Spowiedź pastafariańska

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź pastafariańska

#31 Post autor: Krzysiu » 8 lis 2017, o 13:16

BialySzkwal pisze:
8 lis 2017, o 09:16
+inf

I tak powstał zakon Pastuitów Szkolonych. ;)
A jak zakon, to powinny być powłóczyste szaty z wielkimi kapturami!
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#32 Post autor: BialySzkwal » 8 lis 2017, o 17:09

I spawa stroju galowego rozwiązana. ;)
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

#33 Post autor: Krzysiu » 8 lis 2017, o 17:45

BialySzkwal pisze:
8 lis 2017, o 17:09
I spawa stroju galowego rozwiązana. ;)
++
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#34 Post autor: BialySzkwal » 9 lis 2017, o 10:48

Całkowitym przypadkiem znaleźliśmy przypadek zastosowania Zwierzenia Się w innym wątku:
Krzysiu pisze:
8 lis 2017, o 21:33
BialySzkwal pisze:
8 lis 2017, o 21:13
W przypadku małżeństwa religijnego - zgoda, ale przy małżeństwie cywilnym sąd orzekając o winie na sprawie rozwodowej nie jest w żaden sposób związany taką umową. Może ją uznać za nieważną ze względu na "sprzeczność z zasadami współżycia społecznego".
Chyba, że jedyny wiedzący o tych radosnych przygodach, Pastar, (jeżeli wiedziałby o tym tylko z pastafariańskich spowiedzi) mógłby odmówić składania zeznań. Ojej, chyba zupełnie niechcący stworzyłem kolejny wspaniały argument za pastafariańską spowiedzią…
Możemy zrobić studium przypadku.
Dwie osoby obrządku pastafariańskiego pobierają się cywilnie, ustalając, że ich małżeństwo będzie związkiem otwartym.
Przynajmniej jedno aktywnie korzysta z tego ustalenia, o czym wie Pastar dzięki Zwierzeniu.
Przy okazji rozwodu drugie okazuje się Dupkiem i podaje Pastara jako świadka wiedzącego o niewierności małżonka/i.

Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#35 Post autor: Morinna » 9 lis 2017, o 12:09

Dobre jest to rozwiązanie zwłaszcza, że gdy dochodzi do rozwodu wyciąga się największe brudy prawdziwe i nieprawdziwe. - zazwyczaj
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#36 Post autor: BialySzkwal » 9 lis 2017, o 15:51

Do rozwodu z orzekaniem o winie. Znam przypadki, gdy ludzie po prostu chcieli się rozejść i załatwili sprawę kulturalnie. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#37 Post autor: Morinna » 9 lis 2017, o 17:51

są ludzie gdzie wszyscy wiedzą, że jedna ze stron jest winna zdradzania a mimo to rozstają się bez orzekania o winie, a bywa, ze winna osoba chce rozwodu o orzekaniu o winie i tej niewinnej na siłę winę udowodni. Zależy wszystko od dupkowatości rozwodzących się
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wujek_Dobra_Rada

#38 Post autor: Wujek_Dobra_Rada » 25 lut 2018, o 14:56

Ja się spowiadam do makaronu przed zjedzeniem, polecam :-)

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#39 Post autor: BialySzkwal » 3 kwie 2019, o 19:32

Odgrzewam kotleta... Znaczy się temat.

Wymyśliłem lepszy przypadek. Nielegalna terminacja ciąży (bo płód miał np. acefalię, ale korzystający z klauzuli sumienia lekarz powiedział o tym dopiero w 6 miesiącu).
Taka decyzja nie należy do łatwych i wierni mogą chcieć skorzystać ze wsparcia duchowego swoich Wielebnych.
Brak tajemnicy spowiedzi oznacza, że Wielebny ma obowiązek powiadomić organy o przestępstwie (art. 304 KPK), współpracować z tymi organami w śledztwie i pogrążyć terminatorów w sądzie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#40 Post autor: Krzysiu » 3 kwie 2019, o 21:00

Cóż, trafiło na kadencję miłośnika tej koncepcji, więc nie musisz dawać lepszych przypadków (przy czym na ten moment ograniczonko do 12. tygodnia jest tylko w wyniku czynu zabronionego), ja chętnych spowiadam bez żadnych wymagań wstępnych, reszcie Duchowieństwa rekomenduję takoż…
Wybaczcie brzydki żarcik z acefalików.
Obrazek
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#41 Post autor: BialySzkwal » 3 kwie 2019, o 22:04

Krzysiu pisze:
3 kwie 2019, o 21:00
ja chętnych spowiadam bez żadnych wymagań wstępnych, reszcie Duchowieństwa rekomenduję takoż…
To trzeba oficjalnie dopisać spowiedź do dokumentów rejestracyjnych, żeby później nie było, że tworzymy sobie obrzędy ad hoc na kolanie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#42 Post autor: Krzysiu » 3 kwie 2019, o 23:55

O przepraszam, ja nie na kolanie, tylko z katedry… :P
Pasta et Bonum!

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”