Wielebni

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Spaghetti-lover
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#1 Post autor: Spaghetti-lover » 15 wrz 2012, o 12:57

Czy bycie duchownym będzie na poziomie księży - będzie to praca i za spotkania będą jakieś zarobki, czy praca (hobby) po godzinach? I czy wielebni mogliby się wiązać uczuciowo czy muszą żyć w bzdurnej czystości?

xavier1993
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#2 Post autor: xavier1993 » 15 wrz 2012, o 18:06

Będą się mogli wiązać, ale za to ciążyć będą na nich poważne obowiązki np. regularne spożywanie piwa i makaronu oraz promowanie tego świętego obrządku :)

Snakr
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#3 Post autor: Snakr » 15 wrz 2012, o 18:58

Temat wielebnych był już nie raz wałkowany. Jeśli chłopaki chcecie się bawić w zarabianie na LPS, to nie rozumiecie idei LPS. Jeśli tytuły są dla Was ważne również nie macie bladego pojęcia o LPS.

Spaghetti-lover
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#4 Post autor: Spaghetti-lover » 15 wrz 2012, o 19:19

Nie uważam LPS za dobry interes, tylko mimo wszystko makaron, przecier, mielone i piwo nie są za darmo. Bycie wielebnym wiąże mi się z katolickim duchowieństwem gdzie co chwile ktoś ma msze, nabożeństwa.

Swoją drogą jak będą się nazywać spotkania? I czy to np. będzie wyglądało, że wyjdzie dwóch wielebnych - jeden zacznie mówić drugi odcedzi makaron i naleje piwa?

Awatar użytkownika
Ibdad Palibdad
Posty: 110
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: Ibdad Palibdad » 16 wrz 2012, o 12:14

[quote=Snakr]Temat wielebnych był już nie raz wałkowany. Jeśli chłopaki chcecie się bawić w zarabianie na LPS, to nie rozumiecie idei LPS. Jeśli tytuły są dla Was ważne również nie macie bladego pojęcia o LPS[/quote]

To powinno być zakończemniem tej rozmowy. mnie też dziwi, że ktoś chce sobie "kasę trzepać" na LPS. Kościół, który powstał jako sprzeciw takim praktykom nie moze robic tego samego...

[quote=Spaghetti-lover]tylko mimo wszystko makaron, przecier, mielone i piwo nie są za darmo.[/quote]

Każdy wierny sam się zaopatruje. W zamian za to nie "rzucasz na tacę" i nie płacisz "co łaska" za mszę.

[quote=Spaghetti-lover]Bycie wielebnym wiąże mi się z katolickim duchowieństwem gdzie co chwile ktoś ma msze, nabożeństwa. [/quote]

Samo słowo "wielebny" może i budzi takie skojarzenia, ale Luźny Kanon nie tworzy podobnych porównań. To zupełnie inne funkcje.

[quote=Spaghetti-lover]Swoją drogą jak będą się nazywać spotkania? I czy to np. będzie wyglądało, że wyjdzie dwóch wielebnych - jeden zacznie mówić drugi odcedzi makaron i naleje piwa?[/quote]

Nie ma chyba nazwy takich spotkań, które już się odbywają. Co prawda nikt jeszcze nie został mianowany wielebnym, ale zazwyczaj mówia wszyscy, a piwo leje barman/-ka.
Pasta Novus Seclorum.

Awatar użytkownika
chiyome
Posty: 317
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#6 Post autor: chiyome » 19 wrz 2012, o 16:07

przecież Pastafarianizm nie ma obrzędowości podobnej do innych kościołów. naprawdę chciałbyś aby to wyglądało to w taki sposób: przychodzi męski koleś w kiecce, gada coś przez godzinę (znaczy czyta coś z księgi) rozdaje makaron oraz piwo, zbiera kase i won? jeśli tak ti ma wygladać to ja wysiadam.

moim zdaniem super by było jakby spotkania pastafarian było raczej zebraniem ludzi, którzy posiedzieli sobie przy piwku i porozmawiać. o wszystkim co w duszy leży, miło spędzić czas i tyle. Jego Makaronowatość nie potrzebuje obrzędów, pieśni i modlitw. a tym bardziej klechy, któemu oczka się zaświecą na widok kasy a w głowie pali się myśl: "piwo".

