Co robimy po Rejestracji?

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
artur

#1 Post autor: artur » 9 sie 2012, o 11:35

[justify]Witam!

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy :)

Możliwości będziemy mieli wiele, tak wiele, że nie chcemy polegać wyłącznie na naszej własnej wyobraźni;)

Pomysły i plany nie muszą być znaczące i doniosłe, nie mniej ważne są sugestie nawet drobnych zmian, które będą sprzyjać chwale Jego Makaronowatości :)

Każdy pomysł to nowy temat. Czyli twórzcie nowe tematy odnośnie każdego pomysłu jaki przyjdzie Wam do głowy. Ułatwi to konwersacje na dany temat.

RAmen!
Artur[/justify]

Ralfi

Re: Co robimy po Rejestracji?

#2 Post autor: Ralfi » 12 maja 2014, o 23:09

Tu są wielkie możliwości na Wielki biznes?
Należy brać przykład z ojca dyrektora jak biznes robić.
Morze na początek własne radio ??????????????

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 13 maja 2014, o 07:58

Z tym radiem to nie do końca prawda że to taki biznes. Samo radio to są koszty. Tyle że poprzez radio można namawiać staruszki do oddawania kasy.

Odrębna kwestią jest to ze celem rejestracji nie było robienie biznesów. Nie chcemy być jak inni, chcemy pokazać że Kościół może działać na rzecz społeczeństwa.

Awatar użytkownika
macaro

#4 Post autor: macaro » 13 maja 2014, o 13:08

Po rejestracji , warto wg. mnie przedstawiać jacy jesteśmy miłosierni i można by zorganizować coś W STYLU " MARSZU WOLNOŚCI I POMOCY " Podobnie jak na woodstocku niesli cudownie oblicze jego makaronowatosci , tak i tu można by radośnie " wprowadzić " do Polski najlepszego Boga . Oczywiście mżna by w gescie pojednania i pomocy zamowic kilkadziesiat lub set . małych naklejek potwora za jakas sume z funduszu koscielnego , jesli taki bedzie przyznany a dla bardziej hojnych , ktorzy wspomoga akcje mozna wreczac małe potworki " miśki " ( np osobom znanym , popularnym , mediom itd.. ;) ) darowizny zebrane , można przeznaczyc oficialnie , na chociazby zakup sportowego sprzętu dla szkół :D
Nawet gbyby to były jakieś piłki dla szkół lub cokolwiek drobnego to i tak w mediach bedzie głośno , po uprzednim poinformowaniu i oto chodzi ;)
Oczywiście wiem że , zaraz będzie wiele za i przeciw dlatego to tylko i wyłącznie pomysł po kilku trunkach :mrgreen:
Ramen .
Przed twe barowe ołtarze , zanosim nasze błaganie , Ojczyzną spaghetti po wieki , racz nas obdarz Panie .

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 13 maja 2014, o 13:30

Pomysł marszu nie jest zły, choć pytanie na ile ludzie będą mieli czas i chęci przyjechać pewnie do Warszawy. Jak na razie szykujemy się po raz kolejny na Woodstock i jeden z współwyznawców był tak wspaniałomyślny że zaprojektował, a drugi wydrukował nam ulotki. Naklejki to by była super sprawa, na razie chcę sama coś we własnym zakresie zrobić.

Myślę że pierwsze zebrane pieniądze jednak powinniśmy przeznaczyć na działanie Kościoła, chociażby przypinki, naklejki na samochód, plakaty, itp. Zwiększyć asortyment w sklepie, wydrukować ewangelię i luźny kanon (choć nie wiem na jakim etapie jest załatwianie pozwolenia i czy w ogóle można takie uzyskać). Dofinansować Przełożonych Gmin, ja już naprawdę sporo kasy wpakowałam w robienie Potwora który był niesiony na Woodstocku, a on wymaga kolejnych udoskonaleń, fajnie by było gdybym nie musiała wszystkiego wykładać z własnej kieszeni.

Akcje charytatywne to dobra myśl, ale zbierając powinniśmy konkretnie powiedzieć na co pieniądze zostaną przeznaczone. No i niech te akcje będą zgodne z naszymi celami, zakup piłek dla szkół wydaje się być trochę bez sensu. Nie licz na to że każda nasza akcja będzie pokazana w mediach. Fundacji jest wiele, a o ilu słyszałeś? Prywatne media mają swoje fundacje i raczej nie jest w ich interesie "promować konkurencję".

