Miejsca spotkań

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słoneczny

Miejsca spotkań

#1 Post autor: Słoneczny » 30 sty 2013, o 21:24

Witajcie Siostry i Bracia!

Ostatnio trochę myślałem o tych wspaniałych dniach gdy będę mógł legalnie wierzyć w Jego Makarowatość i pomyślałem, że dobrze by było zorganizować miejsca spotkań. Po dłuższych zastanowieniach i opróżnionych kuflach, wymyśliłem. Jest jednak prośba do osób dobrze zaznajomionych w Kościelnych prawdach, czy mój pomysł może przejść?

Dokładniej chodzi mi o ósme "Naprawdę wolałbym byś nie" które brzmi:
"Naprawdę wolałbym byś nie budował kosztujących wiele milionów złotych kościołów/meczetów/kapliczek dla mej Makaronowatej Wspaniałości, gdy te pieniądze można by o wiele lepiej wydać (wybierz sam:) A. zwalczyć ubóstwo, B. znaleźć lekarstwo na choroby, C. żyć w pokoju, namiętnie kochać, no i obniżyć koszty kablówki. Mogę być Nieodgadnioną Węglowodanową Wszechwiedzącą Istotą, jednak nie przeszkadza mi to w czerpaniu przyjemności z prostych rzeczy. Wiem co mówię - JESTEM przecież Stwórcą."

Miejsca spotkań byłyby lokalami z wieloma miejscami siedzącymi, kuchenką oraz miejscem sanitarnym. Miejsce otwierane było by w piątki przez opiekuna takiego miejsca (Wielebnego?) by każdy mógł wspólnie i do woli świętować dzień święty. Kuchenka byłaby też zaopatrzona w potrzebne durszlaki i inne naczynia by każdy kto chce mógł z własnych składników przyrządzić sobie Spaghetti! Łazienka byłaby miejscem gdzie można umyć naczynia, obmyć twarz z nadmiernej ilości sosu pomidorowego albo skorzystać gdy piwo znów przypomni o sobie :). W sali każdy by mógł sączyć swoje piwo i dysputować na wszelakie temat. Te nadziemne, przyziemne czy podziemne. Można też organizować jakieś czytania pism popularno naukowych, lub naukowych?
W lato przydałoby się organizować ogródki piwne gdzie każdy mógłby w spokoju bez nachodzenia przez służby porządkowe spożywać swój ulubiony trunek!

Przychodzi od razu na myśl sprawa, wypadałoby powalczyć o możliwość picia piwa w miejscach publicznych. To nie fair, że nie mogę kulturalnie wypić bez strachu o wlepiony mandat, tam gdzie chce złocistego trunku!

czyzak

Re: Miejsca spotkań

#2 Post autor: czyzak » 1 lut 2013, o 15:08

Drogi Bracie,
myślę, że w cieplejsze dni mogłaby to być najzwyklejsza działka ogrodowa z altanką, gdzie można rozpalić grilla, spokojnie napić się piwa czy innego trunku według uznania, spokojnie porozmawiać, a i roczny koszt wynajmu takiej działki też nie jest kosmiczny. Dodatkowym atutem jest to, że jak ktoś będzie chciał zostać na noc to zawsze można rozbić jakiś namiot i tam się spokojnie wyspać.

Awatar użytkownika
chiyome

#3 Post autor: chiyome » 2 lut 2013, o 18:47

działka jest dobrym pomysłem :) w altance zawsze można kuchenkę gazową zainstalować. w zimę można przenieść się do lokali gastronomicznych ;)
NBChJMM

Marek_Kacz

#4 Post autor: Marek_Kacz » 7 lut 2013, o 02:39

Ósme "Naprawdę wolałbym byś nie..." - tak jak i zresztą pozostałe - nie są żadnymi kategorycznymi zakazami a tylko zaleceniami.
A więc Potwór pozostawia spory margines swobody decyzyjnej oraz dopuszcza w razie konieczności zachowania inne niż zalecane.
"Naprawdę wolałbym byś nie budował kosztujących wiele milionów złotych kościołów (...)" daje baaaardzo dużą swobodę interpretacyjną a mogę się założyć, że Potwór nie będzie miał pretensji.
On życie zna i przecież tak jak i inni Bogowie wie, że "od przybytku..."
Na wszelki wypadek przed rozpoczęciem działania można stanąć gdzieś na uboczu i skonsultować się z Potworem, poprosić LPS o znak.
Jesli poczujemy walnięcie z liścia Kluchossawą lub pacnięcie w potylicę to od razu będziemy mieć jasność, że Potworowi ten pomysł nie przypadł do gustu...
W innym wypadku, przy braku odczuwalnego skarcenia - alleluja i do przodu!
A własny Dom Modlitewny w każdej Gminie W@yznaniowej by sie przydał, oj by się przydał...

Marek

#5 Post autor: Marek » 7 lut 2013, o 11:05

Ale lokal do spotkan i wielbienia Jego Makaronowatosci to nie zloty kosciol kosztujacy wiele milionow :)

Marek_Kacz

#6 Post autor: Marek_Kacz » 8 lut 2013, o 07:15

I już mamy problem interpretacji prawd objawionych.
Jak rozumieć to "Naprawdę wolałbym..."?
Czy chodzi o niezalecanie budowy ZŁOTYCH kościołów kosztujących wiele MILIONÓW czy też kościołów kosztujących wiele MILIONÓW ZŁOTYCH...
Różnica istotna dość :shock: .
Czy to sam Potwór uznał nas za Naród Wybrany :o , szczególnie nas, Polsków sobie upodobał i nawet w chwili objawienia się Bobby'emu już wiedział jaką walutą się posługujemy czy też... tak jakoś wyszło w procesie tłumaczenia Świętych Słów.
Taka malutka pomyłeczka.

Oby tylko nie wywarła na nasze życie i zdrowie seksualne takiego wpływu jak katolickim urzędnikom ich Pana B. narobiło "zjedzenie" podczas tłumaczeń literki "r".
No i mają od ponad tysiąca lat zamiast zalecanego przez Jehowę "I będziesz żył w celi Bracie" - "I będziesz żył w celibacie".
Niby tylko jedna literka a jakiż okrutny dla zdrowotności wielebnych prostat skutek :lol: ?

Awatar użytkownika
chiyome

#7 Post autor: chiyome » 8 lut 2013, o 22:14

dokładnie. mała literówka :D

ja proponuję wnieść projekt io poprawę ustawy :D
wszak to nasza religia. mamy prawo pic piwo :D
NBChJMM

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”