Po Zjeździe

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Po Zjeździe

#1 Post autor: Krzysiu » 2 wrz 2018, o 19:52

No, od pewnego czasu nic się tu nie działo, trza nas na powrót rozruszać…
Kochani, co myślicie o ostatnim Zjeździe? Jak miejscówka, skład personalny, tematyka i przebieg debaty? Co Wam się szczególnie podobało, a co wręcz należałoby z przyszłych planów usunąć?
Nadto, pytania „z gwiazdką” (dla tych, którzy byli nie po raz pierwszy, więc mają co z czym porównać).
Czy było lepiej, czy gorzej, niż zazwyczaj? Może po prostu inaczej? Co tym razem szczególnie wyszło, a co jest do dopracowania?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Po Zjeździe

#2 Post autor: Empelon » 3 wrz 2018, o 09:52

Miejscówka - najpierw minusy:
Standard w domkach zdecydowanie niższy niż w Gorzewie, jednak wyraźnie chcę podkreślić, że jak dla mnie, na te parę dni, jest to standard wystarczający i bardziej adekwatny do ponoszonych kosztów. Nie ma co ukrywać, że w Gorzewie mieliśmy jakąś wyjątkową mega-promocję, bo za stosunkowo nieduże pieniądze, mieliśmy zaskakująco wysoki standard.
Duży minus - 25 zł za kolację. Dwie osoby to już 50 złotych. Taniej czasem można zjeść w dobrych hotelach (też szwedzki stół). Dobrze by było na kolejny zlot wynegocjować jakieś 15 zł.

Poza tym same plusy:
W Ślesinie jakoś tak łatwiej jest się integrować. Może dlatego, że domki nie zachęcały do przebywania w nich, to wszyscy spotykali się przed domkami, i nie tworzyły się izolowane grupy. Łatwiej wtedy podejść (zwłaszcza nowym osobom) i dołączyć do grupy. Podobnie na plaży i przy barze. Stoliki były w jednym miejscu, wiec nie byliśmy tak bardzo rozproszeni na dużym terenie jak w Gorzewie. Zdecydowanie poprawia to integrację. Wieczorem gril+ognisko, więc dla każdego coś dobrego. Na grillu można było wieczorem zrobić sobie coś bardziej wymyślnego, a do późnej nocy posiedzieć przy ognisku i ew, upiec kiełbaskę.
Jedzenie w ośrodku było dobre a obiady (na szczęście) w normalnej cenie. Personel bardzo miły i pomocny.
Nie byłbym sobą, gdybym nie wspominał o saunie. Co prawda, na ośrodku nie było sauny, ale ta dostępna w Licheniu, co prawda droższa (i trzeba było dojechać) to jednak dawała możliwości o wiele lepszego saunowania niż ta w Gorzewie. Ja na pewno, bez wahania wybieram saunę w Licheniu (choćby dlatego, że nie trzeba było z sauny do jeziora biegać przez cały ośrodek).
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Morinna » 3 wrz 2018, o 13:43

Minusy: niby ten standard domków był minusem, ale cóż łóżko było wygodne i świeżą pościel miało, a woda pod prysznicem była ciepła na nawet wrząca(zdarzyło mi się oparzyć i chyba dało by się na niej herbatę zaparzyć).
Minusem też była droga kolacja, cena mnie zniechęciła na samym początku więc nie wiem czy było warto, zawsze można popłynąć kajakiem do sklepu.
Plusy to w zasadzie zgadzam się z Empelonem, okolica bardzo przyjemna, drinki w barze plażowym były smaczne.

Super jak by za rok udało się w tym samym miejscu.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
doradora

#4 Post autor: doradora » 5 wrz 2018, o 11:15

Minusy: zniechęcająco drogie kolacje, za 15 zł to bym poszła, nawet jeśli w cenie byłyby "kanapki" zamiast szwedzkiego stołu, 25 zł to dużo, chociaż z drugiej strony i tak każdy robił grilla,
niewielka część nabrzeża ogarnięta z traw wodnych

Plusy: zdecydowanie ładniejszy ośrodek, nie jakieś piaszczyste pole z resztami trawy jak w Gorzewie, tylko ładny lasek
układ domków zachęcający do integracji, odnalezienia grupy itp.
udostępnienie grilla + ognisko (każdy je to co chce, a nie najtańsze kiełbachy na rynku, kupione przez ośrodek)
ładne, duuuże jezioro, zachęcające do sportów wodnych plus długa linia brzegowa do naszej dyspozycji (i niewielki udział lokalsów)
bardzo miła obsługa, spoko ceny w barze, spory wybór napojów, godziny pracy wydłużone ze względu na nas!