a jeśli chodzi o zaopatrywanie się w "części składowe" spaghetti to albo wielebny, albo się składamy. piwo na pewno już składkowe. nie nalezy do najtańszych przecież. oczywiście to przy opcji, że mamy pomieszczenie zwane kościołem. przecież spotkania moga odbywać się w pubie :D tam każdy płaci za siebie

ale to tylko moje zdanie :D
NBChJMM

Awatar użytkownika
Makaronowobrody
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#7 Post autor: Makaronowobrody » 19 wrz 2012, o 19:50

Moim zdaniem tytuł wielebnego powinien być raczej wyróżnieniem, przyznawanym za aktywną działalność na rzecz KLPS, niż realną funkcją z obowiązkami do wykonywania. Kolega chiyome ma rację, spotkania mogą być kameralne, bez narzucania sztywnych reguł. Liczy się miła atmosfera i piwko. ;)

Awatar użytkownika
artur
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#8 Post autor: artur » 19 wrz 2012, o 20:02

Makaronowobrody myślimy podobnie do Ciebie. Ogólnie rzecz ujmując jeżeli ktoś będzie chciał działać na rzecz KLPS to może to robić bez statusu wielebnego, ale jeżeli będzie taki chciał mieć, to zapewne taki dostanie ;) Bycie wielebnym nie będzie niczego "dawało" oprócz tego o czym mowa w statucie i w polskim prawodawstwie. Będzie raczej wiązało się z obowiązkami, bo wielebny będzie bezpośrednim przedstawicielem naszej religii np. w stosunku do mediów. Dlatego też, z drugiej strony nie każdy kto się zgłosi będzie mógł go dostać. Nie chcemy, aby jakiś wielebny Pastafarianizmu potem np. wylądował w więzieniu za kradzieże i rozboje, albo biegał nago po Kościele Mariackim ;)

Spaghetti-lover
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#9 Post autor: Spaghetti-lover » 19 wrz 2012, o 20:23

To w takim razie po co wielebni? Mamy uwielbiać sprzeczności, a lekkie nagięcie "8 wolałbym żebyś" nie jest czymś za co pójdzie się do piekła pełnego brzydkich, z AIDS striptizerek, a wy uważacie, że to nie po pastarafiańsku. Więc po co w ogóle ten kościół jak można po prostu pójść do knajpy bez jakiś formalności zjeść makaron i wypić piwo? Po co się męczyć, szukać setki osób, którzy będą łaskaw wysłać zgłoszenie jak i tak potem powiemy, że nie taka wola Jego Odnóży?! Po to tylko, żeby nikt nie mógł nas obrażać. Jak to wam nie pasuje to po prostu powiedzcie "Jestem ateistą", albo w ogóle nic nie mówcie w sprawach religii.

Snakr
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#10 Post autor: Snakr » 19 wrz 2012, o 20:47

[quote=Spaghetti-lover]Jak to wam nie pasuje to po prostu powiedzcie "Jestem ateistą", albo w ogóle nic nie mówcie w sprawach religii.[/quote]
Ile Ty masz lat? Pytam z ciekawości, bo nim odpowiem na post wolałbym wiedzieć. Ogólnie wszystko to co piszesz dowodzi, że kompletnie nie złapałeś o co chodzi. Tak przy okazji - pastafarianizm nie narzuca ani picia piwa (którego nie cierpię), ani jedzenia makaronu. Możesz to zrobić po prostu. Jako ateista, hodowca znaczków pocztowych czy ktokolwiek inny.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chiyome
Posty: 317
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#11 Post autor: chiyome » 20 wrz 2012, o 18:11

tu chodzi o sam sposób myślenia. o zebranie Ludzi myślących podobnie. Kolego Spaghetti-lover czego oczekujesz po kościele? pompatycznych spotkań? nudziarzy przy ołtarzu? poczytaj o co tu nam chodzi i się zastanów czy to jest to czego chcesz.