Awatar użytkownika
macaro

#6 Post autor: macaro » 13 maja 2014, o 13:58

Cuż masz sporo racji i ciężko się z tym nie zgodzić . Proponuję by przedstawiciele zamieścili konto na stronie do wpłacania darowizn na cele promocji i działalności kościoła , co jest niezbędne do przetrwania i szerzenia naszej wiary . Ja sam nie będę żałował kilku złotych i chętnie wspomogę bo wspólna sprawa jest dla mnie bardzo ważna ... W sumie jestem przekonany że spora część społeczeństwa bardziej się do nas przekona , jeśli będą również zamieszczane dowody przeznaczania pieniędzy , wówczas nikt nie zarzuci nam to co Znanemu biznesmanowi z zakonu redemptorystów ;) Oczywiście troszkę trzeba zainwestować by coś pózniej osiągnąć , bo fajnie się ogląda nas w mediach ale organizatorzy i uczestnicy często płacą za różne materiały i środki lokomocji z własnej kieszeni , dlatego warto wspomóc przysłowiowa złotowką ;)
Przed twe barowe ołtarze , zanosim nasze błaganie , Ojczyzną spaghetti po wieki , racz nas obdarz Panie .

Awatar użytkownika
Fuś

#7 Post autor: Fuś » 13 maja 2014, o 14:01

Zawsze kusił mnie element edukacyjny.

Biorąc pod uwagę, z jak różnych kręgów pochodzą nasi wierni, zawsze kołatało mi się po głowie zrobienie pod egidą pastafarianizmu (i w duchu pracy od podstaw) serii warsztatów (forma nie jest przemyślana) z zakresu religioznawstwa. Nie ocennie (lepsze religie, gorsze religie), ale jako przedstawienie historii i podstaw socjologicznych religii.

To jest trudny temat, bo przez potknięcie jednego prowadzącego łatwo wpaść w pułapkę i dostać łatkę albo hejterów, albo ignorantów, albo nawracających na siłę.

Ale nawet biorąc pod uwagę nakład pracy, byłaby to chyba pierwsza podobna inicjatywa w Polsce (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę) i naprawdę budująca.
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
Asia

#8 Post autor: Asia » 13 maja 2014, o 14:13

Marko co do jawności rozliczeń jestem jak najbardziej za. Bardzo podoba mi się jak działa WOŚP, rozlicza się z każdej złotówki, niczego nie próbuje ukrywać i też spodziewam się że w taki sposób będziemy działali, no ale przy większej skali działania to są kolejne wydatki.

Pomysł wykładów religioznawczych bardzo ciekawy, ja też myślałam o koloniach racjonalistycznych.

Awatar użytkownika
Fuś

#9 Post autor: Fuś » 13 maja 2014, o 14:22

Jest trudny - bardzo łatwo wpaść w narrację "Moja racja jest najmojsza, a religia najreligniejsza".

Wyobrażałabym to sobie raczej jako naukę o religiach, ale też pewnych narzędzi umysłowych (krytycznego myślenia, weryfikowania źródeł, słuchania wielu stron).

W bardzo dobrej narracji utrzymana jest książka Onfraya "Antypodręcznik filozofii" - może coś w tym kierunku, jeśli chodzi o metodę przekazu.

W każdym razie temat na dłuższą dyskusję w odrębnym wątku.
A ty siej, a nuż coś wyrośnie.

Awatar użytkownika
Asia

#10 Post autor: Asia » 13 maja 2014, o 14:28

Dla mnie religioznawstwo to jest tylko i wyłącznie przekazanie wiedzy o systemach religijnych, a nie wpajanie doktryny, bo to już jest katechizacja.

Awatar użytkownika
pbz

#11 Post autor: pbz » 13 maja 2014, o 16:14

A ja bym nie organizował za dużo celowych akcji. Raczej byłbym za tym aby się dołączać do takich, które nam odpowiadają i chcieli byśmy wesprzeć.
Tak myślę, ze względu na siódme Naprawdę Wolałbym Byś Nie - Potwór jest wszak bardzo skromny...
Co do religioznawstwa, to widzę dużo niebezpieczeństw, że albo ktoś stwierdzi że za dużo jest o jakiejś - jesteśmy stronniczy, albo, że Znów za mało... Jeśli byśmy mieli jakiegoś eksperta z tej dziedziny to ok.
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
macaro

#12 Post autor: macaro » 13 maja 2014, o 16:53

Pbz mi chodzilo glownie oto by raz w roku przeprowadzic taki marsz ;) troche inny niz wszystkie.. :D :D a pomysl z tad ze skoro jest marsz z okazji np. świeta niepodleglosci , marsz rownosci :D ateistow czy krzyzakow to i moze pastafarian ? 0.o

Awatar użytkownika
pbz

#13 Post autor: pbz » 14 maja 2014, o 06:53

OK, nie jestem przeciwny (ani też za - traktuje to neutralnie). Będę protestował jak ktoś wpadnie na pomysł budowy Wielkiego Durszlaka w centrum stolicy, żeby przykryć wielki wyciskacz do cytryn :)
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
Asia

#14 Post autor: Asia » 14 maja 2014, o 08:08

To są tylko wstępne propozycje, jest dla mnie oczywistym że w przypadku realizacji pomysłu typu wykłady należy do sprawy podejść profesjonalnie, albo zrezygnować.

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”