Boże ciało

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Boże ciało

#31 Post autor: BialySzkwal » 5 kwie 2019, o 18:29

Wujek_Dobra_Rada pisze:
5 kwie 2019, o 17:43
Jak ktoś chce to niech biega i za każdym razem zgłasza zgromadzenie, według mnie bez sensu.
Raz wystarczy zgłosić zgromadzenie cykliczne. :D
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#32 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 5 kwie 2019, o 19:55

BialySzkwal pisze:
5 kwie 2019, o 18:29
Wujek_Dobra_Rada pisze:
Jak ktoś chce to niech biega i za każdym razem zgłasza zgromadzenie, według mnie bez sensu.
Poczytaj o zgromadzeniach cyklicznych. To nie takie proste.

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#33 Post autor: Krzysiu » 6 kwie 2019, o 01:21

I to my się mamy z tego doszkalać…? ;P
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#34 Post autor: BialySzkwal » 6 kwie 2019, o 03:06

Wujek_Dobra_Rada pisze:
5 kwie 2019, o 19:55
BialySzkwal pisze:
5 kwie 2019, o 18:29
Wujek_Dobra_Rada pisze:
Poczytaj o zgromadzeniach cyklicznych. To nie takie proste.
Nie pisałem, że jest proste. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie doniosłe i istotne dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzenia zostaną przez nas uczczone. Następnie trzeba zorganizować kilka takich imprez i w ciągu 3 lat złożyć wniosek.
Spotkania, Zjazdy itp. były organizowane podczas ostatnich 3 lat. Co która Gmina na Spotkaniach uczciła - nie wiem, trzeba popytać.
Krzysiu pisze:
6 kwie 2019, o 01:21
I to my się mamy z tego doszkalać…? ;P
A co, coś przegapiłem?

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#35 Post autor: Krzysiu » 6 kwie 2019, o 11:05

Musielibyśmy przez 3 lata robić regularnie to samo i w tym samym miejscu, na razie noł łej.
Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#36 Post autor: BialySzkwal » 6 kwie 2019, o 12:21

Krzysiu pisze:
6 kwie 2019, o 11:05
Musielibyśmy przez 3 lata robić regularnie to samo i w tym samym miejscu, na razie noł łej.
Nad art. 26a ust. 1 ktoś długo myślał i napisał go tak, że nie ma wymogu, aby wydarzenia odbywały się regularnie w każdym z 3 poprzedzających lat. Jest wymóg, żeby w ciagu ostatnich 3 lat odbywały się (czyli były przynajmniej dwa) "tego rodzaju" wydarzenia mające na celu uczczenie...:
Art. 26a ust. 1 pisze:Jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej
samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt pań-
stwowych i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń
i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń,
organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.
Zatem deklarujesz, że będziesz organizować przynajmniej 4 razy w roku w tym samym miejscu, przedstawiasz harmonogram i wykazujesz, że w ciągu ostatnich 3 lat odbyły się przynajmniej 2 takie wydarzenia, które uczciły...
A jeśli się nie odbywały, organizujesz dwa - i już się odbywały w ciągu 3 poprzedzających lat. Nie jest sprecyzowane, jakich lat (zakładam jadnak, że nie o porę roku chodzi). No chyba że jest gdzieś napisane, że jak nie wiadomo jakie lata, to znaczy, że kalendarzowe?

A kolejne Zjazdy trzeba organizować w święta państwowe i narodowe.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#37 Post autor: Krzysiu » 6 kwie 2019, o 13:11

No i co niby uczciły?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#38 Post autor: BialySzkwal » 6 kwie 2019, o 15:00

Krzysiu pisze:
6 kwie 2019, o 13:11
No i co niby uczciły?
Wyczyny Strasznych Biźniaków na Morzu Śródziemnym. Zwróć uwagę na Piracką symbolikę, włącznie z artystycznym wykonaniem Pirackiej Dharani której nie tłumaczy się - a to nie ja robiłem ten klip.

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#39 Post autor: Naturalna Kofeina » 6 kwie 2019, o 20:03

Z tego co kojarzę, to zamierzałam czcić Boże Ciało, jak reszta narodu w tym dniu.