Odnośnie standardu, to w porównaniu z Białymi Źródłami, Delfin wypada gorzej, ale serio ktoś jeździł do Gorzewa ze względu na standard??
pokoje czyste, widać, że odnowione, każdy ma swoją łazienkę, no i git
ręczników nie było (pfff), ale szczerze mówiąc nie przyszło mi nawet do głowy trąbić o tym na fb, a byliśmy pierwsi w ośrodku

podobno jest dużo więcej integracyjnych atrakcji do dyspozycji w okolicy, ale mnie i tak brakło czasu na gadanie z ludźmi :)

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 6 wrz 2018, o 14:36

doradora pisze:
5 wrz 2018, o 11:15
Minusy: zniechęcająco drogie kolacje
To tam sprzedawali kolacje?! :P
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
doradora

#6 Post autor: doradora » 6 wrz 2018, o 14:43

no heloł! na takiej samej zasadzie jak obiady

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Krzysiu » 7 wrz 2018, o 14:47

To był żarcik, w sensie, że każdą kolację spędziłem na ognichu…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Morinna » 9 wrz 2018, o 11:28

Też nie korzystałam z kolacji ośrodka. Miałam paczkę kiełbas i było super. Jeśli za rok będziemy mieć w tym samym miejscu to więcej zaszaleje na grilla i ognisko jak kiełbasa.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#9 Post autor: BialySzkwal » 10 wrz 2018, o 08:27

Morinna pisze:
9 wrz 2018, o 11:28
Jeśli za rok będziemy mieć w tym samym miejscu
Znaczy się Białe Źródła szlag trafił definitywnie?
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#10 Post autor: doradora » 10 wrz 2018, o 12:15

nie, Białe Źródła mają się odrodzić jak feniks z popiołów
pytanie czy chcemy tam mieć jeszcze zjazdy?

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#11 Post autor: Ojciec_Założyciel » 10 wrz 2018, o 14:25

Kilka dni temu zadzwonił do mnie nowy właściciel Białych Źródeł (dzierżawca).
Przedstawił się i zostawił namiar, gdybyśmy chcieli tam wrócić w przyszłym roku, mam dzwonić.
Zmieni się też nazwa tego ośrodka, jak i pewnie oferta.
Można pytać o ofertę, ale nie sądzę, żebyśmy teraz dostali sensowną cenę. Na synodzie omówimy temat.

Oba ośrodki mają swoje wady i zalety. Ale jak dla mnie to lepiej się integrować w Delfinie. :)
Dodatkowo w Delfinie wszystko jest do negocjacji. Ceny śniadań, ręczników i innych bajerów. Wszystko zależy od frekwencji.
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 10 wrz 2018, o 17:54

Naczelny_Przełożony pisze:
10 wrz 2018, o 14:25
Zmieni się też nazwa tego ośrodka
Może "Sanktuarium LPS w Klusku"? ;)

Obrazek

zembol

#13 Post autor: zembol » 10 wrz 2018, o 21:14

Cześć
Co do porównania Gostynina z Delfinem to według mnie....
...pomimo, że Delfin jest większy to i tak wszyscy gromadzili się w jednej strefie plażowo-barowej i integracja była łatwiejsza (Delfin+1). Mam wrażenie, że w Gostyninie wszyscy się rozpraszali i nie czułem abyśmy tworzyli "jedną grupę".