ps. nie KOLEGA Chiyome a KOLEŻANKA.
NBChJMM

Iblis
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#12 Post autor: Iblis » 20 wrz 2012, o 19:39

Chyba zaczynamy dojrzewać do tego, żeby sobie wyjaśnić po co jest ten Kościół. Mam wrażenie, że większość wie po co, tyle, że każdy ma na ten temat inne zdanie. Może to i dobrze, że jest taka różnorodność... ale w pewnym momencie trzeba będzie określić jakieś ramy (chyba) :/

Snakr
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#13 Post autor: Snakr » 20 wrz 2012, o 19:52

Trzeba po prostu czytać ze zrozumieniem. Mamy wiele osób młodych (i dobrze), które nie do końca chwyciły o ideę. A sprawa wygląda tak - Henderson nie jest głupkiem i LPS go nie oświecił tylko po to, żeby trzeba było pić piwo i jeść makaron. Przy okazji na tym zarobić i zyskać rozgłos tudzież podreperować własne ego tytułem. A już zupełnie nie po to, żebyśmy bawili się w wielebnych. Nie chcę nikogo urazić, ale to LPS nie ma ochoty zastępować żadnej religii, stąd taka tolerancja na inność. LPS woła o otwartość i prawo do świeckiego państwa. I nie tylko o to, ale nie chciałbym włazić na drażliwe tematy bez potrzeby.

Awatar użytkownika
Ibdad Palibdad
Posty: 110
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13
Lokalizacja: Katowice

#14 Post autor: Ibdad Palibdad » 20 wrz 2012, o 20:21

[quote=Snakr]Tak przy okazji - pastafarianizm nie narzuca ani picia piwa (którego nie cierpię), ani jedzenia makaronu[/quote]

Jak mozna nie lubieć piwa?! ;) Ja nie przepadam za spaghetti, nie chodzi o smak makaronu, a o jego formę i trudności z jedzeniem w takiej postaci :P poza tym od klopsików wolę rozdrobnione mięso...
Ale jak możemy przeczytać w Luźnym Kanonie, w rozdziale Objawienia cioteczki Di Di:
[quote]28Hej, dopóki spożywasz Święty Posiłek, dopóty forma, w jakiej podane jest mięso, nie ma większego znaczenia.[/quote]

Sorka za offtop. Kwestię kim mają być wielebni określa dosyć jasno statut i chyba nie ma tu co roztrząsać...
Pasta Novus Seclorum.

Marek_Kacz
Posty: 154
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:13

#15 Post autor: Marek_Kacz » 20 wrz 2012, o 22:35

Nie rozumiem tego wątku i nie rozumiem po co niektórzy z uporem godnym lepszej sprawy tak drążą ten temat.
Co gorsze - sugerować zaczynają, że nasz Kościół LPS rzekomo ma być czymś innym niż Polskim Kościołem Latającego Potwora Spaghetti a wierni będą robić coś innego niż czczenie Naszego Ukochanego Potwora...

Jesteśmy w trakcie rejestracji KOŚCIOŁA a wszystkie dokumenty związane z tą urzędową czynnością są ogólnodostępne.
Przedłożony organowi rejestrowemu Statut jasno określa zarówno kim jesteśmy, w jakim celu chcemy zarejestrować nasz Kościół, jakie są statutowe organa władzy w tym Kościele a także kto i z jakim zakresem obowiązków będzie WIELEBNYM.
I tego ojcowie-założyciele sie trzymają! I będą się trzymać!
A WIĘC DYSKUSJA NA TEN TEMAT W TYM MOMENCIE JEST CHYBA ZBĘDNA.

Ewentualne zmiany w Statucie, rozszerzenie zakresu działalności Polskiego Kościoła LPS - jeśli ukonstytuowana po zarejestrowaniu Rada Kościoła (a nie Forum na stronie) tak zdecyduje - będą możliwe do dokonania w formie takiej jaką ewentualnie uzna za konieczną ww Rada i zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem zawiadomi o ich dokonaniu Organ Rejestrowy.

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość