014 roku.
(źródło: mac.gov.pl)

Awatar użytkownika
ekskomunika

#19 Post autor: ekskomunika » 27 lut 2013, o 23:23

Jeżeli chodzi o obecność na Basenie Narodowym, to ja mogę nawet te 3 kilometry przebyć na piechotę, choć nóg na loterii nie wygrałam. Zresztą wcześniej zapewne udam się tam z buta. Na Pink Floydów. Eee... znaczy na Watersa. Rogera.

Awatar użytkownika
ekskomunika

#20 Post autor: ekskomunika » 27 lut 2013, o 23:28

Skoro tak, to sorka pardonsik. Nobody is perfect.:)

Awatar użytkownika
Asia

#21 Post autor: Asia » 27 lut 2013, o 23:29

Tak jak pooh pisze ma być na konkretny kościół, dlatego już kościół prawosławny krzyczy że się nie zgadza bo ich wyznawcy są biedni i oni za mało kasy dostaną.

Awatar użytkownika
Asia

#22 Post autor: Asia » 28 lut 2013, o 09:28

Podtrzymuję też swój pomysł przekazywania nadwyżek do PAH lub innej organizacji prowadzącej działalność humanitarną i charytatywną. Nawet do Caritasu. Nie jest dla mnie tak istotne, kto prowadzi działalność charytatywną, jeśli robi to dobrze, z sensem i bez defraudacji. Datek na Caritas można też wykorzystać propagandowo.
Dla mnie ma kolosalne znaczenie kto prowadzi. Nie po to chcemy dać ludziom alternatywę wobec innego kościoła, aby następnie przekazać pieniądze temu kościołowi. Propagandowo to Caritas pokaże że jest taki profesjonalny i im należy od razu pieniądze dawać. Drugą sprawą jest to w jaki sposób ta organizacja zagospodarowuje powierzone pieniądze. Pooh mam wrażenie że masz fałszywie pozytywny obraz tej organizacji. Ja osobiście nie widziałam żadnej kościelnej akcji promującej krwiodawstwo, co do okien życia- ja jestem im przeciwna. Pieniądze które trafiają do Caritasu są często defraudowane, np. żywność dla biednych ludzi finansowana przez państwo a przekazywana poprzez Caritas zamiast do biednych trafiała do piekarni znajomego czy członka rodziny. Takich nieprawidłowości jest wiele, niestety tak jak w przypadku innych przestępstw nasza temida traktuje tę instytucję inaczej niż szarych obywateli. Pomoc zazwyczaj jest zależna od oddania kościołowi- jeżdżą ministranci i dzieci ludzi oddanych księdzu. No ale kościół ma w tym doświadczenie, za komuny dostawał dary z zagranicy, słodyczami przekupowano dzieci aby przyszły na roraty, najlepsze "łupy" trafiały do księży, zakonnic, rodzin czy osób oddanych kościołowi. Przekazanie pieniędzy z odpisu byłoby naszą porażką i dal wielu ludzi byłby to zapewne ostatni raz gdy te pieniądze nam powierzyli.

Awatar użytkownika
jaskonik

Apel o rozwagę

#23 Post autor: jaskonik » 1 mar 2013, o 12:36

Martwi mnie ta ogromna ekscytacja planowaniem wydawania pieniędzy, których niema, przez Kościół, który formalnie jeszcze nie istnieje.
Mam ogromną prośbę Siostry i Bracia:
- zajmijcie się pracą u podstaw,
- szerzeniem naszej wiary i
- niesieniem wiedzy o mądrości i dobroci Jego Makaronowatości
To nie defetyzm, to troska, by nie stracić z oczu tego co najważniejsze;
a najważniejszy teraz jest w/g mnie problem naszej wiarygodności, wiedzy w społeczeństwie o założeniach i celach naszego Kościoła,
i oczywiście jego rejestracji.
A droga ku temu (obym się mylił) jeszcze bardzo długa.
Niech Wielki Makaron czuwa nad nami i naszymi poczynaniami.
RAmen.

