Pomysły na nasze działania

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Wiadomość
Autor
Marek_Kacz

#31 Post autor: Marek_Kacz » 14 sie 2012, o 18:40

[quote=Rexelder]
1.Ile kosztowało by np. 1000 sztuk?
2.Na DS Sc widziałem całą fabrykę do robienia takich przypinanych znaczków. Robili jakiegoś szopa-hokeistę dla drużyny z Kanady w biało-czerwonym stroju, ale myślę, że coś mniejszego, jakaś ręczną prasę można znaleźć w miarę normalnej cenie. jaki byłby kosz takiego zakupu?[/quote]

Nie orientowałem się, bo to na razie tylko pomysł taki był.

Dla orientacji zajrzyj na stronkę jednego z producentów tej galanterii.
Ceny nie walą o podłogę nawet gdyby zlecić produkcję.
Matryca do samodzielnego klepania już od 150 zł.

http://www.pinsy.islask.pl/cennik.php

Marek_Kacz

#32 Post autor: Marek_Kacz » 14 sie 2012, o 19:24

Trochę chyba to nie tak...
Przy zamówieniu w firmie koszty dodatkowe wynosiłyby tylko ok. 150zł (za prostą matrycę) bo przecież projektu znaczka firma by nie robiła, gdyż takowy byłby im już przesłany przez nas.
A tym bardziej nie dotyczyłyby nas pozycje: "Projekt znaczka -na zamówienie 200 zł" i "Projekt modelu płaskorzeźby znaczka (plastycznego500 zł".
Chyba, że "Projekt znaczka wg życzenia" w ich słownictwie oznacza zaadoptowanie przesłanego im projektu do celu wykonania matrycy. W takim wypadku + 50 zł

Natomiast gdyby zdecydować się na własną produkcję, to interesowałby nas tylko koszt matrycy, co przy tak nieskomplikowanej jej grafice chyba by nie przekroczyło 150zł. + ewentualnie te powyższe 50zł, czyli góra 200 zł.

I za tę cenę możnaby klepać takich znaczków tysiące...
Oczywiście doszłaby cena blaszki z której by sie to klepało, ale to chyba już by nie był aż taki duży wydatek.

Byłaby jeszcze trzecia opcja, gdybyśmy zamówili pierwsze 100-200 znaczków w firmie i zażądali wraz z nimi podesłania nam wykonanej matrycy.
Za którą przecież zapłaciliśmy!
Taki Head & Shoulders ...

Awatar użytkownika
Rexelder

#33 Post autor: Rexelder » 14 sie 2012, o 20:21

Dzięki, wysłałem ci prv.

Gość

#34 Post autor: Gość » 16 sie 2012, o 10:13

Skoro zgodnie ze statutem:
"Zgodnie z swą doktryną, Kościół działa również na rzecz ograniczenia negatywnych relacji międzyludzkich i życia społecznego, jest to w szczególności wykluczenie społeczne, ubóstwo, bezdomność, demoralizacja, przestępczość i dyskryminacja ze względu na rasę, pochodzenie, preferencje seksualne, wyznanie lub jego brak."

To nie wiem czy nie dobrze byłoby np. nawiązać partnerstwo z Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej.

increase

#35 Post autor: increase » 20 sie 2012, o 21:23

A co myślicie o opaskach silikonowych?
Na pewno to przekona młodzież jak i trochę starszych pastafarian.
[img width=100px height=100px]http://www.silikonowebransoletki.pl/wp- ... oletki.jpg[/img]
Coś w tym stylu tyle że w jednolitym kolorze i z zamieszczonym
logo/oficjalnym symbolem kościoła.

Marek_Kacz

#36 Post autor: Marek_Kacz » 20 sie 2012, o 22:50

Tak samo dobry pomysł jak wiele innych...

Jednak wydaje mi się, że "medaliki" w różnych rozmiarach, również zastosowane w roli kolczyków, przyszytych lub wpiętych w klapę znaczków czy zawieszek w samochodzie przy lusterku, koszulki, czapki i inne takie tam oraz nalepki na samochody bedą bardziej widoczne, bardziej kłujące w oczy a przez to lepiej odgrywały swoją rolę niż niewiele dla postronnego mówiące i - przyznasz - niezbyt czytelne opaski.
Ważne, by ta cała galanteria była tania, przyzwoicie wykonana i rzucająca się w oko co spowodowałoby, że zaczęłaby się pojawiać masowo, byłaby chętnie demonstrowana i prowokująca do zadawania pytań.
A odpowiadanie na nie i wynikła dyskusja to nic innego jak wypełnianie statutowego zadania niesienia naszej religii w Naród...

1stein

#37 Post autor: 1stein » 21 sie 2012, o 10:27

Nie zapominajcie w tym w wszystkim o najważniejszym – o ideach i wartościach naszej Wiary !!