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#40 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 6 kwie 2019, o 20:23

Naturalna Kofeina pisze:
6 kwie 2019, o 20:03
Z tego co kojarzę, to zamierzałam czcić Boże Ciało, jak reszta narodu w tym dniu.

I to właśnie jest strzał w dziesiątkę. Nigdzie nie jest napisane jak należy czcić to święto. Jedni będą na kolanach przed krzyżem a inni zajadając makaron i popijając chmielem :-)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#41 Post autor: BialySzkwal » 6 kwie 2019, o 23:25

Naturalna Kofeina pisze:
Z tego co kojarzę, to zamierzałam czcić Boże Ciało
No to zgromadzenia cyklicznego z tego nie zrobisz.
Naturalna Kofeina pisze:
jak reszta narodu w tym dniu.
Bardzo przepraszam, ja nie świętuję, a do (reszty) narodu należę.
Wujek_Dobra_Rada pisze:
6 kwie 2019, o 20:23
Nigdzie nie jest napisane jak należy czcić to święto.
Nieprawda. Jest. Czytaj:
Kodeks prawa kanonicznego z 1983 pisze:Kan. 1246
§ 1. Niedziela, w czasie której jest czczona tajemnica paschalna, na podstawie tradycji apostolskiej winna być obchodzona w całym Kościele jako najdawniejszy dzień świąteczny nakazany. Ponadto należy obchodzić dni [...] Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [...]

Kan. 1247
W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego.

Kan. 1248
§ 1. Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.
§ 2. Jeżeli z braku świętego szafarza albo z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, bardzo zaleca się, ażeby wierni brali udział w liturgii Słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu, według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin.

Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#42 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 7 kwie 2019, o 10:21

No to jest przecież napisane "przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego"

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#43 Post autor: Naturalna Kofeina » 7 kwie 2019, o 11:13

Cytujesz prawo kanoniczne i ono dotyczy wyznawców konkretnej relugii, a "świętują" przymusowo wszyscy. Jak chcesz pokazać, że jest wymagany określony sposób świętowania, to pokaż nam ustawę, która ustanowiła ten dzień wolnym i że jest tam napisane coś o wymaganych sposobach spędzania czasu.

A nie masz, w przeciwieństwie do reszty narodu, dnia ustawowo wolnego?

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#44 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 7 kwie 2019, o 11:34

Ale właśnie o to chodzi żeby "podłączyć" się pod święto które jest aktualnie obchodzone aby zgromadzenie było legalne.

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#45 Post autor: Naturalna Kofeina » 7 kwie 2019, o 14:10

Sądzisz, że jakakolwiek parafia by się zgodziła na wspólną imprezę? No chyba nie.

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#46 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 7 kwie 2019, o 22:47

Nikt nie mówi o świętowaniu z parafią. Świętujesz sobie w swoim gronie, a w razie "W" mówisz że obchodzisz boże ciało.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#47 Post autor: BialySzkwal » 8 kwie 2019, o 03:18

Naturalna Kofeina pisze:
7 kwie 2019, o 11:13
Cytujesz prawo kanoniczne i ono dotyczy wyznawców konkretnej relugii, [...] Jak chcesz pokazać, że jest wymagany określony sposób świętowania, to pokaż nam ustawę, która ustanowiła ten dzień wolnym i że jest tam napisane coś o wymaganych sposobach spędzania czasu.
Wujek napisał "nigdzie nie jest napisane", więc pokazałem, że gdzieś jest. Przypisywanie mi innych motywów jest nadinterpretacją. :P
Naturalna Kofeina pisze:
"świętują" przymusowo wszyscy.
Jak ktoś duda, to świętuje przymusowo. Jak nie duda, to co najwyżej zakupów sobie nie zrobi i ma utrudnienia na drogach...
Naturalna Kofeina pisze:
A nie masz, w przeciwieństwie do reszty narodu, dnia ustawowo wolnego?
Ten dzień ustawowo wolny to nie święto narodowe tylko kościelne. Więc nie, nie świętuję. Choćby dlatego, że mam ekskomunikę:(.
A jak mam ochotę popracować, to biorę wtedy i pracuję

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „ Zachodniopomorskie ”