Standard domków cena/jakość: plus na korzyść Gostynina (Gostynin+1). Ale pojawia się pytanie, ile tak naprawdę czasu spędzaliśmy w domkach? Ja osobiście niewiele. Tyle, co przespać noc. Jeśli nie kapie na głowę, kojo wygodne, w nocy ciepło, prysznic z ciepłą wodą i czysto to dla mnie argument standardu niema znaczenia. Więc odbieram plusa za standard (Gostynin-1) :).

Jedzenie:
- Śniadania i obiady w Gostyninie i Delfinie git
- Kolacja - w Gostyninie nie korzystałem w Delfinie również, bo były inne opcje spożycia. Prawda w Gostyninie dostaliśmy kiełbasy i chleb do ogniska, ale jakość tych kiełbas chyba nie była wysokich lotów. Więc remis.

Strefa plażowa:
Tu również remis. Gostynin jak i Delfin miały wyznaczone dobrze przygotowane miejsce do pływania, (choć mogło być trochę większe).

Strefa barowa:
Tu wygrywa Delfin, co dzień nowy i dobry drink serwowany przez barmana.

Jak dla mnie, jeśli za rok zjazd będzie w ośrodku Delfin w Półwiosku Starym to ja będę zadowolony. :) :)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 11 wrz 2018, o 10:44

A ja zmienię temat: na debacie coś ciekawego lub istotnego się wydarzyło?

Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#15 Post autor: doradora » 11 wrz 2018, o 10:53

tak! debata była bardzo istotna i owocna
nastąpiło przypomnienie, że jesteśmy razem dla idei, a nie dla samej społeczności
mnie się podobała i jestem podbudowana

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#16 Post autor: BialySzkwal » 11 wrz 2018, o 21:45

Jest gdzieś jakiś brief?

Obrazek

Awatar użytkownika
Asia

#17 Post autor: Asia » 12 wrz 2018, o 14:59

Mnie do głowy nie przyszło nawet, że można kolację wykupić, więc jak Krzysiu zapytam: To tam sprzedawali kolacje?! :D

Wiadomo, pokoje w gorszym standardzie, ale są w porządku, no i nie chodzi o spędzanie w nich czasu, więc to sprawa drugorzędna.

Jeśli chodzi o obiady, to stanowczo plus, bo sprawnie obsłużyli dużą liczbę osób, no i było bardzo smacznie. Fajnie było z wydawaniem makaronu, że każdy dostał tak dużą porcję jak chciał, więc myślę, że nikt głodny nie wyszedł. Śniadania to nawet tu bardziej mi się podobały.

Natomiast w kwestii zaplecza "zjazdowego" obecny ośrodek wygrywa o wiele długości. Stoliki nad plażą, które bardzo poprawiły integrację. Znakomite miejsce na zorganizowanie zajęć artystycznych no i w razie deszczu było się gdzie schować, więc jeśli bym miała decydować, to stanowczo ośrodek Delfin.

Awatar użytkownika
Ojciec_Założyciel
Administrator

#18 Post autor: Ojciec_Założyciel » 13 wrz 2018, o 14:10

Biały Szkwał

Przede wszystkim ustaliliśmy, że będziemy działać dwutorowo.
Z jednej strony, razem z Arturem skarżymy decyzję do Trybunału Praw Człowieka.
Z drugiej strony, uruchomimy nowy wniosek o rejestrację Polskiego Kościoła LPS. Po decyzji NSA otworzyła się nam taka droga i z niej skorzystamy. Mamy dużo więcej materiałów, wiemy jakie błędy popełniliśmy i ponownie zbierzemy oświadczenia członków założycieli. Mam nadzieję, że tym razem będzie nas dużo więcej.

Na początku grudnia zorganizujemy Synod, na którym powstanie Rada Kościoła i ten organ zostanie wpisany do nowego statutu.
Na dniach zaczynam działać w tym temacie z Piotrem Choińskim, naszym Wielebnym, który krótko mówiąc zajął miejsce Artura. Artur z powodów osobistych przestaje zarządzać Kościołem. Jednak sprawę w Trybunale, dokończymy wspólnie.
Biały Szkwał - dostaniesz zaproszenie na Synod, liczymy na Twoje wsparcie. :)

Niebawem pojawi się tutaj więcej informacji na ten temat. Wspólnie będziemy analizować nowe dokumenty rejestrowe, które niebawem stworzymy.

