Po Zjeździe

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Po Zjeździe

#61 Post autor: BialySzkwal » 26 lut 2019, o 07:30

Mówi się trudno. Więcej piwa dla mnie zostało. ;)
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#62 Post autor: blablabla » 27 lut 2019, o 09:53

BialySzkwal pisze:
24 lut 2019, o 12:57
blablabla pisze:
24 lut 2019, o 12:37
BialySzkwal pisze:
24 lut 2019, o 10:27

Specjalizacja neuroinformatyka, więc równie kompetentnie mógłbym o szkodliwości szczepień publikować...

Ale publikację w czasopiśmie teologicznym/prawnokanonicznym już mam. ;)
Metodyka naukowa teologii jest dla mnie zagadką (o ile w ogóle można tu mówić o metodyce naukowej :) ) dlatego jestem ciekawy o czym to mogło być.
https://link.springer.com/article/10.37 ... 017-0907-5
Super :). Coś jak mysia psychologia z elementami informatyki? Wygląda ciekawie!

Ale chyba jednak nie jest to publikacja teologiczna? Więc metodyka "naukowa" teologii nadal pozostaje dla mnie zagadką.

BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Tak na poważnie to możnaby poszukać jakiejś niedrogiej konferencji teologiczno-filozoficznej (z tego co wstępnie prześledziłem to koszty konferencyjne takich konferencji nie są duże, rzędu 300zl). I możnaby wymyśleć jakiś artykulik z zakresu pasteologii, np. porównanie filozofii życia w różnych religiach ze szczególnym uwzględnieniem pastafarianizmu. Kilku autorów; afiliacja: KLPS. Myślę, że Kościół z dorobkiem publikacyjnym na konferencjach ma większe szanse na poważne traktowanie przy rejestracji... :).
Pomysł zacny, +1
Zacząłem w wolnych chwilach coś skrobać w tym temacie. Niestety moja wiedza literaturowa z teologii szwankuje, więc nie uda mi się wykorzystać nawet takiej liczby odnośników literaturowych jak było w tzw. "ekspertyzie" dla min. Na razie piszę ogólnie o KLPS z odnośnikami do dzieł pastafariańskich. O ile nie stracę natchnienia. Najwyżej to co uda mi się napisać wykorzystam sobie w innych celach. Jeżeli jednak coś zaczynałoby z tego wychodzić na tyle, że możnaby trgo użyć na jakiejś konferencji to liczę na wsparcie innych autorów :).

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#63 Post autor: BialySzkwal » 27 lut 2019, o 11:55

blablabla pisze:
27 lut 2019, o 09:53
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Metodyka naukowa teologii jest dla mnie zagadką (o ile w ogóle można tu mówić o metodyce naukowej :) ) dlatego jestem ciekawy o czym to mogło być.
https://link.springer.com/article/10.37 ... 017-0907-5

Ale chyba jednak nie jest to publikacja teologiczna?
Ja tam się nie znam, ale jeśli Behavior Research Methods to jest czasopismo teologiczne i prawnokanoniczne (
https://www.gov.pl/documents/1068557/10 ... 6362b833ac ) to pewnie i mój artykuł jest z dziedziny.
blablabla pisze:
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:
Tak na poważnie to możnaby poszukać jakiejś niedrogiej konferencji teologiczno-filozoficznej (z tego co wstępnie prześledziłem to koszty konferencyjne takich konferencji nie są duże, rzędu 300zl). I możnaby wymyśleć jakiś artykulik z zakresu pasteologii, np. porównanie filozofii życia w różnych religiach ze szczególnym uwzględnieniem pastafarianizmu. Kilku autorów; afiliacja: KLPS. Myślę, że Kościół z dorobkiem publikacyjnym na konferencjach ma większe szanse na poważne traktowanie przy rejestracji... :).
Pomysł zacny, +1
Zacząłem w wolnych chwilach coś skrobać w tym temacie. Niestety moja wiedza literaturowa z teologii szwankuje, więc nie uda mi się wykorzystać nawet takiej liczby odnośników literaturowych jak było w tzw. "ekspertyzie" dla min. Na razie piszę ogólnie o KLPS z odnośnikami do dzieł pastafariańskich. O ile nie stracę natchnienia. Najwyżej to co uda mi się napisać wykorzystam sobie w innych celach. Jeżeli jednak coś zaczynałoby z tego wychodzić na tyle, że możnaby trgo użyć na jakiejś konferencji to liczę na wsparcie innych autorów :).
Jeśli potrzebujesz czegoś o tradycji Bocianiego Gniazda, to służę pomocą.
Mi się marzy publikacja o San Escobar, ale nie wiem jeszcze jak to do pasteologii wcisnąć ;).

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#64 Post autor: blablabla » 27 lut 2019, o 13:19

BialySzkwal pisze:
27 lut 2019, o 11:55
blablabla pisze:

Ja tam się nie znam, ale jeśli Behavior Research Methods to jest czasopismo teologiczne i prawnokanoniczne (
https://www.gov.pl/documents/1068557/10 ... 6362b833ac ) to pewnie i mój artykuł jest z dziedziny.
Dobra, wygląda to na błędy na łączach - chyba pojawił się efekt głuchego telefonu :). Twój post z artykułem potraktowałem jako odpowiedź na moją ciekawość co do tematyki publikacji w piśmie teologicznym, o której wspominałaś. Antypast sprawił, że zaczęliśmy rozmawiać różnymi językami, formalnie posługując się tym samym :). Przypadek?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#65 Post autor: BialySzkwal » 27 lut 2019, o 13:40

blablabla pisze:
27 lut 2019, o 13:19
BialySzkwal pisze:
blablabla pisze:

Dobra, wygląda to na błędy na łączach - chyba pojawił się efekt głuchego telefonu :). Twój post z artykułem potraktowałem jako odpowiedź na moją ciekawość co do tematyki publikacji w piśmie teologicznym, o której wspominałaś. Antypast sprawił, że zaczęliśmy rozmawiać różnymi językami, formalnie posługując się tym samym :). Przypadek?
Błędy na łączach to miało ministerstwo jak sporządzało tę listę - ale od kiedy ją zobaczyłem, przedstawiam się jako teolog. ;)

Zaś odpowiadając na Twoje pytanie o metodykę - oczekuję podobnej jak w gender studies: nawet Mein kampf przejdzie.

Obrazek

Awatar użytkownika
blablabla

#66 Post autor: blablabla » 27 lut 2019, o 14:47

BialySzkwal pisze:
27 lut 2019, o 13:40
blablabla pisze:
27 lut 2019, o 13:19
BialySzkwal pisze:

Błędy na łączach to miało ministerstwo jak sporządzało tę listę - ale od kiedy ją zobaczyłem, przedstawiam się jako teolog. ;)
Nie mogłem otworzyć w telefonie załącznika z linku i przyjąłem, że miał on być dowodem, że pismo nie jest teologiczne. Przed chwilą otworzyłem na komputerze i teraz rozumiem w czym rzecz :). Niezłe (!).

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”