Święta, święta

W tej kategorii zapraszamy Was do pisania swoich przemyśleń oraz zamieszczania pomysłów na to, co Kościół Latającego Potwora Spaghetti mógłby robić po oficjalnym zarejestrowaniu jako Związek Wyznaniowy.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Pastafarianin2

Święta, święta

#1 Post autor: Pastafarianin2 » 23 wrz 2017, o 13:04

24 grudnia należy wprowadzić zwyczaj spożywania wieczerzy w durszlakach na głowie i nakłaniania niewierzących członków rodzin pastafiariańskich do przejęcia tego świętego zwyczaju. Co to za pastafiarianin który 24 grudnia będzie siedział z rodziną bez durszlaka? Chyba nie wyobrażacie sobie by ktoś próbował się wyłamać z tego zwyczaju. Zabroniona jest wymiana prezentów, posiadanie w domu i ubieranie drzewka, dzielenie się opłatkiem i inne tradycyjne pogańskie zwyczaje w których dotąd bez wyjątku pastafarianie bez rozumnie uczestniczyli.

21 lub 22 marca w zależności od aktualnego kalendarza w dniu równonocy każdy pastafarianin jest obowiązany udać się w południe nad najbliższą rzekę i stojąc po kolana w wodzie przesiewać wodę durszlakiem aż do wyłowienia jednej nitki makaronu.

W każdy poniedziałek wstrzymywać się od wszelkich pokarmów z wyjątkiem makaronu nitki bez żadnych dodatków.

Co najmniej dwa razy w roku spowiadać się przed duchownym ze szczególnym zaznaczeniem wysokości swoich miesięcznych zarobków od których każdy pastafarianin zobowiązany jest płacić duchownemu dziesięcinę na dowolnie wybrany przez niego cel.

Wiosną (w okresie prac polowych), latem (w okresie zbiorów) i jesienią (w okresie dożynek) wypełniać obowiązek pańszczyzny na dobrach duchowego przywódcy (pole, działka, odnowienie mieszań, prace społeczne) w wymiarze co najmniej dwóch dni na porę roku. Zwolnione od tego są jedynie osoby który ukończyły 80 rok życia. Osoby przewlekle chore mają obowiązek wyznaczyć swoich zastępców.

Osoby uchylające się od tych świętych zwyczajów dobrowolnie każdorazowo będą przekazywać na dowolny cel charytatywny po 100 zł od jednego przewinienia.

Osoby które odmówią spełnia świętych zwyczajów losowo będą na własny koszt zsyłane na Madagaskar bądź Antarktydę.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Święta, święta

#2 Post autor: BialySzkwal » 23 wrz 2017, o 15:01

Widzę że kler nam dojrzewa do poziomu wielkich religii tego świata. :-)

Ale nie powinniśmy ich tak bezczelnie kopiować. Jeszcze się poczują wydrwieni. :(
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Asia

#3 Post autor: Asia » 25 wrz 2017, o 09:12

Te prace polowe podobają mi się, mam sporo do zrobienia na działce, a rąk do pracy brak.

Awatar użytkownika
doradora

#4 Post autor: doradora » 25 wrz 2017, o 09:31

ja mam strych do wykończenia, mogę to podciągnąć pod obowiązek pańszczyźniany?

Awatar użytkownika
Asia

#5 Post autor: Asia » 25 wrz 2017, o 13:01

Myślę że tak.

Odpowiedz

Wróć do „Działania Kościoła po rejestracji”