Awatar użytkownika
Lothar

#24 Post autor: Lothar » 1 mar 2013, o 12:46

jaskonik sluszna uwaga. Jest to równiez zauwazalne w temacie na temat charytatywnosci w KLPS. Dyskusja glównie skupia sie na zbieraniu i przekazywaniu datków oraz rozdzielaniu wirtualnych pieniedzy... niestety.

Awatar użytkownika
Asia

#25 Post autor: Asia » 1 mar 2013, o 13:33

Jak zostało napisane wcześniej należy wypracować jakieś cele, tak aby nie obudzić się z ręką w nocniku. Praca u podstaw ok, ale raczej powinniśmy się skupić na mniejszej ilości celów i ze zrealizować, a nie wiele jedynie napocząć. Dzięki takiej dyskusji jesteśmy w stanie wybrać kilka najciekawszych celów.

Awatar użytkownika
jaskonik

Masz rację Jagodo

#26 Post autor: jaskonik » 1 mar 2013, o 22:16

Lepiej zrobić mniej, ale porządnie i dokładnie, niż wiele napocząć, rozgrzebać i zostawić.
A więc skupmy się na kilku celach, ale tych, które są wpisane w nasz statut jako doktryna, a jednocześnie są uniwersalne i pożądane
przez wszystkich, nie tylko przez wyznawców LPS i członków Jego Kościoła.
Wtedy, mając na względzie fakt, że działamy w interesie publicznym, nikt nam nie zarzuci, że nasza religia to żart i kpina.
Takimi celami są m.in.:
- ograniczenie ubóstwa i bezdomności
- ograniczenie przestępczości
- ograniczenie dyskryminacji (wszelkiej)
- ograniczenie demoralizacji i negatywnych relacji międzyludzkich
Wiśta wio, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...ale niech temu właśnie służą dyskusje.
A jak uda się wypracować choćby jeden sposób na realizację choćby jednego celu, wtedy już łatwiej będzie przystąpić do ujednoliconych działań.
---------------------
Może niech ktoś mądry opracuje coś w rodzaju ankiety, aby wybrać tych kilka głównych celów, a potem rozkminimy szczegóły dalszych poczynań.

robbie

#27 Post autor: robbie » 2 mar 2013, o 00:18

jaskonik: Tu nie chodzi o ekscytację wydawaniem pieniędzy (a przynajmniej mi o to nie chodzi).
Nie da się jednak ukryć, że wydawanie pieniędzy będzie najważniejszym zadaniem instytucjonalnego KLPS - bo nie ma przecież potrzeby budowania i utrzymywania obiektów kultu albo prowadzenia obrządków.
A zatem sposób gospodarowania pieniędzmi będzie głównym wyznacznikiem wizerunku KLPS w społeczeństwie.

Osobiście jestem tym bardzo zainteresowany. Jeśli np. KLPS podejmie decyzję, że jego głównym celem będzie organizowanie Wielkiej Degustacji czy kupowanie makaronu dla schronisk, to dla mnie będzie to niepoważne i będę szukać innego związku wyznaniowego.

W końcu LPS objawił się przede wszystkim po to, aby odpowiedzieć na realne problemy. Nikt nie broni dobrze się przy tym bawić, ale zabawa nie powinna przysłaniać najważniejszych kwestii.

Awatar użytkownika
Ibdad Palibdad

#28 Post autor: Ibdad Palibdad » 2 mar 2013, o 12:20

Osobiście nie rozumiem, czemu wszelkiej maści kościoły i związki wyznaniowe mają być utrzymywane z budżetu? Fundusz Kościelny, czy dobrowolny odpis? Co za różnica, tak czy owak pomniejszana jest podatków. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, skoro publiczne pieniądze są bezcelowo trwonione. :evil:
Pasta Novus Seclorum.

Awatar użytkownika
Klatak

#29 Post autor: Klatak » 22 kwie 2013, o 15:23

Zamieszczam link do materiału o którym była mowa w pierwszym poście: http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m ... 08692.html

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”