Przykładów działalności nie trzeba szukać daleko – wystarczy spojrzeć na inny kościół i zwracać uwagę, aby wszyscy wyznawcy różnych religii byli tak samo traktowani, zwłaszcza przez instytucje publiczne.

Ja widzę to jako współpracę z władzami państwowymi. Liczę, że będziemy zapraszani na uroczystości państwowe, samorządowe - my też możemy zapraszać władze na nasze uroczystości.

Mamy świątynie opaczności.. finansowaną z podatków - to chyba dobry pomysł, aby w takim budynku państwowym nie zabrakło innych religii.

Jest telewizja publiczna, która wyraźnie foruje jedną wiarę.

Chciałbym też uczulić wszystkich Pastafarianów na art. 196 KK: Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – pamiętajmy o swoich prawach i reagujmy!

No i jedno pokazanie w telewizji naszej uroczystości, czy wydarzenia będzie o rzędy wielkości skuteczniejsze niż plakaty.

Gość

#38 Post autor: Gość » 21 sie 2012, o 10:45

to zależy jak Cię jakiś redaktorzyna skomentuje przy okazji, bo tego przed emisją to się raczej nie dowiesz...

1stein

#39 Post autor: 1stein » 21 sie 2012, o 11:15

Oczywiście - wszystko zależy od czegoś/kogoś, w tym i od nas.
Róbmy swoje, róbmy to jak najlepiej.

Nana

#40 Post autor: Nana » 22 sie 2012, o 18:57

Jestem osobą (na forum) tutaj nową, dosłownie sprzed kilku chwil ;). Często tutaj wchodziłam, ale wypowiedzieć się nie wypowiedziałam.

Bracia i siostry, jeżeli kwestia finansowa jest początkowo trudna, możnaby zrobić przeróżne gadżety i je sprzedawać niczym obrazki innych wiar. Ja oferuję siebie jako pomoc w projektach graficznych, rysunkach gdyż tym się zajmuję. Mam nadzieję, że w taki sposób przyczynie się do budowania makaroniastego koscioła

Marek_Kacz

#41 Post autor: Marek_Kacz » 22 sie 2012, o 22:52

Pomysł dobry, ale by go zrealizować to chyba trzebaby wpisać też i takie źródło finansowania w Statut.
Wydaje mi się, że obecny, złożony wraz z dokumentami rejestracyjnymi w MSWiC nie daje nam prawa do takiego pozyskiwania kasy.

Nana

#42 Post autor: Nana » 22 sie 2012, o 23:58

Chyba, że któraś z osób się tym zajmie i przekaże to w akcie darowizny na swój kosciół?

Nie za bardzo orientuję się w tym prawie niestety

Marek_Kacz

#43 Post autor: Marek_Kacz » 23 sie 2012, o 00:23

Też nie jestem nadmiernie obznajomiony z zawiłościami prawnymi, ale chyba powinniśmy nadzwyczaj dokładnie przestrzegać litery prawa.
Gdybyśmy zdecydowali sie na pozyskiwanie funduszy poprzez działalność handloową to po zarejestrowaniu - a gdyby za pierwszym podejściem się nie udało to przed drugim podejściem - powinnismy dokonać właściwej poprawki w Statucie.
Myślę, że (jeśli nas zarejestrują) zastosowanie jakiegoś nieformalnego myku i ujawnienie takowego uczynni nadzwyczaj wobec naszej konkurencji urzędnicy - w wypadku wykrycia jakichś rozbieżności między Statutem a życiem - zaraz postarali by się udupieniem nas zaliczyć sobie w oczach "onych" plusów dodatnich...

Awatar użytkownika
artur

#44 Post autor: artur » 23 sie 2012, o 09:28

Nie chcieliśmy szarżować pisząc Statut, żeby nikt nie mógł przyczepić się co do motywów naszej działalności. Już słyszałem głosy, że jesteśmy sektą, więc do defraudantów i prezesów Amber Gold w oczach niektórych nie mamy daleko ;)

A tak poza debatą, to statut, już istniejący, można zmienić, więc jeśli znajdują się tam jakieś luki, o których nie pomyśleliśmy zawsze można to potem załatać :)

1stein

#45 Post autor: 1stein » 23 sie 2012, o 09:33

Trzeba sprawdzić czy nasze prawo pozwala na np.:

- możliwość odliczenia darowizny od dochodu na nasz kościół (czyli odzyskać podatek dochodowy od tej kwoty tj. 18% )
- czy z tych darowizn można zakupić i rozdać np. jakieś gadżety z wizerunkiem jakieś świętości
- czy z tych pieniędzy będzie można zorganizować spotkanie religijne przy nieodzownym w takiej sytuacji napoju.