Na debacie poruszyliśmy też temat społeczności, która za dużo imprezuje, a za mało robi. :) Np. brakuje naszych Wielebnych tam, gdzie działają przedstawiciele innych Kościołów. Np, tam gdzie otwierają autostrady, instytucje publiczne itd...
----------
Ojciec Założyciel Piotr I

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#19 Post autor: BialySzkwal » 13 wrz 2018, o 22:45

13 wrz 2018, o 14:10
Z drugiej strony, uruchomimy nowy wniosek o rejestrację Polskiego Kościoła LPS. Po decyzji NSA otworzyła się nam taka droga i z niej skorzystamy. Mamy dużo więcej materiałów, wiemy jakie błędy popełniliśmy i ponownie zbierzemy oświadczenia członków założycieli. Mam nadzieję, że tym razem będzie nas dużo więcej.
W sensie że nowy wniosek, nowi CZ?
Miejmy nadzieję że moja rozprawa będzie do tego czasu ukończona. ;)
Na debacie poruszyliśmy też temat społeczności, która za dużo imprezuje, a za mało robi. :) Np. brakuje naszych Wielebnych tam, gdzie działają przedstawiciele innych Kościołów. Np, tam gdzie otwierają autostrady, instytucje publiczne itd...
Rozumiem że z wypastowania serwerowni nic nie wyszło?

Obrazek

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#20 Post autor: BialySzkwal » 29 paź 2018, o 19:56

BialySzkwal pisze:
13 wrz 2018, o 22:45
Miejmy nadzieję że moja rozprawa będzie do tego czasu ukończona. ;)
No to już praktycznie oficjalnie wiem i mogę ogłosić, że w grudniu nie dam rady. :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Krzysiu » 30 paź 2018, o 01:28

A przed, a po, a zamiast?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#22 Post autor: BialySzkwal » 30 paź 2018, o 08:33

Krzysiu pisze:
30 paź 2018, o 01:28
A przed, a po, a zamiast?
Przed ni chu chu - zamiast.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Krzysiu » 30 paź 2018, o 13:04

A to możesz tak przełożyć? Łejt, to co to za rozprawa jest…?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#24 Post autor: BialySzkwal » 30 paź 2018, o 15:28

Krzysiu pisze:
30 paź 2018, o 13:04
A to możesz tak przełożyć?
Synod? Raczej nie...
Krzysiu pisze:
30 paź 2018, o 13:04
Łejt, to co to za rozprawa jest…?
Doktorska...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#25 Post autor: Krzysiu » 31 paź 2018, o 00:17

Nie no, rozprawę.
Uuu… Oddajemy, czy już bronimy?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#26 Post autor: BialySzkwal » 31 paź 2018, o 00:31

Krzysiu pisze:
31 paź 2018, o 00:17
Nie no, rozprawę.
No way. Finansowanie mi się skończyło i postdok czeka.
Krzysiu pisze:
31 paź 2018, o 00:17
Uuu… Oddajemy, czy już bronimy?
Obrona to będzie pikuś - muszę tylko wcześniej ogarnąć jakieś pasta party w ramach tradycyjnego poczęstunku.

Ale heblowanie tekstu to prawdziwa mordęga. Do tego cały czas pojawiają mi się nowe pomysły, co by jeszcze można było zbadać - a najlepiej zaorać i zrobić wszystkie badania tak, jak teraz już wiem, że to powinno było być zrobione od początku...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Krzysiu » 31 paź 2018, o 15:11

Co to postdok?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
doradora

#28 Post autor: doradora » 31 paź 2018, o 15:58

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Krzysiu » 31 paź 2018, o 17:19

Nie, żebym był rasistą… Ale coś mniej po szwedzku?
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#30 Post autor: BialySzkwal » 31 paź 2018, o 18:31

Krzysiu pisze:
31 paź 2018, o 17:19
Nie, żebym był rasistą… Ale coś mniej po szwedzku?
To w Toruniu nie zatrudniacie ludzi po doktoracie jako pracowników naukowych na czas określony?

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”