I odpowiednio skorzystać z praw, jakie przysługują każdemu kościołowi.
Może być ciekawie :)

Marek_Kacz

#46 Post autor: Marek_Kacz » 23 sie 2012, o 10:55

Może akurat wykorzystanie tej machlojki - masowo przecież praktykowanej przez naszą konkurencję - do udowadniania, że w Polsce Kościoły tak naprawdę nie są równe sobie nie byłoby zbyt fortunnym posunięciem.
Z pewnością po takiej operacji (szczególnie na znaczące kwoty) mielibyśmy na karku jakiegoś Pana Inspektora, który sprawdziłby z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku czy naprawdę CAŁĄ kwotę darowizny wydaliśmy na działania statutowe.
Czego wobec naszej konkurencji żaden urzędnik nie poważy się zrobić.
Przecież i tak wszystkim nam wiadomo, że takiej równości w traktowaniu przez prawo poszczególnych Kościołów nie ma a więc w takiej sytuacji to co uchodzi im od lat płazem - dla nas mogłoby być stryczkiem.
A my w dodatku nie tylko musimy, ale i programowo CHCEMY w 100% działać zgodnie z obowiazującym prawem.

Gość

#47 Post autor: Gość » 23 sie 2012, o 12:19

jestem raczej przeciwny oficjalnej działalności komercyjnej, choć być może nie będzie wyboru, z drugiej strony nie wiadomo czy ewentualnie jest jakikolwiek rynek na planowane wyroby...

nie wydaje mi się też żeby finanse kościelne były jawne i ktokolwiek mógł sprawdzać, na co zostały wydane darowizny, tym bardziej ze:

[quote]Parafia która nie prowadzi i nie zamierza prowadzić żadnej działalności gospodarczej, nie jest podatnikiem podatku VAT[/quote]

oraz:

[quote]Związki wyznaniowe często prowadzą własną działalność gospodarczą. I w tym przypadku mogą liczyć na spore ulgi. Jeśli jedynymi udziałowcami kościelnego przedsiębiorstwa czy spółki są osoby prawne Kościołów, a dochody zostały przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków oraz na inwestycje sakralne i remonty, to nie płacą podatku.

Wolne od obciążeń są dochody z niegospodarczej działalności statutowej. Kościół nie musi również prowadzić dokumentacji wymaganej w Ordynacji podatkowej!
Nie musi również w ciągu roku odprowadzać zaliczek na podatek dochodowy, nie ma także obowiązku składania urzędom skarbowym zeznania o wysokości dochodu lub straty osiągniętego w roku podatkowym.
Nie na każdą działalność duchowni uzyskają zwolnienie.
Zwolnienie nie dotyczy dochodów uzyskanych z działalności polegającej na wytwarzaniu i handlu wyrobami przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5 proc. oraz wyrobów z metali szlachetnych albo wyrobów z ich udziałem.[/quote]

więc co tu sprawdzać...

Iblis

#48 Post autor: Iblis » 26 sie 2012, o 16:09

Każdy kto ma firmę (albo znajomych przedsiębiorców) może dodać do swojej oferty gadżety związane z Kościołem (tak jak to zrobił Piotr Podoba z koszulkami).

Kościół jako organizacja nie musi mieć na to wyłączności, tak jak Watykan ani episkopat kat. nie handlują świętymi obrazkami...

Myślę, że po rejestracji Kościoła każdy duchowny będzie mógł prowadzić dystrybucje tego typu gadżetów poza systemem podatkowym (jak pokazał Bueman). Niemniej powinien zachować ostrożność prawną.

Awatar użytkownika
Polymeranna
Kontaktowanie:

Re: Pomysły na nasze działania

#49 Post autor: Polymeranna » 7 sty 2015, o 13:47

A ja mogę zaproponować takie gadżety jak tu: http://pomyslunkiandzi.blogspot.com/201 ... drugi.html
Koszulki, kubki już są, ale nie każdy chce w ten sposób się afiszować. Czasem coś delikatniejszego, czasem zabawnego, też się by dało wymyślić. I różaniec z pulpetów, ha, ha! :lol: Bynajmniej, ja ze swojej hobbystycznej strony spróbuję coś przekazać swoimi pracami... ;)

Awatar użytkownika
Asia

#50 Post autor: Asia » 8 sty 2015, o 10:31

Robisz dla siebie czy też na sprzedaż?

Awatar użytkownika
Polymeranna
Kontaktowanie:

#51 Post autor: Polymeranna » 8 sty 2015, o 21:33

Jak ktoś będzie miał ochotę też mieć takie fajne i orginalne gadżety, to mogę odsprzedać. Napewno nie będzie to w ilościach hurtowych, bo każdy z nich jest orginalny i niepowtarzalny. Tylko dla prawdziwych wyznawców, hi, hi! A ja robię tylko hobbystycznie, czyli niewiele... :?

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”